Kada pradėti maitinti kietu maistu?

Per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką.

Ko gero, nekantraujantys seneliai ar vyresnius vaikus auginantys draugai gali pradėti tave raginti duoti kūdikiui taip vadinamo „kieto“ maisto kai jam sukaks keturi mėnesiai. Kai kurie senesnio kirpimo pediatrai taip pat vis dar gali rekomenduoti duoti kieto maisto vos keturių mėnesių sulaukusiam kūdikiui, tačiau absoliuti dauguma vadovaujasi 2001 m. atnaujintomis PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) rekomendacijomis ir pataria palaukti šešių mėnesių.

Jos pagrįstos tyrimais ir stebėjimais, kurie parodė, kad iki to laiko visus mažylio mitybos poreikius patenkina motinos pienas ir tai daro geriau, nei bet kurios kitos alternatyvos.

Kas, jei pradėsiu kūdikiui duoti kieto maisto anksčiau?

Kalbant apskritai, tyrimai parodė, kad per ankstyvas primaitinimas kietu maistu padidina alergijos maisto produktams riziką, apsunkina maistinių medžiagų iš motinos pieno pasisavinimą, o anksti kietu maistu pradėti maitinti vaikai lengviau pasigauna infekcijas. Be to, jaunesnio nei šešių mėnesių kūdikio žarnynas ir inkstai dar nėra pakankamai išsivystę, kad susitvarkytų su įvairiu maistu.

Tačiau kiekvienas kūdikis yra unikalus, ir tinkamas laikas gali ateiti anksčiau ar vėliau – nesuklysi, jei ir šiuo klausimu pasitarsi su gydytoju. Štai kai kurie požymiai, rodantys,  kad kieto maisto jam jau galima duoti:

 • Kūdikio svoris nuo gimimo padvigubėjo.

 • Kūdikis domisi „suaugusiųjų“ maistu ir siekia jo paragauti.

 • Net ir maitinamas nuo aštuonių iki dešimties kartų per dieną atrodo alkanas.

 • Pradeda daryti judesius lyg ką kramtytų, jam kalasi dantukai.

 • Gali sėdėti tiesiai ir tvirtai laiko galvą.

Komentuoti

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar

  Laaaabas,

  Klausima turiu: mergytei 5 menesiai be keliu dienu. Pradejau morkytes tyre primaitinti. Norejau paklausti: kas kiek laiko geriausia ivedinet nauja produkta i vaiko racijona? Morka + brokolis, ziedinis kopustas, bulves?

 2. User has not uploaded an avatar

  Teja2 parašė:
  Laaaabas,

  mazdaug kas 5 dienas

 3. jurgiukkss1978

  Mellis parašė:
  Maitinau mp, kruopas pradėjom 7 mėn.

  nuo kokiu kruopu pradejote?kada galima duoti kukuruzu ar grikiu kosyte?

 4. Mellis

  jurgiukkss1978 parašė:
  nuo kokiu kruopu pradejote?kada galima duoti kukuruzu ar grikiu kosyte?

  Nuo grikių. Kukurūzų bandėm gerokai vėliau.

 5. Smagutė

  Ką galvojate apie pirmąjį primaitinimą nuo 6 mėn daržovių, kuriose gausu baltymų, tyrelėmis - būtent avinžirnių, avokadų, lešių...?

Rašyti komentarą