Gausios išskyros iš makšties nėštumo metu (336)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų. Jų būdavo ir anksčiau, bet dėl kintančio estrogenų kiekio kraujyje ir dėl didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį dabar jos gausesnės. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Šito, deja, niekaip nepakeisi, tačiau geriau jausiesi, jei naudosi bekvapius kasdienius įklotus su natūraliu paviršiumi. Kad išvengtumei lytinių organų problemų:

 • Intymias vietas visuomet valyk nuo tarpvietės link išangės.
 • Rinkis medvilninius apatinius.
 • Venk ankštų ir sintetinių apatinių, aromatizuotų įklotų, sūkurinių vonių (jacuzzi), aromatizuoto tualetinio popieriaus, taip pat aromatizuotų intymios higienos prausiklių.
 • Neplauk makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Tai gali baigtis tavo ir/ar kūdikio mirtimi.

Jei išskyros yra nebūdingos spalvos ar skleidžia blogą kvapą, kreipkis į savo gydytoją – tai gali būti infekcijos požymis. Taip pat kreipkis į medikus, jei išskyrų pagausėja staiga, jos yra gleivių pavidalo, vandeningos ar kraujo spalvos, – tai gali būti priešlaikinio gimdymo ženklas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  orinciox prieš 1 mėn.

  sveikutes, ga teko kam susidurt su labai gausiom isskyrom, neramu kazko, ar normalu jei buna labai daug isskyru, (saujom su popieriu iskart isvalau) ir labai keistos iskyros tokios i gelsvuma ir gumbuliukais buna, nera jos skystos?

 2. User has not uploaded an avatar
  orinciox prieš 1 mėn.

  beje man dabar 35 savaite

 3. Vygre
  Vygre prieš 1 mėn.

  Jei be kvapo ir be spalvos (ne rudos, ne raudonos, ne zalios, ne varskes pavidalo) tai viskas normalu. O gausios isskyros nestumo metu (bet kuriuo tarpsniu) yra normalu

 4. Oksana27
  Oksana27 prieš 1 mėn.

  O ar normalu, kad pas mane isskyros visada kaip vandenukas, skaidrus, bespalvis, bet vandeningos? Man 27sav

 5. Vygre
  Vygre prieš 1 mėn.

  Jei nesukelia diskomorto (niezulio, blogo kvapo, perstejimo, nuolatinio tekejimo) normalu, bet jei gausiau bega atsigulus, reiketu patikrinti del vandenu tekejimo.
Sportas ir kūnas »