23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

• Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

• Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

• Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

• Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.

Būsimos 2015 m. sausio mamytės

Skaityti visus komentarus (3651)
  1. Judituksss
    Judituksss prieš 1 val.

Laukianti-sulaukianti parašė:
    man irgi tomis dienomis : ))

Mano pipiriukas sausio 12d laukiamas.;)))

2. LinaJo
    LinaJo prieš 35 min.

aidyte28 parašė:
    O man sausio 10-12 d. Dar niekad taip nelaukiau ziemos kaip sios.

Ir aš lb laukiu kaip niekas

3. kamiles92
    kamiles92 prieš 29 min.

Sveikos as cia su klausimu visai ne i tema vakar taip galvojau ar vert pirkt leliukui lovyte? ar geriau iskart manieza? visokiu yra kur pasikelia ir pan tai dbr galvoju ar apsimoka keliem men pirkt lovyte? ka manot?

4. LinaJo
    LinaJo prieš 28 min.

maziuke28 parašė:
    Sveikos mamytes as su tokiu klausimu ar jums taip buvo kad uzpuole niezulys tiek niesti visa kad neimanoma net uzmigt?

24 nėštumo sav va ka raso:

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį.

5. Laukianti-sulaukianti
    Laukianti-sulaukianti prieš 24 min.

Judituksss parašė:
    Mano pipiriukas sausio 12d laukiamas.;)))

KristinaSel parašė:
    As ir panasiu laiku, 12-14 diena