Nėštumas po persileidimo (1471)

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:  

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jei vis dėlto gydytojai nustatė kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas. Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje.

Pasitikslinkite, kada vėl galima bandyti pastoti

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad, jei persileidimas buvo ankstyvas, atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Nesigraužkite dėl įvykusio persileidimo

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas. Tikslios persileidimų statistikos nėra, nes ne visos moterys praneša apie tai savo gydytojams.

Be to, kartais persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, kai moteris net neįtaria, kad laukiasi ir persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis. Spėjama, kad iš tiesų, persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą 

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkimas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleisk neramioms mintims tavęs valdyti. 

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau. 

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusius panašias situacijas (kad ir forume).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą). 

Naujausi komentarai

 1. Ingute
  Ingute prieš 1 sav.

  Lauksve parašė:
  Man taip buvo. Bet dabar nebepamenu, kiek laiko gal metus, o po metu vel viskas kaip buve reik islaukt vis delto abrazija, tai isikisimas i organizm…

  Matau, kad laukiates - sveikinu!
  Po kiek laiko pavyko pastoti? Ar pastojote, kol pojuciu ciklo eigoje nebuvo, ar vis delto, kai viskas stojo i senas vezes?

 2. User has not uploaded an avatar
  Lauksve prieš 1 sav.

  Ingute parašė:
  Matau, kad laukiates - sveikinu!
  Po kiek laiko pavyko pastoti? Ar pastojote, kol pojuciu ciklo eigoje nebuvo, ar vi…

  Netiketai pastojau po beveik 3 metu ir 3 persileidimu. Paskutinis buvo abrazija, tai po 1,5 metu pastojau. Nesisaugojom jau po normalaus pirmo ciklo. Manau organizmas pats atsigavo ir pastojau. Nes sekisu ir vaisingas dienas ir ko tik nedariau bet va pries atostogas mano su vyru pasimylejom, ramiai viena paatostogavau ir uzkibo manau reik islaukt, taip greit po abrazijos nepavyks

 3. diana77
  diana77 prieš 1 d.

  mel@nija parašė:
  oho, sveikinu! matau kad turtinga mamyte esat du sunai ir dukra ;) ir dar ketvirto leliuko norit, na tiesiog super mamyte kaip keista sitiek vaikiuku t…

  Pirmi du sunus yra is pirmos santokos o va antra aisku mes ne same susituoke bet vyras kadangi vienturtis tai labai nori vaikuciu tad siaip ne taip sulaukem dukrytes ir planavom dar viena kadangi sunai jau kaip ir suaugo begalo trokstam pagranduko bet nebesigauna faug ka isbandem pastot pastodavau bet neisnesioju o dabar jau keli metai net pastot nepavyksta seku visada vaisingas dienas bet betgzdzias reikalas jau kaip ir vilties netekau

 4. rasimiene1990
  rasimiene1990 prieš 6 val.

  Sveikos...liepe gerti aspirina nuo ciklo vidurio iki 24sav kaip pastosiu bet ar tikrai toks kaip aspirinas gali padeti pastoti?

 5. Juzta prieš 3 val.

  rasimiene1990 parašė:
  Sveikos...liepe gerti aspirina nuo ciklo vidurio iki 24sav kaip pastosiu bet ar tikrai toks kaip aspirinas gali padeti pastoti?

  Aspirinaa skystina krauja,tai jeigu tau nustate problemas su kraujo kresejimi tada taip,gali paseti,bet priedo israso ir hepatina leistia nuo 7sav iki +-36sav. Nors kai kurie gydytojai aspirina skiria,kai neranda priezasties kodel nepastojama. Nes nemazai moteru aspirinas padejo.
  Jeigu jau pasake vartot tai vartoki. Turbut as vis auginciau ir auginciau pilvuka jeigu nebuciau aspirino nutraukus gert kai tik suzinojau,kad nescia. Ji buvau pradejus gert nuo mazdaug 10cd