22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.2016 metų Sausio mėnesio mažylių belaukiant

 1. Laurynute
  Laurynute prieš 32 min.

  Sveikos. Ar jums atitinka nestumas pagal sia skaiciuokle? Nes man vakar gyditoja pasake, kad man 19 savaiciu ir 5 dienos, o pagal cia nera dar net 19 savaiciu

 2. Giedre09
  Giedre09 prieš 30 min.

  man neatiinka cia rodo kad 21sav prasidejo palei skana savaite atsiliekam

 3. User has not uploaded an avatar
  Edimus prieš 17 min.

  Tavo Welniuke parašė:
  Noriu paklausti ar tie pilvo apacios maudimai normalu??man uzeina jog taip skauda,bet praeina ir nezinau ka daryt ar eiti privaciai apziurai nes man echo tik rugsej…

  Man daktare sake, kad jeigu jauciu toji tempima pilvo apacioj, tai gimda tempias ir viskas ok. Jeigu toki skausma kaip per mmm tada gerti magni nes kazkiek spazmuoja gimda.

 4. misi
  misi prieš 12 min.

  Laurynute parašė:
  Sveikos. Ar jums atitinka nestumas pagal sia skaiciuokle? Nes man vakar gyditoja pasake, kad man 19 savaiciu ir 5 dienos, o pagal cia nera dar net 19 savaiciu

  man pagal menesines vienaip suskaiciuoja pagal echo kitaip, o td dar treciaip svarbu zinau, kad terminas 01.01

 5. karinaite_
  karinaite_ prieš 2 min.

  Man tai beveik tas pats..poros dienu skirtumas..tai irgi turesim naujametine mergaite jei nepaskubes ar neveluos