Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (129)

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą.

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai. Žinok, kad laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada tavo mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai. Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Įsikalk į galvą: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leisk vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis. Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpink, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikyk jį ar duok ranką.

Naujausi komentarai

 1. renamart
  renamart prieš 5 mėn.

  Mano pirmagyme pati nuejo ~9men. Apskritai viska labai skubejo pati daryt.
  O vat vyrukas tinginiukas tai nemanau kad be metu vaiksciosim bet kas ten zino aisko

 2. giedruma
  giedruma prieš 5 mėn.

  Video apie pirmuosius žingsnelius iš assorti "Tėvelių akademija" blogo www.youtube.com/watch?v=mzp8s17SoIs
  Svarbu neversti vaikučio vaikščioti kai jam dar per anksti. Gali stipriai pakenkti besivystančiam stuburui. Aš įvykių neskubinau, ir pirmieji žingsniukai buvo padaryti praėjus daugiau nei mėnesiui po pirmojo gimtadienio.

 3. as.juste
  as.juste prieš 4 mėn.

  Mes naudojom ir gultukus ir vaikstyje ir sokliukus, o mazasis pradejo pats laisvai eiti 11 menesiu. 10 su ouse menesiu pradejo eiti isikibes i baldus ir po kelis zingsniukus vienas, o va po keliu savaiciu jau normaliai ejo, per pirmaji gimtadieni laisvai begiojo. Taigi nemanau, kad vaikstynes stabdo raida. Viskas priklauso nuo vaikuciu, visi skirtingi. Beje prilaikomas uz vienos rankytes labai anksti turbut astunta menesi pradejo eiti.

 4. User has not uploaded an avatar
  angelijup prieš 3 mėn.

  Mano vaikui jau 1,2men dar nevaiksto, tai ka daryti>? Ar nieko blogo ner?

 5. spangute
  spangute prieš 3 mėn.

  maniskiui 1m 1men - nevaiksto, nu ir kas? Niekur nedings, prades vaikscioti Normalu, jei vaikas pradeda savarankiskai vaikscioti iki 1m 6men, tad laiko dar turim
Vaiko kalbos raida »

Vaiko emocinė raida »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »