Kontraceptiniai implantai (331)

Kaip veikia: Mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Patikimumas: 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip vartojamos: implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Jis turi būti keičiamas kas trejus metus (implantą taip pat išima gydytojas). Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Vartojimo ribojimai: implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

Žymėkis kontraceptinių priemonių vartojimą ir mėnesines
„Raudonajame Kalendoriuje“ ir gauk priminimus, kada pradėti naują jų ciklą!

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. Evuttė
  Evuttė prieš 1 sav.

  As ir tu hi parašė:
  Daba tik patepa ir viskas

  Tai laikui begant is vis manau dings

 2. As ir tu hi prieš 1 sav.

  Nu man geriau atsirkti ir bedu maziau

 3. rugegelele
  rugegelele prieš 1 sav.

  Mano bendradarbe pastojo su implantu kai nuejo pas daktarus buvo jau 17 savaiciu as pati turiu implanta,kai suzinojau nuskuodziau is karto pas gydytoja,sakau arba isimkit arba duokit tableciu....sako nusiramink cia kad pastoja is milijonu vienetinis atvejis,pagimde ji sveika normalu berniuka,o man va menesines 2 kartus per menesi ir gausios,niekur jos nedingsta (jau 2,5 metu turiu implanta)

 4. Evuttė
  Evuttė prieš 1 sav.

  rugegelele parašė:
  Mano bendradarbe pastojo su implantu kai nuejo pas daktarus buvo jau 17 savaiciu as pati turiu implanta,kai suzinojau nuskuodziau is karto pas gydyto…

  Galiu gincytis, nes mano kaimyne buvo isidejus 5 metam ir dingo is vis, as sakiau kad vienom dingsta kitom ne.

 5. rugegelele
  rugegelele prieš 1 sav.

  Evuttė parašė:
  Galiu gincytis, nes mano kaimyne buvo isidejus 5 metam ir dingo is vis, as sakiau kad vienom dingsta kitom ne.</blockquo

  Dar ir implantai manau skiriasi,maniskis yra tik 3m, ir aisku kiekvienos organizmas skirtingas.Ir as sakau kaip yra man(ne skaiciau,ne pasakjo kaimyne) o butent mano atvejis.