Kiek miego reikia kūdikiams? (156)

Pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, nuolat verkšlenti, neramūs ar per daug “prilipę” prie tėvų.

Kiek daug turi miegoti kūdikis? Su kiekvienu mėnesiu mažyliui miego reikia vis mažiau. Žemiau pateikiama lentelė su kūdikių miego poreikiais, tačiau turėk galvoje, kad tai – tik gairės. Nors didžiajai daliai kūdikių pakanka tiek miego valandų, kiek nurodyta lentelėje, tačiau kai kuriems kūdikiams užtenka ir mažiau miego, kitiems – atvirkščiai – reikia jo daugiau.

Amžius Pogulių skaičius Bendra pogulių trukmė valandomis Nakties miego trukmė valandomis Bendra pogulių ir nakties miego trukmė valandomis
Naujagimis Naujagimiai miega 16-18 valandų per parą, iš kurių susidaro 6-7 trumpi vienodi miego laikotarpiai
1 mėn. 3 6-7 8,5-10 15-16
3 mėn. 3 5-6 10-11 15
6 mėn. 2 3-4 10-11 14-15
9 mėn. 2 2,5-4 11-12 14
12 mėn. 1-2 2-3 11,5-12 13-14

Jeigu tavo kūdikis miega per mažai, jis gali būti nuolat pervargęs. Bėda yra ta, kad jis toks gali neatrodyti. Kokie požymiai, kad kūdikiui miego nepakanka? Pervargę kūdikiai gali būti hiperaktyvūs, nuolat verkšlenti, neramūs ar per daug “prilipę” prie tėvų. Taip pat jie gali atsisakyti miegoti, nesuvokdami (taip, kaip suvokiame mes), kad nori miego ir dėl per didelio nuovargio gali netgi nesugebėti užmigti – tada jiems būtina mūsų pagalba.

Patarimas. Jeigu tavo kūdikis miega mažiau, nei nurodyta, ir tu įtari, kad jam gali trūkti miego – pasistenk sureguliuoti dienotvarkę, kad kasdien gultųsi miego tuo pačiu metu.

Jeigu kūdikis miega mažiau, tačiau jūs laikotės dienotvarkės, jis jaučiasi gerai ir nėra irzlus ar neramus – galbūt tai jo individuali savybė miegoti mažiau, nei kiti. Gali pasitarti su gydytoju ir, jeigu gydytojas neaptinka jokių problemų – tiesiog žinok, kad tavo kūdikis aktyvesnis, nei jo bendraamžiai.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Komentarai (156)

Naujausi komentarai

 1. edra
  • edra
  • prieš 2 mėn.

  As jau pradeu nerimauti, kad mano sunelis per daug miega. nakties miego eina 22 ir iki 7-8 miega, o dienos metu 3-4 kartus miega, bendroje sumoje apie 5-6 valandas

 2. Laisva

  Tai gerai, nes vaikas auga ir geriau vystosi, kai daugiau miega... o maniskis nemiega

 3. grafaitee

  Mano mažoji tai nakti jau gerai išmiega, guldau apie 22-23, keliamės apie 6-7 pavalgyt ir tada dar pamiega iki kokiù 9-10. Bet diena tik 1-2 val. numiega. O aš vat pati su miegu visai susipykau, jau ketvirta naktis visai neina užmigt, nors galėčiau miegot, bet niekaip. Prigeriu visokiu raminanciu arbatu, heomatiniu vaistuku, isvedinu kambari, klausau hipnoziniu seansu, bet niekaip :/ kadangi maitinu mp, tai nieko rimtesnio negaliu pavartoti. Dienom tai niekad užmigt neišeidavo.

 4. ediciuk

  o as nezadinu vaiko maitint... kam ji nervint, jis pats atsikelia isalkes... dbr mane kas pradetu purtyt nakti - vaLGYK
  nesamone...

  iserzini vaika, o po to duodi papa kad nurimtu...

 5. ediciuk

  grafaitee parašė:
  Mano mažoji tai nakti jau gerai išmiega, guldau apie 22-23, keliamės apie 6-7 pavalgyt ir tada dar pamiega iki kokiù 9-10. Bet diena tik 1-2 val. numiega. O aš vat …

  vyras masaza tegul padaro

Rašyti komentarą