Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje (103)

Jei bazinė kūno temperatūra  mėnesinių ciklui atrėjant į pabaigą laikosi pakilusi, tai greičiausiai yra ženklas, kad pastojote. Kaip ir daugumos kitų pokyčių nėštumo metu, taip ir dėl pakilusios bazinės temperatūros visų pirma reikėtų kaltinti hormonus.

Po ovuliacijos padidėjęs progesterono lygis pakelia bazinę kūno temperatūrą 0,2-0,4ºC laipsnio. Jei kiaušinėlis apvaisinamas, progesterono lygis išlieka pakilęs: tai labai svarbus hormonas, būtinas tam, kad apvaisintas kiaušinėlis implantuotųsi gimdos gleivinėje ir sėkmingai vystytųsi. Jei apvaisinimas neįvyksta, progesterono lygis pradeda mažėti, bazinė kūno temperatūra krenta, o kūnas prasideda pasiruošimą naujam menstruacijų ciklui.

Paprastai, bazinė kūno temperatūra laikosi pakilusi pirmus tris nėštumo mėnesius. 

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 mėn.

  tevu-darzelis.lt/rk111331@1606048b5b6 ar tai gali ka nors reiksti?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 mėn.

  Planuoju nestuma 2016 parašė:
  Sveikos merginos! Matuoju bazine kuno temp, pries ovuliacija buvo 36.4; 36.3; per ovuliacija 36.5 laikesi 3 dienas,o tokia yra po pirmos iskilusios temp (po ovuliac…

  Is savo patirties galiu pasakyti kad taip gali buti as 4men sirgau su pirmu vaiku ir nezinojau kad laukiuosi tikiu kad gali taip buti

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 mėn.

  tevu-darzelis.lt/rk111331@1606048b5b6 na nieko sau koks nuopolis

 4. User has not uploaded an avatar
  Saulė prieš 1 mėn.

  Sveikos. Ar yra kam atlikta ovuliacijos stimuliacija? Matavau bazinę temperatūrą po ovuliacijos laikosi 37.2-37,4 sendiem 31c.d kaip ir sirgt turėjau 30 c.d, bet tik vos lašą tepastebėjau ryte ir dingo. Dingo spenelių jautrumas ir nukrito temperatūra truputi 37.0 .NT neigiamas. Gal tai nuo progesterono geriamo po ovuliacijos užsilaikyt mm gali? Kas susigūrėt su tuo.

 5. User has not uploaded an avatar
  čikaga prieš 1 mėn.

  tevu-darzelis.lt/rk117506@160901bac02 ka manot mergaites