23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.

2017 m. Sausio mėn. būsimos mamytės

 1. Ingriid prieš 3 val.

  vanilla1798 parašė:
  labas, kokiu produktu atsisakete nestumo metu ar viska valgote ir geriate kaip ir anksciau ? pvz nusipirkau truputi brukniu seniau ruosdavau su medumi vienur raso…

  Dauguma augalines kilmes produktu galima tik nedaug. Tu paciu avieciu,ananasu,rugstyniu galima tik nepiknaudziauti
  Kad karta i savaite suvalgysit tai nieko tokio.
  Negalima pelesinio surio, pasteto, visokiu sushi,karpacio kur butu termiskai neapdoroti produktai

 2. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 3 val.

  ievka parašė:
  Tai ir nepriklauso kolkas dar tint. Buna kurios tinsta, tai veliau, gale nestumo.;)

  Taip...as pried 3 metus buvau lb stora bet sveriau nedaug..niekaip negalejau suprasti kodel...vaiksciojau pas masazuotoja pasirodo skisciai nepasisalindavo is organizmo..paspaudus bile kurioi vietoi likdavo ispaudas. Tada ir suzinojau apie stebuklinga citrina

 3. Vijola_
  Vijola_ prieš 2 val.

  Marijuke24 parašė:
  O prie ko cia lasinukai nesuprantu?

  Na sudyti, kaip ir neapdoroti termiskai...tai gal nlb

 4. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 2 val.

  Vijola_ parašė:
  Na sudyti, kaip ir neapdoroti termiskai...tai gal nlb

  Net idomu..nes as valgau per visus nestumus

 5. BiruteSa
  BiruteSa prieš 17 min.

  vanilla1798 parašė:
  labas, kokiu produktu atsisakete nestumo metu ar viska valgote ir geriate kaip ir anksciau ? pvz nusipirkau truputi brukniu seniau ruosdavau su medumi vienur raso…

  Man midwife liepė nevalgyti kepenėlių, tuno, kardžuvės, pelėsinio sūrio. Taip pat nepilnai perkeptų kiaušinių, mėsos ir žuvies. Kepenėlėse per daug toksinio vitamino A, gali pakenkti kūdikio vystymuisi, tune ir kardžuvėje yra daug gyvsidabrio, o visi kiti - kelia apsinuodyjimo pavojų Ai dar iš patirties žinau - atsargiai su vaistažolių arbatomis. Aš peršalus vartodavau aviečių lapų arbatą, dar iki neštumo atsitiktinai perskaičiau, kad negalima laukiantis, nes gali išprovokuoti sąrėmiys. Tai pagalvojau, kad velniai žino, ką kitos "nekaltos" žlelės gali padaryti.