23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judėjimą (ėjimą, šokį).

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio, dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai.

Būtent todėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti ir dažnai prireikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Statistikų teigimu, apytiksliai kas trečias šią savaitę gimęs naujagimis, padedant intensyviai terapijai, turi galimybę išgyventi, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų (nosies) užgulimas.

Galite pastebėti, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose.

Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja.

Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius organizmas pašalins po gimdymo: nenustebkite, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosite ir šlapinsitės itin gausiai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Pradėkite domėtis žindymu. Mamos pienas yra geriausias, sveikiausias ir tinkamiausias maistas kūdikiams, neprilygstantis ir patiems geriausiems pieno mišiniams.

Toks maitinimo būdas yra praktiškas, ekonomiškas (sutaupysite apie 30-50 eurų per mėnesį), jau nekalbant apie tai, kad padeda greičiau susigrąžinti iki nėštumo buvusias formas.

Kad ir koks natūralus tai būtų procesas, žindymas ne visoms ir ne iš karto einasi sklandžiai. Tačiau absoliučia dauguma atvejų, visi šie nesklandumai yra nesunkiai pašalinami: tiesiog reikia teorinių žinių, šiek tiek praktikos ir, kartais, kantrybės.

Tad įsigykite žindymo knygą, užsirašykite į kursus, ar, radusi progą, pasiskaitykite Žindymo forumą, kuriame rasite atsakymus į rūpimus klausimus ir mamų patarimus iš jų pačių praktikos.

2017 m. BALANDŽIO mėn. būsimos mamytės

 1. Juste_as
  Juste_as prieš 2 val.

  mano po vakarykščio vizito pas daktarę atrodo, kad apstojo taip intensyviai bumsėti...kažkaip neramu

 2. _Bri_
  _Bri_ prieš 2 val.

  Juste_as parašė:
  mano po vakarykščio vizito pas daktarę atrodo, kad apstojo taip intensyviai bumsėti...kažkaip neramu

  Pavalgykit o tada ramiai atsigulkit pagulet ir thretu pradet bumset

 3. User has not uploaded an avatar
  raminciuke prieš 2 val.

  gretyskas parašė:
  Na anksciau litais budavo 800-1000lt klinikose, kiel teko girdet, pati nesitariau

  Aš dėl sportinės dalies sutinku, aš jos pirkt ir nežadu jei stokke trailz pirksiu, tai tik lopšį, autokėdutę ir važiuoklę su pripučiamais ratais, o ne tą kitą Manau Emmaljunga galima prilygint BMW Tikrai geri ir patogūs... išvaizda tik kitas reikalas, nepatinka man tie klasikiniai... Beet dabar yra naujas modelis, kuris jau modernus - emmaljunga nxt90, galvoju apie jį dar

 4. User has not uploaded an avatar
  Jooli prieš 20 min.

  Deina parašė:
  O kokia kaina ir ar registruotis reik būtinai su siuntimu ar galima ir be tik ar tuomet reikia skambinti į bendrą registratura

  Su siuntimu tai moketi nieko nereikia

 5. sigytia
  sigytia prieš 11 min.

  Sveikos, mamytes. Šian buvau pas stomotologą burnos higienai ir biški mane suneramino, kad gali būti skilusi vieno danties šaknis...tokiu atveju greičiausiai reiktų ją traukti,kad nesiplėstų kokia infekcija. Bet kuriuo atveju dar dėl šito pirmadienį eisių į konsultaciją...
  Bet gal kuriai teko susidurti su dantų taisymu nėštumo metu..ar galima daryti danties rentgeną ir kaip dėl nuskausminamųjų...?