23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Vaikelis jaučia tavo judesius, tad kodėl gi tau nepašokus?

Mangas. Tavo vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio (nuo viršugalvio iki kulnų) ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Šiuo metu jis pradeda jausti tavo judesius, taigi įsijunk savo mėgstamą muziką ir pašok. Nepriklausomai nuo rasės ar gymio dabar vaikelio oda yra raudona ir susiraukšlėjusi, o jam gimus bus daugiau ar mažiau paraudusi. Odos spalva yra tokia dėl to, kad per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis paaiškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos. Šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti. Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi dėl intensyvios terapijos, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

• Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

• Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

• Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

• Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.

2015 m. Balandžio kleckiukai:)

1. gytukas85
    gytukas85 prieš 1 val.

Irmin parašė:

Pilnai bus aišku, tik kai gims leliukas

2. gytukas85
    gytukas85 prieš 1 val.

Irmin parašė:
    Dairausi lovytes su vezimuku, nezinau kaip reiks issirinkt, o prie namu tiek laiptu...noriu lengvos karietos Sakykit i kokius jus dairotes, pagal ka renkat…

Aš žiūriu pagrinde tik į grožį Dar aišku, kad pripučiami, didesni ratai būtų Svoris neturi reiškmės, nes gyvename nuosavame name, tai vežimukas vis tiek verandoje stovės, o iki žemės į per tris laipstelius nuleisti tereikės Todėl mes pirksim sunkesnį, klasikinį vežimėlį.

3. Irmin
    Irmin prieš 1 val.

gytukas85 parašė:
    Pilnai bus aišku, tik kai gims leliukas

Malinkyte prieš 44 min.

laces parašė:
    O kaip faina...kada tau terminas ?! Gal pakliusim kartu gimdyt?

Seip terminas balandžio 24 diena,bet kadangi laukiuosi dvynuku tai turėtu būt anksciau apie balandžio 10 diena

pievu_mergaite prieš 22 min.

laukeme parašė:
    Tikrai ne kai pernesioja. As pagimdziau 39sav. ir jie buvo zali. Nuo ko priklauso nezinau, bet tikrai ne del to, kad pernesioji.

11134319">parašė:
    Buciau skambinus bet siandien jau gerai.

Kai vaikas pirmą kart pasituština(išmatos vadinasi mekonijus) nudažo vandenis žaliai. Šiaip siūlyčiau mamytei pasiskambint savo gydytojai prižiūrinčiai, nes man tai sakė kad jei pasirodytų tokie vandenys tai nedelsiant vykti į ligoninę.Nesvarbu kad nustojo tekėt, kaip minėjo "kai vaikutis pajaučia kokią grėsmę jis įsiremia ir užspaudžia vieną arba kitą dalį norėdamas apsisaugot, taip gali nustot tekėt žali vandenys arba jei yra kraujavimas jis gali liautis, bet tai nereiškia kad visam. Kreipkitės į gydytoją, o ne spręskite pati apie leliuko būklę."