Kūdikio kraitelis

Nors pagunda pirkti mažučius rūbelius ir apsirūpinti jais metams į priekį gali būti didelė, pasielgsite protingiau, jei pradžiai susipirksite tik pačius būtiniausius daiktus. Vaikutis auga labai greitai, tad gali būti ir taip, kad kai kurių rūbelių net nespėsit pamatuoti. Atsiminkite, kad jei tik prireiks, garderobą visuomet galėsite papildyti. Taigi, pataupykite pinigėlius ugdymui skirtiems žaislams, knygelėms, būreliams ar mokyklėlėms (laikas netruks prabėgti!). Sąraše pateikiami tikrai reikalingi ir „antro būtinumo“ daiktai. Visi kiti dalykai yra daugiau prabangos reikalas, ir tai jau judviejų noro ir galimybių reikalas, pirkti juos ar ne.

Kokių daiktų prireiks važiuojant į gimdymo namus, rasi interaktyviame sąraše Gimdyvės krepšelis.

Drabužiai (56-62 dydžio) ir avalynė
Kepurėlės 2-3 vnt.
Natūralaus pluošto, su išorinėmis siūlėmis.
Būtina
Smėlinukai ilgomis ir/ ar trumpomis rankovėmis 4 vnt.
Būtina. Kokie smėlinukai pravers – ilgom ar trumpom – rankovėm, priklauso nuo sezono (žiemą smėlinukų trumpomis rankovėmis tikrai neprireiks). Galima iškart pirkti didesnius nei 56 dydžio, geriau atsegamus nei velkamus per galvą. Kad mažylis nenusidraskytų, pravers smėlinukai su pailgintomis rankovėmis ("pirštinėmis"). Beje, turėk omeny, kad skalbiant medvilniniai rūbeliai šiek tiek susitraukia, tad tikrai verta pirkti bent šiek tiek didesnio dydžio drabužėlius.
Būtina
Šliaužtinukai 4 vnt.
Tikrai nepirk daugiau, naujagimiai neišsitepa, ir pamainai užteks turėti 1-2 ( jei kartais suterliotų atsirūgdamas ar panašiai).
Būtina
Kojinėlės 4 vnt.
Medvilninės. Šaltuoju sezonu pravers pora vilnonių kojinėlių.
Vokelis
Nors kurį laiką galėsi jį naudoti kaip antklodėlę ar dekį.
Nebūtina
Miegmaišis
Nebūtinas, bet tikrai labai patogus daiktas. Jo viršus yra lyg liemenė, o kojytės šiltai paslėptos „maiše“. Todėl miegodamas kūdikis nenusispardo užkloto ir nesušąla, taip pat jis labai patogus žindant (ypač naktį).
Nebūtina
Marškinėliai 3 vnt.
Nebent nori turėti kokių puošnesnių apvilkti ant viršaus, bet tokiu atveju puikiai tinka ir plonas megztukas (priklauso nuo sezono).
Nebūtina
Kelnytės
Viena vilnonių kelnių pora ir dvejos medvilninės. Vilnonių vasarą gali ir neprireikti.
Seilinukai
Naujagimių seilinukai yra mažesni, tad kai mažylis pradės valgyti tikrą maistą jie jau nebetiks. Dabar vietoj seilinuko gali drąsiai naudoti marliuką.
Nebūtina
Pirštinėlės 2 vnt.
Geriau turėk smėlinukus su prailgintomis rankovėmis („pirštinėmis") ar didesnio dydžio marškinėlius.
Nebūtina
Pižamytės 2 vnt.
Kai kurie tėvai mano, kad pižama būtina, tačiau naujagimis iš esmės tik miega ir valgo, taigi vargu ar verta skirstyti drabužius į „dieninius“ ir „naktinius“.
Nebūtina
Minkšti batukai
Tiksliau nereikalinga. Naujagimiui batų nereikia, tad jų gali prireikti tik jei norite papuošti mažylį kokia ypatinga proga.
Nebūtina
Apatiniai marškinėliai trumpomis rankovėmis 3 vnt.
Priklauso nuo sezono, žiemą apskritai jų nereikia. Galima pakeisti smėlinukais. Nebent bus labai karšta vasara ir savo naujagimį laikysi vienais plonyčiais marškinėliais.
Nebūtina
Apatiniai marškinėliai ilgomis rankovėmis 3 vnt.
Galima pakeisti smėlinukais.
Nebūtina
Vaiko kambarys
Lopšys su čiužiniu
Lopšį tavo mažylis išaugs greičiau nei per pusmetį, taigi vargu ar verta investuoti.
Nebūtina
Lovytė su čiužiniu
Tavo mažylis šioje lovytėje gali miegoti iki 3-4 metų. Būtų gerai, kad kilnotųsi lovytės dugnas ir nusileistų bei pasikeltų kraštai.
Būtina
Patalynės komplektai 2-3 vnt.
Paklodė, užvalkaliukai.
Būtina
Šilta antklodė
Nebūtina, nebent bus labai šalta žiema, o jūsų namai menkai šildomi. Kaip alternatyva galėtų būti miegmaišis ir plona antklodė.
Nebūtina
Plona antklodė Būtina
Vystymo stalas
Tai nėra būtinas daiktas, tačiau taip bus daug patogiau ir praktiškiau, nes sauskelnes keisti reikės kas 2-4 valandas ir neturėdama paruoštos vietos vystymui, kaskart gaiši laiką. Taip pat tiks komoda su vystymo stalu ant viršaus – tai praktiškas baldas, nes ne tik turėsi po ranka visus pervystymui reikalingus daiktus, bet ir turėsi kur sudėti vaikučio rūbelius. Kai mažylis nebenešios sauskelnių, vystymo stalą bus galima nuimti, o komodą galėsi naudoti ir toliau.
Nebūtina
Vystyklai arba vienkartiniai neperšlampami patiesaliukai 4 vnt.
Būtina Flanelinių arba medvilninių vystyklų prireiks patiesti pervystant. Alternatyva vystyklams gali būti vienkartiniai patiesaliukai.
Būtina
Gultukai ar linguojančios kėdutės
Nebūtina, bet labai patogu. Tai namams skirta minkšta kėdutė – gultukas. Dirbdama buities darbus galėsi kūdikį saugiai laikyti šalia savęs ir su juo bendrauti.
Nebūtina
Vežimėlis
Jei taupot pinigus, verta pagalvoti apie naudotą vežimėlį arba iš kart apie sportinį vežimėlį, tik tokį kuris iš sėdimos pozicijos visiškai išsitiesia į gulimą. Tik tokiu atveju, pirmam pusmečiui tau reikės dar ir sauskelnių krepšio.
Būtina
Automobilinė kėdutė
Būtina 0+ arba 0-1 grupės. Naudotų autokėdučių ieškok mūsų forume.
Būtina
Miegmaišis, pritaikytas automobilio kėdutei
Nebūtina, bet labai patogus šaltuoju sezonu, jei naudoji automobilio kėdutę. Didžiausias šio miegmaišio privalumas – nereikia vaiko daug prirengti. Tuomet, pavyzdžiui, atėjusį prekybos centrą, reikia tik prasegti miegmaišį ir mažylis nebekaista. Tai labai patogu, nes be reikalo nežadinsi snaudžiančio mažylio (būtent taip dažniausiai nutinka nurengiant žieminius rūbelius). Šis miegmaišis taip pat tinka ir guldant vaiką į vežimėlį.
Nebūtina
Maitinimui
Čiulptukas
Visų pirma tai – tėvų sprendimas, ar auginti vaiką su čiulptuku, ar be jo. Tačiau tai priklauso ir nuo mažylio: būna, kad mažylis nurimsta tik su čiulptuku, kiti jo net neima į burną.
Buteliukai 3-4 vnt.
Tiek reikės, kad spėtum juos išplauti ir sterilizuoti. Jei maitinsi krūtimi, pirmojo buteliuko gali prireikti tik kai vaikui sueis 6 mėnesiai.
Žindukai ant buteliukų 3-4 vnt.
Tokia pati situacija, kaip ir su buteliukais.
Marlės palutės 10 vnt.
Dabar bus reikalingi kaip apsauga atpilant, vėliau labai pravers jei paaugęs mažylis sirgs sloga.
Tepalas speneliams
Būtina, bent jau pirmuosius mėnesius. Vėliau, kai mažylis išmoks teisingai žįsti, o tavo speneliai apsipras su šia pareiga, jo nebereiks.
Būtina
Mažas šviežias kopūstas šaldytuve :)
Bet tikrai pravers, jei kartais mažylis gerai neištrauks pieno ir tavo krūtys pradės kaisti. Dėk nuplikytą kopūsto lapą ant skaudamos ir medumi pateptos vietos ir palaikyk kiek galima ilgiau (tik nedenk spenelio!). Jokiu būdu nepraleisk maitinimo iš tos krūties, kad ir koks skausmingas tuo momentu jis būtų.
Nebūtina
Žindymo pagalvė
Nebūtina, bet labai patogu. Tai tokia didelės pasagos formos pagalvė, kurią žindydama apsijuosi apie liemenį ir vieną jos galą pasikiši po ranka, laikančia kūdikį.
Nebūtina
Higienos priemonės
Vonelė
Būtina, įprastai būna 79x40x29 cm dydžio, bet pirkite iškart šiek tiek didesnę, nes tokią tavo mažylis greit išaugs.
Būtina
Vonios termometras
Reikalingas pamatuoti, ar tinkama vandens temperatūra. Paprastai jo reikia nepatyrusiems tėveliams, ir kiek įgudę vandens temperatūrą tėveliai „matuoja“ įkišę savo alkūnę (jei nejaučiate šilumos ar šalčio, reiškia vaikutį tokiame vandenyje galima maudyti).
Kempinė (geriau natūralaus pluošto)
Su kempinėle švelniai ir lengvai apiplausi, nors dažnai mamos išsiverčia ir be jos.
Nebūtina
Žirklutės nagučiams (specialios)
Skiriasi nuo paprastų mažų - manikiūrinių žirklučių tuo, kad turi bukus galus, taigi jei kerpant nagučius mažylis netyčia suspurdės, nesužeisi jo.
Būtina
Nosies aspiratorius
Nebūtina, bet praverčia. Tai tokia nedidelė į klizmutę panaši pompa nosies gleivėms pašalinti. Vaikas pats nosį išsipūsti sugebės tik būdamas maždaug 2 metų, tad jei gleives ištrauksi, mažiukui bus lengviau kvėpuoti ir jis greičiau pasveiks.
Nebūtina
Drėgnos servetėlės
Su jomis greita ir patogu apvalyti užpakaliuką, tad keisdama sauskelnes užtruksi trumpiau. Tačiau jei mažylis išsituštino, geriau apiplauk jį vandeniu, o servetėles naudok tik ekstra atveju (pavyzdžiui išvykoje). Šios servetėlės taip pat praverčia, kai mažylis išsitepa ar atpila – apvalyti veiduką, rankas.
Būtina
Pataisų milteliai (talkas)
Juos naudoja tam, kad nešustų mažylis. Ir tai yra tik viena iš galimų priemonių.
Sauskelnės arba vystyklai
Gali rinktis vienkartines sauskelnes arba daugkartinius skalbiamus vystyklus.
Būtina
Muiliukas arba prausiklis
Skirtas maudymui. Šiuo atveju rinkis specialų, pritaikytą kūdikiams.
Būtina
Higieniniai vatos pagaliukai
Ausims valyti tinka ir susuktos marlės galiukas. Taip, beje, yra ir žymiai saugiau – tikrai nesužeisi ausytės, jei kūdikis smarkiau krustelėtų.
Nebūtina
Vaistinėlė
Kremas nuo iššutimų
Jį naudosi tik tuomet, kai mažylis pašus ir odelė paraus. Kita alternatyva - talkas. Žiūrėk, kas tau labiau priimtina ir ką geriau toleruoja tavo mažylis
Spiritas ir kalio permanganato tirpalas bambutei
Pasiklausk ligoninėj iš anksto, ką rekomenduoja naudoti bambutės priežiūrai.
Termometras
Patogiausi termometrai, matuojantys temperatūrą ausyje, taip pat distanciniai termometrai (nors ir labai brangūs).
Lašiukai nuo pilvo pūtimo
Nesibaimink, jie kūdikiui nekenkia, o skausmus tikrai palengvina.
Būtina
Kita
Skalbimo priemonės
Geriau skalbti hipoalerginiais skalbikliais.
Žaislai
Jų nepirk, vistiek lankytojai ateis su dovanom :)
„Žalias lapas“ (speciali forma – sutikimas surinkti savo kūdikio virkštelės kraują ir atlikti tyrimus). Daugiau informacijos: www.klb.lt
Mano daiktai

Naujausi komentarai

 1. lavita12
  lavita12 prieš 1 sav.

  lavita12 parašė:
  Wow!☺

  gabi04 parašė:
  Laba mamos. Kadangi jau 4men esu mama galiu pasidalinti savo patirtimi, gal kam pravers nesipirkit buteliuku is ankstom, o tuo labiau po 4 ir pan. Nes jie gali t…

  Ačiū už pasidalinta info ir patirtimi naudinga

 2. gabi04
  gabi04 prieš 1 sav.

  lavita12 parašė:
  Ačiū už pasidalinta info ir patirtimi naudinga

  Visada prasom. tikiuosi, kad kuriai is jusu, tai pravers

 3. User has not uploaded an avatar
  lina_pau prieš 1 sav.

  gabi04 parašė:
  Laba mamos. Kadangi jau 4men esu mama galiu pasidalinti savo patirtimi, gal kam pravers ...

  Kaip jau daugiau patyrusi noriu sutikti ir nesutikti su kai kuriais dalykais: sterilizatorius labai gerai, nes tikrai sutaupo laiko. Aš gan ilgai jo neturėjau ir viską sterilizavau virintu vandeniu, bet po to, kai įsigijau sterilizatorių, labai juo džiaugiausi. Buteliukų tikrai gali ir visai neprireikti, nors aš virš metų maitinau pati, bet buteliukus naudojau nusitraukto pieno saugojimui, kai reikėdavo vaiką kam nors palikti Tai va priėjom prie pientraukio - jį gavau nemokamai ir tikrai džiaugiausi - nors visą laiką maitinau krūtimi, bet kartu dar ir nusitraukinėdavau, kai naktį rečiau maitindavau. Tą pieną šaldydavau "atsargoms" ir tos atsargos visada pagelbėdavo paliekant vaiką su tėveliu ar močiute, nes turiu mažą apžoriuką. Ir pientraukio naudojimas ko gero kaip tik skatino pieną, o ne mažino, nes tai būdavo papildomas traukimas jau vaikui pavalgius.
  Palučių ir marliukų tikrai daug reikia. Rūbų man reikėjo daugiau, nes naudojom daugkartines sauskelnes ir sušlapdavo viskas kiaurai. O vežimą renkantis būtinai įvertinkite metų laikus, kuriais naudosit, nes mano tinginiukas ilgai nesedėjo, tai pvz. lopšį naudojom iki 7 mėn., rudenį ir žiemą, tad džiaugiausi, kad jis toks didelis
  Neperšlampančios paklodės gal ir geras dalykas, bet atkreipiau dėmesį, kad vasarą ant jų daug labiau prakaituoja. Tai va tiek mano pastebėjimų

 4. gabi04
  gabi04 prieš 1 sav.

  lina_pau parašė:
  Kaip jau daugiau patyrusi noriu sutikti ir nesutikti su kai kuriais dalykais: sterilizatorius labai gerai, nes tikrai sutaupo laiko. Aš gan ilgai jo neturėjau ir vi…

  Pritariu jum. Juk kiekviena pasidalina savo patirtimi. Kad lengviau butu busimom mamytem manau kiekvienas pastebejimas yra naudingas man paciai butu praverte ir apsaugoje nuo bereikalingu nuostoliu

 5. Akvilllytė
  Akvilllytė prieš 1 sav.

  Pasidalinsiu ir aš. Drabužiu mums reikėjo labai daug, nes atpylinejome, taciau nusipirkti papildomai tikrai spėsit. Pientraukis man pravertė, nenaudoju dažnai bet kai reikia palikti vaikiuka arba buna labai Pilna krūtine, tuomet nesitraukiu ir kaupiu atsargas. Užpakaliuką vaiko plaunu bet servetėlės praverčia tiesiog svarai palaikyti, kad nepirkit palutes, nuvalau kakutį atsargiai o tada jau nuplauni. Buteliuku man nereikėjo, užteko 1 kuris buvo su pientraukiu, paskui jau tik reikėjo dar 1 didesnio buteliuko. Turėkite nors pora seilinuku pradžiai , man labai reikėjo. Jokių sterilizatoriu kolkas neturiu, bet maitinu pati, nėra ko daug ir sterilizuoti. Čiulptukų didesniam vaikui ( 3-6 ) men nepirkite, nes vaikas soskes gali visai neimti. Aš naudoju buodermos kūdikiu vandenį, labai patogu apsiprausti sunkiai prieinamas vietas. Nusipirkti pedkelniu, labai patogu. Lopšys mūsų didelis pakankamai tad problemu neturėjau, džiaugiuosi savo 3 in 1 vežimu. Man labai pravertė gultukas-supynes, kurios supasi pačios. Turejau vystymo lenta-kol vaikas mažas labai patogu, paskui jau nebereikia jos, pirkome kūdikiu svarstykles-šventėme gal kokius 6 kartus, bet negaliu sakyt kad nepraverte.