19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Ant galvos pradeda augti plaukučiai.

Mangas. Jei laukiatės dvynukų, tai greičiausiai jūsų nėštumo pusiaukelė - įprastai dvynukai gimsta apie 38 nėštumo savaitę. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Vaisiaus smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl mažylio judesių spektras tampa vis platesnis, o galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro metu subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai, esant tinkamai priežiūrai, jau gali išgyventi. 

Gal sunku tuo patikėti, tačiau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų jūsų anūkų pradas!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.2016 m. Lapkritinukai

 1. ievuthia
  ievuthia prieš 16 val.

  Julianija parašė:
  Sveika as jau pirkau net 2vnt skirtingu dydziu

  Kur pirkot?

 2. Mazyyte
  Mazyyte prieš 15 val.

  Agne114 parašė:
  Laba vakara. Turiu problemele. Kamuoja gan dideli skrandzio skausmai gal ka patartumet?

  Ir man tas pats, reikia dietos. Man gydytoja patare atsisakyti obuoliu, apelsinu, braskiu, pomidoru, salduminu. Viska virta valgyti. Jeigu taip valgau viskas gerai, bet daznai nesusilaikau tada skauda

 3. User has not uploaded an avatar
  ginta87 prieš 12 val.

  laura778 parašė:
  Sveika, pas mane ta pati problema. Galvos skausmai/migrena buvo iki nestumo ir jie liko nestumo metu taip pat (ko labiausiai ir bijojau). Is esmes tai stengiuosi is…

  as niekada gyvenime neturejus migrenos, prasidejo tik nestumo metu. bet tokie skausmai kad as nepakeliu galvos nuo pagalves. gyditojas liepe reguliariai varyoti paracetamoli. bet as geriu tik tada kai jau labai blogai buna. gyvenu ne lt sunku cia su tais daktarais. pas juos pagrindinis vaistas paracetamolis nuo visu ligu.

 4. nerimaujanti21
  nerimaujanti21 prieš 2 val.

  renacik parašė:
  Kiek Jums buvo metu kai db pastojote?

  25

 5. User has not uploaded an avatar
  Julianija prieš 1 val.

  ievuthia parašė:
  Kur pirkot?

  Is sport direkto bet ten viengubi as tokio ir norejau nes lb nudegu nors ir po skieciu bunu.ten 2 sav atsiuntimas ir kaina apie 8 eur uz vnt