23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

• Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

• Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

• Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

• Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.

2015 m. rugpjūtinukai !!!! :)

pavasarelis321 prieš 2 val.

sveikos mamytes, turbut jau buvo uzvesta sia tema, bet vis del to , ar jus jau esate nusipirkusios kudikiui lovyte ir ciuzinuka, is kur pirkote? ne ieskau brangios lovytes, bet devetos taip pat nenoriu. aciu

2. Vikuti prieš 1 val.

pavasarelis321 parašė:

vaikutis.lt/lovytes
    Tikrai prieinamom kainom, bet kaip visada lieka klaustukas dėl kokybės

3. lincis
    lincis prieš 1 val.

Sveikos Mamulės,

neseniai buvau pas echo, tai apžiūra truko vos kelias minutes - Leliukas 1, 180 g., pagal išmatavimus didesnis viena savaite ir keliom dienom, vandenų norma ir paleido. Lyties nematė, nors kai buvau privačiau jau daug anksčiau pasakė, kad berniukas. Poliklinikose daug pacientų, tai svarstau, gal dar nueiti reiks pas privačią. Pamenu, kai ji man sakė, jog 22-24 sav.reikėtų išsamiai organus apžiūrėti geru aparatu. Ar jums ką nors panašaus darė?

Dėl svorio: priaugau jau 10 kg., pagal nėšiųjų svorio skaičiuoklę, jau šiek tiek per daug. Prieš nėštumą 57,7 kg, tada buvo nukritimas, o po to sėkmingas važiavimas aukštyn iki 67, 4 kg.
    Ar jau sunerimti, galvoju ? ..ir vis tikiuosi, kad šiek tiek svorio kreivė sustos ir "pailsės".

4. Tene_rifė
    Tene_rifė prieš 46 min.

lincis parašė:
    Sveikos Mamulės,

Ar tikrai toki leliuko svori pasake ? Nes pagal TD aprasyma tai toks svoris buna tik apie 17-18 sav.

Buvo detalus skanas man 18 sav. Tada lelius svere 206 gr., nepasakyciau kad labai ilgas echo buvo, bet gydytoja matavo visus kaulelius, pilva, galvyte, tikrino vidaus organus.

5. liu_cy prieš 2 min.

Sveikos mamytes , na ar daug ka turit jau susipirkusios savo leliukui ?

Savo mažylei jau kita savaite pirksim vezimuką, kuri jau nusižiūrėjom, piksim didelį ir erdvų, kad žiemą nebūtų problemų jei reiktu daugiau aprenkt ir idėt i lopšy lele, taip pat išsirinkom didelius ratus, kad ir per pusnis ir per smeli ir prie upės galėtume nuvažiuot ir kad lelytė jaustu komfortą