22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.2015 metų LAPKRITINUKŲ širdelės

 1. svajune
  svajune prieš 23 val.

  Vaisiaus vandenu tyrima siule darytis, kadangi labai velai patekau pas genetike, o sprando rauksle buvo 2,6mm kai ziurejo 12sav. Sunku klp talona gaut... tai gydytoja apsidraudimui siunte i Vilniu, bet dabar esu visiskai tikra, kad mazyliui viskas gerai ir turesim suneli:))))

  svajanuo2015 parašė:
  mes taip pat laukiam antrojo sunelio. Ziuriu musu nikas panasus
  Tiesa genetike 14sav pasake lyti, o 20sav per echo profilaktine tik patvirtino

  Siaip man ir siaip kazkaip sunkiau si nestuma judet nei su pirmu buvo, bet karscius pernesu nesunkiai, 5m pragyvenau Italijoj, tai dar ne tokiu macius tik kad aisku be pilvo butu lengviau:))))
  O musu nikai tikrai l.panasus ;)

 2. Draugyste ir M...
  Draugyste ir M... prieš 21 val.

  viktorija007 parašė:
  Iki echo,kol nesuzinojau,kad bus mergaite buvau sventai isitikinus,kad bus berniukas Tai norejau,jog butu Herkus. bet dabar reikia galvoti varda mergaitei,gyvena…

  Su Adrija vardu tenka vargti ( bent Uk ) Adraija jie vadina mokykloje. Nors kiek taisyta , sakyta.

 3. liolikas89
  liolikas89 prieš 14 val.

  Mamytės,sakykite kada matuoja vaisiaus vandenis ir ar tai būtina?

 4. Viktorija_M
  Viktorija_M prieš 5 val.

  elze... parašė:
  matau is Vilniaus esate, kur gimdysite nusprendete?

  Santariškės

 5. User has not uploaded an avatar
  elze... prieš 4 val.

  Viktorija_M parašė:
  Santariškės

  As irgi Santariskese