Kaip mažyliui išrinkti geriausią vardą? (864)

Daugumai porų vardo vaikui rinkimas yra smagiausias užsiėmimas nėštumo metu. Kitiems tai – sudėtingų derybų procesas. Šiaip ar taip, tai yra svarbus sprendimas, greičiausiai visam gyvenimui. Na, nebent vaikas vėliau nuspręstų vardą pasikeisti. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdami vardą savo mažyliui:           

Skambesys ir suderinamumas. Kaip vardas skamba tariamas garsiai? Tai vienas svarbiausių dalykų, apie kuriuos vertėtų pamąstyti. Skamba dainingai? Šiurkščiai? Ar vardas gerai dera su jūsų pavarde?

Unikalumas. Neįprastas vardas gerai dėl to, kad jūsų vaikas išsiskirs iš minios. Kita vertus, labai neįprastą vardą gali tekti kartoti keletą kartų, kol aplinkiniai jį supras ir įsidėmės. O kaip tik tokio dėmesio vaikas greičiausiai norėtų išvengti. Jei renkatės retą vardą ar patys jį sugalvojate, pasistenkite patikrinti, ką šis vardas reiškia. Pasitaiko, kad tėvai išsirenka gražiai skambantį žodį, net nežinodami jo reikšmės. Nežinia, kiek čia tiesos, bet pasakojama, kad metrikacijos skyriaus darbuotojams teko atkalbinėti tėvus nuo minties dukrą pavadinti Fekalijos vardu.

Giminaičiai ir draugai. Daugelis tėvų savo kūdikius pavadina senelių, kitų giminaičių ar artimų draugų vardais. Tai tikrai graži tradicija. Manote, kad giminėje per daug Jonų? Pasikapstykite po giminės istoriją – neabejotinai rasite tikrą vardų lobyną, ne tik Jonus. Jei nenorite įskaudinti artimųjų, galite vaikui suteikti du vardus – vieną iš tėvo, kitą – iš mamos giminės. Nepamirškite ir apie krikšto vardus. 

Protėviai ir paveldas. Lietuvių tauta yra nedidelė, tad labai svarbu išlaikyti tautos tradicijas, tarp jų ir vardus. Jei ketinate gyventi užsienyje arba jei vaikas gimęs mišrioje šeimoje, galite rinktis trumpus, lengvai ištariamus lietuviškus vardus.           

Reikšmė. Jei pavadinsite sūnų Ramūnu, ramesnis jis turbūt netaps. Ir vien dėl ypatingos reikšmės su vaiku aplinkiniai neims elgtis kaip nors ypatingai. Tačiau apie vardo reikšmę verta pamąstyti.

Inicialai ir pravardės. Žmonės, ypač vaikai, gali būti žiaurūs išgalvodami pravardes, todėl pasistenkite numatyti galimas bėdas. Pagalvokite ir apie vaiko inicialus, ypač jei pavardė turi prasmę, – kad netyčia jis netaptų, pavyzdžiui, Š. Reikalu.  

Vienas geriausių būdų patikrinti vardą – šūktelėti jį garsiai, geriausia žaidimų aikštelėje. Jei  šaukdami vardą jaučiatės nepatogiai, tai gali būti ženklas, kad pasirinktas vardas nėra pats tinkamiausias.

Naujausi komentarai

 1. auuRa
  auuRa prieš 2 mėn.

  Mano mergaite vardu Gretė, vardas nera Topose kaip kiti, bet man pats graziausias

 2. angel22
  angel22 prieš 2 mėn.

  Wisos kalba apie mergaiciu vardukus kiekvienai mamytei skirtingai nebuna visiskai vienodu skoniu Va o as savo Sunui dejau varduka Benas . Daugelis galvoja kad nuvalkiotas. Bet as Kai laukiaus IR net nzn kas bus, nuojauta kuzdejo kad mazasis Benukas IR ji tikrai neklydo. Renkant varduka manau reiktu pasikliauti taip vadinamu vidiniu balsu. pakuzdes geriausia varianta

 3. Coda
  Coda prieš 1 mėn.

  O man labai gražus Elzė , o berniukui Domas nemėgstu ilgu vardu,esu už trumpus vardus

 4. vaidaedvinas
  vaidaedvinas prieš 4 sav.

  O mes dar lyties nezinom, bet man jau seniai kirba vardas mergaitei Adelė. Vyras is pradziu murmėjo bet paskui kaip ir sutiko o dėl berniuko man minčių jokių nebuvo, tai vyras galvojo ir paskui sako Domas man patiko, tai kolkas ties šitais apsistoję esam

 5. User has not uploaded an avatar
  wide-eyed prieš 4 d.

  Mes taip pat nezinom, bet variantus turim. Jei berniukas tai tik viena, vyras labai nori kad Lukas butu , jei mergaite tai Lukrecija arba Leja, man labai graziai skamba, niekaip vieno neissirenku