Gausios išskyros iš makšties nėštumo metu (340)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų. Jų būdavo ir anksčiau, bet dėl kintančio estrogenų kiekio kraujyje ir dėl didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį dabar jos gausesnės. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Šito, deja, niekaip nepakeisi, tačiau geriau jausiesi, jei naudosi bekvapius kasdienius įklotus su natūraliu paviršiumi. Kad išvengtumei lytinių organų problemų:

 • Intymias vietas visuomet valyk nuo tarpvietės link išangės.
 • Rinkis medvilninius apatinius.
 • Venk ankštų ir sintetinių apatinių, aromatizuotų įklotų, sūkurinių vonių (jacuzzi), aromatizuoto tualetinio popieriaus, taip pat aromatizuotų intymios higienos prausiklių.
 • Neplauk makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Tai gali baigtis tavo ir/ar kūdikio mirtimi.

Jei išskyros yra nebūdingos spalvos ar skleidžia blogą kvapą, kreipkis į savo gydytoją – tai gali būti infekcijos požymis. Taip pat kreipkis į medikus, jei išskyrų pagausėja staiga, jos yra gleivių pavidalo, vandeningos ar kraujo spalvos, – tai gali būti priešlaikinio gimdymo ženklas.

Naujausi komentarai

 1. Vygre
  Vygre prieš 2 mėn.

  Jei nesukelia diskomorto (niezulio, blogo kvapo, perstejimo, nuolatinio tekejimo) normalu, bet jei gausiau bega atsigulus, reiketu patikrinti del vandenu tekejimo.

 2. Eveliuxs.s prieš 3 sav.

  O as is mamos patirties iklotus iskeiciau i gera bekvapi, bespalvi toletini popieriu. tesiog sulenkiu kelis ruloniukus ties ta vieta pasidedi ir eidama i toleta vis pasikeiciu ipratau ir labai patiko... beja mama tai pradejo daryti kai nuo paketuku jai prasidejo alergija.

 3. Diana M prieš 2 sav.

  Sveikos, noreciau pasitarti nes kaip ir nėra daugiau kur klausti patarimo, esu jauna busima mama, pas mane yra gausios išskyros, jos bekvapes, bet tipas maždaug kaip gleivės kažkas panašaus, cia taip turi būti? Ar man reiktu kreiptis pas daktarus gal čia kokia infekcija?

 4. Vygre
  Vygre prieš 2 sav.

  Jei jos bekvapes, o pati jautiersi gerai, neniezti, nepersti, neskauda - viskas normalu. Bet jei neramu gali paprasyti, kad padarytu tepineli, priziurintis gydytojas.

 5. Diana M prieš 2 sav.

  Vygre parašė:
  Jei jos bekvapes, o pati jautiersi gerai, neniezti, nepersti, neskauda - viskas normalu. Bet jei neramu gali paprasyti, kad padarytu tepineli, priziurintis gydytoja…

  Aišku, na ne niežti nieko, tik jos kai gausios tai nežinojau ar normalu. Ačiū jums bet manau vistiek reikės kad patikrintu bus ramiau
Sportas ir kūnas »