Hormonų audros ir santykiai šeimoje (86)

Prastai jautiesi, esi pavargusi, nervinga, sutrikusi, bet būsimasis tėtis to nesupranta? Tai vienas dažniausių būsimųjų mamų priekaištų. Iš dalies jis pagrįstas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad įlįsti į kito žmogaus kailį ne taip jau ir paprasta. Tad antrajai pusei reikėtų padėti suprasti, kaip ir kodėl būtent taip tu jautiesi. O tai padaryti gali keliais būdais:

 • Nupasakok (geriau trumpai), ką išdarinėja tavo hormonai. Nėštumo metu estrogenų ir progesteronų lygiai pakyla. Jie taip paveikia atsakingas už nuotaiką smegenų chemines medžiagas, kad atsiranda nuotaikų svyravimai, nerimo priepuoliai ar net depresija. Šių hormonų pakitimų ir jų įtakos tavo elgesiui tu negali kontroliuoti. Tavo partnerį (taip pat ir tave) turėtų paguosti tai, kad daugelis moterų žymiai geriau jaučiasi prasidėjus antrajam nėštumo trimestrui.
 • Paaiškink, kad yra normalu jausti didelį nuovargį pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Nėštumas visam tavo organizmui užkrauna labai didelį krūvį – žmogaus kūrimas yra sekinantis darbas! Dėl hormonų pokyčių gali jaustis aptingusi, gali kankinti nemiga.
 • Įsitikink, jog partneris žino, kad pykinimas, vėmimas ir virškinimo sutrikimai yra labai dažnas simptomas ir tu nusipelnei jo paramos. Nors iki šiol niekas taip ir neišsiaiškino, kas sukelia rytinį pykinimą (per švelnus pasakymas, nes iš tiesų tave gali supykinti bet kada), manoma, kad hormonų vaidmuo čia tikrai ne paskutinis. Partneris galėtų tau padėti atnešdamas rytais (tiesiai į lovą) kokį labai paprastą užkandį – pavyzdžiui, džiūvėsių arba skrebutį. Tai turėtų nuraminti tavo maištaujantį skrandį.
 • Paskatink jį perskaityti „Tėvų darželio“ rubriką „Kūno pokyčiai ir diskomfortas nėštumo metu“.

Naujausi komentarai

 1. kyccaa
  kyccaa prieš 1 m.

  Na, nepigu, bet ir jums praskaidrinti kasdienybę norėtųsi. Iki 2 kg kainuoja 8,90€.
  Tai jūs man parašykit asmeninę žinutę su savo vardu, pavarde, tiksliu adresu. Ir issiusiu jums ;)

 2. zosyte-Vilnius
  zosyte-Vilnius prieš 1 m.

  Kregzduti parašė:
  Kaip Jus jaustumetes, jeigu pas jus atvaziuotu i namus vos ne tiesiogine prasme tyciotus is tu svajoniu, kurias noreta pasiekt, taciau del nestumo vargu ar kada iss…

  Jausciaus blogai. Pazeminta kuri laika. Supraskit, tai spyris jums daryti ir pasiekti daugiau. Irodyti, kad visi tie pletkjninkai buvo neteisus. Bus sunku, bet jei uzsispirsit,viska pasieksit!
  Atsiusciau daiktu, jei tureciau leliukisku... viskas bus gerai.nesileiskit zeminama!

 3. Prime prieš 1 m.

  Kregzduti parašė:
  :/

  Kregzduti parašė:
  Zinau, ten is kazkokio fondo skiria, jeigu tevas nemoka, o jam ktaunasi skola tam fondui. Labai nenorejau to daryt, bet ko gero teks :/

  nemanau, kad yra per anksti tapti mama - tai visuomet grazu, vyra po velniu... - jei berniuko laukiates - galeciau atsiust kazkokiu dauktu, rubeliu velesniam laikotarpiui po metu, kadangi mazesnius jau isdalinau

 4. Claudia.
  Claudia. prieš 1 m.

  Jeigu norit, parasykit man az, busiu uz savaites Lietuvoje, atvezciau rubeliu

 5. ugnele1
  ugnele1 prieš 1 m.

  Kregzduti parašė:
  Noreciau ir as issikalbet .. kuo nestumo savaiciu daugyn, tuo labiau apgailetina jauciuos. Esu kaip ir viena.Vaiko tevas is kart suzinojes "naujiena" teske…

  Viskas bus gerai, susidelios i savas vietas. Nedigailek kad pasilikai vaikely, jis tau tik pades, jus reikalingi vienas kitam.