Kiek valgyti nėštumo metu, kad nepriaugtum antsvorio? (228)

Daugelis moterų mano, kad nėštumas yra šventė pavadinimu „kimšk, kiek telpa“. O dar mamų ir močiučių paskatinimai valgyti „už du“, nes neva vaikelis reikalauja savo porcijos!

Tiesa yra ta, kad už du valgyti tikrai nereikia – kitaip rizikuoji priaugti per daug svorio. Kiek kilogramų turėtum priaugti, priklauso nuo svorio, buvusio iki nėštumo. Jei tavo svoris iki nėštumo buvo normalus, vadovaujantis PSO rekomendacijomis nėštumui artėjant į pabaigą turėtum sverti 11.5-16 kg daugiau. Šis optimalus svorio padidėjimas mažina nėštumo komplikacijų riziką, nėštukė jaučiasi ne tokia apsunkusi ir po gimdymo lengviau grįžta į iki nėštumo buvusias kūno formas.

Kad svarstyklės nėštumo pabaigoje nepateiktų siurprizo, stebėk savo svorį nuolat: reguliariai sverkis, įsivesk duomenis į nėštukės svorio skeičiuoklę, kurioje yra nurodytos ir minimalaus bei maksimalaus rekomenduojamo svorio ribos kiekvieną savaitę:

Paskaičiuota, kad tokiam svorio prieaugiui pakanka papildomų 300 kcal per dieną daugiau nei įprastai. Ir tai nėra toks jau didelis maisto kiekis.

Štai keletas 300 kcal energinės vertės užkandžių pavyzdžių (ne visi jie vienodai maistingi – kad užtikrintum visų maistinių medžiagų poreikius, vadovaukis pagrindiniais sveikos mitybos nėštumo metu principais):

 • 1 ledų porcija.
 • Didelis trapus sausainis su šokolado gabaliukais.
 • 4 obuoliai
 • Bulvyčių fri porcija
 • 9 ploni griežinėliai saliamio dešros
 • Indelis neriebaus jogurto, sumaišyto su 100 g dribsnių ir panašiu kiekiu vaisių.
 • Sumuštinis su žemės riešutų sviestu.
 • Stiklinė pupelių.
 • Pusė stiklinės ryžių.
 • 200 g. vištienos krūtinėlės. 

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Sandraarijus1 parašė:
  O koks jūsų ūgis ?

  168CM.

 2. User has not uploaded an avatar
  Sandraarijus1 prieš 1 m.

  As per pirma nestuma ir daug buvau priaugusi netoli 30 kg ,nepergyvenkit nėštumas daro savo ... Juk tai džiaugsmas didžiausias ! Reikia gyventi laukimu ir tie kg ištirps savaime po gimdymo ,man db antras nėštumas taipat Lb turiu prisižiūret aišku kartais nesigauna

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  ada.mada parašė:
  As su pirmu nuo 60 iki 97, o vaikas gime vos 3 kg, nors kai echo vis dare tai sake kad vaisius didesnis uz vidutini dabar antro laukiuos, tikiuosi bent iki 2…

  O jums pavyko atsikratyti visu kg?

 4. artitoli
  artitoli prieš 1 m.

  Aš nėštumo metu priaaugau nuo 62 iki 84, šiuo metu jau minus 3 nuo pradinio svorio. Maitinu mažylę pati, daug būnam lauke, taip pat prisižiūriu ką valgau

 5. Elinka1983
  Elinka1983 prieš 1 m.

  Sandraarijus1 parašė:
  As per pirma nestuma ir daug buvau priaugusi netoli 30 kg ,nepergyvenkit nėštumas daro savo ... Juk tai džiaugsmas didžiausias ! Reikia gyventi laukimu ir tie kg iš…

  Savaime po gimdymo ne visada tie kg istirpsta