22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.Būsimos Kovo mėnesio mamytės 2015 ;)

Skaityti visus komentarus (963)
 1. Zirza
  Zirza prieš 42 min.

  mamulyte1 parašė:
  pati pasaket vedzioti bet nenesioti.as tai pries pampersus tokiam dideliam vaikui aisku darbo maziau ir vargo nera .bet paciam vaikui nu kazinau geriau pavargt keli…

  zinok tai rimta beda as pamenu mano tam pazistamui tai keldavo ji isbudindavo pilnumoj ir vistiek nepadejo o patys jie nejaucia ir neatsikelia

 2. mamulyte1
  mamulyte1 prieš 38 min.

  Zirza parašė:
  zinok tai rimta beda as pamenu mano tam pazistamui tai keldavo ji isbudindavo pilnumoj ir vistiek nepadejo o patys jie nejaucia ir neatsikelia

  na pilnai tikiu zinok su tuo nesu susidurus nei nei artimoj nei tolimoj aplinkoj gal man lengviau viskas ir atrodo.o kaip manai cia gali buti del kazkokiu psihologiniu bedu?

 3. mazyte82
  mazyte82 prieš 26 min.

  Zinau viena toki atveji,kai vaikas irgi i lova darydavo,tai tik po kiek metu ,kai jau buvo paauglys ,netycia aptiko,kad jam nugaros slankstelis nuo gimimo buvo uzspaustas ar kazkas panasaus,jau net nepamenu.

 4. Zirza
  Zirza prieš 25 min.

  mamulyte1 parašė:
  na pilnai tikiu zinok su tuo nesu susidurus nei nei artimoj nei tolimoj aplinkoj gal man lengviau viskas ir atrodo.o kaip manai cia gali buti del kazkokiu psihologi…

  as labiau manau kad tai yra kazkas su sveikata nors gal ir psichologines gali but priezastys, as pamenu ko tik nesieme kai jam buvo panasiai 8-10 m gyd vis kartojo gal isaugs , o ir vakare gert neduodavo ir naktim keldavo budindavo , ir nk tas nepadejo .Kazkaip db ta tema nlb noris jo klaust jau suauges yra tai net ir nzn ar pats kazkokiu budu stengias kontroliuot save ar tiesiog tai dingo savaime.

 5. Zirza
  Zirza prieš 23 min.

  mazyte82 parašė:
  Zinau viena toki atveji,kai vaikas irgi i lova darydavo,tai tik po kiek metu ,kai jau buvo paauglys ,netycia aptiko,kad jam nugaros slankstelis nuo gimimo buvo uzsp…

  mano tas pazistamas ir db jau suauges suzinojo kazkokiu ten sveikatos bedu ir prisitaike kad tiesiog nuo to galejo but .