23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas.

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judesius - galite įsijungti savo mėgstamą muziką ir pašokti!

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti.

Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi padedant intensyviai terapijai: statistika teigia, kad apie trečdalis visų šią savaitę gimusių ankstukų išgyvena, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.2016 m. Gruodžio mažyliai

 1. Saulelė222
  Saulelė222 prieš 7 val.

  Lynacka2 parašė:
  Sveikutes,as laukiuosi neidentisku dvynuku,viena- tikrai mergyte:)) kita- lyg ir irgi mergyte,bet dar ne 100%:))

  Tikrai , kad dvigubi sveikinimai !!!!

 2. User has not uploaded an avatar
  Lynacka2 prieš 6 val.

  Aciu visoms uz dvigubus sveikinimus

 3. User has not uploaded an avatar
  BiruteSa prieš 5 val.

  Saulelė222 parašė:
  Viskas priklauso nuo auklėjimo . Nepamirškit ir dukra gali net žiauresnes baimes įvaryt . Ką pasėsi tą ir turėsi .

  Beabejo, bet minėtuose pavyzdžiuose šeimoje buvo ir vienu ir kitų, mergaitės ramios, o berniukai kaip berniukai, visokių velnių prišveitę, nors auklėti vienodai

 4. User has not uploaded an avatar
  pearl prieš 4 val.

  Lynacka2 parašė:
  Sveikutes,as laukiuosi neidentisku dvynuku,viena- tikrai mergyte:)) kita- lyg ir irgi mergyte,bet dar ne 100%:))

  Sveikinu!

 5. Edita__
  Edita__ prieš 4 val.

  Labas vakaras ;) sveikinu visas suzinojusias ka nesioja po sirdute!!!
  tikiuosi, ir mes artimiausiu metu suzinosim, bet as manau, jog turesim dukryte
  pilvukai visu laaaabai grazus, tai as ne viena tokia didele esu, ir jauciuos bet man grazu kai pilvukas apvaleja pries nestuma nebuvau kudute, bet jau pilvukas isryskejo, ir judesiukai jau pajautrejo duodasi kaip reikiant