19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Nuo dabar, mažylis gali girdėti tavo balsą.

Greipfrutas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didoko greipfruto), svoris apie 240 g. Dabar rankytės ir kojytės jau proporcingos kūneliui. Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, jei laukiesi mergaitės, jos kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – išties įspūdingas skaičius.

Dabar atėjo svarbus metas – vystosi vaikelio jutimai: smegenų sritys pradeda specializuotis, ir nuo šiol kiekviena iš jų bus atsakinga už uoslės, skonio, klausos, regėjimo ir lytėjimo pojūčius. Nors tu manai, kad įsčios yra rami, tyli vieta, iš tikrųjų yra ne taip: vaikelis gali girdėti aplinkinius garsus. Ką jis girdi? Daugiausia kraujagyslėmis tekančio kraujo garsus, virškinamojo trakto keliamą triukšmą ir tavo balsą. Kai kurios moterys mėgsta kalbėtis su kūdikiu, bet net jei tu šito nedarai, vaikelis girdi, kai kalbi su kitais. Mokslininkai teigia, kad vaikelis išmoksta atskirti motinos balsą nuo kitų ir netrukus į jį reaguoja geriausiai. Tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad kūdikis atsipalaiduoja. Įtrauk į šią veiklą ir tėvelį, paskatink jį kalbėtis su kūdikiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.

2015 m. Balandžio kleckiukai:)

Skaityti visus komentarus (4714)
  1. Gretiki
    Gretiki prieš 9 val.

Labai gerai nuo užketėjimo bent man burokėliai, o kas iš jų pataisyta jokios reikšmės nėra ar tai sriuba ar mišrainė

Alessandra prieš 8 val.

As naudoju Bio kokosu alieju.. Naturalus produktas. Stengiuos teptis daznai ;)

Laurone parašė:
    Man buvo tas pats,geriau irgi vaistus

Erika.nestuke parašė:
    Mano situacija lygiai tokia pati, tik vaistus gersiu 10dienu.

O jums nuo sios infekcijos nekilo temp? Nes man temp.laikosi jau nuo pirmadienio ir ji tokia keista pas mane, pastoviai sokineja, tai 37, tai jau ziurek 37.5, paskui vel nukrenta. Ir persalimo pozymiu nera, nei gerkle, nei slogos. Pradzioje buvau isitikinusi, kad vistik persalau. Bet paskui, kai trec.ginekologe paskambino, del blogo paselio, sakau gal cia ta temp.nuo slapimo infekcijos...?

Oksute prieš 7 val.

As taip pat nuo striju, kokosu alieju stengiuosi, kas vakara pasitepti

D.E. parašė:
    Gal kuri jau susidure su hemarojumi? kazkodel itariu, kad man jis atsirado, simptomai - uzkieteje viduriai, jau 3 d. nebuvau isejus, paskutiniai kartai buvo skausmi…

Vargau ir as su viduriais iki treciojo men.ir tas guziukas, kaip kad sakai, buvo pas mane, bet jis savaime praejo. As pagrinde slyvas valgiau, paskui dar aktimel geriau, o kai jau visai vargas buvo, tai alyvuogiu aliejaus po sauksta geriau, tiesiog nebuvo kur dingti Na ir dabar kartais uzeina, kad uzkieteja viduriai, bet jau nepalyginsi su tuo kas buvo.