15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Jūsų mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 50-60 gramų.

Ultragarso metu galėtumėte pamatyti, kaip kilnojasi mažylio krūtinė: jis įkvepia ir iškvepia vaisiaus vandenis. Toks "pratimas" padeda vystytis plaučių oro maišeliams.

Vaisiaus vandenis vaikelis taip pat ir nuryja: taip jis treniruojasi gerti mamos pieną. Šie nuryti vaisiaus vandenys patenka į šalinimo sistemą, iš kur ir vėl patenka į gimdą. Taigi, vaisiaus vandenys ne tik saugo mažylį nuo išorės poveikio, bet ir leidžia jam po truputį adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali jausti mamos suvalgyto maisto skonį, kurio patenka į vaisių supančius vaisiaus vandenis. Todėl, valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mitybą. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.

Nors vaikelis vis dar negali pramerkti akių, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptumėte intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.2016 m. Lapkritinukai

 1. ievuthia
  ievuthia prieš 4 val.

  barbariska parašė:
  Ir mane ziuriu kas dvi savaites, nes rizikingas nestumas;) geguzes 11 pas genetikus

  Lauksim abi rezultatu, bet as tikiu kad viskas bus gerai abiem !

 2. ievuthia
  ievuthia prieš 4 val.

  Madam O parašė:
  O as turiu dvi problemeles, man velniskai skauda galva ir kiekviena diena, ir realiai jei isgeriu vaistus, tai praeina galvos skausmas tik kol vaistai veikia.. atro…

  Kai man taip buna, as smilkinius pasutepu zvaigzdute ir masazuoju stipriai galva, man padedavo, buvau i masazus uzsirasiusi, masaziste moka elgtis su nestukemis, masaza galvos ir sprando pasisodinus daro, tai po jos masazu labai palengvedavo

 3. User has not uploaded an avatar
  pasaulyte prieš 4 val.

  As siandien irgi jau gavau savo maziuko nuotaukyte
  Daktare sake, kad viskas puikiai. Auga, spardosi tai taip dziaugiuosi kad net negaliu
  Poryt pas ginekologe tai tikiuosi kad ir sportuoti jau galesiu

 4. laurytele1
  laurytele1 prieš 3 val.

  dukryt parašė:
  merginos ar jum paskausta motiriska vieta?man paskausta kai einu kai sedziu ar gali buti todel jog kai dukryte gimdziau kirpo man o po to siuvo ar gali buti del to …

  Man uzeina paskauda ilgiau pastovejus pavaiksciojus tada paguliu ar pasedziu

 5. laurytele1
  laurytele1 prieš 3 val.

  pasaulyte parašė:
  As siandien irgi jau gavau savo maziuko nuotaukyte
  Daktare sake, kad viskas puikiai. Auga, spardosi tai taip dziaugiuosi kad net nega…

  Sveikinimai susitikus su zirniuku