Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (268)

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai: 

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. spanguoliška
  spanguoliška prieš 2 m.

  enriqtea parašė:
  As ir isivaizduoju kad ji jau ligoninej senai :). Galbut jau turi angeliuka nes ir man tjp buvo tik skausmo sladumas toks buvo kad ne prie interneto telefone nepris…

  Taip paneles jau turiu nuostabiai grazu sunu♡♡♡ isvaziavau ir po 3 h. Jau pagimdziau labai staiga ce viskas ivyko buvo lb blogai,gimdymas per staigus, bet ir gerai nes buvo zali vandenys nors ir nebuvo pernesiotas. As gana skausmui pakanti,sake laikiausi labai gerai, vaikelio kauliukao jau kietet buvo pradeje, tj sunkiai eja gimdymo takais,isspaude ji is manes,visa sutrukau, da valanda siuvo... siuvimas isvis buvo kancia. Prisimenu jau dbr. Kaip koki sapna bloga... Bet del tokiu angeliuku su sypsena verta viska atkenteti

 2. Apchy
  Apchy prieš 2 m.

  Aukit stiprus ir sveiki, ramiu nakteliu ir greito gyjimo mamytei, Sveikinimai

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Na man buvo toks jausmas lyg pradėjo raižyti pilvą, kai ką nors ne taip suvalgai naktį pusę 5 atsibudau nuo to jausmo, dėl viso pikto pradėjom su vyru žymėtis laiką ir pamatėm, kad reguliariai kartojasi. Net negaliu pasakyti, KĄ ir KUR konkrečiai skaudėjo, nes tiesiog maudė visą kūną buvo 2 d po termino. Iš vakaro buvau pas ginę, sakė, kad kaklelis dar visiškai uždaras. Kai kitą rytą apie 10 val nuvažiavom į Antakalnį, jau buvo 3-4 cm prasivėręs. 16:17 val gimė mūsų sūnelis

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  as tai neatskyriau,man jie buvo tokie patys, kaip ir paruosiamieji. Isvaziavom tik todel, kad isejo kamstis krauju..o jau buvo 5cm.. nebuvo man jie nei reguliarus, nei baisiai skausmingesni uz paruosiamuosius

 5. Ugnavija
  Ugnavija prieš 2 m.

  Kai man buvo netikri paruosiamieji saremiai, tai tiesiog tarsi suimdavo spazmas visa pilva, rodesi net sunku ikvepti. Bet paguledavau, ramiai pavaiksciodavau, pakvepuodavau ir praeidavo. Pries pat gimdyma uzejo kitokie saremiai - tarsi skausmelis nueitu i pilvo apacia. Kadangi terminas buvo ne uz kalnu, galvojau, kad tiesiog organizmas ruosiasi. Saremiai buvo gana nereguliarus, bet pamazu intensyvejantys. Kai pradejo skausmelis eiti i strenas, nugara, supratau, kad laikas vaziuoti i gimdymo namus. Teisingai raso, kad vaziavimas automobiliu skatina kaklelio atsiverima - jau asaras braukiau netoli gimdymo namu. Pasirodo, namie iskentejau iki 7 cm atsidarymo Gimdykloje beliko nuleisti vandenis ir palaukti, kol uzsimanysiu stumti. Neprireike ne 2 valandu ir jau dziaugemes mazyliu