22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.Būsimos Kovo mėnesio mamytės 2015 ;)

Skaityti visus komentarus (886)
 1. aidencija
  aidencija prieš 2 val.

  Gal atsiliepimų apie vežimuką Milli Way Leather ?
  Pamačiau, kažkaip užkabino akį, ir lėliukui, manau, erdvus

 2. Gabiuke
  Gabiuke prieš 1 val.

  aidencija parašė:
  Gal atsiliepimų apie vežimuką Milli Way Leather ?
  Pamačiau, kažkaip užkabino akį, ir lėliukui, manau, erdvus

  Gražus

 3. Irina_L
  Irina_L prieš 1 val.

  IevaDrun parašė:
  www.vezimeliu-kampelis.lt/vezimelis-tutis-zippy-natural

  vaikutis.lt/zippy-vezimeliai-3-1?page=1 cia ju labai daug Pas mus buvo Zippy su pirmu vaiku, likom patenkinti ir lopsys didelis ir sportine dalis patogi

 4. babushka
  babushka prieš 1 val.

  Mieganti banga parašė:
  buvau pas ginekologę, patikrino, sako padidėję tonusai, gimda susitraukinėja. reikia į ligoninę.

  O kaip reiskia ta gimda sysitraukineja? Nes man daznai sukieteja

 5. zkulikauskiene@
  zkulikauskiene@ prieš 49 min.

  aidencija parašė:
  gražus
  Naują pirkote? Kokia kaina?

  Taip,nauja.Pirkome uk,litais iseitu apie 1300lt