19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Nuo dabar, mažylis gali girdėti tavo balsą.

Greipfrutas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didoko greipfruto), svoris apie 240 g. Dabar rankytės ir kojytės jau proporcingos kūneliui. Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, jei laukiesi mergaitės, jos kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – išties įspūdingas skaičius.

Dabar atėjo svarbus metas – vystosi vaikelio jutimai: smegenų sritys pradeda specializuotis, ir nuo šiol kiekviena iš jų bus atsakinga už uoslės, skonio, klausos, regėjimo ir lytėjimo pojūčius. Nors tu manai, kad įsčios yra rami, tyli vieta, iš tikrųjų yra ne taip: vaikelis gali girdėti aplinkinius garsus. Ką jis girdi? Daugiausia kraujagyslėmis tekančio kraujo garsus, virškinamojo trakto keliamą triukšmą ir tavo balsą. Kai kurios moterys mėgsta kalbėtis su kūdikiu, bet net jei tu šito nedarai, vaikelis girdi, kai kalbi su kitais. Mokslininkai teigia, kad vaikelis išmoksta atskirti motinos balsą nuo kitų ir netrukus į jį reaguoja geriausiai. Tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad kūdikis atsipalaiduoja. Įtrauk į šią veiklą ir tėvelį, paskatink jį kalbėtis su kūdikiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.Būsimos 2015 m. Gegužės mėnesio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  Ievavi prieš 1 val.

  DonaMaradona parašė:
  Mamytes,noreciau paklausti tu mamyciu kurios jau turi vaikuciu. O ar pasikeicia santykiai su vyrais kai atsiranda vaikai? Nes kiek matau savo draugiu tai santykiai …

  Vat būtent, kad visokių yra. Man atrodo, kad labai įvairiai būna. Šiaip manau, kad svarbu dar prieš gimstant vaikeliui apšnekėt ko tikitės iš vyro, kaip įsivaizduojat gyvenimą su vaikeliu. Nes paskui jūs tikėsitės, kad vyras turi keisti sauskelnes, tvarkyti namus ir valgyt gaminti, o jis galvos, kad jei suplovė indus, tai yra tikras šaunuolis Ma atrodo dėl to daug kivirčų kyla. Dėl skirtingų lūkesčių Mes tai gerai sutariam. Pradžioj kol mano hormonai dar plavinėjo, tai verkdavau dėl visokių niekų, atrodė, kad negerai kažkas vis. Šiaip ta pradžia, kai pirmas vaikas, tai tiesiog kol viskas susidėlioja į savo vietas, abu tėvai matyt truputį nesupranta kas čia ką turi daryt ar kaip elgtis. Bet paskui viskas kažkaip susidėliojo į vietas ir puiku Bet mano vyrs tirkai geras, rūpestingas. Ir vystyklus keisdavo, ir pačiūčiuodavo ir t.t. Žinau atvejų kai tėtis užpkalio nei kart nėra nuplovęs.. Bet reik suprast ir kad vyrai turi savo norų ir poreikių ir nesisuka viskas tik apie mamą ir vaiką. Nes kai gimus vaikui tėtis net pažveot kartasi negali išvažiuot (čia aišku kekvieno hobiai skirtingi), tai irgi kažkaip negerai gaunas.. Linkiu sėkmės santykiuose. Kalbėkit ir viskas bus gerai

 2. DonaMaradona
  DonaMaradona prieš 1 val.

  Simute123 parašė:
  Reik pasistenkt del leliaus.

  O as tai zliumbiu kai man sunku.geriau issizliumti tas emocijas islieti nei savyje laikyt. Bet visad atsirasau mazylio;)

 3. cole1 prieš 1 val.

  DonaMaradona parašė:
  O as tai zliumbiu kai man sunku.geriau issizliumti tas emocijas islieti nei savyje laikyt. Bet visad atsirasau mazylio;)

  Labas, zinok tu ne viena tokia, as irgi vis kas biski ne taip ir verkiu... taip pat su vyru ne kokie santikei, galvojau viskas pasikeis kaip mazylio lauksiuos ir t.t. o man atrodo kad tie santykiai dar blogesni pasidare, ir jei jis ne taip kazka pasako iskart i asaras puolu.

 4. DonaMaradona
  DonaMaradona prieš 1 val.

  Ievavi parašė:
  Vat būtent, kad visokių yra. Man atrodo, kad labai įvairiai būna. Šiaip manau, kad svarbu dar prieš gimstant vaikeliui apšnekėt ko tikitės iš vyro, kaip įsivaizduoj…

  Nu as galvoju kad abu vaika dare abu ir turi priziuret. Aisku visada vaikiukai buna daugiau su mama.na mano vyras irgi geras.ir gamina ir indus plauna ir vonia sveicia ir kambarius tvarko jei reikia.tik va paziuresim kaip cia su vaikiuku bus.sake kels nakti jei reiks,na bet ka sako tai dar ne viskas

 5. IevoOox
  IevoOox prieš 4 min.

  Sveikos merginos ;) ar ka nors vargina nugaros skausmai? As jau antra naktis neissimiegu nes toks keistas skausmas, kad sakes... Atrodo to pilviuko dar taip stipriai nesimato, bet jau nugara lauzo tai neapsakomai... Gal kas ka patart turit?