Kiek miego reikia kūdikiams? (163)

Kiek daug turi miegoti kūdikis? Su kiekvienu mėnesiu mažyliui miego reikia vis mažiau, ilgėja nakties miego trukmė, mažėja dienos pogulių skaičius ir trumpėja jų trukmė.

Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau nepamirškite, kad tai – tik gairės. Nors daugumai kūdikių pakanka lentelėje nurodytos miego trukmės, tačiau kai kuriems kūdikiams miego daugiau, kitiems - mažiau.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių trukmė valandomis Nakties miego trukmė valandomis Bendra pogulių ir nakties miego trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, kurias sudaro 6-7 trumpi vienodi miego tarpsniai
1 mėn. 3 6-7 8,5-10 15-16
3 mėn. 3 5-6 10-11 15
6 mėn. 2 3-4 10-11 14-15
9 mėn. 2 2,5-4 11-12 14
12 mėn. 1-2 2-3 11,5-12 13-14

Jeigu jūsų kūdikis miega per mažai, jis gali kamuoti nuolatinis pervargimas. Bėda yra ta, kad pervargimo simptomus gali būti sunku pastebėt: pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, neramūs, tarsi neturėtų kur dėti savo energijos. Pervargimas gali pasireikšti ir verkšlenimu ar noru būti “prilipusiu” prie tėvų, kas gali būti palaikyta tiesiog prieraišiu vaiko būdu.

Pervargę vaikai gali atsisakyti miegoti, nes dar nesuvokia (taip, kaip suvokiame mes), kad nori miego.  Be to, dėl pervargimo gali netgi nesugebėti užmigti – tada jiems būtina mūsų pagalba.

Jeigu kūdikis miega mažiau, nei nurodyta lentelėje, ir jei įtariate, kad jam gali trūkti miego – pasistenkite sureguliuoti dienotvarkę taip, kad vaikas kasdien gultųsi miego tuo pačiu metu.

Jeigu jūs laikotės dienotvarkės, tačiau kūdikis vistiek miega mažiau, bet apskritai jaučiasi gerai ir nėra irzlus ar neramus – galbūt tai jo individuali savybė. Galite pasitarti su gydytoju ir, jeigu gydytojas neaptinka jokių problemų – tiesiog žinokite, kad jūsų kūdikis aktyvesnis nei jo bendraamžiai.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Indluke prieš 2 m.

  Karolina21 parašė:
  O mano lėlė tik šešių savaičių. Dieną praktiškai nemiega. Naktį keliasi kokius tris , keturis, penkis kartus. Kartais pati nesuprantu kiek, nes nuo tokio nepoilsio …

  Buvom pas niaurolega,mum sake, kad vaiku miegas kitoks nei suaugusiuju. Normalu nakti prabusti nuo nulio iki keliolikos kartu. O visa kita ka pasakojat pamasu, kad leliuko jautrumas padidejas,tiesiog glauskit ir duokit zysti kruti kiek nori..iki 3men praeis manau mum ir buvo taip...

 2. User has not uploaded an avatar
  princesitae prieš 2 m.

  Taip, ji tikrai be galo jautri.

 3. -Ak-
  -Ak- prieš 3 mėn.

  Ar yra pas ka vaikiukai daug miega? Vos ne nuo vieno maitinimo iki kito?

 4. Keksiukass
  Keksiukass prieš 3 mėn.

  -Ak- parašė:
  Ar yra pas ka vaikiukai daug miega? Vos ne nuo vieno maitinimo iki kito?

  Mano sunus pagal mane daug miega.. Jam trys menesiai, ismiega po 17 val per para.. Nakti beveik nesikelia, diena vos ne kur paguldysi ten miega. kartais buna ir tarp maitinimu net nesikelia.. pasimuisto, pamaitinu ir toliau miega. Taip nuo pat gimimo.

 5. DorotaM
  DorotaM prieš 5 d.