Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (122)

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą.

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai. Žinok, kad laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada tavo mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai. Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Įsikalk į galvą: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leisk vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis. Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpink, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikyk jį ar duok ranką.

Komentarai (122)

Skaityti visus komentarus (122)
  1. Nikoletta
    Nikoletta prieš 5 mėn.

Mano maziukei jau tuoj 9men bus bet vis dar nenori stotis ir sedet netgi nemegsta , moka bet jei nepatinka , matyt tinginuke auga

2. Etara
    Etara prieš 1 mėn.

Mano panelė pradėjo žengti pirmus žingsnius 10mėn, nemokejo nei šliaužioti nei ropoti, tvirtai vaikščioti pradejo nuo 1metų, tuo pačiu išmoko ir ropoti

3. mamuler
    mamuler prieš 1 mėn.

Nikoletta parašė:

Nepergyvenk, kiekvienam savas laikas. Manoji velai tepradejo vaikscioti, o neisikibus 1metu ir 7 menesiu (iki tol, matyt, nesaugiai ant koju jautesi). Bet uztat dabar nesulaikysi, vaiksto ir uzsimerkusi ir sukasi apie save, vos spejam suziureti, kad neapsivoztu.

4. spangute
    spangute prieš 1 mėn.

mano tinginukas irgi ne uz kalnu sueis 10men, bet dar nestovi ne kiek, uz pazasteliu laikomas tik spirokliuoja sedet pasedi kada uzeina noras, bet pats dar neatsiseda :)ropoti irgi neropojam, bet jau judam ta linkme as kazkaip jau nebesijaudinu del jo tokios letesnes raidos, kiekvienam savo, niekur nedings, neliks nevaiksciojes

5. aiste.kulitaviciute@gmail.com