15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mytybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.  

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.Būsimos 2015 m. Gegužės mėnesio mamytės

 1. Gereta
  Gereta prieš 5 val.

  Gėlytė_ parašė:
  Gal kuri is jusu yra vartojusi linu semenu alieju nuo viduriu uzkietejimo? Ar galima jo nescioms, tarkim kas ryt po sauksta uzgeriant stikline silto vandens? Nusipi…

  Linų sėmenų aliejus tikrai nepakenks Nepergyvenkite Aš ir pati vartoju kas antrą dieną

 2. Gereta
  Gereta prieš 5 val.

  Sunny Day parašė:
  Man nuo vidurių užkietėjimo padeda Balkšvųjų gysločių sėklų luobelės, jos beskonės, išsibrinkinu šaukštelį stiklinėje vandens ir išgeriu. Pirmojo nėštumo metu prasi…

  Tai čia yra Lepicol'io pakaitalas

 3. Sunny Day
  Sunny Day prieš 5 val.

  Gereta parašė:
  Tai čia yra Lepicol'io pakaitalas

  Ne, čia natūralios luobelės, o Lepicol su visokiais priedais

  Tiesa, ir kaina trigubai mažesnė

 4. Gereta
  Gereta prieš 4 val.

  Sunny Day parašė:
  Ne, čia natūralios luobelės, o Lepicol su visokiais priedais

  Tas tai taip..

 5. User has not uploaded an avatar
  dolitukeee prieš 3 val.

  Fober parašė:
  kas per vaistukai? Aš irgi pavemiu su krauju, bet pas mane ir nosy žaizdos dėl trūkinėjančių kraujagyslių, ir stemplėj, greičiausiai tas pats, nes rūgštys labai sma…

  as ir vemiu nuo rugsciu. manes kvapai irgi visai neerzina. ir man jos taip sukyla vakarais kad nors sienom lipk. as manau kad juos gauti galima tik su receptu RANITIDINE vadinasi. situos isgeriu apie 6 vakare pries vakariene bet galima ir nevalgyti sake jei nenori. o dar pries miega isgeriu gaviscon tai jis ir skrandzio sienele aptraukia tokiu kaip ir apsauginiu sluoksniu. nu dar jie ir nuo rugsciu. bet be anu tai padedavo man tik valandai.
  merginos jei vemete krauju bekite pas gydytojus. nes isivarysite opas. as tik dvi dienas vemiau krauju. sake skrandzio sieneles nuo rugsciu itruko. butina gydyti.