Dienos miegas (65)

 Poguliai yra svarbi viso paros miego, būtino normaliam kūdikio vystymuisi, dalis. Dauguma 6 mėn. ir vyresnių mažylių tikriausiai jau miega tik du kartus per dieną – vieną kartą rytą ir vieną kartą po pietų. Paprastai prie tokio režimo pereinama tarp 4 ir 12 mėnesių.

Specialistai pogulius laiko tokiais svarbiais, kad rekomenduoja laikytis nustatyto jų režimo. Planuok dieną taip, kad, jei tik įmanoma, atėjus pogulio metui būtumėte namuose, – bus geriau, jeigu tavo mažylis neįpras užsnūsti automobilyje ar vežimėlyje. Apskritai geriausius miego įpročius mažylis išsiugdo (ir geriausiai miega) tada, kai užsnūsta toje pačioje vietoje, kur miega ir naktį.

Guldydama mažylį pogulio, bandyk laikykis supaprastinto migdymo ritualo, kurį naudoji prieš nakties miegą. Mažylis turėtų miegoti nuo vienos iki trijų valandų – nors tau tikriausiai būtų nuostabu, jeigu jis miegotų ilgiau, tai gali sutrikdyti nakties miegą. Dėl tos pačios priežasties popietės miego neguldyk per daug vėlai: juk nenori, kad mažyliui vakare būtų sunku užmigti ir išmiegoti visą naktį.

Jeigu tavo mažylį sunku paguldyti pogulio, galbūt jis per daug įsiaudrinęs. Tačiau vis tiek įprastu poguliui laiku turėtų būti ramybės metas: pamėgink nuraminti palaikydama jį glėbyje arba pasodink jį lovytėje ir duok pavartyti kartoninių knygelių. Gal nurimęs jis nerukus užmigs.   

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  daivabalciuniene prieš 1 m.

  mano sunelis yra jau 9men.tai taip pat diena beveik nemiega,jei miega tai gal 2-3 kartus po 20-30min.o nakti tai nuo 19h,ar 19:30h o kartais nuo 20:30h iki 5:30h ar iki 6.00h.ir tada nebemiega iki 8:00 ar iki 8:30h tada pamiega 20-30min ir taip visa diena

 2. Perlass
  Perlass prieš 1 m.

  Musu dukryte jau turi virs 9men.ir kaip laikrodukas 11.30 pradeda niuniuot prasydama kad jau laikas miegeliui, ismiega nuo 1h-3h, ir dar karteli reikalauja lygiai 5h.tada jau ismiega nedaugiau 2h.

 3. Fyja
  Fyja prieš 1 m.

  maniskei db 10,5men, miegam 3k i diena kartais buna 2, bet dazniauisia nueina miegot apie 9,30h (keliasi 7h ir anksciau) ismiega 1-1,5h, tada apie 13h pusvalandukas, bet nevisad, ir apie 16,30h ismiega 1-2h.

 4. Perlass
  Perlass prieš 1 m.

  Liutuke_tuke parašė:
  Sveikinam, mes ir lukiam dantuku, tikiuosi neskausmingai dygsta priekinai. Nes apatiniai dygo lengvai, o kuriuos Jus turite jau?

  Pas mus 9men.dar tik vienas isdyges apacioj buvo labai sunkios dieneles, laukiam toliau nedyksta truputi baiminuosi kad nesikaltu keli is karto.Vyresneliui 6men.dygt padejo 9men. Jau turejom 3, gal mergitem kitaip viskas.

 5. Perlass
  Perlass prieš 1 m.

  parašė:
  O man tai buvo kosmaras nuo pat jos gimimo. Nu nemiegodovo visiskai...verkiau is nevilties, kad mano vaikas bemiegis buvo...Prasikankinau visus 3 men., nes nei nakt…

  Pradzioja pas mane buvo panasi situacija, bet po 5men.pradejo pastebimai keistis miegelis susitvarke ir pati mergyte pasikeite ateina laikas ir pati reikalauja miegelio, ir naktele pasiblasko buna tikriausia delto kad dar maitinu pati, bet ismiega nuo 21-8-9ryto.