Ar tartis su gydytoju dėl gimdymo? (283)

Ieškoti ar neieškoti gydytojo, kuris priimtų gimdymą – dažna tema tarp nėštukių. Kai kurios ilgai renkasi gydytoją ir lankosi pas jį vos ne nuo pat pastojimo dienos, kitos teigia, kad visiškai nėra svarbu, pas ką gimdyti, nes gimdymas – natūralus procesas ir pagimdo visos, padedant gydytojui ar net ir be jo pagalbos. Tad tartis su gydytoju dėl gimdymo iš anksto ar ne? Pažiūrėkime, kokie būtų išankstinio susitarimo privalumai ir trūkumai:

Privalumai

1. Žinosi, ko tikėtis. Tai bene svarbiausias privalumas: pasirinkusi gydytoją, žinosi iš anksto, su kuo teks bendrauti gimdymo metu, bus mažesnė tikimybė pakliūti pas tau nepriimtiną gydytoją – pavyzdžiui, gal tu nenorėtum, kad tavo gimdymą priimtų gydytojas vyras, nes gimdymas tau labai intymi akimirka. Arba nenorėtum pakliūti pas vieną ar kitą akušerę, nes girdėjai apie ją ne kokių atsiliepimų. Be to, su žinomu gydytoju jausiesi laisviau, mažiau nerimausi dėl to, kaip tu atrodai arba kad elgiesi „netinkamai“ (nesugebi savęs kontroliuoti, rėki, bariesi).

2. Pasirinksi tinkamiausią tau. Kartais su vienu ar kitu gydytoju tau gali būti tiesiog sunku rasti bendrą kalbą, gali būti nepriimtinas jo bendravimo būdas ar gyvenimo (o taip pat ir gimdymo) filosofija. Gal tau svarbu, kad gimdytum kaip galima natūraliau, tu nenori, kad būtų kerpama tarpvietė ar lašinami skatinamieji vaistai? O gal tau yra svarbiausia, kad gydytojas būtų labai aukštos kvalifikacijos, galintis susidoroti su pačiomis sudėtingiausiomis gimdymo komplikacijomis? Arba kad antrą vaiką priimtų tas pats gydytojas, kuris sėkmingai priėmė tavo pirmąjį?

3. Susitarsi dėl smulkmenų. Kartais, atrodytų, visai nereikšmingi dalykai gali būti labai svarbūs. Tardamasi dėl gimdymo, gali su gydytoju aptarti daugybę smulkmenų – pradedant nuo to, kokius drabužius dėvėsi gimdymo metu (gal norėsi turėti savo gimdymo marškinius, o ne duodamus ligoninėje), baigiant muzika, kurios norėtum klausytis gimdymo metu.

Trūkumai

1. Kaina. Kad norimas gydytojas atvyktų priimti gimdymo ne savo darbo laiku, tenka sumokėti į ligoninės kasą beveik 600 litų. Dažnai šeimos paruošia ir vokelius (gal ir dėsninga:  gydytojui iš tų oficialiai sumokamų 600 litų tenka tikrai nedaug, dėl ko ne kiekvienas sutiks važiuoti papildomai dirbti naktį ar savaitgalį). Jeigu iš anksto tariesi ir su akušere, papildomai reikės sumokėti dar beveik 200 litų.

2. Gydytojo prireikia ne visuomet. Dažna jau gimdžiusi mama sako, kad geriau tartis ne su gydytoju, kuris mažai dalyvauja gimdyme, bet su akušere. Galima apgalvoti ir tokį variantą. Jeigu gimdymas normalus, be komplikacijų, nėštukė gerai jam pasiruošusi– išties daugiausia gimdyvei padeda būtent akušerė: ji nuolat seka gimdos kaklelio atsidarymą, padeda vaikeliui išlįsti.

3. Norimas gydytojas, nenorima vieta. Kartais norimas gydytojas dirba „nenorimoje“ ligoninėje, tad gali tekti prisitaikyti prie gydytojo darbo vietos. Taip pat būna ir taip, kad vieni akušeriai-ginekologai dirba poliklinikoje, kiti – tik priima gimdymus gimdymo skyriuose. Jei nori, kad tas pats gydytojas prižiūrėtų visą nėštumą, priimtų gimdymą ir konsultuotų po jo, pasirinkimo laisvė gali būti mažesnė.

Patarimas: net jei tariesi iš anksto, būk pasiruošusi ir planui „B“. Gyvenime gali visko nutikti: gimdymas gali prasidėti anksčiau ar vėliau, nei tikėjaisi, ir gydytojas gali tuo metu atostogauti, būti išvykęs, gali dirbti ar budėti kitoje ligoninėje ar priiminėti kitą gimdymą. Aptark su gydytoju, ką tokiu atveju turėtum daryti ir į ką turėtum kreiptis.

Naujausi komentarai

 1. AJTam
  AJTam prieš 5 mėn.

  Gimdžiau Kauno krikščioniškuose GN, nesitariau su niekuo ir buvo aukštos klasės pasirūpinimas. Tiesą sakant gydytoja net nedalyvavo gimdyme, tik po to atėjo susiūti, o visą gimdymą priėmė nuostabi akušerė. Jei nėštumas sklandus ir gimdymas numatomas be patologijų, nemanau, kad reikia tartis su kažkuo... Bet čia mano, gimdžiusios nedideliuose gn, nuomonė

 2. NatiB
  NatiB prieš 5 mėn.

  vilnius2016 parašė:
  Sveikos VGN gimdziusios mamytes. Susitariau su gydytoja is VGN, kad ji priims mano gimdyma. Planuoju moketi uz gimdyma tik jai. Ar dar turesiu sumoket tiesiogiai i …

  Na kiek is pazistamu girdziu tai tik gydytojui. Per daug prabangiai butu ir i kasa ir dar i kisene

 3. User has not uploaded an avatar
  vilnius2016 prieš 5 mėn.

  As taip pat manau, kad pakanka vieno mokejimo Bet kai kurios mamytes raso, kad reikia moketi du kartus

 4. Ingrida Ju
  Ingrida Ju prieš 5 mėn.

  Aš Vgn gydytojui tiesiai į rankas mokėjau ir viskas

 5. nelly3
  nelly3 prieš 5 mėn.

  as kai buvau nescia mama atnese is kazkur numeri gydytojos su kuria reikia ,,susitarti",ten ar 200eur buvo kaina ar 300eur,bet as nesupratau esmes kam man su ja tartis ir jai moketi???kuo skiriasi ar jinai man priims ar kita,ne vienos nepazystu...pamaniau nors simboliskai bet duosiu po gimdymo,gimdziau labai sunkiai ir gydytojui nieko nesumokejau,po gimdymo paprasiau mamos,kad nueitu atsidekotu ir jinai nunese ,bet gydytojas ne uz ka nepaeme ir as pagalvojau vat kur GYDYTOJAS is didziosios raides, tai VGN gydytojas E.L. be galo jam dekinga,jis tikras profesionalas,jeigu butu paemes tikrai sio atvejo neaprasineciau,o tyleciau ,bet jo poelgis mane labai suzavejo,todel negaliu nepapasakot,dar ir kita vakara atejo aplankyti taip,kad mamytes tikri profesionalai jokiu kysiu neima Visa gyvenima atsiminsiu si be galo gera zmogu