15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mytybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.

Būsimos 2015 m. vasario mamytės

Skaityti visus komentarus (1583)
  1. Emilly
    Emilly prieš 23 min.

Jūratė02 parašė:
    Aš nesuprantu, man neberodo uždaros vasario grupės? Ar mane kas išmetė ar kaip čia? nesupratau?

jeigu nebendravot joje, tai, taip, pasalino nebendraujancias nares, bet jei rodysit iniciatyva, tai gal grazins tiesiog norim uzdaresnio rate tame forume

2. Jūratė02
    Jūratė02 prieš 21 min.

Keistoka man šiaip. Aš labiau patirties ten sėmiaus Man pirmas nėštumas. Daugiau tiesiog skaitinėdavau naudingą informaciją.

3. Emilly
    Emilly prieš 13 min.

Jūratė02 parašė:

informacija pasidalinti galime ir cia, o ten norime bendrauti intymiau ir foto dalintis, o stebetojai is salies nesiziuri..

4. Jūratė02
    Jūratė02 prieš 10 min.

Man yra tiesiog keista, kad mamytės tai nusprendė kitas išmesti. Gal reikėjo parašyti, kad mamytės aktyviau bendraukim. Nes stebėtojos nelabai priimtinos Tiesiog būčiau manau mintim daugiau pasidalinus. Bet tiek to jau Nes aš pilnai suprantu, kad nuotraukytėm dalinasi. Aš jomis ir džiaugiausi ir t.t. Bet pati deja dar jokio pilvuko neturiu ir neturiu kuom pasidalinti. Deja deja

5. jurate29
    jurate29 prieš 59 sek.

Na tikrai pries trinant daug kartu diskutavo ta tema ir rase:)) kad salins mamytes kurios nekarto neparase:)) o foto keliam ne tik pilvuku o savo. Yra atveju kai stebi pasaliniai zmones kurie seka kai kurias nares