Tėvų Darželis » Kita » Įstatymų džiunglėse » Motinystės, vaiko priežiūros atostogos, išmokos, pašalpos

Dekretinės atostogos nuo 2011 m. liepos

Komentuoti
  1. 2011.01.03 13:53 (prieš 3 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2011.01.03 13:53 (prieš 3 m.)

na as eisiu dvejus nors ir antri metai neapsimoka bet jau geriau bus gauti 40% nei is vis nieko

2. - MAMUKAS -
    2011.01.03 14:20 (prieš 3 m.)

Zirniukas 3 m. 1 mėn.
    Pupyte 8 m.
    Maziausias :DDDD +10 metu dar :DDD 27 m. 5 mėn.

2011.01.03 14:20 (prieš 3 m.)

Murinka parašė:
    Aš į sodrą į Vilnių parašiau raštišką užklausimą dėl Ligos ir motinystės įstatymo nuostatų išaiškinimo ir patikslinimo, nes to paties įstatymo du straipsniai kaip ir kertasi tarpusavyje, kalbėdami beveik apie tą patį.
    Bet šiaip jei gerai suprantu, tai būtent susiję su tuo, kad jei imi 126 dienas dekreto (arba bent jau tas 56 po gimdymo), tai už jas moka 100 proc.
    O jei po vaiko gimimo išeiti iškart vaiko priežiūros atostogų, tai iškarto skaičiuos 90 proc. nuo pajamų. Tai jei einant normaliai į dekretą, aišku finansiškai labiau apsimoka gauti tą 100 proc. ir dar nedirbti iki gimdymo.
    O šiaip ko gero tai pačios moters pasirinkimas. Tik labiausiai pikta dėl to, kad pati "Sodra" paskambinus aiškina vieną kartą vienaip, kitą kartą kitaip. Norisi visgi užtikrintumo kuo remiantis ... nes pvz. aš tai nepasitikiu, kad kažkas kažkur kažką pasakė (nenurodant kokiais argumentais ir konkrečiais straipsniais remiantis).
    Tai "sudėjau" viską raštiškai "Sodrai" ir paprašiau išaiškinti, kada kokiu straipsniu vadovaujamasi, kad neliktų dviprasmybių jokių. Laukiu ką atrašys, turbūt anksčiau kaip už mėnesio nebus.

Saunuole, tik nepamirsk ir mus apsvieti.. as ir sakiau uzklausiu, kad parasytu man juodu ant balto , stai tokiu ir tokiu straipsniu, mes privalom imti ta dekreta. Kad LR istatymu straipniuose fraze, "igyjama teise gauti.." tai lietuviu kalboj reiskias privaloma

3. Murinka
    2011.01.03 15:05 (prieš 3 m.)
    2011.01.03 15:05 (prieš 3 m.)

Na dar tą patį raštą buvau įkelusi ir internetinę Sodros sistemą. Tai šiandien ir parašė, ir paskambino. Bet vistiek dar lauksiu atsakymo iš Vilniaus, ten prašiau atrašyti raštu, tai turėtų būti normaliai išdėstytas.
    Iš Sodros paskambinusi moteriškė paaiškino, kad visgi galiu eiti po gimdymo į vaiko priežiūros atostogas, tik reikėtų pagalvoti, kaip tai apiformonti darbe, ta prasme, kad jei gimdysiu ir neisiu į darbą, tai man automatiškai turės rašyti tą pažymėjimą, kaip pateisinamą priežastį, kodėl nebuvau darbe. Tačiau jei pvz. gimdau per kasmetines atostogas (ką aš ir planuoju daryti), tai tuomet kai tik baigiasi kasmetinių atostogų laikotarpis, galiu išakrt eiti vaiko priežiūros atostogų. Ir jokio dekereto privalomo nerašo.
    O raštu štai ką atrašė
    "Elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai 126 kalendorinėms dienoms (70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo) išduodami moterims, suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių.
    Jei nėščia moteris iki gimdymo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl šio pažymėjimo išdavimo, suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių, nesikreipė ar pažymėjimo atsisakė,
    gimdymą priėmusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą išduoda 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo. Tačiau Jūs galite gydymo įstaigoje atsisakyti elektroninio pažymėjimo išduodamo 56 kalendorinėms dienoms ir motinystės(tėvystės) atostogų išeiti nuo vaiko gimimo dienos.".

Tai va, lyg ir viskas aišku Dabar tik belieka susiplanuoti, kada tiksliai gims vaikelis :)))))) Kad pasiimt atostogas laiku. Nes pati norėčiau 2 metus auginti (nes vaikiuko niekam neturiu palikti, o samdyti kokių auklių tikrai nesinori).

4. 2011.01.03 15:08 (prieš 3 m.)
    2011.01.03 15:08 (prieš 3 m.)

na gerai toms kurios gali isitekti i ta termina :)) o mes tai manau, kad i ji nekaip na dar meginsim ziureti po ultragarso kaip viskas bus

5. Murinka
    2011.01.03 15:12 (prieš 3 m.)
    2011.01.03 15:12 (prieš 3 m.)

Aš tai ištikrųjų su mielu noru rinkčiausi nedirbti ir sėdėti ramiai namie ir laukti vaikelio. Ištikrųjų tai nežinau ir kaip iki to gimdymo "datempsiu", nes kol kas tai jaučiuosi puikiai .. Bet nežinia kaip vėliau. Tai jei dabar atrodo, kad tikrai galėsiu dirbti .. dar nežinia ar taip ir bus. Bet pabandyti, manau, kad verta ... Visgi skirtumas nemažas susidaro finansiškai.

6. - MAMUKAS -
    2011.01.03 15:25 (prieš 3 m.)

Zirniukas 3 m. 1 mėn.
    Pupyte 8 m.

Murinka parašė:
    Na dar tą patį raštą buvau įkelusi ir internetinę Sodros sistemą. Tai šiandien ir parašė, ir paskambino. Bet vistiek dar lauksiu atsakymo iš Vilniaus, ten prašiau atrašyti raštu, tai turėtų būti normaliai išdėstytas.
    Iš Sodros paskambinusi moteriškė paaiškino, kad visgi galiu eiti po gimdymo į vaiko priežiūros atostogas, tik reikėtų pagalvoti, kaip tai apiformonti darbe, ta prasme, kad jei gimdysiu ir neisiu į darbą, tai man automatiškai turės rašyti tą pažymėjimą, kaip pateisinamą priežastį, kodėl nebuvau darbe. Tačiau jei pvz. gimdau per kasmetines atostogas (ką aš ir planuoju daryti), tai tuomet kai tik baigiasi kasmetinių atostogų laikotarpis, galiu išakrt eiti vaiko priežiūros atostogų. Ir jokio dekereto privalomo nerašo.
    O raštu štai ką atrašė
    "Elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai 126 kalendorinėms dienoms (70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo) išduodami moterims, suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių.
    Jei nėščia moteris iki gimdymo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl šio pažymėjimo išdavimo, suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių, nesikreipė ar pažymėjimo atsisakė,
    gimdymą priėmusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą išduoda 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo. Tačiau Jūs galite gydymo įstaigoje atsisakyti elektroninio pažymėjimo išduodamo 56 kalendorinėms dienoms ir motinystės(tėvystės) atostogų išeiti nuo vaiko gimimo dienos.".

Tai va, lyg ir viskas aišku Dabar tik belieka susiplanuoti, kada tiksliai gims vaikelis :)))))) Kad pasiimt atostogas laiku. Nes pati norėčiau 2 metus auginti (nes vaikiuko niekam neturiu palikti, o samdyti kokių auklių tikrai nesinori).

o tai saunuole , issklaidei susidariusi ruka virs mano galvos..pas mane tas pat, nera kam palikti maziuko, jau dukra 2metu atrode dar maza i lopsi eit, bet aciu dievui jai patiko

7. 2011.01.03 15:25 (prieš 3 m.)

Murinka parašė:
    Aš tai ištikrųjų su mielu noru rinkčiausi nedirbti ir sėdėti ramiai namie ir laukti vaikelio. Ištikrųjų tai nežinau ir kaip iki to gimdymo "datempsiu", nes kol kas tai jaučiuosi puikiai .. Bet nežinia kaip vėliau. Tai jei dabar atrodo, kad tikrai galėsiu dirbti .. dar nežinia ar taip ir bus. Bet pabandyti, manau, kad verta ... Visgi skirtumas nemažas susidaro finansiškai.

lb didelis skirtumas buna.. tad jei tik yra galimybe tai ir reikia meginti

8. Murinka
    2011.01.03 15:50 (prieš 3 m.)
    2011.01.03 15:50 (prieš 3 m.)

mamukas79 parašė:
    o tai saunuole , issklaidei susidariusi ruka virs mano galvos..pas mane tas pat, nera kam palikti maziuko, jau dukra 2metu atrode dar maza i lopsi eit, bet aciu dievui jai patiko

Aš ir savo prasisklaidžiau nes kai nežinai tiksliai, tai neramu visgi ... Juolab, kad visur visokių "patarimų" pasiskaitai bet man jau taip yra, turiu viską išsiaiškint pati iki galo, kad paskui nebūtų ko kaltinti išskyrus save, kad nepasidomėjau iki galo. Dabar tai bus kaip bus, bandysiu rizikuoti :)))

9. - MAMUKAS -
    2011.01.03 20:38 (prieš 3 m.)

Zirniukas 3 m. 1 mėn.
    Pupyte 8 m.

2011.01.03 20:38 (prieš 3 m.)

Murinka parašė:
    Aš ir savo prasisklaidžiau nes kai nežinai tiksliai, tai neramu visgi ... Juolab, kad visur visokių "patarimų" pasiskaitai bet man jau taip yra, turiu viską išsiaiškint pati iki galo, kad paskui nebūtų ko kaltinti išskyrus save, kad nepasidomėjau iki galo. Dabar tai bus kaip bus, bandysiu rizikuoti :)))

Svarbiausia dabar, kad gerai jaustumes

10. User has not uploaded an avatar
    2011.01.03 21:09 (prieš 3 m.)
    2011.01.03 21:09 (prieš 3 m.)

Sveikutes,

O ko as galeciau savo atveju tiketis:
    Dar termino nzn, bet pagal mano skaiciavimu turetu buti rugpjucio gale-rugsejo pradzioj
    iki liepos stovejau birzoje ir gaudinejau pasalpa.
    nuo liepos 27 dirbu puse etato, puse minimumo (uz si menesi gavau ir is birzos ir algele uz 3 dieneles).
    nuo sausio kelia man alga pilnu etatu ir dar virsaus.
    Ar man uzteks sukaupt 12 menesiu stazo iki isejimo i dekreta, nes dabar jau visai susiveliau.
    praktiskai dirbu tik nuo rugpjucio, ir jei iseisiu i dekreta tarkim nuo sio rugpjucio, tai skaiciuoja tada tik nuo birzelio 12 menesiu atgal, tai man gaunasi ir ana liepa, kur dirbat tik 3 dienos. o jei is vis nuo liepos iseit, tai tada dar ir birzeli reiktu priskaiciuot, kuri visai nedirbau tik birzoje stovejau .
    Zodziu ar pretenduoju gauti pinigeliu? ir kaip man tada juos skaiciuotu, ar galiu planuotis tiketis tik 92 lt?

man vis tiek bet kuriuo atveju nesigaus pilnu isdirbtu metu, neitraukiant menesiu is birzos, o jie skaitosi, ar ne?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras