15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2017 sausio mėn būsimos mamytės

 1. Įnoringa
  Įnoringa prieš 1 val.

  As kiskis parašė:
  Tai jus cia kalbat apie ta ekoskopa kur ziuri ar visi vaikiuko organai issivyste ir funkcionuoja?

  Kalbu apie tą echoskopą, kur matuojama sprando raukšlė ir žiūrimas nosies kauliukas

 2. User has not uploaded an avatar
  As kiskis prieš 1 val.

  Įnoringa parašė:
  Kalbu apie tą echoskopą, kur matuojama sprando raukšlė ir žiūrimas nosies kauliukas

  Na as gyvenu Vokietijoj ir apie toki neesu girdejus del to ir idomu...

 3. Gintarėja
  Gintarėja prieš 21 min.

  evellinkee parašė:
  Sveikos mamytes, nors pagal paskutines mm tureciau 24 sausio gimdyt, taciau ciklas nesusireguliaves po gimdymo ir sake greiciausiai i vasari lipsim.

  Aš irgi į Kauną važiuosiu šiai echo, nors rizikos iš šeimos jokios nėra, bet neatsisakiau, atsarga gėdos nedaro

 4. Įnoringa
  Įnoringa prieš 18 min.

  As kiskis parašė:
  Na as gyvenu Vokietijoj ir apie toki neesu girdejus del to ir idomu...

  Tai Lietuvoj skanas atliekamas 12 sav., šitas kurį ir apibūdinau ir tada dar 20 av., va ten dar detaliau žiūri, jau ir visus organus, viską

 5. Cinderella_86
  Cinderella_86 prieš 16 min.

  Labuka, o Vilniuje apart santariskių kur galima privaciai pas genetikus nuvaizuoti? zinote kokias klinikas gal ir kainas