23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.Būsimos 2015 m. liepos mėnesio mamytės :)

 1. User has not uploaded an avatar
  KristeSaule prieš 3 val.

  O man vel skana perkele nu bet tokiuosi penktadieni jau tikrai padarys.... Gal pasirodys kas ten gyvena tik viena zinau - tevelio vaikas vos tik vyras prisiliecia prie pilvo tai ir ir is vidaus toj vietoj prisiglaudzia

 2. Auksesofia
  Auksesofia prieš 3 val.

  smilgie parašė:
  As prigeriau to vandens, kol nuejau iki ligonines galvojau apsisiosiu visus kampus

  Sveikinu!

 3. User has not uploaded an avatar
  Lilia123 prieš 2 val.

  femme fatale parašė:
  Skambinausi iskart i Sodra, viska suzinojau. Zodziu, skaiciuoja 12 menesiu, kaip ir visoms. Jei i ta laikotarpi ieina biuletenis, skaiciuoja sodros ismokas. Turint …

  Kazkada klausiau, bet gal neuzfiksavot mano klausimo o su dvinukais negali du zmones eiti atostogu? Ta prasme jus iseinate (ale su vienu vaiku) 2metams ir gaunate 70 ir 40 proc. O vyras (su antru vaiku iseina) kad ir irgi 2 metams, gauna 70 ir 40, bet antrus metus galu grizti i darba ir sakykim antrus metus jusu pajamos butu: jusu 40proc. Ir vyro atlyginimas 100proc.ir 40proc. Uz vaika?

  Na cia toks teorinis klausimas. Nes esu girdejus, kad jei du vaikai tai dviese ir galima iseiti i VPA

 4. User has not uploaded an avatar
  vaiduliukeP27 prieš 1 val.

  Lilia123 parašė:
  Kazkada klausiau, bet gal neuzfiksavot mano klausimo o su dvinukais negali du zmones eiti atostogu? Ta prasme jus iseinate (ale su vienu vaiku) 2metams ir gaun…

  Taip,galima. Bet tada ir tetis ir mama pirmus metus negali dirbti,o antrus abu gali.

 5. User has not uploaded an avatar
  vaiduliukeP27 prieš 1 val.

  meggy parašė:
  O tu gal zinai iki kada galima perrasyt vpa Teciui? Tarkim man dekretas geg 11 tai as kokia 8 d galiu perrasyt ja teciui taip?

  Taip,gali jau ir 8d.perrasyti,gali ir anksciau. Svarbu perrasyti iki savo dekreto kad tau nesidubliuotu ir vpa su pirmu vaikeliu ir dekretas su antru. As tai galvoju gal reikia ilgiau isbuti be dekreto,man jau balandzio 14d.,tai galvoju gal bent iki geguzio galo isbuti ir tik tada perrasyti vyrui ir paciai iseiti i dekreta,nes mano atlyginimas didesnis nei vyro,tai mums taip naudingiau butu. Bet va kas garantuos kad nepagimdysiu anksciau. O i dekreta reikia speti iseiti dar kol nepagimdei. Na zodziu dar reikia pagalvot geeai.


42 | 14 | M
€ 57,92 / 200 Lt
€ 23,17 / 80 Lt