Kada pradėti primaitinimą?

Per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką.

Ko gero, nekantraujantys seneliai ar vyresnius vaikus auginantys draugai gali pradėti tave raginti duoti kūdikiui taip vadinamo „kieto“ maisto kai jam sukaks keturi mėnesiai. Kai kurie senesnio kirpimo pediatrai taip pat vis dar gali rekomenduoti duoti kieto maisto vos keturių mėnesių sulaukusiam kūdikiui, tačiau absoliuti dauguma vadovaujasi 2001 m. atnaujintomis PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) rekomendacijomis ir pataria palaukti šešių mėnesių.

Jos pagrįstos tyrimais ir stebėjimais, kurie parodė, kad iki to laiko visus mažylio mitybos poreikius patenkina motinos pienas ir tai daro geriau, nei bet kurios kitos alternatyvos.

Kas, jei pradėsiu kūdikiui duoti kieto maisto anksčiau?

Kalbant apskritai, tyrimai parodė, kad per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką, apsunkina maistinių medžiagų iš motinos pieno pasisavinimą, o anksti kietu maistu pradėti maitinti vaikai lengviau pasigauna infekcijas. Be to, jaunesnio nei šešių mėnesių kūdikio žarnynas ir inkstai dar nėra pakankamai išsivystę, kad susitvarkytų su įvairiu maistu.

Tačiau kiekvienas kūdikis yra unikalus, ir tinkamas laikas gali ateiti anksčiau ar vėliau – nesuklysi, jei ir šiuo klausimu pasitarsi su gydytoju. Štai kai kurie požymiai, rodantys,  kad kieto maisto jam jau galima duoti:

 • Kūdikio svoris nuo gimimo padvigubėjo.

 • Kūdikis domisi „suaugusiųjų“ maistu ir siekia jo paragauti.

 • Net ir maitinamas nuo aštuonių iki dešimties kartų per dieną atrodo alkanas.

 • Pradeda daryti judesius lyg ką kramtytų, jam kalasi dantukai.

 • Gali sėdėti tiesiai ir tvirtai laiko galvą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  buduliukas prieš 2 sav.

  dolla_ parašė:
  mums jau 9 men., o kito maisto beveik neima..</blockquote

  As save guodziu tuo,kad juk vistiek kazkada valgys.. Galbut vaikui dar visiskai pakanka mamos pieno/misinelio.. Na 9men. jau mesyte lyg turi valgyti vaikas pagal plana, bet kiekvienas individualus tad su skubejimu toli nenueisim, tik kantrybes mums su musu uzsispyreliais..

 2. Katiara
  Katiara prieš 2 sav.

  buduliukas parašė:
  As save guodziu tuo,kad juk vistiek kazkada valgys.. Galbut vaikui dar visiskai pakanka mamos pieno/misinelio.. Na 9men. jau mesyte lyg turi valgyti vaikas pagal pl…

  mes kazkur apie 2 men uztrukom, kol valgyti graziai pradejo

 3. Fyja
  Fyja prieš 2 sav.

  as dukryte pradejau primaitint nuo 5 menesiu, daviau darzoves pradziia tai jas sublenderiuodavau ir dar pertrindavau per sieteli, tai tada jai patikdavo ir valgydavo

 4. Gibi_Monika
  Gibi_Monika prieš 1 sav.

  nuo vaiko priklauso. Mano berniukas porcijas pagal rekomendacijas suvalgydavo tik nuo 10 men (iki tol po sauksteli teikisdavau), o dukryte dar neturedama 6 men pirmuosius kasnius su pasigardziavimu valge. Ta pacia kose kartais ir 20 kartu gali reiketi pasiulyti kol itiks. Sekmes ir kantrybes vis pasiulant, bet nekisant per prievarta

 5. Aurelija08
  Aurelija08 prieš 2 d.

  Sveikis mamytes,patarkite ka duodate mazyliui ryte kokias koses savogamybos verdate ir vakare pries miegeli
  nes manasis pripratino vaika prie tu krautuviniu kosyciu noriu atpratint mazyli delto klausiu jusu patarimu mums greit bus 11men.ar duodate jau kaska parduotuviniu ten kaip kiti lb anksti desreliu,varskeliu ar ka pan.patarkit jei nesunku aciu;)
Vaiko kalbos raida »

Vaiko emocinė raida »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »