15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2017 m. Sausio mėn. būsimos mamytės

 1. ievka
  ievka prieš 1 val.

  reginabs1980 parašė:
  Tai I pilvuka dure? bet lyg kitaip vadinasi sis tyrimas? ryt einu pas genetike.Tikiuos , kad viskas bus gerai.Man 36 taip pat....

  Harmony tai DNR kraujo tyrimas.
  O vandenų tyrimą daro tik nuo 16sav berods, o Harmony atsakymu sulauktumet per 10 dienų. Tai panasiai jums jau tiek butu, tai vandenų pigiau gausis ar jis tokiu atveju isvis nemokamai butu, jei rodys rizikas.

 2. User has not uploaded an avatar
  malvinuska prieš 1 val.

  reginabs1980 parašė:
  Tai I pilvuka dure? bet lyg kitaip vadinasi sis tyrimas? ryt einu pas genetike.Tikiuos , kad viskas bus gerai.Man 36 taip pat....

  Aš vaisiaus vandenų nedariau, dėl to kad būtų reikėję laukt kol galima bus padaryt tą tyrimą.......
  Bet jei gyvenime dar kartą pasikartotų tokia situacija, tai daryčiaus vaisiaus vandenų....

 3. User has not uploaded an avatar
  malvinuska prieš 1 val.

  Man Harmony atėjo atsakymas po savaitės.

 4. ievka
  ievka prieš 1 val.

  malvinuska parašė:
  Man Harmony atėjo atsakymas po savaitės.

  As ir gavau po savaites, bet toki terminą pasako apsidraudžiant ;)

 5. Belisima
  Belisima prieš 22 sek.

  malvinuska parašė:
  Vaisiaus vandenys parodo apsigimimus. 100%.
  Tai viską sužinosit. Mes su vyru buvom apsisprendę nesveiko vaiko negimdyt, tai ma…

  O kada bus atsakymas? Linkiu kad viskas gerai būtų , bet gerbiu jūsų sprendimą jai... Bet Linkiu kad viskas būtų gerai.