15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.  

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2015 m. RUGSĖJINUKŲ mamytės :)

 1. User has not uploaded an avatar
  ankata prieš 1 val.

  Frella parašė:
  Taip, gali. As savo buhalteres klausiau ar reikia i darba nesti pazyma apie nestuma, tai sake "nereikia, kompe viskas yra". Na logiskai mastant tai dabar jau pazymu…

  nu tikrai nesamonė čia. pati dirbu tą darbą ne vienus metus, tai tikrai nieko darbdavys nemato, kad jo darbuotoja nėščia jau nuo trečio ar ketvirto nestumo men. jei norit pranešti apie nėštumą, pažymą tikrai reikia nešti, kad gauti visas garantijas. Darbdavys mato tik tada, kai gydytojas išduoda nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, t.y. kada jau eisit į dekretą (kažkur liepos mėnesį), tai tada tą pažymėjimą matys anksčiausiai birželio mėnesį. O iki tol, jei norit darbdaviui įrodyti, kad esat nėščia, tai reikalinga būtent ta pažyma iš gydytojo. Aišku, jei jūsų darbovietėje santykiai geri, tai užtenka ir žodinio pasakymo, bet juk ne visi tokie, gali kaip tik panorėti nėščiosios atsikratyti, kol dar oficialiai jie "nežino", t.y. negavo pažymos.

 2. User has not uploaded an avatar
  ankata prieš 1 val.

  Energetikas parašė:
  merginos, ar sirgote kuri nėštumo metu? turiu 37.5 temp, kol kas lb neimu į galvą, šnd su jom ir darbe pravaikščiojau, ryt jeigu bus ryte 5 dalys, eisiu į darbą, ka…

  bilioteni duoda vienai dienai.
  o jūs jaučiat kokius kitus simptomus? sloga, kosėjat ar dar kas nors? ar čia tik taip sugalvojot pasimatuoti temperatura? nes yra normalu nestumo metu turėti jos. man gerą mėnesį laikėsi 37,7, aikšku jaučiausi tokia kaip trenkta, bet kitų simptomų nebuvo. dar ir dabar laikosi 37,4-37,5. Tai gal ir visą nėštumą laikysis man.. tai ką dabar man biliotenyj sėdėti?

 3. Ju86
  Ju86 prieš 45 min.

  Gilija parašė:
  Jei jau labai ilgai nepraeina, reiktu nueiti pas gydytoja, tepaklauso plaucius ir bronchus.

  Sirgau peršalimu nėštumo pradžioje 3 savaites... Gerkle sloga ir kosulys... Jokių vaistų neleido gerti sako gydykis tradiciškai... Na ka krūtine kojas kiekviena diena einant miegot su eukalipto tepalų tepiau...vakarais svogūno ingaliacija...daug medaus ir žolelių arbatos.. Visa medicina ! Ir padėjo :))

 4. erikarupeikaite
  erikarupeikaite prieš 36 min.

  Kartais spazmais taip suskausta kairyji sona,kad bijai pajudet.. Buvo kam nors taip?

 5. valaityte13
  valaityte13 prieš 25 min.

  Sveikos mamytes, vakar buvom pas gydytoja, isdave nesciosios kortele, turim 9 sav.+ tiesa, patikslino gimdymo data i 09.29, taciau siandien is ryto pasirode nemazai rudu isskyru... dedu viltis, kad tai susije su menesiu dienom... gulimas rezimas ir toliau, stebesene, jei kas - i stacionara...


36 | 8 | S
€ 16,00 / 55 Lt
€ 111,50 / 385 Lt
42 | 14 | M
€ 30,00 / 104 Lt