Gausios išskyros iš makšties nėštumo metu (375)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų. Jų būdavo ir anksčiau, bet dėl kintančio estrogenų kiekio kraujyje ir dėl didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį dabar jos gausesnės. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Šito, deja, niekaip nepakeisi, tačiau geriau jausiesi, jei naudosi bekvapius kasdienius įklotus su natūraliu paviršiumi. Kad išvengtumei lytinių organų problemų:

 • Intymias vietas visuomet valyk nuo tarpvietės link išangės.
 • Rinkis medvilninius apatinius.
 • Venk ankštų ir sintetinių apatinių, aromatizuotų įklotų, sūkurinių vonių (jacuzzi), aromatizuoto tualetinio popieriaus, taip pat aromatizuotų intymios higienos prausiklių.
 • Neplauk makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Tai gali baigtis tavo ir/ar kūdikio mirtimi.

Jei išskyros yra nebūdingos spalvos ar skleidžia blogą kvapą, kreipkis į savo gydytoją – tai gali būti infekcijos požymis. Taip pat kreipkis į medikus, jei išskyrų pagausėja staiga, jos yra gleivių pavidalo, vandeningos ar kraujo spalvos, – tai gali būti priešlaikinio gimdymo ženklas.

Naujausi komentarai

 1. Joly 555 prieš 4 sav.

  yummy_mummy parašė:
  Man taip buvo Nulekiau i ligonine, patikrino sako viskas ciki piki, o kai gimdziau manes klause ar vandenys nubego anskciau - sakau nea, sako ju pas tave…

  Va va...antra diena nan kazkas pasidare. Mums dar tik 30 sav eina. Slampa kelnaites. Galvojau nelaikau slapimo...bet skystis bespalvis, be kvapis. Kaip vanduo. Cia normalu? Gal nepradesiu gimdyti...dar ankstoka. Pas gydytoja 11d.

 2. laimingai ištekėjusi
  laimingai ištekėjusi prieš 4 sav.

  Joly 555 parašė:
  Va va...antra diena nan kazkas pasidare. Mums dar tik 30 sav eina. Slampa kelnaites. Galvojau nelaikau slapimo...bet skystis bespalvis, be kvapis. Kaip vanduo. Cia …

  Geriausia butu jei pas daktara apsilankytum, ir papasakotum jam. Nes kiekvienai skirtingai. tik jis apziurejes tave zinos, ar cia vandenys, ar slapimas ar tiesiog vandeningos isskyros.

 3. tina8
  tina8 prieš 3 sav.

  Sveikos mamytes. Turiu klausima ar negausios kremines spalvos isskyros 30 savaite gali buti blogas zenklas?

 4. Meškiuks prieš 2 sav.

  Joly 555 parašė:
  Va va...antra diena nan kazkas pasidare. Mums dar tik 30 sav eina. Slampa kelnaites. Galvojau nelaikau slapimo...bet skystis bespalvis, be kvapis. Kaip vanduo. Cia …

  Butinai vaziuokit i priemima apziures, nes gali buti kad soniniai vandenys bega o tai nejuokai gali lelyte infekcija pasigaut, as del to soniniu vandenu begimo ligoninei gulejau leido antibiotikus, pusantros sav istempe iki 37sav ir gimdymas :))

 5. Joly 555 prieš 2 sav.

  Meškiuks parašė:
  Butinai vaziuokit i priemima apziures, nes gali buti kad soniniai vandenys bega o tai nejuokai gali lelyte infekcija pasigaut, as del to soniniu vandenu begimo ligo…

  Eina sau kaip buna.... mes buvom pasitikrint buvo pagulde 2 dienom. Bet viskas gerai...ne vandenys
Nėštumo požymiai »

Gimdymas ir po jo »

Nėštumo eiga ir priežiūra »

Sportas ir kūnas »