Ką daryti norint pastoti? (594)

Tam, kad moteris pastotų, vyro spermatozoidai turi apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės tik vieną kartą per mėnesinių ciklą - per ovuliaciją.  Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant. Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad spermatozoidai ovuliacijos metu moters organizme pasiruošę lauktų, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu. Tad, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, geriausia būtų ciklui įpusėjus mylėtis kas antrą dieną.

Jei norite šansus dar labiau padidinti, likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja. Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“. Mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės - nemažėja. 

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija? 

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra: bazinės kūno temperatūros pokytis, makšties išskyrų pobūdis, gimdos kaklelio kietumas, aukštis ir atvirumas bei ovuliacijos testai.

Bazinės kūno temperatūros pakilimas. Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT)  pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje). BKT trūkumas yra tas, kad jis iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti nuspėti kitos ovuliacijos datą. Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.  

Makšties išskyros. Ciklo metu  makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis. Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti,  jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs. 

Ovuliacijos testai. Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Šie testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga. 

Padidėjęs suksualumas. Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Skaičiuoklės ir įrankiai. Tiek planuojant pastoti, tiek saugantis nėštumo, tikrai pravers skaičiuoklės: tai paprastas ir patogus būdas pažinti savo vaisingumą. 

Naujausi komentarai

 1. 1000ir1naktis prieš 3 sav.

  Cany parašė:
  Nestumo metu geriausia negerti vaistazoliu, nes ju poveikis visoks gali buti nestumui...

  Aš šitą irgi girdėjau, tiesiog šios temos pradžioje mačiau, kad norinčioms pastoti siūlė gerti šią arbatą, bet gal rizikinga, nes neaišku laukies tiksliai ar ne, kad neprisidaryti bėdų..

 2. Cany prieš 3 sav.

  Na salaviju arbata norint pastoti reikia gerti iskart po menesiniu 10 ar 11 dienu iki Ov. Po Ov jau jos gerti negalima. Juk pastojat per Ov ir negeriat daugiau sios arbatos.

 3. 1000ir1naktis prieš 3 sav.

  Cany parašė:
  Na salaviju arbata norint pastoti reikia gerti iskart po menesiniu 10 ar 11 dienu iki Ov. Po Ov jau jos gerti negalima. Juk pastojat per Ov ir negeriat daugiau sios…

  Supratau Omes šiandien "atradom" galimai kas gali trukdyti planavimui. Visada su vyru myliukui naudojame kokosų aliejų, na kad sutept Šiandien prisiskaičiau, kad tokie "lubrikantai" gal sutrumpint spermiukų gyvavimą, kažin daug tiesos tame?

 4. Cany prieš 3 sav.

  1000ir1naktis parašė:
  Supratau Omes šiandien "atradom" galimai kas gali trukdyti planavimui. Visada su vyru myliukui naudojame kokosų aliejų, na kad sutept Šiandien prisiskaičiau,…

  Geriau naudokite Conceive plus specialiai pastojimui skirta lubrikanta

 5. 1000ir1naktis prieš 3 sav.

  Cany parašė:
  Geriau naudokite Conceive plus specialiai pastojimui skirta lubrikanta

  Ačiū, bandysime įsigyti, gal padės