Kūdikio bambutės priežiūra (207)

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. sandra mac
  sandra mac prieš 11 mėn.

  smile19 parašė:
  Mamytės gal kurios vaikiškų taip buvo. KĄ DARĖTE?Du mėnesiai dukrytei o bamba niekaip neuzgyja?

  Dar kai turejom virkstele daktare liepe naudot spiritines serveteles. Yra benu vaistinej. Tokios mazos, kvadratines. Labai pigios. Pabandykit, gal pades

 2. Mamyte 0
  Mamyte 0 prieš 11 mėn.

  Na mum buvo israse tirpala spiritini kuriuo valem, virintu vandenuku. Gyditojai pasirodykite ir patars ka daryti

 3. User has not uploaded an avatar
  smile19 prieš 11 mėn.

  Buvome pas daktarą sakė šaldys su natrio pieštuku.

 4. User has not uploaded an avatar
  36mamyte prieš 8 mėn.

  Mamytes,sakykyt kiek sykiu ateina daktare/sesele pas naujagimius? Pas mus jau 1kart po israsymo is ligonines buvo.

 5. Mamyte 0
  Mamyte 0 prieš 6 mėn.

  1 syki daktere ir sesute 2 kart. O gali ir neateiti