23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.2015 metų SPALIUKAI

 1. User has not uploaded an avatar
  gabi81 prieš 12 min.

  smll parašė:
  nauju kainos kosmines,bet nauju pirkti neverta,nes pilna skelbimuose ne nauju ir geros bukles

  As pradzioj vaziuosiu i turgu ten jauciu yra geru nauju vezimu uz daug pigiau nei deveti ar tie firminiai.

 2. VeronikaLis
  VeronikaLis prieš 12 min.

  gabi81 parašė:
  Labuka visoms.Parejau po "sopingo".Esu pakraupusi lietuviu liaudini ir tokiu zemu lygiu.Trijose vietose vos nesutrype manes.Maximoje bobutes dvi nepraejo pro sali t…

  nu nafig su tokiais zmonem.. bobutes tai ziaurios, joms atrodo kad va tarybinias laikais vaikai atsirasdavo nuo knygu pasiskaitymo, o dabar tu prisidirbai vaika, nes pasileidus esi As jau kai su pilvu vaiksciodavau tai eidavau i mazyliu kasa, kurioje gali atsiskaityt ir nesciosios,tai seimyna su vaikais ir vezimais brovesi ir kasininke liepe praleist juos, sakau o tipo man negalima cia? tai sako ai nemaciau..

  bet jusu situacija dar ziauresne..

 3. smll
  smll prieš 9 min.

  gabi81 parašė:
  As pradzioj vaziuosiu i turgu ten jauciu yra geru nauju vezimu uz daug pigiau nei deveti ar tie firminiai.

  as kai konkreciai zinau ko noriu,tai nereik man niekur vaziuot - permetu vis skelbimus,sia savaite vaziuosiu apziuret vieno ir jei viskas ok - reiks imt

 4. vylmucka
  vylmucka prieš 6 min.

  Čia nuo tėvų požiūrio daug kas priklauso, vienos eina kasdien į lauką nepaisydamos oro salygų, o su viena mama kalbėjau, tai sakė visą žiemą į lauką vaiko nebuvo išvežusi Aš manau mes dažnai eisime į lauką ir žiemą, o jei žiema kaip pernykštė, tai jos praktiškai ir nebuvo, todėl noriu erdvaus vežimo.

 5. User has not uploaded an avatar
  laukiam leliuko prieš 1 min.

  vylmucka parašė:
  Čia nuo tėvų požiūrio daug kas priklauso, vienos eina kasdien į lauką nepaisydamos oro salygų, o su viena mama kalbėjau, tai sakė visą žiemą į lauką vaiko nebuvo iš…

  Pritariu jums as ir ziema su vaiku eisiu