Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (144)

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą.

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai. Žinok, kad laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada tavo mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai. Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Įsikalk į galvą: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leisk vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis. Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpink, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikyk jį ar duok ranką.

Naujausi komentarai

 1. Balta moteris
  Balta moteris prieš 9 mėn.

  RadvileRuta parašė:
  Maniskei bus sekmadienį 11men. Mes jau ir vaikstom. Naudojome ir vaikstuka ,ir sokliuka. Pamenu dar pazistama sake tik jo nenaudok ale eis ant pirstu galu ir panas…

  Nei šokliukai, nei vaikštynės vaikščiojimui įtakos neturi. Juos draudžia pvz JAV nes per daug nelaimių dėl aplaidžių tėvų-nulekia nuo laiptų ir tt.

 2. Justute
  Justute prieš 5 mėn.

  Baltoji moterie, o jus turit kazkoki medicinini issilavinima, kad taip drasiai galite kalbeti apie tai, kas kam kenkia o kas ne?

 3. norita
  norita prieš 5 mėn.

  Nezinau is kur traukta jog jav draudzia,kuo puikiausiai naudojama ten ir pardavinejama...

 4. norita
  norita prieš 5 mėn.

  Svarbu viska daryt laiku,o ne skubet .

 5. Balta moteris
  Balta moteris prieš 5 mėn.

  Vaikštynės absoliučiai draudžiamos Kanadoj ir kai kuriose JAV valstijose, planuojama uždrausti visiškai nes per metus susižaloja apie 4000 vaikų. Kas dėl mano išsilavinimo-nebūtina būti mediku, kad mąstytum ir ieškotum informacijos. Mano informacija iš geriausių Lietuvos ortopedų, tokių kaip Žitkauskas, nes dauguma kitų tik bando pripaišyti ligas kurių nėra, arba gydyti nuo to kuo nesergama. Nepamirštant 'rekomenduoti' atitinkamo gamintojo produkto. Liūdnos patirtys. Su saiku-niekas nekenkia. Ir forsuoti vaikų-nereikia ir negalima. Ateis laikas, pasiruoš organizmas, ir eis, ir dar bėgs. O kai reikia minutės kad ir sriubai išsivirti-galima ir į vaikštynę keliolikai minučių.
Žindymas »

Kūdikio ir vaiko priežiūra »

Sauskelnių ir puoduko reikalai »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »