Kodėl kūdikiams negalima duoti medaus? (69)

Tiesą sakant, problema yra ne pats medus, bet tai, kas jame yra. Šiame natūraliame saldiklyje gali būti Clostridium botulinum bakterijų, sukeliančių ligą, vadinamą  botulizmu, sporų. Jeigu kūdikis šias sporas nuryja, žarnyne jos gali pradėti augti ir gaminti botulotoksiną – nepaprastai nuodingą medžiagą, kuri pamažu gali paralyžiuoti kūdikio raumenis.

Kita vertus, vyresni vaikai ir sveiki suaugusieji gali valgyti medų nesijaudindami, nes jų organizmas sugeba užkirsti kelią šios bakterijos sporų augimui. Paprastai medaus nerekomenduojama duoti kūdikiams iki vienerių metų, tačiau dar geriau būtų palaukti dvejų metų, juolab kad medus nėra vaikams svarbių maistinių medžiagų šaltinis. Laimė, kūdikiai botulizmu suserga gana retai ir tinkamai gydomi dažniausiai pasveiksta.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  erika-26 prieš 1 m.

  BonBon parašė:
  Labas visoms. Perskaiciau visus komentarus, bet ats neradau..
  Nuo kokio amžiaus vaikui galima duoti medaus. tarkim peršalus į arbata?

  As savo vaikui daviau nuo 3men.i arbata;)

 2. User has not uploaded an avatar
  erika-26 prieš 1 m.

  BonBon parašė:
  Labas visoms. Perskaiciau visus komentarus, bet ats neradau..
  Nuo kokio amžiaus vaikui galima duoti medaus. tarkim peršalus į arbata?

  Tik medu nedekit i karsta arbata,nes dings geros savybes medaus.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  tikrai pasibaisėtinas neatsakingas motinų elgenys Mes medaus iki šiol neragavom ir tikrai nėra jis būtinas kažkoks kad taip rizikuot vaiko sveikata...

 4. pavasareja
  pavasareja prieš 1 m.

  Pgl mazylio receptu rekomendacijas nuo 2m. O anksciau nepataria, del to,kad prie didesniu alergenu priskiriamas, pasizymi kaip ir braskes velesniu alergiju pasireiskimu, ta prasme, kad dabar valgant nieko,o po metu gali pradet list alergijos pvz ziedadulkems

 5. User has not uploaded an avatar
  saulesvejas prieš 1 m.

  Medaus negalima del botulino bakteriju kuriu jame gali buti. Na ir siaip mazylis alwrgiskas galinjam buti.