15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2016 m. Rugpjūčio mažylių belaukiant

 1. intojon
  intojon prieš 1 val.

  natalijaga parašė:
  Oi nž ką daryti, peršalau, temperatūra iki 38c šokinėja.. Taip saugau save ir vo... savaitgalis vakar naktį išgėriau paracetomoli viena tabletę, dabar kaip…

  Nusiramink. Jau ne pirmas trimestras,reguok ramiau. gerk arbatu daug, medaus,citrinos. O jei negeres kelias dienas pas daktare

 2. Marija Mo
  Marija Mo prieš 1 val.

  natalijaga parašė:
  Oi nž ką daryti, peršalau, temperatūra iki 38c šokinėja.. Taip saugau save ir vo... savaitgalis vakar naktį išgėriau paracetomoli viena tabletę, dabar kaip…

  Jei t nusimusa,tada pabandyk namuose pasigydyti,bet jei nekrenta,geriau pas daktare iskart

 3. lelyte05
  lelyte05 prieš 34 min.

  b1onde parašė:
  4-5 gal

  Kaip jauciates nesiojancios 2, o ne viena? Ar labiau pavargstat?

 4. sandrule85
  sandrule85 prieš 30 min.

  Kolkas dar nepavargstu nesiojant 2. Bet iki 10 sav buvo labai bloga.

 5. b1onde
  b1onde prieš 2 min.

  lelyte05 parašė:
  Kaip jauciates nesiojancios 2, o ne viena? Ar labiau pavargstat?

  Pirma trimestra sleikstulys jautesi visa para, o su dukryte tik ryte na ir tikrai pavargstu greiciau;) nusilpstu.. daktare sake daug grynam ore vaiksciot. Nu zinokit arba sutapimas arba labai padeda.. kaip jus?