Kelionės lėktuvu nėštumo metu (195)

Jei nėštukė iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu. Keliauti lėktuvu nerekomenduojama, jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėštukė nešioja du ir daugiau mažylių), jei padidėjęs kraujospūdis, jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštukė serga cukralige. Tačiau net jeigu jautiesi gerai, dėl kelionės planų pasitark su savo gydytoju ir gauk jo pritarimą.

Kada geriausia keliauti? Geriausiai kelionei lėktuvu tinka antras trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nei vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Jei keliauji pirmo trimestro metu ir tave vargina rytinis pykinimas, gydytojas tau gali išrašyti vaistų nuo pykinimo.

Avialinijų ribojimai. Prieš pirkdama bilietus, išsiaiškink avialinijų taisykles: kai kurios avialinijos neregistruoja skrydžiui nėštukių nuo tam tikros nėštumo savaitės (paprastai nuo 28 arba nuo 36 nėštumo savaitės). Jei pilvukas akivaizdžiai matosi, turėk su savimi gydytojo pažymą, kurioje be kita ko būtų nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsi bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uosto darbuotojais.

Rizikos ir saugumas. Visos kelionės metu būk prisisegusi saugos diržą. Kelionės metu gerk daug skysčių. Geriausia, jei pasirinksi kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Jei skrydis ilgesnis, patariama reguliariai pamankštinti kojas ir dėvėti kompresines kojines: taip ne tik mažiau tinsta kojos, bet ir sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika.

Papildomi dokumentai. Į kelionę būtų gerai pasiimti nėščiosios kortelę, kitus su nėštumus susijusius dokumentus bei tyrimų duomenis.

Naujausi komentarai

 1. 0Tėja0
  0Tėja0 prieš 2 mėn.

  o as laukiuosi dvynuku ir reikes skristi lektuvu apie 13 sav. kaip manot? as galvoju kad negera mintis. nes ir seip nemegstu skraidyti

 2. tavo spindulėlis prieš 2 mėn.

  0Tėja0 parašė:
  o as laukiuosi dvynuku ir reikes skristi lektuvu apie 13 sav. kaip manot? as galvoju kad negera mintis. nes ir seip nemegstu skraidyti

  as neperseniausiai skaiciau kad kas laukiasi dvynuku ar daugiau nerekomenduoja tada skrysti

 3. AJTam
  AJTam prieš 2 mėn.

  Įtakos skrydis leliukams neturi, nes ten nėra slėgio pokyčių, jie vandeny. Bet įtakos turi mamos stresas, tai jeigu skrendant labai stresuojama, gal geriau tada neskristi nors aš skridau ir kelionė atgal buvo man sunki, patyriau nemažai baimės, bet viskas galop buvo gerai...

 4. tavo spindulėlis prieš 2 mėn.

  AJTam parašė:
  Įtakos skrydis leliukams neturi, nes ten nėra slėgio pokyčių, jie vandeny. Bet įtakos turi mamos stresas, tai jeigu skrendant labai stresuojama, gal geriau tada ne…

  tai galima ramiai skrysti? nes siuo metu biski jaudinuos del maziukes savo skrydzio metu ,nes mano sese ir seses vyras sako kad geriau neskristum dar pagimdysi . tie zodziai kai pasake man labai ostrigo galvoje del to dabar biski del to nerimauju :/ o iki skrydzio dar dvi savaites liko .

 5. AJTam
  AJTam prieš 1 mėn.

  tavo spindulėlis parašė:
  tai galima ramiai skrysti? nes siuo metu biski jaudinuos del maziukes savo skrydzio metu ,nes mano sese ir seses vyras sako kad geriau neskristum dar pagimdysi . ti…

  Jeigu jaučiat stresą dėl kelionės tai geriau neskristi... Bet jei ne stresas, tai pats skrydis leliukui įtakos neturi