Kada kūdikiui galima stotis? (155)

Nerimauji, ar kūdikis nepakenks kojytėms, jei bandys atsistoti per anksti? Nerimauti nėra ko, tai natūrali raidos pakopa, ir tavo mažylis nesistos tol, kol jo kojytės nebus pakankamai stiprios, kad jį išlaikytų. Dauguma kūdikių pradeda stotis maždaug aštuonių mėnesių, tačiau kai kurie – gerokai anksčiau arba vėliau.

Bandymas stotis yra svarbi kūdikio raidos gairė, rodanti, kad jis rengiasi pradėti vaikščioti. Net jeigu tau atrodo, kad mažylio kojytės vos jį nulaiko, jis nepasidarys sau žalos. Iš tiesų bandydamas atsistoti jis stiprina raumenis, kurių jam prireiks vaikščiojant. Pasodink jį šalia sofos ar kito baldo, į kurį jis galėtų įsikibti ir atsistoti. Per kelias savaites jis įgus stovėti, ir tuomet pradės migruoti prisilaikydamas nuo vieno baldo prie kito. O netrukus jis gali nustebinti tave – pamatysi, kad jis pasileido ir stovi nesilaikydamas. Žinok, kad išmokęs atsistoti ir stovėti mažylis ne kartą pargrius, todėl nenuleisk nuo jo akių.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  a_pokalips_e prieš 3 mėn.

  Dokute parašė:
  va taip mes atrodėm metukų laiko

  cia mes kai 1metu ir 6 menesiu..nu siaip tiesios ju kojytes jei cia kas matosi..as sakau tikrai ju patys nestatem..jie patys spirdavosi su kojytem i virsu kai ant ranku paimdavom, daktarai ir sakydavo,kad stiprus..

 2. Torri
  Torri prieš 3 mėn.

  a_pokalips_e parašė:
  cia mes kai 1metu ir 6 menesiu..nu siaip tiesios ju kojytes jei cia kas matosi..as sakau tikrai ju patys nestatem..jie patys spirdavosi su kojytem i virsu kai ant r…

  Neimkit jus taip i galva maniskiai abu stovi isikibe nuo 6men, 7men ejo isikibe i baldus ar sienas, 9,5men jau savarankiskai vaiksciojo, 10men jau ir begiojo mediciniskai jie pas mane tiesiog stiprus. 6men abu is niaurologines puses (tiek raumenyno issivystimu, tiek refleksais ir t.t.) atitiko metuku laiko vaikus

 3. User has not uploaded an avatar
  a_pokalips_e prieš 3 mėn.

  Torri parašė:
  Neimkit jus taip i galva maniskiai abu stovi isikibe nuo 6men, 7men ejo isikibe i baldus ar sienas, 9,5men jau savarankiskai vaiksciojo, 10men jau ir begiojo

  aciukas, sakau,kad cia normalu, nzn del ko toks puolimas.. man ta pati sake ir vaikciojo 9 su puse men pasileide kaip ir taviskiai.. bet sake ir 8 menesiu kitu vaiksto.. ir nezinau, del ko tas keista.. visi mes vaikscioti ismokstame anksciau ar veliau, ir visi kalbet ismokstame ir taip toliau.. ir kai uzaugame, tas tikrai nebebuna aktualu, cia manau tik kiekvienai mamai svarbu,kada jos mazyliai padeda pirmus zingsniukus ir kada pirmus zodelius taria.. bet nemaniau,kad kitu vaikuciu butu pasiekimai tiek svarbus.. svarbiausia sveiki lialiukai.. o tema, manau, kad kojytes neiskrypsta, o ne pulkime mamas,kad vaikuciai stojasi..

 4. kinezistevaiku Kaunas prieš 3 mėn.

  Kiekvieno vaiko raida individuali todel ir surasiau kada reiketu sunerinti ir pasitarti su gyd. Jei vaikas daro pats jo ir nereik stabdyti nebent tai rekomenduoja gyd pvz kai vaikas turi ansvori dideli ortopedai rekomenduoja skatinti ropojima tokiu vaiku nevedzioti o stoveti niekas neuzdraus jei vaikas ta daro pats.

 5. Dokute
  Dokute prieš 3 mėn.

  Aš tai nieko nepuolu tik pasakiau savo patirtį kad išties nėra kur skubėti... maniškis nebuvo dar tada pasiruošęs stovėti bet atsistojo. Bet teko daug dirbti po to su vaiko kojomis. Savo pasisakymais labiau noriu nuraminti tas mamas kurios nervuojasi kad jų vaikas vis dar nestovi ir pan. ateis laikas ir stovės neskubėkit...