Kada pradėti primaitinimą?

Per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką.

Ko gero, nekantraujantys seneliai ar vyresnius vaikus auginantys draugai gali pradėti tave raginti duoti kūdikiui taip vadinamo „kieto“ maisto kai jam sukaks keturi mėnesiai. Kai kurie senesnio kirpimo pediatrai taip pat vis dar gali rekomenduoti duoti kieto maisto vos keturių mėnesių sulaukusiam kūdikiui, tačiau absoliuti dauguma vadovaujasi 2001 m. atnaujintomis PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) rekomendacijomis ir pataria palaukti šešių mėnesių.

Jos pagrįstos tyrimais ir stebėjimais, kurie parodė, kad iki to laiko visus mažylio mitybos poreikius patenkina motinos pienas ir tai daro geriau, nei bet kurios kitos alternatyvos.

Kas, jei pradėsiu kūdikiui duoti kieto maisto anksčiau?

Kalbant apskritai, tyrimai parodė, kad per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką, apsunkina maistinių medžiagų iš motinos pieno pasisavinimą, o anksti kietu maistu pradėti maitinti vaikai lengviau pasigauna infekcijas. Be to, jaunesnio nei šešių mėnesių kūdikio žarnynas ir inkstai dar nėra pakankamai išsivystę, kad susitvarkytų su įvairiu maistu.

Tačiau kiekvienas kūdikis yra unikalus, ir tinkamas laikas gali ateiti anksčiau ar vėliau – nesuklysi, jei ir šiuo klausimu pasitarsi su gydytoju. Štai kai kurie požymiai, rodantys,  kad kieto maisto jam jau galima duoti:

 • Kūdikio svoris nuo gimimo padvigubėjo.

 • Kūdikis domisi „suaugusiųjų“ maistu ir siekia jo paragauti.

 • Net ir maitinamas nuo aštuonių iki dešimties kartų per dieną atrodo alkanas.

 • Pradeda daryti judesius lyg ką kramtytų, jam kalasi dantukai.

 • Gali sėdėti tiesiai ir tvirtai laiko galvą.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 mėn.

  Mhh,as irg

  Mary.S parašė:
  Dėl to ir reikia rinkt informaciją iš skirtingų šaltinių. Nemanau, kad kuri vadovaujasi vienu strapsniu ar viena knyga

  As irgi pastebejus,kad labai skirtingai visur raso,kad ir apie primaitinima,kada ka ivesti ir pan. O pvz,kokiu straipsniu,jus vadovaujates,kokiom rekomendacijom? Gal galetumet nuoroda numest?

 2. Mary.S
  Mary.S prieš 7 mėn.

  Katiara parašė:
  tai kad skirtingi saltiniai, skirtingai raso... tai kaip tada nusprest kuris teisingas?

  Imi ir tikrini. Nebent neieškot daugiau nei dviejų skirtingų. Gi šaltinių begalė. Kaip kitaip suprasi, jei ne asmeninės statistikos pagalba? Skaitai, renki info, o tada ir sveri pliusus su minusais ir kur jų daugiau. Gi ne piramidę pastatyt reikia. Tai nesudėtinga

 3. Mary.S
  Mary.S prieš 7 mėn.

  iev.sel parašė:
  Mhh,as irg

  Aš vadovaujuos tais šaltiniais, kurie rašomi remiantis kuo didesniu atsigręžimu į natūralumą. Jeigu fiziškai kieto maisto valgymui ir apdorojimui vaikas subręsta tik būdamas pusmečio, vadinasi, anksčiau nėra ko pradėti. Čia tiesiog žmogaus vystymosi esmė. Nieko sudėtingo

 4. Katiara
  Katiara prieš 7 mėn.

  Mary.S parašė:
  Imi ir tikrini. Nebent neieškot daugiau nei dviejų skirtingų. Gi šaltinių begalė. Kaip kitaip suprasi, jei ne asmeninės statistikos pagalba? Skaitai, renki info, o …

  na pagal tai ir gaunaso, kad "kiekviena mama zino kas jos vaikui geriausia" ne visos vienodai pliusus ir minusus sudes

 5. Mary.S
  Mary.S prieš 7 mėn.

  Katiara parašė:
  na pagal tai ir gaunaso, kad "kiekviena mama zino kas jos vaikui geriausia" ne visos vienodai pliusus ir minusus sudes

  Deja. Šitas posakis vartojamas visai ne tokioj situacijoj ir visos tą puikiai žinom
Vaiko kalbos raida »

Vaiko emocinė raida »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »