15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mytybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.  

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.Būsimos 2015 m. sausio mamytės

Skaityti visus komentarus (1392)
 1. mergyzoom
  mergyzoom prieš 1 val.

  As tai irgi planuoju vasara grizti, pasibuti
  o Lietuvojw is kurio miesto esi?

 2. rugstyne
  rugstyne prieš 1 val.

  Anglijoje Londone irgi, o Lietuvoje is Panevezio puses

 3. KarolinaP
  KarolinaP prieš 33 min.

  mergyzoom parašė:
  As tai irgi planuoju vasara grizti, pasibuti
  o Lietuvojw is kurio miesto esi?

  Ar buvai pas gyd.del tu vandeningu isskyru?

 4. mergyzoom
  mergyzoom prieš 23 min.

  Buvau, paziurejo kedeje... sake nieko blogo nemato kaip ir, bet del visa pikto reik stebet, kai pasakiau, kad 6sav taip buvo, klause ka dare gyd, tai pasakiau, kad uk ziurejo ar ten uzsidare viskas kaip turi buti, bet viskas buvo gerai... siandien ju jau nera, del visa ko nusipirkau ta skysti.. manoji gin atostogauja, tai teko eiti pas kita... bet viskas tvarkoje...

  rugstyne, kurioje londono puseje randiesi? as rytuose. Butu malonu pabendraut realybeje jei butu norr Tau

 5. rugstyne
  rugstyne prieš 2 min.

  mergyzoom parašė:
  Buvau, paziurejo kedeje... sake nieko blogo nemato kaip ir, bet del visa pikto reik stebet, kai pasakiau, kad 6sav taip buvo, klause ka dare gyd, tai pasakiau, kad …

  As kelis metus gyvenau rytuose, daugiausia Dagenhame, bet dabar siaurej - Enfielde Zinoma, galim kada kavutes susieit atsigert tik va as Lapkricio pabaigoj kraustausi i Nottinghama, tad jei spesi grizti iki to ;)