22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.



2016 m. Gruodžio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  pearl prieš 1 val.

  ineta.daug parašė:
  Noriu pasigirti .. Pajutau pirma stipru judeseli :))))))

  Sveikinu labai !

 2. User has not uploaded an avatar
  ineta.daug prieš 1 val.

  pearl parašė:
  Sveikinu labai !

  Dekoju !

 3. Yndrute
  Yndrute prieš 23 min.

  Sveikinu su judesiuku:))

 4. Winddraga
  Winddraga prieš 18 min.

  pearl parašė:
  O man snd ryte labai suspazmavo, pradejo nuo desnio sonkaulio, na Ir nuejo I sona zemiau, nugara, skrandi, pasidare net bloga. Vyras nuveze I ligonine, pralaukem pr…

  Su panasiu skausmo apibudinimu gulejau as ligoninej, tik jis man nepraejo kaip jums. Viskas ir prasidejo desiniam sone po sonkauliais ir keliavo i nugaros puse, skausmas uzeidavo spazmais. Nuo skausmo pradzios iki kol pagulde i ligonine 7 val jauciau stiprius tankius ir labai ilgus spazmus, kai uzeidavo spazmas nezinodavau kur detis is skausmo. Reziume su tokiais skausmais gulejau 5 dienas ligoninej (inksto skausmus jauciau 3 d.) kol isnagrinejo visus vidaus organus ir rado, kad desinysis inkstas padidejes. Iskviete urologe konsultuot ir ji sake, kad daznai nescioms problemos prasideda su desiniu inkstu, del padidejusios inkstu apkrovos bei anatomijos, kai uzspaudziamas slapimtakanelis ir dar kazkas ir inkstas gerai nepasalindamas slapimo paburksta, del to gali prasideti skausmai. Aisku man buvo labai umus, nes teko vartorti vaistus 5 dienas. Kad nejaustumet skausmu ir kad neskatintumet didesnio uzspaudimo ( nes tada nera gerai, tektu chirurgiskai kistis) reikia miegoti ant kaires puses ( kaip tai ir yra patariama nesciom) ir retsykiais paklupeti ant alkuniu ir kelieniu tiesiog kad gimda pasmuktu ale ir nesspaustu inksto.

  kadangi esu po darbu tai sunkiai destosi mintys :)) atsiprasau jei kazka nerisliai busiu sukeverzojus tikiuos viskas susitvarke Ai del inksto man gydytoja israse gerti spanguoliu ekstrakta, bet vaistinej vaistininke nelabai buvo patenkinta parduodant, nes aiskino kad ir ale negerai nesciom.

 5. User has not uploaded an avatar
  pearl prieš 4 min.

  Winddraga parašė:
  Su panasiu skausmo apibudinimu gulejau as ligoninej, tik jis man nepraejo kaip jums. Viskas ir prasidejo desiniam sone po sonkauliais ir keliavo i nugaros puse, ska…

  O va apie tai galvojau Ir skaiciau. Nes tarp kitko po to nusislapinus kzkaip jauciau skausma, bet ne slapimo pusles. Nu zodziu idomiai. Bet pati si itarima labiausiai tiketina turejau. Nes dar nakti wc nebuvau :/ iprastai karta einu visada. O as spanguoles Ir valgiau pradZioje nestumo, gydytoja sake butinai pagert Ir kad nepavojinga. Ir db kartais padarau kompota

  Na labiausiai tikiuosi Tu skausmu nebebus. Labai jau gasdinantys. As jau maniau kad nelaime bus.. Po to namuose vis guledavau, valgau saldainius Ir laukiu judesiuku , nes visada Kai saldaus pavalgau pradeda bumset tai nusiraminau