Ką daryti norint pastoti? (620)

Moteris gali pastoti tik vaisingomis dienomis. Tam, kad moteris pastotų, vyro spermatozoidai turi apvaisinti moters kiaušinėlį, kuris subręsta ir išsilaisvina iš kiaušidės tik vieną kartą per mėnesinių ciklą- per ovuliaciją.

Kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi iki 72 val., o kiaušinėlis - ne ilgiau kaip 24 val. po ovuliacijos, mylėtis reikia ovuliacijos metu arba šiek tiek prieš jai įvykstant. Pataikyti valandos tikslumu nebūtina: pakanka, kad spermatozoidai ovuliacijos metu moters organizme pasiruošę lauktų, kol kiaušinėlis ims slinkti kiaušintakiu. Tad, įvertinus spermatozoidų gyvybingumą, geriausia būtų ciklui įpusėjus mylėtis kas antrą dieną.

Kaip dažnai mylėtis norint pastoti?

Jei norite pastoti, šansus padidinsite, jeigu likus porai dienų iki ovuliacijos mylėkitės kasdien: kai tikslas yra pastoti, tokia sąvoka kaip „per daug sekso“ neegzistuoja.

Tai tik mitas, kad vyras turi taupyti spermą tam vienam „tinkamam momentui“: mylintis dažniau spermos kokybė tikrai neprastėja, o pastojimo galimybės - nemažėja.

Kaip žinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Yra keletas požymių, pagal kuriuos galima nustatyti ovuliacijos datą ir vaisingas dienas. Tai yra:

Bazinės kūno temperatūros pakilimas

Iškart po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (BKT) pakyla apytiksliai puse laipsnio. BKT matuojama rytais dar gulint lovoje, po liežuviu, makštyje ar išangėje. Termometro duomenis reikėtų žymėtis mėnesinių ciklo kalendoriuje (pavyzdžiui, Raudonajame Kalendoriuje).

BKT trūkumas yra tas, kad iš esmės BKT pakilimas parodo vaisingų dienų pabaigą, o ne pradžią, todėl reikia ilgesnį laiką stebėti, kaip ciklo metu kinta temperatūra, ir pagal tai bandyti numatyti kitos ovuliacijos datą.

Dėl to BKT dažniau naudoja susiduriantys su problemomis pastojant, taip pat natūralaus šeimos planavimo šalininkai, kurie šį metodą naudoja vaisingoms ir nevaisingoms dienoms nustatyti.

Makšties išskyros

Ciklo metu makšties išskyrų tekstūra ir kiekis keičiasi. Vaisingų dienų metu jos tampa skaidrios, slidžios ir tąsios – panašios į kiaušinio baltymą. Prisiminkite, kad po sueities išskyrų struktūra gali būti pakitusi ir klaidinanti.

Gimdos kaklelis

Ciklo metu keičiasi gimdos kaklelio kietumas, atvirumas bei pozicija: vaisingų dienų metu jis pakyla tiek, kad jį gali būti sunku pasiekti, jis tampa minkštas (kaip žandas arba lūpos), centre jaučiama duobutė, išduodanti, kad kaklelis yra atsivėręs.

Ovuliacijos testai

Jų, kaip ir nėštumo testų, yra pirkti vaistinėse. Ovuliacijos testai parodo, ar organizme padidėjo LH (liuteinizuojančio hormono) kiekis. Šis hormonas paskatina subrendusį kiaušinėlį išsiveržti iš folikulo ir keliauti į kiaušintakį. Jei ovuliacijos testas yra teigiamas, kitas 3 paras moteris greičiausiai bus vaisinga.

Kiti požymiai

Be šių objektyvių duomenų, artėjančią ovuliaciją gali išduoti ir kiti požymiai, pavyzdžiui, išaugęs libido. Ne kiekviena tai pastebi, tačiau ovuliacijos metu seksualinį potraukis sustiprėja, nes, sumažėjus hormono estrogeno lygiui, testosterono (hormono, atsakingo be kita ko ir už lytini aktyvumą) poveikis tampa labiau juntamas.

Vaisingų dienų (ovuliacijos)skaičiuoklės ir įrankiai.

Tiek planuojant pastoti, tiek saugantis nėštumo, tikrai pravers skaičiuoklės: tai paprastas ir patogus būdas žymėtis mėnesinių duomenis, BKT ir kitus vaisingumo požymius bei pažinti savo vaisingumą.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  dolzenka prieš 3 sav.

  Adagio parašė:
  dabar tuoj mm poto dar karta reikes prasirgti mm ir tada jau galesim planuoti matot, reikia, kad buciau metus pradirbusi del ismoku o dirbu tik nuo rugsejo…

  O kodel buten metu jums reikia? Ar su pirmu vaiku negavote ismoku? Jei bent viena diena is pries tai buvusiu vaiko prieziuros atostogu ieina i naujo VPA skaiciavima galite gauti tokias pat ismokas kaip su pirmu vaiku

 2. Adagio
  Adagio prieš 3 sav.

  dolzenka parašė:
  O kodel buten metu jums reikia? Ar su pirmu vaiku negavote ismoku? Jei bent viena diena is pries tai buvusiu vaiko prieziuros atostogu ieina i naujo VPA skaiciavima…

  pries pirma vaika isvis nedirbau tai negavau ir negaunu nei cento

 3. User has not uploaded an avatar
  dolzenka prieš 3 sav.

  Adagio parašė:
  pries pirma vaika isvis nedirbau tai negavau ir negaunu nei cento

  tada aisku, reikia isdirbti 13 menesiu

 4. Adagio
  Adagio prieš 3 sav.

  dolzenka parašė:
  tada aisku, reikia isdirbti 13 menesiu

  kodel 13?

 5. User has not uploaded an avatar
  dolzenka prieš 3 sav.

  Adagio parašė:
  kodel 13?

  nes i dekretiniu vidurki neisiskaiciuos menuo, kada iseinate i dekreta ir pries tai buves menuo Taigi viso reikia isdirbti 6 menesius be planavimo ir jau tada galima startuoti, nes prisides dar 7 menesiai iki isejo i dekreta. Aisku jei pavyks is pirmo ciklo