19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Nuo dabar, mažylis gali girdėti tavo balsą.

Greipfrutas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didoko greipfruto), svoris apie 240 g. Dabar rankytės ir kojytės jau proporcingos kūneliui. Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, jei laukiesi mergaitės, jos kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – išties įspūdingas skaičius.

Dabar atėjo svarbus metas – vystosi vaikelio jutimai: smegenų sritys pradeda specializuotis, ir nuo šiol kiekviena iš jų bus atsakinga už uoslės, skonio, klausos, regėjimo ir lytėjimo pojūčius. Nors tu manai, kad įsčios yra rami, tyli vieta, iš tikrųjų yra ne taip: vaikelis gali girdėti aplinkinius garsus. Ką jis girdi? Daugiausia kraujagyslėmis tekančio kraujo garsus, virškinamojo trakto keliamą triukšmą ir tavo balsą. Kai kurios moterys mėgsta kalbėtis su kūdikiu, bet net jei tu šito nedarai, vaikelis girdi, kai kalbi su kitais. Mokslininkai teigia, kad vaikelis išmoksta atskirti motinos balsą nuo kitų ir netrukus į jį reaguoja geriausiai. Tyrimai parodė, kad nėščiai moteriai kalbant jos kūdikio širdies tvinksnių dažnis suretėja. Tai rodo, kad kūdikis atsipalaiduoja. Įtrauk į šią veiklą ir tėvelį, paskatink jį kalbėtis su kūdikiu.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.

2015 m. rugpjūtinukai !!!! :)

giedreko prieš 3 val.

kapri parašė:
    Mergaites, sian maximoj atradau puiku dalyka ekologiskam skyriuj - tikra salto spaudimo kokosu alieju. Lb fainas, greit isigeria i oda ir nerealiai skaniai kvepia 2…

Naturalus yra bekvapis...o jei su kvapu vadinasi parfumuotas jau

Egle_Ja prieš 2 val.

Sveikos, priimkite dar vieną naujokę į rugpjūtinukų grupę

3. dainuska
    dainuska prieš 2 val.

giedreko parašė:
    Naturalus yra bekvapis...o jei su kvapu vadinasi parfumuotas jau

Su kvapu reiskia naturalus pirmo spaudimo nerafinuotas.
    o be kvapo reiskia per elekros srove praleistas su chemikalais ir tokiu budu tapes rafinuotu bekvapiu, galinciu ilgiau negesti, bet visiskai nebenaudingu, nes negyvu.

lrtmnn18@ prieš 2 val.

Sveikos nestukes.manau cia panevezieciu yra.lb noriu nestukes fotosesijos bet net neisivaizduoju kur kreiptis.gal kuri galit parekomenduoti fotostudija kokia?dekoju is anksto

5. Letukas
    Letukas prieš 1 val.

Pirma kart pajutau judesiukus!!!! ne "drugelius", o tikrus "bum bum" padare tokius trys ir vel aprimo puikus jausmas, linkiu visoms, kas dar nepatyre, pajaust kuo greiciau!!!

€ 738,53 / 2.550 Lt
40 | 12 | M