15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mytybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.

2015 m. Balandžio kleckiukai:)

Skaityti visus komentarus (4551)
  1. lean
    lean prieš 1 val.

ooo aš šiandien mačiau savo berniuką žirniuką! tiek daug džiaugsmo! spardosi ir vartaliojasi ir gydytoja turėjo pamaigyti pilvelį, kad atsisuktų ir aš turėjau verstis ant šono, kad galėtume viską apžiūrėti Ir mačiau gražų stuburiuką ir pirščiukus ir nosytę ir klausiausi širdutės Taip gera jį vėl pamatyti.. Dabar jau turiu nuotrauką kur matosi nosytė, širdutė ir dar tas, kas tarp kojyčių

2. Laurone
    Laurone prieš 38 min.

Va mano katik ryte,ar bent kiek matosi pati nesuprantu O vakare būna daug didesnis

3. LateOwl
    LateOwl prieš 16 min.

Laurone parašė:

oho, tikrai nepasakyčiau, kad čia nėštukės pilvelis. Lyg niekur nieko aš iki nėštumo to gražaus pilvo neturėjau

Aishe prieš 16 min.

Mano jau toks pilvelis, nors pati nesu liekna. 163cm., 61kg.

5. neav
    neav prieš 26 sek.

sveikos,
    na as kilograma priaugau dabar 1.70cm 59kg sveriu jau siek tiek matosi nors darbe sal\ko kada tu pastoret zadi