Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (159)

Nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje.

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. sandyirl
  sandyirl prieš 9 mėn.

  wampyre parašė:
  na pirmoji dukryte kartu miegojo iki kazkur 2 metuku. mazyle irgi galima sakyti miega dbr kartu o tiksliau ji miega mano puseje su teciu. o as pas vyresnele lovo…

  o kaip iskeldinot 2eju metuku?nes mums 1,3men tad suku galva kaip tai padaryt....

 2. wampyre
  wampyre prieš 9 mėn.

  sandraireland parašė:
  o kaip iskeldinot 2eju metuku?nes mums 1,3men tad suku galva kaip tai padaryt....

  na tiesiog pristumem jos lovyte prie musu, nueme borta ir miegojo kuo puikiausiai

 3. sandyirl
  sandyirl prieš 9 mėn.

  wampyre parašė:
  na tiesiog pristumem jos lovyte prie musu, nueme borta ir miegojo kuo puikiausiai

  tai pas mus irgi taip yra bet kelias n kartu per nakti,stojasi,tikrina ar mes esam salia,bandziau atskirai guldyt tragedija,rekia verkia,teks dar kartu miegot kol supras normaliau,ka sakau

 4. mėėėta1 prieš 9 mėn.

  sandraireland parašė:
  tai pas mus irgi taip yra bet kelias n kartu per nakti,stojasi,tikrina ar mes esam salia,bandziau atskirai guldyt tragedija,rekia verkia,teks dar kartu miegot kol s…

  Maniske 1,1 men. Irgi n kartu atsikelia, jeigu savo lovytej prabunda tai is karto i dudas didziausias, sedasi, stojasi. Nei supimas nei paglostymas ar dainavimas nepadeda. Vel uzmiega tik bevalgant mp. Nezinau kaip reikes uzmigdyti nutraukus maitinima ir kaip jos lovytej...

 5. ritutess
  ritutess prieš 6 mėn.

  mane visi paniekinamai nužiūri kai pasakau, kad mano vaikai nuo 9 ir 7 mėnesių miega ne tiks atskiroje lovytėje bet ir atskirame kambaryje ;) ir šiaip niekada nepratinau migoti mūsų lovoje, kad ir kaip sunku naktį keltis pamaitinti, tievsiog žinojau, kad jei įpras, bus vargo. vos tik nustojo n aktim valgyti iš karto buvo iškraaustyti į vaikų kambarį. SUPER, nes ir jie geriau miega ir mes su vyru turim savo asmeninį gyvenimą. Vsi Čia keikia kokia norvegiška vaikų auklėjimo sistema bloga, bet būtent jų raidos centro darbuotojų patarimu iškėliau vaikus į kitą kambarį taip anksti, ir tai jiems atrodė, kad 9 mėn yra per vėlai. ;) o dabar džiaugiuosi, įprato, vakare paguldai, atsimyluoji, uždarai duris ir fsio aišku būna vyresnėlio norai miegoti mūsų lovoje, bet tariamės, kad gali pagulėti šiek tiek (bet čia jau labai retais atvejais) ir paskui "kaip leliuką" nunešame į jo kambarį į jo lovytę
Vaiko kalbos raida »

Vaiko emocinė raida »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Vaiko sveikata »

Daiktai ir paslaugos šeimai »