Čiulptukas: duoti ar ne? (281)

Čiulpimas yra įgimtas refleksas. Atliekant ultragarso tyrimą kai kuriuos kūdikius gimdoje galima pamatyti čiulpiant nykštį. Daugelis ir gimę turi stiprų poreikį čiulpti, net ir pamaitinti jie nori čiulpti toliau.

Duoti čiulptuką ar jo neduoti – judviejų valia ir sprendimas. Kai kurie tėvai duoda čiulptuką, nes mano, kad tai labai patogus būdas nuraminti irzlų kūdikį ar jį užmigdyti. Kiti yra kategoriškai prieš dėl estetinių priežasčių, dar kitiems – tai laiko gaišimas nuolat keliant numestą ant žemės čiulptuką ir jį plaunant. Šie verčiau pamoko mažylį nusiraminimo tikslams čiulpti savo paties rankytę arba, galiausiai, duoda pačiulpti savo mažąjį pirštą.

Nėra jokių fizinių priežasčių neduoti kūdikiui čiulptuko. Štai keletas patarimų, jei ketini jį duoti.

 • Jeigu maitini krūtimi, neduok čiulptuko, kol mažylis neišmoko teisingai paimti krūties ir pakankamai pasigamina pieno. Kai čiulptukas duodamas nuo pirmųjų savaičių, kūdikiui gali būti sunkiau išmokti žįsti, nes burnytės judesiai, kuriais čiulpiamas spenelis ir čiulptukas, šiek tiek skirtingi.

 • Griebkis čiulptuko, tik kai jo tikrai reikia. Jei mažylis suirzta, patenkink jo svarbiausius poreikius: pamaitink, padėk jam atsirūgti, pervystyk, pasūpuok, priglausk prie savęs, o ne kišk jam į burnytę čiulptuką vos pasirodžius nepasitenkinimo ženklams. Jeigu dabar čiulptuką naudosi protingai, tavo mažylis galbūt nebus toks nuo jo priklausomas, kai jau pradės vaikščioti. Čiulptukas turi tik padėti mažyliui atsipalaiduoti, o ne būti mamos ar tėčio apkabinimo, pamylavimo ar pasūpavimo pakaitalas.

 • Nesijaudink, kad dėl čiulptuko gali netaisyklingai išdygti dantukai. Nuolatiniai dantys pradės dygti tik penkerių ar šešerių metų, o iki to laiko čiulptukas jau bus užmirštas. Tuo tarpu čiulpiantiems nykštį vaikams gali būti sunkiau atsikratyti savo įpročio iki iškris pieniniai dantys, tad yra didesnė tikimybė, kad tokiems vaikams ateityje gali kilti dantų problemų.

Naujausi komentarai

 1. Wassermelone
  Wassermelone prieš 1 mėn.

  Aukselisss parašė:
  Krūtį traukti nelogiška??? O kada ją traukti nelogiška? Man asmeniškai visada buvo logiškiau traukti krūtį, nei duoti čiulptuką.

  Viduri gatves ziema, automobilio keduteje.

 2. Wassermelone
  Wassermelone prieš 1 mėn.

  Kazimieras Vitkauskas parašė:
  Miela Wassermelone,
  diskusija yra/galėtų būti geras dalykas. Tačiau kaip diskutuoti, jeigu diskutuojam…

  Dekoju uz issamu atsakyma.

  Ir taip, Jus, deja, gaunte veliaveles, nes telstas traktuojamas kaip reklama.

 3. Wassermelone
  Wassermelone prieš 1 mėn.

  galadriel parašė:
  Tiesa sakant labai daug tyrimų atlikta kokie visgi nelaimingi ir deprsuoti žmonės būna gyvenę su buteliuku ir čiulptuku.

  Na, automobilio keduteje tai ivairiai sukames. O vezimuke, kai jis prabusdineja, tikrai padeda ciulptukas ir vis tiek nemanau, kad cia nutiks kazkas siaubingo del tiek. Taip pat esu tikra, kad neipras ir nereiks jo kitose situacijose, nes jo ir neduodu, net tikrai ir nereikia. Uzmiega jis prie kruties, o budravimo metu jam burmyteje tiesiog ir nereikia nieko, bendraujam, vartosi ant kilimelio ir pan As tikrai nei agituoju uz ta ciulptuka, nei esu pries zindyma,;gink Dieve. Tik man jis neatrodo absoliutus blogis. Ta norejau pasakyti ir tiek, gana

 4. Wassermelone
  Wassermelone prieš 1 mėn.

  Aukselisss parašė:
  Krūtį traukti nelogiška??? O kada ją traukti nelogiška? Man asmeniškai visada buvo logiškiau traukti krūtį, nei duoti čiulptuką.

  Ai, o ciulptuka manasis gavo 3 gyvenimo para, todel kad atsidure intendyvios prieziuros palatoje, kur galejau aplankyti po 15 min kas 3 val. Va tuomet tai tikrai pritariu, reikejo mamos, o ne gumos. Vaje vaje kaip verkiau. Ir valgyt gavo is buteliuko, nes is inkubatoriaus neleido isimti (deja, tikrai, pagristai). Bet kruti paskui eme graziai, lyg niekur nieko...

 5. Wassermelone
  Wassermelone prieš 1 mėn.

  Emilijos mama parašė:
  Man labai liudna, kad siais laikais tiek daug informacijos, o mamos tezino kur sukneles pigiau ar nagus gerai daro.. O apie vaiku psichologija, ciulptuko daroma zal…

  Del istatymo kreipkites i busima premjera, manau, jam patiktu. Dabar ateina i mada spresti del dalyku, kur anksciau zmogus turejo laisva valia.