19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Nuo dabar, mažylis gali girdėti tavo balsą.

Greipfrutas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didoko greipfruto), svoris apie 240 g. Dabar rankytės ir kojytės jau proporcingos kūneliui. Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, jei laukiesi mergaitės, jos kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – išties įspūdingas skaičius.

Dabar atėjo svarbus metas – vystosi vaikelio jutimai: smegenų sritys pradeda specializuotis, ir nuo šiol kiekviena iš jų bus atsakinga už uoslės, skonio, klausos, regėjimo ir lytėjimo pojūčius. Nors tu manai, kad įsčios yra rami, tyli vieta, iš tikrųjų yra ne taip: vaikelis gali girdėti aplinkinius garsus. Ką jis girdi? Daugiausia kraujagyslėmis tekančio kraujo garsus, virškinamojo trakto keliamą triukšmą ir tavo balsą. Kai kurios moterys mėgsta kalbėtis su kūdikiu, bet net jei tu šito nedarai, vaikelis girdi, kai kalbi su kitais. Mokslininkai teigia, kad vaikelis išmoksta atskirti motinos balsą nuo kitų ir netrukus į jį reaguoja geriausiai. Tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad kūdikis atsipalaiduoja. Įtrauk į šią veiklą ir tėvelį, paskatink jį kalbėtis su kūdikiu. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.2016 metų vasario mažylių belaukiant

 1. raudona321
  raudona321 prieš 1 val.

  O aš šiandien atvažiavau uošvę ant kapų vešt ir lipant laiptais sugebėjau nuo trijų paskutinių nukrist nučiuožiau padai ir ant vienos rankos labiausia rėmiausi išsigandau kad susilaužiau.. klektelėjau ant užpakalio bet pilvo neskaudėjo.. labiausia skaudėjo rankos nubrozdinimus... vyrui dar nesakiau.. bet tikiu kad vaikelį pilvelis saugo nes tiesiogiai smūgio nebuvo jam tai tikiu kad viskas ok...

 2. raudona321
  raudona321 prieš 1 val.

  Kalbant apie vyrų dalyvavimą tikrai prievarta netysti bet jei pats vyras nori tai tikrai..nes visos draugės pasisakė ne gimdymas esmė o tie sąrėmiai kurie visoms skirtingai bet tikrai ne trumpai trunka ir tuo metu laikas prailgsta ir taip nesveika..maniškis net būt cp dalyvavęs bet neleido daktarai..o šlykštėtis nėra kuo nes stovi ties galva ir nieko nematai čia ne amerika kur stovi giminės uždaktarų ir filmuoja veiksmą. Esu ne vieno vyro klausus nu kaip ar baisu buvo. Tai jie net didžiuojasi kad galėjo būt ir būt reikalingi nes tikrai nenumanė kad taip moteriai sunku.

 3. User has not uploaded an avatar
  inatun prieš 22 min.

  Ciuku-ciuku parašė:
  Merginos, ar jau pradejot naudoti krema nuo striju?

  Kai laukuausi pirmojo vaikelio naudojau paprasciausia Johnsons baby aliejuka. Buvau priaugus 20kg, pilvas nebuvo superdidelis. Striju neatsirado. Dabar jau nuo 12 sav tepu. Tikiuosi ir si karta neatsiras. Kiek teko nuomoniu girdeti apie net ir labai brangius kremus- islaidauti neverta. Juk esme kame- kad oda elastingesne taptu. Manau aliejai (ivairus) geriausiai su sia uzduotimi susitvarkys o siaip cia jau motule gamta (genetika) sprendzia- joks kremas stebuklo nepadarys.

 4. df.justina
  df.justina prieš 6 min.

  As su savo dietologe ir kosmetologe konsultavausi del "gero" kremo...
  Tai visiskai viena isvada: "aliejus"
  Visiskai betkoks riebalas koks tik jums patinka, kuno losjonas, aliejukas, vaskas, kremas bet kas. Esme yra padeti odai tapti kuo elastingesne, taigi tepant visokais kremukais galima tiketis, kad besitempianti oda neplis ir bus pakankamai elastinga. TACIAU! niekas negarantuoja, kad net 3 kartus per diena tepant jus neturesite striju, tai priklauso ir nuo to kiek jusu oda pati yra elastinga, ta prasme koks jos elastingumo lygis
  KKiti net truputi extra svorio atsiradus odele lengvai plysta ir palieka randus (strijas), o kita gali storeti I sveikata ir nei vienos strijos netureti, taigi negana visu tepliojimu, mes kiekviena esame labai individualios asmenybes ;)
  O siaip tos kurioms rupi jusu odele, patarciau teptis ir tiek, beto daug vandenuko gerti, tai irgi I nauda

 5. raudona321
  raudona321 prieš 5 min.

  Aš susidariau nuomone kad atsiranda nuo to koki kruvi patiria gimdymo metu.nes man visa nestuma nebuvo o po gimdymo atsirado ir butent toj pusėj daugiau kurioj sėdėjo vaikelis nes ten timptelėjo labiau.o va draugės kurios buvo jau prieš nėštumą pilvotos tos neturi o kurios plokščiais pilvais tos turi po gimdymo strijas. Bet man dabar jau virš metų po gimdymo jos apmažėjo beveik nematyt tai nepergyvenu. Bus matyt kaip po šio bus.