23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.2016 m. Birželio mėnesio mažyliai♡

 1. Stebuklelis-jau cia pat
  Stebuklelis-jau cia pat prieš 8 val.

  As tai keiciu vitaminus kas menesi nes vieni vitaminai turi viena sudeti o kitas kito ko reikia leliukui tai bandau isgauti optimaliausia nauda tai pvz viena menesi vartoju elevit nes ten daug kalcio o kita menesi geriu LadePregnaPro nes ten yra zuvu tauku ir omega3 riebalu rugciu taip kad laviruoju tarp dvieju pakeisdama

 2. zuikute66 prieš 7 val.

  Stebuklelis-jau cia pat parašė:
  As tai keiciu vitaminus kas menesi nes vieni vitaminai turi viena sudeti o kitas kito ko reikia leliukui tai bandau isgauti optimaliausia nauda tai pvz viena men…

  O ar kazka pati gine rekomendavo gerti? Ar cia jus pati taip sugalvojot? ;)

 3. Evamaria
  Evamaria prieš 7 val.

  Aisel parašė:
  Mamytes kokius vitaminus vartojat? Gal tame tarpe ir kompleksinius?

  Elevit ir magnį (milteliai be skonio priedų).
  Yra nuomonių, kad nereikia nėštukių vitaminų vartoti... na nežinau. Man gydytoja sakė gerti Elevit pastoviai. Per paskaitas VGN irgi sakė, kad Elevit geriausi. Aš juos geriu ir po 12 metų anemijos, hemoglobinas dabar normoj, o plaukai kurie pastoviai slinkdavo, nustojo slinkti. Nieko aš blogo nejaučiu nuo šitų vitaminų, tik geriau pasidarė.

 4. Mamusita
  Mamusita prieš 6 val.

  Agnulka m. parašė:
  nea dar nežinom Labai vartėsi tai daktarė buvo laiminga, kad išmatuot galėjo Vieną lyg matė mergaitę, bet davė 60%... aš kažkaip galvoju panelytės bus, atrodo…

  O as apie mergyte jau nuo 18 metu svajoju (man dabar 29) turesiu antra berniuka smagu, bus broliai, bet turbut nenuleisiu ranku ir del mergytes :))

 5. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 6 val.

  Mamusita parašė:
  O as apie mergyte jau nuo 18 metu svajoju (man dabar 29) turesiu antra berniuka smagu, bus broliai, bet turbut nenuleisiu ranku ir del mergytes :))

  Sėkmės