Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (268)

Nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje.

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  RitaRa.lt prieš 5 d.

  sima_1 parašė:
  Tikrai paskaicius, pasidariau isvadas, kad negi taip ir bus kol zindysiu?
  Mamos, o pasidalinkit patirtim kaip atsisaket naktiniu zindymu? Gal ne nuo to galo…

  Pirmagimis naktimis nuo pusmecio keldavosi kas 1-2 val mp. Kilnodavom i jo lovyte. Suejus metams nusprendem, kad uzteks naktiniu maitunimu. Nakti kai atsibusdavo laikydavau gleby ir ramindavau (zinau, kad kitiems tenka nesiot). Dvi naktis buvo sunku, jis nerekdavo, bet niurnedavo gleby. Padetas i lovyte po valandos vel keldavosi. O trecia nakti ismiegojo nuo 22 val iki 6 ryto. Tada gavo mp. Ir toliau laikesi tokii nakties rezimo. Padariau isvada, kad keldavosi mp tik is iprocio

 2. User has not uploaded an avatar
  sima_1 prieš 4 d.

  RitaRa.lt parašė:
  Pirmagimis naktimis nuo pusmecio keldavosi kas 1-2 val mp. Kilnodavom i jo lovyte. Suejus metams nusprendem, kad uzteks naktiniu maitunimu. Nakti kai atsibusdavo la…

  Aisku, aciu uz pasidalinima bandysiu ir as taip daryt

 3. Lamelaa
  Lamelaa prieš 4 d.

  yummy_mummy parašė:
  Turiu patirties visokios. ir galiu pasakyti padariusi isvadas, kad lengviausia vaika iskeldinti i jo lovyte, kol jis samoningai dar nesupranta, kad visgi miega su m…

  Jeigu tetis savo noru (del savo visokiariopos geroves) isejo miegot i kita kambari..tai ka man ji pririst prie musu lovos?

 4. yummy_mummy
  yummy_mummy prieš 4 d.

  Lamelaa parašė:
  Jeigu tetis savo noru (del savo visokiariopos geroves) isejo miegot i kita kambari..tai ka man ji pririst prie musu lovos?

  Priristi nepades, nes gali lengvai atsiristi. Antrankiai geriau butu patikimiau!

 5. Mutia
  Mutia prieš 4 d.

  sveikos, nepaskaičiau jūsų visų komentarų, bet ir pas mus buvo tokia problema, 1.3 mėn aš ją perkrausčiau į savo lovą miegoti, iki metukų maitinau, poto kau jau nusprendžiau perkraustyti, paguldžiau ją aišku pasakėlė kažkokia, kiek vaikas klauso tokio amžiaus, tada bučkis ir sėdėjau pirmą šalia, užmigo po ilgų vartymųsi, poto toliau, ir trečią vakarą palikau vieną čiut paverkė bet jau suprato, kaip bus ir viskas taip mes įpratom iš pradžių taip m igdžiau tik prieš pietų miegą, poto vyras jau pradėjo ir nakčiai ją taip migdyti tai iš tiesų, kai ji persikraustė į savo lovą ir išmoko užmigti be niekieno pagalbos, ramesnis miegas buvo dabar džiaugiuosi, turi savo kambarį ten miega, ryte atsikėlusi jei savaitgalis žaidžia savo kambarį nežadina mūsų jei miegam
Žindymas »

Kūdikio ir vaiko priežiūra »

Sauskelnių ir puoduko reikalai »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »