22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Vaikelis tampa vis panašesnis į naujagimį, tačiau vis dar yra labai mažutis: nedidelės cukinijos dydžio. Jis yra 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų.

Jo oda dabar susiraukšlėjusi, tačiau vaikeliui priaugant svorio pamažu išsilygins. Visą vaisiaus kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi.

Akys vis dar užmerktos, tačiau jau išsivysčiusios: tik rainelei, spalvotajai akies daliai, vis dar trūksta spalvos pigmento.

Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos.

Pirmieji dantukai išdygs ir jais galėsite pasidžiaugti tik kai kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent jūsiškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.

2017 m. Sausio mėn. būsimos mamytės

 1. greta.k
  greta.k prieš 5 val.

  As neplanuoju moketi, manau kiekvienas gimdyma priimantis daktaras/e ir be paskatinimo yra suinteresuotas kad viskas praeitu sklandziai ir gimdymas butu sekmingas, zinoma poto atsidekoti nuosirdzia smulkmenele visai grazu jei yra toks poreikis o vokelius manau labiau verta investuoti i vaikucio kraiteli jug visko reikia tiek daug! man darbe niekas vokeliais neatsidekoja, pakanka ir algos, todel ir pati nematau reikalo svaistytis piniginem padekom zmonems kurie dirba savo darba ir tai tikrai nereiskia kad to darbo neivertinu

 2. User has not uploaded an avatar
  jobertele prieš 5 val.

  liudesiukaz parašė:
  oi niekis , praeis, mestukems labiau papucia pilvuka nei siaip o as tai nesuku galvos.. Tik vyra ispeju kad Demesio... saiba …

  Aš visad sakau...čia ne mano genai!!! Čia tavo sūnūs jej ką...

 3. User has not uploaded an avatar
  jobertele prieš 5 val.

  Renatajok parašė:
  Reikia judeti,ir per savaite isgerkite bent pora stikliniu naturaliu pasuku(be jokiu ten skoniu)Tinka ir rugpienis ar naturalus jogurtukas(rekomenduoju "Dobila").Be…

  Vakarais nevalgau.nes privalau kažkiek prižiūrėti savo kasnius. Einu kasdieną daug. Dukros pasiimti i darželį. Prasideda man viskas vakare nuo kokių 7.8

 4. Belisima
  Belisima prieš 5 val.

  liudesiukaz parašė:
  Nu va gryzom po scano sake kad turesime bet patvirtys kita savaite vel scanas Augam puikiai

  Mėlyni sveikinimai

 5. liudesiukaz
  liudesiukaz prieš 4 val.

  Po scano sake kad placenta Labai stora tai galiu nejausti stipriu judesiuku, kazkaip idomiai CIA juk nepirmas nestumas o tokio varianta pirma karta girdziu sake stebesim Ir toliau kas dvi savaites