Kiek miego reikia kūdikiams? (160)

Kiek daug turi miegoti kūdikis? Su kiekvienu mėnesiu mažyliui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego daugiau, kitiems - mažiau.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių trukmė valandomis Nakties miego trukmė valandomis Bendra pogulių ir nakties miego trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 3 6-7 8,5-10 15-16
3 mėn. 3 5-6 10-11 15
6 mėn. 2 3-4 10-11 14-15
9 mėn. 2 2,5-4 11-12 14
12 mėn. 1-2 2-3 11,5-12 13-14

Jeigu jūsų kūdikis miega per mažai, jis gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Bėda yra ta, kad pervargimo simptomus gali būti sunku pastebėt: pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos. Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti “prilipusiu” prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Pervargę vaikai gali atsisakyti miegoti, nes dar nesuvokia (taip, kaip suvokiame mes), kad nori miego.  Be to, dėl pervargimo gali netgi nesugebėti užmigti – tada jiems būtina mūsų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad vaikas kasdien gultųsi miego tuo pačiu metu.

Jeigu jūs laikotės dienotvarkės, tačiau kūdikis vistiek miega mažiau, bet apskritai jaučiasi gerai ir nėra irzlus ar neramus – galbūt tai jo individuali savybė. Galite pasitarti su gydytoju ir, jeigu gydytojas neaptinka jokių problemų – tiesiog žinokite, kad jūsų kūdikis aktyvesnis nei jo bendraamžiai.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. ediciuk
  ediciuk prieš 2 m.

  grafaitee parašė:
  Mano mažoji tai nakti jau gerai išmiega, guldau apie 22-23, keliamės apie 6-7 pavalgyt ir tada dar pamiega iki kokiù 9-10. Bet diena tik 1-2 val. numiega. O aš vat …

  vyras masaza tegul padaro

 2. User has not uploaded an avatar
  Indluke prieš 1 m.

  Mano dukrytei 4men ir 20 dienu. Nakti kelis kartus yra ismiegojus nuo 21 val iki 5 be pabudimo pavalgyti. Bet seip visa laika keldavosi bent 2 kartus valgyti ir dienai atsibusdavo 6 ryto. Paskutiniu meti balaganas,uzmiega visad apie 21-22val ismiega iki 1val ir prasideda balskymaisi,isikeliu pas save i lova,duodu kruti,tai traukia,bet nenuryja,slapia visur..bandau ikelt i lovyte iskart muistos verkia ir taip iki pat 7val ryto. Kartais iki 8val...uzsimerkus visa laika prabuna. Tada pabuna katyvi valanda ar dvi ir uzmiega nepilnai 1 val...paskui miega tik iki 20min ir tik kokia 16val...bamdau visaip uzmogdyt,matau kad nori miego,bet neikaip nepavyksta. Anksciau miegodavo lauke,dabar ir lauke daugiausia pusvalandziui,o paskui saukimas..esam buve pas niaurologa,sake sveika ji. Bet as matau kad jo nori miego,del to pikta. Ir ypac vakare...ka daryt,kudikis ismiega daugiausia per para 10-11 val

 3. User has not uploaded an avatar
  princesitae prieš 1 m.

  O mano lėlė tik šešių savaičių. Dieną praktiškai nemiega. Naktį keliasi kokius tris , keturis, penkis kartus. Kartais pati nesuprantu kiek, nes nuo tokio nepoilsio jautiesi kaip zombis. Į rytą prabudimai dažnėja, kartais pati nesuprantu kiek ji kartų prabunda. Kartu miegame, maitinu mp, tai tik krūtį įkišu ir ji valgo.
  Ji labai jautri, viską girdi, į menkiausią garsą reaguoja, išsibudina pati nuo savo rankų. Pradėjau ją vystyti, tada ji taip nesiblaško. Kasdien stiprėja, tai kai pradeda muistytis, galvą į abi puses sukioti, rankas, kojas makaloti, apie miegą negali būti ir kalbos, tada ją suvystau.
  Atrodo miega, miega - akys greitai atsimerkia ir vėl žiūri. Ar tiesiog krūptelna ir vėl žiūri. Nori miego , bet nesugeba užmigti.
  Migdau kartais vežime, tada kai ji bando muistytis, judėti pradedu supti, įdedu žinduką norėdama prailginti jos miego trukmę. Bet miegu to nepavadinčiau. Sakyčiau "būdravimas".Nes jei vaikas pastoviai muistosi, kreksi, pasupus ar įdėjus žinduką nurimsta, tai negalima vadinti miegu.
  Lauke situacija tokia pati, net dar prastesnė. Dar namie kartasi pavyksta užmigdyti, o lauke - nei per kur.
  Supu, supu, vežioju, vežioju , o ji kaip muistosi, taip. Kaip kreksi, taip. Ir taip visą dieną. Atrodo miega, tik atsitraukiu ir vėl tas pats. Taip ir žaidžiu visą dieną.

 4. User has not uploaded an avatar
  Indluke prieš 1 m.

  Karolina21 parašė:
  O mano lėlė tik šešių savaičių. Dieną praktiškai nemiega. Naktį keliasi kokius tris , keturis, penkis kartus. Kartais pati nesuprantu kiek, nes nuo tokio nepoilsio …

  Buvom pas niaurolega,mum sake, kad vaiku miegas kitoks nei suaugusiuju. Normalu nakti prabusti nuo nulio iki keliolikos kartu. O visa kita ka pasakojat pamasu, kad leliuko jautrumas padidejas,tiesiog glauskit ir duokit zysti kruti kiek nori..iki 3men praeis manau mum ir buvo taip...

 5. User has not uploaded an avatar
  princesitae prieš 1 m.

  Taip, ji tikrai be galo jautri.
Žindymas »

Kūdikio ir vaiko priežiūra »

Sauskelnių ir puoduko reikalai »

Fizinė ir motorinė vaiko raida »