15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2016 m. žuviukai (kovo mėn. mažyliai)

 1. Umbrella8555
  Umbrella8555 prieš 7 val.

  mamukas... parašė:
  Mums lygiai tiek pat laiko. Taip pat vakar buvo pirmasis pasimatymas. Kokio dydzio jus jau? Bus su kuo palyginti augant

  Tiksliai nezinau ;) ant nuotraukos raso 10.7 cm, ant dar kitos 8.6 cm tai ir nezinau pasiklausiu po 2sav

 2. User has not uploaded an avatar
  Aistuliukas2015 prieš 7 val.

  Guzikelis parašė:
  Sveikos, mergaites ;) noreciau ir as prisijungti i Jusu grupe Pagaliau mano pilvelyje auga mazas stebuklelis, kurio mes labai laukeme Ilgai nesiryzome sios na…

  sveikute, ir as gyvenu Norvegijoje ir jau 15-a nestumo savaite.

 3. mamukas...
  mamukas... prieš 5 val.

  Umbrella8555 parašė:
  Tiksliai nezinau ;) ant nuotraukos raso 10.7 cm, ant dar kitos 8.6 cm tai ir nezinau pasiklausiu po 2sav

  Oij..dideli mes tik 7.4 cm... giliai viliuosi, kad i trumpesne puse ir bus mergaite

 4. User has not uploaded an avatar
  rentauskiene prieš 5 val.

  medeina. parašė:
  As patepiau Johnsons Baby aliejuku, po poros kartu praejo tie paserpetojimai..

  Ok reiks pabandyti;) dekui

 5. User has not uploaded an avatar
  rentauskiene prieš 5 val.

  sandrute06 parašė:
  Aliejus tepamas ant drėgnos odos, nepamiršk.
  Aš naudoju Makadamijos ir kokoso aliejuka.

  Kad ant dregnos odos tai nezinojau, rytoj reikes pabandyti, nes dabar jau issitepus su oranziniais papais vaikstau