19 nėštumo savaitė

Vaikelis 19 nėštumo savaitę

Devyniolikta nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė: Ant galvos pradeda augti plaukučiai.

Mangas. Vaikelio ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – apie 15 cm (maždaug kaip didesnis mangas), svoris apie 240 g. Galūnės taip pat šiek tiek pailgėjo, ir yra proporcingesnės kūneliui.

Kūdikio smegenys ir nervinė sistema vystosi toliau, todėl jo judesių spektras tampa vis platesnis, o galimybės išgyventi - vis didesnės.

Antrojo trimestro subręsta galvos smegenų kamienas, atsakingas už gyvybiškai svarbias funkcijas: kvėpavimą, čiulpimą, rijimą, širdies veiklą. Štai kodėl pasibaigus antrajam trimestrui gimę neišnešioti kūdikiai jau gali išgyventi. 

Inkstai toliau gamina šlapimą. Ant galvos pradeda augti plaukučiai. Gal sunku tuo patikėti, bet, tačiau jau 19 nėštumo savaitę būsimos mergaitės kiaušidėse jau yra net šeši milijonai kiaušinėlių – būsimų anūkų pradas.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 19 nėštumo savaitę

Faktas

Apie 30% būsimųjų tėvų vardą vaikui išrenka dar iki pastojant, ketvirtadalis apsisprendžia sužinoję vaiko lytį.

Liko vos savaitė iki pusiaukelės. Gali šiek tiek suskausti pilvo apačią (kartais skausmas gali pereiti į kirkšnis). Skausmas gali būti ūmus ir duriantis viename ar abiejuose šonuose, ypač aktyviai praleistos dienos pabaigoje arba keičiant pozą. Tai apvaliojo gimdos raiščio skausmas, kurį sukelia gimdą prilaikančių raumenų ir raiščių tempimas. Dėl tokių skausmų nereikėtų jaudintis, tačiau jei skausmas nenurimsta atsipalaidavus ar tampa nuolatinis ir stiprus, kreipkis į gydytojus.

Gali būti, kad pradedi pastebėti šiokių tokių odos pasikeitimų. Rankų delnai pasidarė raudoni? Dėl to tikrai nereikia nerimauti – taip yra dėl padidėjusio estrogenų kiekio. Tamsios dėmės ant odos nėštumo metu taip pat dažnas reiškinys. Jų atsiranda virš viršutinės lūpos, ant skruostų, kaktos; jos vadinamos nėščiųjų rudme (chloasma gravidarum) arba „nėščiosios kauke“. Jei buvai saulėje, dėmių gali atsirasti ir ant rankų. Tavo speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų pusė bei makštis nėštumo metu taip pat gali patamsėti. Gali atsirasti tamsi linija, einanti nuo bambos iki gaktikaulio. Ji yra vadinama linea nigra (lot. „juodoji linija“). Visi šie patamsėjimai atsiranda dėl laikino melanino pagausėjimo. Melaninas yra medžiaga, suteikianti spalvą plaukams, odai ir akims. Pagimdžius patamsėjimai pradeda blukti, tačiau gali būti, kad linea nigra visiškai neišnyks.

Darbelis 19 nėštumo savaitei

Pradėk ieškoti darželio ar auklės.

Gal tau atrodo, kad tuo rūpintis per anksti, tačiau eilės į darželius yra gana ilgos, o geriausios auklės turi darbo keleriems metams į priekį. Be to, dabar tuo pasirūpinti lengviau, nei kūdikiui gimus. Be šių dviejų populiariausių, yra ir kitų vaiko priežiūros variantų: privatūs vaikų darželiai, laikini dienos centrai ar galiausiai artimųjų (paprastai senelių) pagalba. Pasielgsi protingai, jei užsirašysi į keletą eilių – vėliau tikrai nesigailėsi dėl tokio sprendimo.2016 m. Gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  uogele24 prieš 1 d.

  Yndreee parašė:
  Džiaugiuosi už mamas,kurios jau žinote ko laukiates..

  As irgi dziaugiuosi uz tas kurios jau zino ko laukia as labai laukiu antro skano pries kaledas, nes taip pat noriu suzinoti kas bus: ) tikiuosi nebus slapukas ir pasirodys: ) na bet svarbiausia kad tik sveikas butu

 2. User has not uploaded an avatar
  Sandraarijus1 prieš 14 val.

  Sveikos mamytes as cia sunerimusi esu truputi,sakykite ar kam per nestuma antram trimestre yra pasirodžiusios bespalvės gleives ? Man vakare jos pasirodė ir db lyg ir nebera...ar man reiktų sunerimti ir kreiptis i gydytojus ar luktelt gal tik taip jos pasirodė ir nieko tokio ?

 3. m.sem
  m.sem prieš 12 val.

  Sandraarijus1 parašė:
  Sveikos mamytes as cia sunerimusi esu truputi,sakykite ar kam per nestuma antram trimestre yra pasirodžiusios bespalvės gleives ? Man vakare jos pasirodė ir db lyg …

  Ka turite omeny gleives? Iskiros? Man jos visada yra. Manau cia normalu
  Nes hormonai

 4. Yndreee
  Yndreee prieš 11 val.

  Išskyrų ir pas mn beproto daug...bet tiesiog man pasalus truputi rankas ar kojas tuoj pat uždegimas,gydimas žvakutėmis...o dabar tiesiog hormonai...bet jūs pasiteiraukite savo ginekologes

 5. User has not uploaded an avatar
  Sandraarijus1 prieš 11 val.

  Gal as per daug stresuoju ,viziatas man Antradieni snd visa diena lyg ir viskas normaliai ...galvoju jai pasikartotu vėl tada tiesiu taikiniu lėkčiau i priėmimą


3,00 €
40 | 12 | M
43,15 €
44 | 16 | L
600,00 €