Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (326)

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  sima_1 prieš 3 mėn.

  Maniske neeme soskes nuo gimimo (turiu prisipazinti kad siuliau,ir net keliu rusiu ), bet del to, kad buvo labai nerami, ir dabar ji kiek dirglesne, kas ne taip ir i asaras.
  Kiek zinau vaiku tai labai retai kuriam ji duodama tik miegui, daznai ir dienos metu ciunkuoja.
  Na bent vienu rupesciu bus maziau - nereiks atpratint nuo soskes

  Del darzelio taip pat manau/tikiuosi kad su adaptuosis prie ten esanciu taisykliu ir guls miegot kaip visi. O gal iki to laiko jau ir nebereikes mamos pienelio, visgi leisiu tik po pusdieni, pietu miegui parsivesiu namo

 2. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 3 mėn.

  GinteA parašė:
  Gal kokie dantukai dygsta? Patikekit, vyras su vaiku ant ranku net "gandro soki" sokdavo, kaip vadindavom, kad tik uzmigtu;)

  Gali būti ir dantys, jau net nežinau, jie kai dygsta, tai mėnesiais vaikui blogai, ai čia vos ne planetos turi gerai sutapti, kad vaikas užmigtų, ne man šio meno išmokt matyt. Stogą jau nuraut baigia, laukiu, kada užaugs, o dar taip toli...

 3. User has not uploaded an avatar
  zivilaite prieš 3 mėn.

  Mano mazius visai nemiegojo nuo pirmo menesio,buvo kraupu ir baisu,skaiciau forumus knygas ir t.t kol viena diena nustojau skaityt kitu patarimus ir t.t tiesiog susitaikiau mano vaikas nemiega,ir ka nieko nepadarysi,i galva stengiaus det kuo pozityvesnes mintis,ir net nesupratau kaip bet jis pradejo miegot...pabandziau ir dienotvarkes ir t.t nieks nepasiteisino kol nustojau kazka vis taikyt ir daryt,tik labiau pradejau stebet savo vaika ir viskas ejo i geraja puse...laikykites miegos tikrai miegos...

 4. User has not uploaded an avatar
  elllla prieš 3 mėn.

  Sveikos,sekisu jūsų forumą ir va pasipasakosiu. Prieš dvi savaites iškėlėm dukrytę į kitą kambarį. Jai 1m.4mėn. Labai bijojau,ilgai svarsčiau, bet vyras sako bandom. Pas mus ji miegojo pristumtoj lovytėj,bet labai budinėdavo naktį, kad aš nuraminčiau. Ir esu apstulbusi, nes nuo pirmos nakties kitam kambary ramiausiai miega! Kelis kartus buvo kad suverkia, tai nuėjau,nutaminau ir vėl užmigo. Užmigdau sėdėdama šalia ir išeinu. O ryte ji atsikelia ir ateina pas mus sau išsimiegojusi. Super. Džiaugiuosi,kad pagaliau išdrįsome pabandyti. Dabar visi pailsim. O dukrytė pripažino savo kambarį, daigiau ten žaidžia, i lovą mylimiausius žaislus susiguldo. Svarbu turbūt buvo pats lovos surinkimas kartu, pasakojom kad va čia tavo lova,čia tu miegosi,davėm jai atsuktuvą sukti varžtukus. Pasiuvau gražią naują paklodę. Ir va, rezultatas puikus.

 5. mazapelyte
  mazapelyte prieš 3 mėn.

  elllla parašė:
  Sveikos,sekisu jūsų forumą ir va pasipasakosiu. Prieš dvi savaites iškėlėm dukrytę į kitą kambarį. Jai 1m.4mėn. Labai bijojau,ilgai svarsčiau, bet vyras sako bandom…

  Ojej kaip faina !!! Kad ir mum taip!! dar palauksim iki nauju ir mes bandysim. O kada nustojot maitint?