Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (140)

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą.

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai. Žinok, kad laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada tavo mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai. Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Įsikalk į galvą: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leisk vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis. Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpink, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikyk jį ar duok ranką.

Naujausi komentarai

 1. RadvileRuta
  RadvileRuta prieš 10 mėn.

  as.juste parašė:
  Mes naudojom ir gultukus ir vaikstyje ir sokliukus, o mazasis pradejo pats laisvai eiti 11 menesiu. 10 su ouse menesiu pradejo eiti isikibes i baldus ir po kelis zi…

  Maniskei bus sekmadienį 11men. Mes jau ir vaikstom. Naudojome ir vaikstuka ,ir sokliuka. Pamenu dar pazistama sake tik jo nenaudok ale eis ant pirstu galu ir panasiai. Ir neismoks ilgai pati vaikscioti.... Na gal cia dar ir nuo kiekvieno vaikucio priklauso, bet mums nieko panasaus. Vaikstom graziai. Deda pedute ir graziai.

 2. Dalia11
  Dalia11 prieš 9 mėn.

  Manoji atsistojo pati 6mėn ir 3 sav. O neįsikibus vaikščioti pradėjo 8,5 mėn :). Ir džiaugsmas ir vargas Dabar kai jai 10 mėn tai pati visur nueina, bet vis griuvinėja laikas nuo laiko..

 3. Samantaa
  Samantaa prieš 2 mėn.

  Sveikos mamytes. Straipnyje rasoma, jog mergaites visu menesiu anksciau pradeda viska daryti, bet mums kolkas visiskai kitaip dukryte savarankiskai atsistojo lovytei 6men2sav, isikibus i baldus vaiksciojo 7men, o va pasileido 8,5men dabar auginu suneli. Jis man lovytei atsistojo 5men2sav, isikibes vaiksto nuo 6menesiu kas laukia toliau.. niekas netiki, kad tiek anksti vaikaa gali pradet stoveti ir dar eiti isikibes i baldus, kol patys nepamato atsisest mokam, ropoti neropojam, perzenge si etapa

 4. MES.3
  MES.3 prieš 2 mėn.

  Maniskis 10 men jau tekinas begiojo,o ropoti pradejo tik kai ismoko vaikscioti

 5. Balta moteris
  Balta moteris prieš 2 mėn.

  RadvileRuta parašė:
  Maniskei bus sekmadienį 11men. Mes jau ir vaikstom. Naudojome ir vaikstuka ,ir sokliuka. Pamenu dar pazistama sake tik jo nenaudok ale eis ant pirstu galu ir panas…

  Nei šokliukai, nei vaikštynės vaikščiojimui įtakos neturi. Juos draudžia pvz JAV nes per daug nelaimių dėl aplaidžių tėvų-nulekia nuo laiptų ir tt.
Sauskelnių ir puoduko reikalai »

Vaiko emocinė raida »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »