19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi (žinoma, jei yra tinkama priežiūra).

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą.

Tai – apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkitės į gydytojus.

Gali būti, kad pradedate pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio.

Natūraliai tamsesnės odos sritys (speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė, makštis) nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“).

Pigmentinės dėmės ant vaido odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvote saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų.

Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėkite ieškoti auklės ir/ar darželio. Gali atrodyti, kad tuo rūpintis dar anksti, tačiau paprastai geros auklės darbo turi mažiausiai pusmečiui ar metams į priekį, iki prižiūrimam vaikui sukaks metai-dveji. Pasiklausinėkite pažįstamų, gal kurie iš jų kaip tik panašiu metu, kai auklės galėtų prireikti jums, planuoja atsisveikinti su savąją Mere Popins.

Dėl darželių, pasidomėkite priėmimo į darželius tvarka jūsų mieste (gyvenvietėje): kada reikia užsiregistruoti, kokia registracijos tvarka, kokie yra eilių sudarymo prioritetai.  Jei ketinate vaiką į darželį leisti nuo vienerių metų, turėkite mintyje, kad ne visi darželiai priima tokio amžiaus vaikus, ir eilės į juos gali būti ilgesnės.

Kai kuriuose miestuose tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš prioritetų eilėje į darželį (t.y., vaikas turi mažiau galimybių patekti į darželį, jei vaiko tėvai registruoti kitame mieste). Jei iki šiol esate registruoti viename mieste, o gyvenate ir planuojate vaiką vesti į darželį kitame, susitvarkykite gyvenamosios vietos deklaraciją jau dabar.

2017 m. gegužės mėnesio būsimos mamytės

 1. Lincesteris
  Lincesteris prieš 7 val.

  gramike@hotmail.com parašė:
  merginos ar jus daznai jauciate leliuko judesius man 21 sav ir nuo vakar mano mazylis ramus labai pergyvenu ar tai normalu

  Normalu gal maziukas tiesiog nusisukes yra ir del to nejauti. Man sendien kaip pasiutes spurda jauciu pilnai atsisukes yra. Jauciu ji visa diena atrodo kad net piety miegelio nemiegojo

 2. simonyte_k
  simonyte_k prieš 6 val.

  liep@ parašė:
  Pavydziu as jums to optimizmo

  As manau mamos kurios laukiasi jau ne pirmo vaikelio ramiau i viska reaguoja,nes zino,ar pamena kad ir senesniais nestumais ir paskaudenimu ir visokiu kitokiu enimu budavo.. juk vaikutis auga viskas tempiasi plateja dideja keiciasi kunas.. tik vat jai krauja pamatyciau turbut lekciau tiesiu taikymu i ligonine be jokiu laukimu.. o siaip.. pamenu save su mirmu nestumu,irgi i kiekviena pirstelejima su siaubu ziurejau )) buvau mama panikorka )))

 3. Eliza88
  Eliza88 prieš 6 val.

  Gustė87 parašė:
  Sveikos, na o man skauda, maudžia pilvo apačią nuo vakar. Nuvažiavau pasitikrint, sako nu gerai viskas, patikrino echoskopu. Bet man kažkaip neramu visvien, skausma…

  Mum tai greitoji telefonu liepe vaziuot i Lazdynu lygonine, nors dabar zinau kad galima kreiptis ir i Antakalni, Santariskius... Lazdynuose turejau pasirasyt popieriuka, kad gali but mokama paslauga. Ten echo 25 Eur. bet galu gale neprireike moketi, irase kaip butinoji pagalba ( cia as buvau kai buvo tik 5 savaites ir pradejo tepliot ).

 4. Eliza88
  Eliza88 prieš 6 val.

  simonyte_k parašė:
  As manau mamos kurios laukiasi jau ne pirmo vaikelio ramiau i viska reaguoja,nes zino,ar pamena kad ir senesniais nestumais ir paskaudenimu ir visokiu kitokiu enimu…

  Sutinku, matau kai drauges laukiasi antro vaikelio, tai nekreipia tiek demesio i paskaudenimus nes turi su kuo palygint. As irgi jaudinuos, jei kas suskausta, bet poto raminu save

 5. Eliza88
  Eliza88 prieš 5 val.

  Iliuks parašė:
  As nustojau gerti papildomai vitaminus nes irgi turejau problemu su viduriu putimu ir uzkietejimu.. O dabar tai manau jog grynai stresas mane taip veikia.. Vakar pa…

  Per sekanti vizita pas daktare klaukit kodel galejot pakraujot...tikriausiai lieps susilaikyt nuo santykiu. As kai klausiau kazkada ar galima, sake jeigu neskauda, nekraujoja ir nera diskomforto - zinoma galima, bet va man skausmai irgi uzejo po lyt. akto