Migdymo būdai: V – Ferberio metodas (580)

Kam tinka: 6 mėnesių ir vyresniems kūdikiams, taip pat ir vyresniems vaikams, kurie nėra išmokę užmigti patys. Šis metodas geriau tinka ramiems, ne iltim jautriems mažyliams ir tėvams, kurie turi „plieninius nervus” ir gali ištverti vaiko verksmą.

Privalumai: Ferberio teigimu, šis metodas padeda vaikui išmokti užmigti pačiam vos per kelias dienas ar savaitę.

Trūkumai: tėvams tai gali būti labai skausmingas metodas. Kai kurie specialistai šį metodą laiko per žiauriu taip pat ir vaikui.

Esmė: Kas vakarą laikomasi griežtos dienotvarkės ir pasiruošimo miegui ritualo. Ritualas ne tik nuramina vaiką, bet ir padeda suprasti, kad artinasi miego laikas. Paguldę vaiką į lovytę tėvai išeina iš kambario net jei vaikas verkia. Į vaiko kambarį grįžta tik po kurio laiko ir tik porai minučių, pasikalba su kūdikiu, paglosto jį, pabando nuraminti, tačiau neima jo ant rankų (net jei vaikas nesiliauja verkęs!). Mažylis pamažu įsisąmonina, kad viskas, ko jis pasiekia verkimu, yra poros minučių vizitas, ir susitaiko su mintimi, kad verčiau bandyti užmigti pačiam.

Kaip tai daroma? Pradėk nuo įprastos vakaro dienotvarkės (maudynės, pižama, pasakėlė ar lopšinė...) Prieš guldomas į lovytę mažylis turi būti nurimęs. Guldyk jį į lovytę kiekvieną vakarą tuo pačiu metu, nesvarbu, ar jis jau atrodo mieguistas, ar ne. Jeigu jis verkia (greičiausiai, kad taip ir bus, jei iki tol užmigdavo ne vienas), nuramink jį švelniu, tyliu balsu, paglostyk ir pasakyk, kad dabar yra metas miegoti ir todėl tu išeini iš kambario, o jis turi užmigti pats. Tada išeik iš kambario ir uždaryk duris.

Jeigu kūdikis toliau verkia palauk 5 minutes ir grįžk pas jį į kambarį. Tada prieik, nuramink jį švelniu balsu, gali paglostyti ar padainuoti, bet neimk ant rankų. Kiekvieną kartą, kai grįši į kambarį nuraminti savo kūdikio, būk pas jį 2-3 minutes: tavo tikslas ne nuraminti jį visiškai, bet parodyti jam, kad jo nepamiršai, girdi jo norą būti su tavimi ir į jį atsižvelgi, bet kartu laikaisi naujai sukurtų taisyklių. Jei kūdikis ir toliau verkia, antrą kartą įeik į kūdikio kambarį po 10 minučių verksmo, trečią ir paskesnius kartus (jeigu reikės) – po 15 minučių.

Jeigu tau per sunku 5 minutes už durų klausytis verkiančio kūdikio, pradėk nuo 2 minučių ir pamažu ilgink laiko intervalą iki 4, 6, 8 minučių, kol išvis nebereikės pas jį eiti, nes pajėgs užmigti pats.

Ferberis teigia, kad šis procesas turėtų užtrukti vos kelias dienas ar savaitę.

Pastaba 1: šio metodo negalima taikyti jaunesniems nei 6 mėnesių kūdikiams, nes jie verkimu praneša apie savo poreikius ar problemas ir dar nenaudoja šio „ginklo“ tikslams pasiekti.

Pastaba 2: net ir vyresnis kūdikis gali verkti ir dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, todėl, kad yra alkanas ar sušalęs, jei jam ką nors skauda. Pabandyk suprasti, kas jį paskatino atsibusti. Šio metodo negalima taikyti, jei vaikas negaluoja. Taip pat turite suprasti, kad vaikui gali nesisekti užmigti pačiam, jei esate svečiuose, jei keliaujate, jei dėl kokių nors priežasčių nesilaikėte įprastos dienotvarkės (Ferberio teigimu, griežta dienotvarkė yra šio metodo pamatas). Tokiais atvejais galite drąsiai nukrypti nuo taisyklių ir vėl imti jų laikytis, kai tik grįšite į įprastas gyvenimo vėžes.

Patarimai:

 1. Prieš pradedami taikyti šį būdą, būtinai aptark su vyru, kaip jūs abu viską įsivaizduojate. Nėra nieko blogiau, nei dėl vaiko migdymo metodo nesutariantys tėvai, besiginčijantys 2 valandą nakties už klykiančio kūdikio kambario durų. Jeigu jūsų nuomonės skiriasi – geriau apsvarstykite kitų metodų galimybę.
 2. Jei turi daugiau vaikų – paruošk juos tam. Pavyzdžiui, pasakyk, kad mažylis naktį gali būti neramus ir verkti, „bet tu juk didelis berniukas (mergaitė), todėl gali apsiversti ant kito šono ir vėl užmigti. Po kelių dienų mes visi miegosime ramiau.”
 3. Kad būtų lengviau ištverti minutes už durų, įsijunk televizorių, pavartyk žurnalą, susirask seniai norėtą pažiūrėti filmą, ar paklausyk mėgstamos muzikos.
 4. Verkiantis kūdikis gali sukelti daug stiprių jausmų, įskaitant pyktį, neviltį ir bejėgiškumą. Kad išlaikytum blaivesnį protą, kelis kartus giliai įkvėpk, pamedituok, užsiimk joga arba melskis – priklausomai nuo to, kas tau labiau padeda ir tinka.

-------------------------------------------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: Įvadas

Migdymo būdai: I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

Migdymo būdai: II – miegojimas kartu

Migdymo būdai: III – savarankiškas nusiraminimas

Migdymo būdai: IV – „ilgas atsisveikinimas“

Migdymo būdai: V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Emilija08
  Emilija08 prieš 1 sav.

  rasiukas_rasiukas parašė:
  Mano draugė šį metodą taikė kūdikiui nuo mažų dienų, nežinau tiksliai, nuo kokio amžiaus, bet kaip ji išsireiškė, "įdėjo labai daug pastangų pirmus 3 mėnesius", kad…

  Eina sau seip sy matoda galima taikyti tik nuo 6menesiu. Gaila man to mazylio. Ir apskritai kam '' pasidaryt'' vaika jei nenori su juo uzsiimti

 2. Maljork
  Maljork prieš 3 d.

  O as nezinau net kaip cia migyt savo 9men vaika dienos metu. Matau kad jau pavarges, trina akis, buna suirzes.padedu i lovyte o jis ima atsistoja ir verkia. Tada vel paguldau, apkloju, tyliai su juo pasikalbu, dainele paniuniuoju bet uzmigt niekaip negali. Ir taip apie valanda vyksta(paguldau atsistoja vel paguldau atsistoja)) kol issiverkia, issizizia ir pats uzmiega krites i patalus...(buna pamaitintas, duodu soske,,zodziu tie poreikiai visi patenkinti) mamos ka daryt gal patarsit?

 3. Jusia
  Jusia prieš 2 d.

  Tikrai nemanau. Priklauso kaip vaikas tai priima. Maniskiui tai suveike puikiai. iki to valanda ir daugiau migdydavau sededama sale, jos zaisdavo, pykdavo, rekdavo... Per savaite po sio metodo taikymo padzios ismoko uzmigti per 15 min. Ne kart neverke. Budavo parekia, pasokineja lovoj, ateinu, paguldau, psakau kad moegot ir palieku. Ir suveike. Savaite ejau ir reikejo dar mano isikisimo, dabar pats gulasi, sako labanaktis or miega ;)

 4. Justinele5
  Justinele5 prieš 2 d.

  Jei vaikas priima, saunu, o jeigu vaikas klykia, raitos, zviegia, kaip tada galima taikyt butu toki metoda, va sito as nesuprantu

 5. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 2 d.

  Na aš manau, šis metodas tinkamas jau paaugusiam vaikui, kokių 2 metų tai jau drąsiai galima taikyti, gal ir kiek anksčiau. Bet žinoma žiūrėti, kaip vaikutis reaguoja.