Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (216)

Nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje.

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  ievi prieš 2 mėn.

  gginie parašė:
  Sveikos mamytes. Mano situacija tokia, kai gime mano mazylis jis iki 3men puikiausiai miegojo savo lovytei, paskui bam kazkas pasidare ir pradejo keltis kas 20min..…

  Taip graudu skaityti. Net nezinai ka patarti. Kaip man drauge sako: vyras gali buti vienas, antras, trecias, o tevai, vaikai, broliai seserys tie patys. Aisku ir vaikeliui geriausia kai tevai kartu, kai sutaria. Bet neiciau i jokius kompromisus del vaiko geroves. Plius jie dar nekalti kudikeliai, uz ka juos kankint. Gal kas pasipiktins del lygiu teisiu, bet mano vyrui pasakyta: jei man nepatiks jo auklejimo metodai, susikrausi daiktus ir pas mama. As kaip kokia plesrune uz savo vaikus. Vaikai man viskas. Nuosirdziai linkiu, kad viskas jums issisprestu i gera visiems. Tik atsiminkit, kad tam vaikeliui jus dabar esat viskas, ir vienintele, kuri gali uz ji pastovet.

 2. User has not uploaded an avatar
  Kastuesi prieš 2 mėn.

  ievi parašė:
  Taip graudu skaityti. Net nezinai ka patarti. Kaip man drauge sako: vyras gali buti vienas, antras, trecias, o tevai, vaikai, broliai seserys tie patys. Aisku ir va…

  Nu jau, kalbat lyg vaikas jūsų vienos būtų. O jei taip vyras pasakytų "nepatinka mano auklėjimo metodai - gali šiaušt pas mamą". Kartais tie vyrai jau taip nustumiami į šoną, o vaikas tai ir jo juk.
  O į temą, mes miegam visi trys lovoj, kol kas tik vieną naktį blogai miegojau, nes ir vyras, ir vaikas prisispaudę buvo prie manęs

 3. User has not uploaded an avatar
  ievi prieš 2 mėn.

  Kastuesi parašė:
  Nu jau, kalbat lyg vaikas jūsų vienos būtų. O jei taip vyras pasakytų "nepatinka mano auklėjimo metodai - gali šiaušt pas mamą". Kartais tie vyrai jau taip nustumia…

  Tai ir sakau, kad negrazu taip, bet as jauciuos lyg vaikai galutiniame zodyje mano vienos. Aciu D ne musulmonu kraste gyvenam, o tai butu man riesta

 4. User has not uploaded an avatar
  Kastuesi prieš 2 mėn.

  ievi parašė:
  Tai ir sakau, kad negrazu taip, bet as jauciuos lyg vaikai galutiniame zodyje mano vienos. Aciu D ne musulmonu kraste gyvenam, o tai butu man riesta

  Nu jūsų šeima, jūsų taisyklės jeigu jums abiems tai priimtina, tai gerai :)))

 5. Camile3 prieš 2 mėn.

  ievi parašė:
  Tai ir sakau, kad negrazu taip, bet as jauciuos lyg vaikai galutiniame zodyje mano vienos. Aciu D ne musulmonu kraste gyvenam, o tai butu man riesta

  Toks jausmas, kad vaiku tevas jums nieko nereikstu arba jis neprisideda prie auginimo.. Mes turime prisistume lovyte ir nusieme viena krasta, nors daznai ir per vidury mazylis miega. Zadu artimiausiu laiku bandyti migdyt lovytej, nes kartu miegot pavojinga, kai ismoko ropoti ir atsistoti, tai baisu jog gali is lovos iskristi (nes ne visada gali pajusti kaip nureplioja).
Kūdikio ir vaiko priežiūra »

Sauskelnių ir puoduko reikalai »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »

Daiktai ir paslaugos šeimai »