22 nėštumo savaitė

Vaikelis 22 nėštumo savaitę

Dvidešimt antra nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė: Burnoje jau yra pieniškų ir tikrųjų dantų užuomazgos.

Cukinija. Tavo vaikelis dabar atrodo kaip miniatiūrinis naujagimis ir yra nedidelės cukinijos dydžio. Jis 27,5 cm ilgio ir sveria apie 430 gramų. Jo oda dabar atrodo labai raukšlėta ir išsilygins vaikeliui priaugus svorio. Visą kūną ir galvą dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanūgu) dabar yra gerai matomi. Jau išsivystė ir akys, tik rainelei, spalvotajai akies daliai, dar vis trūksta spalvos pigmento.

Hormonų gamybai būtina kasa vystosi kiekvieną dieną. Lūpos tampa vis išraiškingesnės, o po dantenomis toliau vystosi būsimų dantukų užuomazgos. Pirmuosius dantukus galėsi pamatyti tik kai tavo kūdikiui sueis 4–7 mėnesiai. Na, nebent taviškis bus vienas iš tų išskirtinių naujagimių, gimstančių jau su dantukais.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 22 nėštumo savaitę

Faktas

Tik vienas iš 2000 naujagimių gimsta su dantukais.

Tavo pilvo oda pamažu vis tempiasi – juk tavo augančiam vaikeliui reikia vis daugiau vietos. Todėl nenustebk, jei pastebėsi atsirandančias strijas, – taip nutinka bent pusei moterų, tik kai kurioms strijų visai neatsiranda. Šių į randelius panašių brūkšnelių spalva gali varijuoti nuo švelniai rausvos iki tamsiai rudos priklausomai nuo tavo odos spalvos. Tęsiantis nėštumui strijos pamažu didėja. Strijų gali atsirasti ne tik ant pilvo, bet ir ant sėdmenų, šlaunų, klubų ir krūtų. Be to, gali pastebėti, kad anksčiau buvusi graži, įdubusi tavo bamba išsitempė ir pasidarė plokščia. Netrukus ji gali išsišauti į viršų. Nepanikuok! Po gimdymo bamba paprastai atgauna buvusią formą.

Dar vienas įdomus dalykas, kurį gali iškrėsti tavo oda, yra vadinamieji kapiliarų voratinkliai. Tai nedidelės rausvos dėmelės su išryškėjusiais kapiliarais. Dažniausiai jų atsiranda ant veido, krūtinės ir rankų. Jų priežastis – nėštumo metu padidėjęs estrogenų kiekis. Po gimdymo ši problema dažniausiai susitvarko savaime.

Darbelis 22 nėštumo savaitei

Nusimauk žiedus

Keistas patarimas? Labai nustebtum sužinojusi, kiek daug moterų turėjo kreiptis į juvelyrą, kad šis perkirptų jų žiedus, nes žiedai tiesiog įaugo į pirštus. Jei tavo pirštai atrodo nors truputį patinę, padaryk sau paslaugą – nusimauk žiedus dabar, kitaip gali būti per vėlu. Jei mintis, kad teks kurį laiką išsiskirti su vestuviniu ar kokiu kitu tau brangiu žiedu, yra nepakeliama, suverk tuos žiedus ant grandinėlės ir nešiok juos prie širdies.2015 m. RUGSĖJINUKŲ mamytės :)

 1. domus
  domus prieš 46 min.

  Sveikos, noriu pasikonsultuoti, nes jau dauguma turbūt jaučiat judesiukus
  Penktadienį triskart iš eilės toj pačioj vietoj pajaučiau lyg ir judesius (tokie tarsi švelnūs gnybtelėjimai iš vidaus), tačiau vakar ir šiandien nieko panašaus nebesulaukiau. Tai noriu paklausti jūsų - ar jau kai pajutote pirmą kartą, tai nuo tada kasdien jautėte, ar reikėjo palaukti, kad vėl pasikartotų?

 2. Aurelija.S
  Aurelija.S prieš 44 min.

  domus parašė:
  Sveikos, noriu pasikonsultuoti, nes jau dauguma turbūt jaučiat judesiukus
  Penktadienį triskart iš eilės toj pačioj vietoj pajaučiau lyg ir judesius (tokie t…

  ne bet jau pradesi pradesi justi ...

 3. User has not uploaded an avatar
  neeli prieš 39 min.

  mergaiciuke1 parašė:
  Tai pas mane reiskia isvis skysciu nera, nes as per diena isgeriu max du puodelius kavos ir viskas

  Kava šalina iš organizmo skysčius. Turi šalia kavos puodelio pasidėti ir stiklinę vandenuko

 4. mergaiciuke1
  mergaiciuke1 prieš 24 min.

  Aurelija.S parašė:
  bet cia nera gerai dabar gal ir nejauti , bet gali atsiliepti tas skysciu trukumas

  Na galbut bet gyd manau butu pasakiusi jei kas butu blogai, o dabar sako kad viskas yra gerai

 5. pjurgitukas
  pjurgitukas prieš 32 sek.

  mergaiciuke1 parašė:
  As isgeriu tablete kai jau nebegaliu tvert

  O kokias geri?

  Spaydimo matuoklio neturiu niekad neprisireike.