Folio rūgšties maisto papildai ir nėštumas (144)

Didelis folio rūgšties kiekis koreguoja nevisavertės mitybos trūkumus, dėl kurių gali atsirasti vaikelio nervų sistemos vystymosi problemų. Jei ketvirtą savaitę po apvaisinimo, kai vystosi nervinis vamzdelis, moters kraujyje nepakanka folio rūgšties, yra tikimybė, kad kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, tokiu kaip paralyžius ar spina bifida (spina bifida yra įskilas stuburas, su įgimtu plyšiu). Būtent iš nervinio vamzdelio vystosi smegenys bei stuburo nervų kanalas. Folio rūgšties gausu duonoje, grūduose, apelsinų sultyse bei ankštinėse daržovėse. Vis dėlto daugeliui moterų sunku gauti reikiamą folio rūgšties kiekį vien su maistu, todėl rekomenduojama gerti folio rūgšties maisto papildus.

Jei kūdikis yra planuotas, būtų geriausia, jei multivitaminus, kurių sudėtyje yra bent 400 µg folio rūgšties, pradėtum gerti dar prieš pastodama. Deja, maždaug pusė visų nėštumų yra neplanuoti, todėl kai kurios moterys net nežino, jog laukiasi, tuo metu, kai formuojasi ir užsiveria būsimojo vaikelio nervinis vamzdelis.

Vitaminai, ypač folio rūgštis, yra svarbūs sveikam nėštumui. Tačiau dauguma moterų sako, kad vitaminų rijimas prisideda prie rytinio pykinimo. Jei esi viena iš jų, pasinaudok šiais patarimais:

 • Gerk vitaminus valgio metu arba prieš eidama miegoti. Gerdama vitaminus rytais, ypač ant tuščio skrandžio, gali suerzinti skrandį.
 • Padalyk tabletę pusiau – mažesnius gabaliukus lengviau nuryti.
 • Rinkis vitaminus be kalcio (kalcio tūris yra didelis, todėl ir vitaminų su kalciu tabletės daug didesnės). Kalcio normą patogiau gauti vartojant kramtomuosius kalcio papildus.
 • Paprašyk, kad gydytojas paskirtų tau kramtomuosius vitaminus nėščiosioms. Taip pat tiktų mažos arba plėvele dengtos tabletės.

Naujausi komentarai

 1. zuikite
  zuikite prieš 10 mėn.

  parašė:
  Pries kokius 6 metus dar niekas ničko nezinojo apie toki preparata, manau kiekvieno zmogaus pasirinkimas gerti ji ar ne.as nustojau vartoti ir jauciuosi puikiai, ne…

  parašė:
  Nezinau, vos tik pradejau vartot foline rugsti, tai pradejo pykint ir sirdi permusineti labai, tai nusprendziau nebegerti, nes kai nevartoju zymiai geriau jauciuosi…

  Mane irgi pikino, tai as ju geriau ne kiekviena diena

 2. User has not uploaded an avatar
  mmiglutee prieš 8 mėn.

  Turiu parduoti 36paketėlius maisto papildo INOFOLIC, gal kam reikia ;)?
  galioja iki 2017m. 03men

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  parašė:
  Pries kokius 6 metus dar niekas ničko nezinojo apie toki preparata, manau kiekvieno zmogaus pasirinkimas gerti ji ar ne.as nustojau vartoti ir jauciuosi puikiai, ne…

  Dar ir kaip žinojo. Prieš beveik 13 metų jau buvo žinoma . Nes man jau gydytojai teikė informaciją, ir siūlė gerti, pasakę, kad rekomenduojama dar gerti iki pastojimo apie tris mėn.

 4. Laksmi prieš 8 mėn.

  Merginos, o ar Jūsų vyrukai ką nors gėrė, geria? radau tokius papildus...
  www.vaistine.lt/Vitaminai_ir_maisto_papildai/Wellman_conception_tabletes_N30/CatalogStoreDetail.aspx?CatID=PL_655&ID=349183&sig=vaistailt

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Nieko negėrė