22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.2015 m. Balandžio kleckiukai:)

 1. SV99
  SV99 prieš 5 val.

  Raudonaaa parašė:
  Mamytes, kvailas klausimas,bet vis del to.. i echoskopija eiti reikia pilna ar tuscia slapimo pusle? Ar tai tik itakoja kai nestumo pradzioje atlieka echo...…

  As nueinu i WC pries echo, kaip suprantu, geriau "ant tuscios" pusles darytis, gydytojui geresnis vaizdas.

 2. User has not uploaded an avatar
  Mintyse prieš 5 val.

  O mes su tetuku buvome siandien echo, tik gaila, kad as pati labai mažai maciau leliuka, nes echo ne taip pastatytas buvo, nors ir stengėsi gyd. parodyti. Aišku tėtukas įdėmiai viską žiūrėjo ir + aparato specifikacija domėjosi :).
  Gyd. pasakė, kad mums 18 sav.5 dienos, svoris 240 g. Sakė, kad mergaitės tokio turto tarp kojų nenešioja ;), tai labai smagu, kad mažylis pasirodė, nors jaučiau, kad berniukas ;). Gavome nuotraukytę atminčiai ;). Labai labai džiaugiuosi ;)!

 3. SV99
  SV99 prieš 5 val.

  pievu_mergaite parašė:
  oi, ananasas gali iššaukti gimdos susitraukimus ir persileidimą. Nerizikuočiau taip.

  ??????????????????????????

  Na, pralinksminote mane, ACIU!!!

 4. InPu
  InPu prieš 5 val.

  SV99 parašė:
  ??????????????????????????

  Tai gal negalima valgyti nezmoniskais kiekiais, nemanau, kad nuo keliu gabaleliu kazkas nutiktu?

 5. User has not uploaded an avatar
  jonyte55 prieš 4 val.

  Sveikos merginos susdūriau su tokia prblema, kad trūkinèja lūpų kampučiai ir nežinau ką daryti, nes šioks toks nepatogumas gal kas irgi esate susidūrę su šia problema? Ką darėt?

38 | 10 | S
70,00 Lt
40 | 12 | M
15,00 Lt
42 | 14 | M
200,00 Lt