19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Ant galvos pradeda augti plaukučiai.

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Kūdikio smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl jo judesių spektras tampa vis platesnis, o galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi. 

Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, tačiau jau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.2016 m. Liepos mėnesio žirniukai

 1. Epa1239
  Epa1239 prieš 10 val.

  cukrius parašė:
  jei pastoviai tokias užuomenas mėto, tai matyt ne vieną dieną "vėjas didelis" ;)

  Per visa menesi maciau tik viena tinkama diena isvest vaikui, neskaitant savaitgaliu, per kuriuos as jos nepriziuriu. + ne del pinigu priziuriu, nes ir uzmokesti juokinga imu o su mergaite pasitaikius progai bent jau minimaliai stengiausi iseiti i lauka.

 2. User has not uploaded an avatar
  surkytej prieš 10 val.

  gretule00 parašė:
  Iki kada ( kelinto men) galima myletis nestumo metu, kad netycia nepakenktu mazyliui? Kazkur buvau skaicius jog galima ir iki nestumo pabaigos, tik zinoma labai sve…

  Kiek man sake drauges tai iki pat pabaigos.

 3. Rytine
  Rytine prieš 10 val.

  Epa1239 parašė:
  Zinot baisu kai nesavas vaikas, ir taip pasako . Nors rupinuosi mergaite tikrai gerai, dabar jei dar sakys man taip, tai zinosiu , kad ne mano kalte . :)) aciu uz p…

  Del skysciu trukumo, greiciausiai, taciau gali buti, kad ir del netinkamo maisto, "pakirmijusiu" dantuku. O kai mama atveda mazyle pas Jus, kaip tada kvapas is burnytes buna? Siaip - jei kvapas nuolatinis - mama turetu mazyle nuvesti pas gydytojus, nes kai truksta skysciu organizme - nera gerai, plius - neduok Dieve - gal ir dar kas rimciau. Jei kvapa uzuodziate ir Jus tik atejus mergaitei - gal bandykite kazkaip svelniai mamai uzsiminti apie tai... Zinoma, mama gali pradeti pykti, bet juk kalba apie vaika, kuriuo reikia rupintis.

 4. User has not uploaded an avatar
  erika260 prieš 8 val.

  gretule00 parašė:
  Iki kada ( kelinto men) galima myletis nestumo metu, kad netycia nepakenktu mazyliui? Kazkur buvau skaicius jog galima ir iki nestumo pabaigos, tik zinoma labai sve…

  Jai viskas gerai iki pat galo. As su antra dukra po santykiu isvaziavau gimdyt termino diena

 5. gretule00
  gretule00 prieš 20 min.

  Aciu moterytes uz atsakymus