Kūdikio klausa (124)

Paprastai jo klausa turi būti patikrinta dar ligoninėje. Jei tai nebuvo padaryta, prašykite, kad kūdikio klausą patikrintų pediatras. Klausa yra labai svarbi mažylio fizinei raidai ir gebėjimui bendrauti. Laimei, dauguma kūdikių gimsta be jokių klausos sutrikimų. Jei kūdikis pasuka galvytę kai jį pakalbini ir pradeda guguoti, greičiausiai su jo klausa viskas tvarkoje.

Jei mažylis kuo ramiausiai miega, kai kaimynas kala plaktuku, gali pradėti abejoti, ar tikrai viskas gerai su mažylio klausa. Gali būti, kad jis tiesiog kietai įmigęs, tad nerimauti nėra ko. Jei nori įsitikinti, gali atlikti paprastą bandymą: kai mažylis nemiega ir yra pakankamai budrus, pliaukštelėk delnais, stovėdama už jo nugaros. Jei vaikučio klausa yra gera, išgirdęs netikėtą garsą, jis turėtų krūptelėti . Patikimumo dėlei, šį testą reikėtų atlikti kelis kartus. Ženklas, kad yra klausos problemų, gali būti ir tai, kad kūdikis nereaguoja į tavo balsą jei tavęs nemato.

Klausos sutrikimo priežasčių yra daug: pradedant nuo paveldimumo, baigiant įvairiomis infekcijomis (tiek nėštumo metu, tiek jau gimus), komplikacijomis gimdant, sužeidimais. Kartais klausos sutrikimai gali būti laikini: dėl vaškinio kamščio ausyje ar peršalimo.

Jei įtariate klausos sutrikimą, kreipkitės į gydytojus nedelsdami. Ankstyva diagnozė ir gydymas padeda kūdikiui normaliai vystytis ir neturėti jokių problemų ateityje. Gali būti, kad vaikui prireiks ypatingos priežiūros ir specialistų pagalbos. Visiškai negirdinčiam vaikui gali būti įtaisytas kochlearinis implantas – tai toks prietaisas, kuris elektrodais apdoroja garsą. Ne visiems vaikams jis tinka ir patinka – kai kurie vaikai ir jų tėveliai teikia pirmenybę gestų kalbai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Lawruska prieš 2 sav.

  Mamos, o sakykit, jei vaikas kurčias su KI jis vistiek gali girdėti? Tarkim, jei nervas neišsivystęs? Išvis ar dabar gestų kalba dar išlikusi? Ar dėl to, kad yra atsiradusios galimybės girdėti, ji nebepropaguojama?

 2. raganaj
  raganaj prieš 2 sav.

  Lawruska parašė:
  Mamos, o sakykit, jei vaikas kurčias su KI jis vistiek gali girdėti? Tarkim, jei nervas neišsivystęs? Išvis ar dabar gestų kalba dar išlikusi? Ar dėl to, kad yra at…

  Su implantais vaikai girdi.gestų kalba yra ir ji net nežada dingti mano draugės vyras kurčias,tai jie bendrauja gestų kalba.

 3. raganaj
  raganaj prieš 2 sav.

  Lawruska parašė:
  Ačiū bet į stiprius garsus visai nereaguoja, tai esam išsigandę...

  Jūs dar labai maži,tad nepanikuokit kol nežinot bera rezultatų.kantriai lieka laukti

 4. User has not uploaded an avatar
  Agnie prieš 1 d.

  Sveiko mamytes,gal kuri nors atkreipete demesy kai buvo atliekamas oae testas,diagramos buvo pilkos ar raudonos?

 5. User has not uploaded an avatar
  Lawruska prieš 1 d.

  Raudonos lyg ir