Kaip užbaigti naktinius maitinimus (477)

Kokio amžiaus kūdikis turėtų būti nebemaitinamas naktimis? Visų pirma, tai priklauso nuo mažylio poreikių ir jo raidos ypatybių. Yra ir vos 2-3 mėn. amžiaus kūdikių, kurie ramiai išmiega kone visą naktį. Kiti keliasi naktimis ir įpusėję antruosius metus. Vienaip ar kitaip, naktinių maitinimų etapas yra laikinas ir jis anksčiau ar vėliau pasibaigs - net jei nesiimsite jokių priemonių. 

Tačiau naktiniai maitinimai ir nuolatinis miego trūkumas tėvams (o ypač mamai) gali būti varginantis. Tai nėra gerai ir mažyliui: nors, iš vienos pusės, nakties metu mažylio poreikiai patenkinami, dienos meto veikla gali nukentėti: pavargusi mama turi mažiau energijos ir ūpo bendrauti su kūdikiu dienos metu.  Jei tai jūsų atvejis, akivaizdu, kad reikia kažką keisti taip, kad ir mažylio maitinimosi, ir tėvų miego  poreikiai būtų patenkinti.

Specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu neturi: yra pediatrų, teigiančių, kad jau 3-6 mėnesių amžiaus kūdikis be jokio fizinio diskomforto gali išmiegoti nemaitintas visą naktį. Kitų teigimu, bent kartą per naktį vaiką būtina maitinti iki vienerių metų amžiaus. Vienos tiesos šiuo atveju nėra, tad geriausia būtų orientuotis į "aukso viduriuką": jei kūdikis naktinių maitinimų neatsisakė pats, bandyti mažinti naktinių maitinimų skaičių ar jų atsisakyti kai kūdikis sulaukia 8-9 mėnesių. Jei kūdikiui naktinių maitinimų tikrai reikia ir tai nėra tieisog įprotis, greičiausiai nė vienas iš pasiūlytų metodų neveiks. Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe ir bandykite dar kartą po savaitės-kitos.   

Subalansuokite dieninius ir naktinius maitinimus. Poreikis valgyti naktimis gali būti nesubalansuotų dieninių ir naktinių maitinimų pasekmė – jei vaikas gauna per mažai maisto dienos metu, kalorijų trūkumą jo organizmas nori kompensuoti naktį. Dažnai kiek paaugęs kūdikis taip susižavi aplink jį esančiu pasauliu, žaidimais, kad mažylis vietoj to, kad normaliai pavalgytų, tiesiog "lengvai užkanda". Tad natūralu, jog naktį jis praalksta. Kad mažylis gerai pasisotintų, labai svarbu, kad dienos maitinimų metu aplink būtų kuo mažiau dirgiklių: jei žindai, maitink kūdikį atskirame kambaryje, geriausia su nuleistomis užuolaidomis ar prigesinta šviesa. Tai padė kūdikiui nurimti, "susikaupti" ir pilnai pripildyti skranduką. 

Laikykitės maitinimo grafiko. Taip, naujagimiai turi būti maitinami tada, kai išalksta. Tačiau, kuo vyresnis kūdikis, tuo jo maitinimo ritmas tampa reguliaresnis ir nuoseklesnis. Tarp maitinimų neturi būti didelių tarpų: dieną vaikas turėtų valgyti kas 3-4 valandas. Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja vakarop maisto duoti kas 1-2 val.: taip jis gaus daugiau maistinių medžiagų dieną, ir bus mažesnė tikimybė išalkti nakties metu. Jei žindote dažniau, krūtis keiskite ne dažniau, kaip kas 3-4 val. iš eilės, kad kūdikis gautų ne tik pradžioje tekančio liesesnio pieno, bet ir riebesnio, sotesnio, kuris atiteka vėliau. 

Naktipiečiai. Praėjus porai valandų po to, kai kūdikis užmigo, prieš eidama miegoti pati, pamaitink vaiką. Stenkis viską atlikti kuo ramiau ir nepažadinti mažylio (mažyliai puikiai geba pavalgyti ir neišsibudindami).    

Stenkis, kad maitinimas nebūtų migdymo ritualo dalimi. Jei kūdikį iki šiol bandėte užmigdyti jį maitindami, jis įprato nurimti ir užmigti būtent tokiu būdu. Kad miego-maisto asociacijų kiltų kuo mažiau, pamaitinkite mažylį anksčiau, o nusiraminimui ir migdymui pasitelkite kitus būdus: išmaudykite, pasupkite, paglostykite, paskaitykite pasakėlę. Kai vaikui užmigdyti naudojamas maistas (mamos pienas ar pieno mišinys), vaikas paprastai nebeužmiega niekaip kitaip, kaip tik valgydamas – net jei nėra alkanas. 

Kai kūdikis naktį prabunda, nemaitink jo, kad vėl užmigdytum. Geriau pamėgink nuraminti mažylį švelniai pakalbindama, paglostydama ar duodama žinduką (jei naudojate jį). Jei mažylis nurimsta be maitinimo, jis nėra alkanas ir įprastu maitinimo metu pabudo labiau iš įpročio. Neimk kūdikio ant rankų, jei galima be to apsieiti. Yra labai svarbu, kad vaikas išmoktų nusiraminti pats: jei kas kartą imsi jį ant rankų, jam to išmokti bus sunkiau. Kai kuriems tėvams gali prireikti ir radikalesnių metodų: pavyzdžiui, jei kūdikis yra įpratęs nusiraminti žįsdamas, mamai gali tekti porai naktų išsikelti miegoti į kitą kambarį, ir pasirūpinti pabudusiu mažyliu turėtų tėtis.  

Laikykitės dienotvarkės. Sudarydami vaiko dienotvarkę, atsižvelkite į tai, kada kūdikis įpratęs valgyti, tuštintis ir miegoti. Visi svarbiausi dienos įvykiai (maitinimai, maudynės, žaidimai, pasivaikščiojimai, miegas) turėtų vykti nustatytu laiku ir sekti ta pačia tvarka. Tada kūdikis pamažu supras, ko kokiu metu tikėtis ir jo vidinis laikrodis prisitaikys prie jūsų sudaryto ritmo - taip pat ir miego.

Mažink naktinių maitinimų porcijas. Jei be maisto kūdikis nenurimsta, reiškia jis yra alkanas. Kad mažylio organizmas pamažu atprastų nuo naktinių maitinimų, kaskart naktį duok valgyti vis mažiau ir galiausiai visai nutrauk maitinimus. Jei naktį maitini porą kartų, pradžiai atpratink nuo pirmo maitinimo, po to - nuo antro.

Naujausi komentarai

 1. prieblan
  prieblan prieš 2 sav.

  Kada nutraukiat tai yra jūsų pačių reikalas , o ne aplink čia esančių moteriškių . Nes čia visur atsiras tokių kurios įjungs super mamytės jausmus ir pradės aiškinti ką ir kaip daryti su tavo vaiku , kokia jus bloga ir kaip ale vaikas kenčia jog naktimis jam nebenorite duoti mp . Tuo ir nemalonus pokalbiai apie žindymą ir jo nutraukinėjimą , nes kai kurios serga labiau už svetima vaika kaip už savo ir bando elgtis taip kaip būtų visų pasaulyje esančių vaikų mama nors geriau savus žiūrėtų o ne svetimus .

 2. lapsa
  lapsa prieš 2 sav.

  Uz men 1,5m bus,taip daznai pradejo prasyt nakti 2,3 kartus.diena nebeduodu,tai turbut nakti ,vakare ir ryte atsiima.

 3. skirmantukas
  skirmantukas prieš 2 sav.

  Manoji panele jau 2sav atsisakius mp ir džiaugiuosi, pagaliau pailsėjus esu. O atsisakė paprastai, tiesiog viena naktį vietoj mp, daviau, vandenuko ir tiko jai. Tai nebereikia mp

 4. medu
  medu prieš 2 sav.

  As tai nakti grieztai nutraukiau. Del savanaudisku reikalu norejau pagaliau issimiegoti. Tris naktis kankikomes, verke verke, bet paglostydavau ir uzmigdavo. O paskui ir nebereikejo. Buvo irgi apie pusantru turbut.

 5. skirmantukas
  skirmantukas prieš 2 sav.

  medu parašė:
  As tai nakti grieztai nutraukiau. Del savanaudisku reikalu norejau pagaliau issimiegoti. Tris naktis kankikomes, verke verke, bet paglostydavau ir uzmigdavo. O p…

  Aš ir dėl to nutraukiau ir pagaliau kaip žmogus jaučiuosi ir pagaliau pana išmiega visa naktį