15 nėštumo savaitė

Vaikelis 15 nėštumo savaitę

Penkiolikta nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė: Berniukas ar mergaitė? Dabar jau galima būtų atsakyti į šį klausimą.

Obuolys. Tavo mažojo obuoliuko ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų jau siekia 10 cm, jis sveria apie 70 gramų. Jis aktyviai įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį. Tai padeda vystytis plaučių oro maišeliams. Jo kojos auga greičiau nei rankos, ir vaikelis jau gali judinti visus sąnarius ir galūnes. Formuojasi prakaito liaukos. Nors vaikelio akys užmerktos, jis gali justi dienos šviesą. Jei į pilvą nukreiptum intensyvios šviesos spindulį, greičiausiai jis bandytų paslėpti akis nuo šviesos šaltinio.

Jei tau numatoma ultragarso procedūra (daugumai moterų ji atliekama 16–20 savaitę), gali būti, kad jo metu sužinosi vaikelio lytį. Bet nenusimink, jei tai liks paslaptis. Ar pavyks šią paslaptį atskleisti, priklauso nuo vaizdo ryškumo ir nuo vaikelio padėties: jis gali būti pasisukęs ar susirietęs taip, kad judu su vyru liksite nežinioje.

Dabar pradeda formuotis kūdikio skonio receptoriai. Atlikti tyrimai rodo, kad vaikelis jau gali „paskanauti“ tavo valgomo maisto, nes maisto skonis galiausiai pereina į kūdikį supantį amniotinį skystį. Be to, paaiškėjo, kad valgydama sveiką maistą būsimoji mama gali padėti suformuoti vaiko polinkį į tokią mytybą. Dar būdamas įsčiose kūdikis pripranta prie vienų ar kitų skonių. Įrodyta, kad ilgiau valgant tam tikrą maistą skonio receptoriai prie jo pripranta ir smegenys vertina jį kaip skanų – net ir tuo atveju, jei pirmas kąsnis anaiptol nepasirodė gardus.  

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 15 nėštumo savaitę

Faktas

Berniukų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, gimsta šiek tiek daugiau nei mergaičių. 1000 gimusių mergaičių tenka apie 1053 naujagimių berniukų.

Iki šios dienos greičiausiai priaugai 2–2,5 kg svorio. Jei priaugai šiek tiek daugiau ar mažiau – nesijaudink. Kiekviena moteris priauga svorio skirtingu tempu. Nors jau apsipratai su nėščiosios gyvenimo ypatumais, tave retkarčiais gali nustebinti netikėti nėštumo simptomai. Jei tavo nosis užgulta, nesuklysi pamaniusi, jog taip yra dėl nėštumo. Padidėjęs estrogenų kiekis skatina gleivinės paburkimą ir gleivių išsiskyrimą. Tai toks dažnas nėštumo simptomas, kad medikai jam turi specialų terminą: „nėštumo sloga“. Kai kurioms moterims kartais kraujuoja nosis – taip nutinka dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme ir nosies kraujagyslių išsiplėtimo.

Darbelis 15 nėštumo savaitei

Pradėk kalbėtis su vaikeliu.

Tai puikus būdas užmegzti ryšį su vaikeliu. Jei įsivaizduojamas pokalbis tau nepatinka, tiesiog pasakok, ką veiki, paskaityk garsiai knygą, žurnalą ar laikraštį arba pasidalyk slaptomis svajonėmis. Tai padeda įprasti kalbėtis ir su gimusiu kūdikiu, o tokie pokalbiai yra geriausias būdas ugdyti mažylio kalbos įgūdžius.Būsimos 2015 m. Birželio mėnesio mamytės

 1. daivute9
  daivute9 prieš 1 val.

  Manau kad tiksliai pasakyti kada pastojai net ir neįmanoma, juk neaišku kada spermiukai apvaisino kiaušinelį, tai gali būti ir tą pačią dieną po myliuko, bet gali ir po kelių dienų ar net savaitės... Todėl ir skaičiuoja pagal mm

 2. daivute9
  daivute9 prieš 1 val.

  lamour parašė:
  Man čia mistika ką ir kaip jos skaičiuoja, ji sakė man lygiai 12 sav, o 11+6 tai čia vaikučio kažkokie pamatavimai kaip supratau, nes mačiau vaizdą sustabdytą be…

  Čia rašo kad tau eina 14ta savaitė, o realiai pilnų yra tik 13 O 12 savaitę, kaip kad suprantu buvai echo, tai kad leliuko dydis būtų 11,6 cm tai nelabai realu... Tokiu metu mažiukai paprastai apie 6 cm dydžio būna Na nežinau, čia tikriausiai tik pati ginė atsakytų ką ji ten norėjo pasakyti

 3. Vikusiaaa
  Vikusiaaa prieš 1 val.

  kas darys zemaiciu blynus,atsiuskit man pastu as taip noriu...

 4. LaimaG
  LaimaG prieš 58 min.

  Sulani parašė:
  bet as tai vistiek nesuvokiu kodel reikia skaiciuoti nuo paskutines menesiniu dienos, jeigu as tiksliai zinau kada pastojau.. dabar gaunasi paklaida vos ne dvi sava…

  Siaip toks populiariausias apskaiciavimo budas. Dazniausiai skaiciuojama nuo paskutiniu mm atima 3 men ir prideda +7 dienas, tada buna apytiksline data gimdymo. Su pirmu vaiku ir as zinojau tikslias bandymo dienas, bet joms nesvarbu tai. turi savo metodika ir tiek. Tik pvz man dabar nuo paskutiniu mm ir pagal ekoskopa skiriasi beveik per dvi savaites. Tai net nezinau pagal ka man tiksliai skaiciuoti.

 5. zium
  zium prieš 36 min.

  Sveikos, vasarinės mamytės
  Jungiuos ir aš į jūsų būrį.
  Ir iškart klausimas - ar jus dar pykina, ar jau nebe? Nes taip laukiu to jėgų antplūdžio (13 sav.), bet kad tik vėplyn..