Kraujavimas nėštumo metu (607)

Kraujavimas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys, ypač pirmąjį trimestrą. Jį patiria apie penktadalį visų moterų.

Ne visuomet jis žada kažką blogo, tačiau kadangi jis gali būti ir rimtų komplikacijų požymis, kraujavimo nereiktų ignoruoti. Štai dėl kokių priežasčių galimas kraujavimas nėštumo metu:

Implantacinis kraujavimas. Implantacinis kraujavimas paprastai pasireiškia ketvirtą nėštumo savaitę, likus kelioms dienoms iki laukiamos mėnesinių pradžios. Šis kraujavimas paprastai būna vos pastebimas ir yra visiškai nepavojingas.

Gimdos kaklelio pokyčiai. Nėštumo metu į gimdos kaklelį priteka daugiau kraujo, todėl jis yra jautresnis ir labiau pažeidžiamas - pavyzdžiui, jis gali prdėti kraujuoti po sekso. Tokio pobūdžio kraujavimas iš esmės pavojaus nei kūdikiui, nei mamai nekelia.

Persileidimas. Pirmas 12 savaičių savaiminio persileidimo tikimybė yra didelė. Dėl persileidimo kilusį kraujavimą paprastai lydi stiprus spazminis skausmas, kraujas būna su krešuliais.

Negimdinis nėštumas. Vaisiaus įsitvirtinimas netinkamoje vietoje (dažniausiai - kiaušintakiuose), yra pavojinga komplikacija. Kiti organai negali prisitaikyti prie augančio vaisiaus, todėl plyšta ir tai sukelia kraujavimą. Šį kraujavimą taip pat lydi skausmai, dažnai itin stiprūs.

Infekcijos ir ligos. Kraujavimas taip pat gali kilti dėl lytiškai plintančių ligų, lyties organų infekcijų, auglių ar polipų.

Placentos problemos. Antrame ir trečiame trimestre atsirandantis kraujavimas gali kilti dėl komplikacijų tokių kaip placenta previa (placentos pirmeiga) arba placentos atsidalijimas.

Priešlaikinis gimdymas. Trečiame trimestre kraujavimas gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jį paprastai lydi kiti artėjančio gimdymo pranašai (pavyzdžiui, pasišalinęs gimdos kamštis, sąrėmiai, nubėgę vaisiaus vandenys.

(!) Kadangi kraujavimas gali reikšti rimtas komplikacijas, kreipkitės į gydytojus kuo skubiau, ypač jei jaučiate skausmus, spazmus, jei kraujavimas yra stiprus (net ir be skausmo), jei jaučiate silpnumą ar pykina, jei yra pakilusi temperatūra.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  mantuk1 prieš 1 mėn.

  Skambinau i savo poliklinika jie apgailestauja bet negali priimti nes ginekologe dirba tik antradieniais, liepe ateiti rytoj sutartu laiku...

 2. BiruteSa
  BiruteSa prieš 1 mėn.

  Na va UK o skirtingai mane GP apžiūrėjo tą pačią dieną. Bet geras ženklas, kad nieko daugiau. Beveik tikra, kad viskas gerai. Man lygiai tuo pačiu periodu pasirodė šiek tiek kraujo. O dėl lytinių santykių, tai jei nėra patalogijų, kaip gimdos kaklelio sutrumpėjimas, tikrai ekenkia ;)

 3. Cany prieš 1 sav.

  Man kazkur 5 sav. taciau vakarop po darbo atejus namo beveik kasdiena ant tualetinio pasimato kai kurios isskyros sviesiai ruzavos...
  Neramu del tu isskyru...
  Pas gydytoja manau eiti apie 6 sav. tada kai sirdele pradeda plakti...

 4. User has not uploaded an avatar
  Agnyte2 prieš 6 d.

  O man vakar beproto daug kraujo nubego, kai grizau is darbo namo nuvargusi :/ nuvaziavom i ligonine, tai nuramino, vaikiukas sveikas, tik labai neramu. Gal kam yra buve pirmam trimestre gausus kraujavimas? P.s. 10oj savaitej esu kazkur

 5. Cany prieš 4 d.

  As pastebejau, kad kai pasiturstinu ir kai ziaugcioju, tai tada pateplioja ruzavom isskyrom...
  Tikiuosi, kad tai nepavojinga...