Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1109)

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. NatiB
  NatiB prieš 2 sav.

  Ievu te parašė:
  Sveikos mamytes ar gali buti kad dantukai jau lys neramus patapo vaikas ir rankinuku ir nakti blogai miega prabunda iskart kramtyti rankas ar patalyne pradeda.

  kad nei pabrinkusios, nei baltuoja, pamatysit pro dantenas baltuos artejantys

 2. Anemun
  Anemun prieš 2 sav.

  Ievu te parašė:
  Sveikos mamytes ar gali buti kad dantukai jau lys neramus patapo vaikas ir rankinuku ir nakti blogai miega prabunda iskart kramtyti rankas ar patalyne pradeda.

  Na pas jus dar uzuomazgos dantuku ryskeja.na o seip nera nei patine ne ryskeja baltos virsuneles dantuku..

 3. Anemun
  Anemun prieš 2 sav.

  NatiB parašė:
  kad nei pabrinkusios, nei baltuoja, pamatysit pro dantenas baltuos artejantys

  Seip dar galima ne nepajusti kada prasikaladantys pas mano maziuka va ne pabrinke buvo ne ka o jau sendie baltuoja pirmas dantukas O pas mergaite buvo sutine ir sloguyte didele buvo.

 4. NatiB
  NatiB prieš 2 sav.

  Tai jo buna nepatine bet baltuoja visad kol prasikala pro dantenas

 5. joliciux777
  joliciux777 prieš 4 d.

  Niu va pasigirsiu biski
  Siandiena mums suejo 5menesiukai ir ta proga jau yurime antra dantuka:)))) jeee;)