23 nėštumo savaitė

Vaikelis 23 nėštumo savaitę

Dvidešimt trečia nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė: Plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas.

Mangas. Vaikelis dabar yra maždaug 29 cm ilgio ir sveria apie 500 g – kaip didelis mango vaisius. Smegenų dalis, atsakinga už vestibuliarinį aparatą, išsivysto bene anksčiausiai, ir šiuo metu vaikelis jau gali jausti mamos judesius - galite įsijungti savo mėgstamą muziką ir pašokti!

Nepriklausomai nuo rasės ir gymio dabar vaikelio oda yra raudona. Daugiau ar mažiau paraudusi ji bus ir po gimimo, nes per plonytę vaikelio odą persišviečia kraujagyslės. Tikrasis odos atspalvis išryškėja per pirmuosius kūdikio gyvenimo metus.

Vaisiaus plaučiuose plečiasi kraujagyslių tinklas – taip plaučiai ruošiasi kvėpavimui. Tačiau praeis dar daug mėnesių, kol plaučiai visiškai susiformuos: šis organas baigia vystytis paskiausiai. Štai kodėl neišnešiotiems naujagimiams (gimusiems iki 37 savaitės) taip sunku kvėpuoti.

Šią savaitę gimę naujagimiai turi galimybę išgyventi padedant intensyviai terapijai: statistika teigia, kad apie trečdalis visų šią savaitę gimusių ankstukų išgyvena, tačiau rimtų komplikacijų grėsmė vis dar yra labai didelė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 23 nėštumo savaitę

Faktas

Nėštumo trukmės rekordas priklauso drambliams. Jų nėštumas trunka apie dvejus metus.

Jei pirmojo trimestro metu tave kamavo galvos skausmai, šiuo metu jie turėtų atslūgti. Daugeliui moterų nėštumo pradžioje skauda galvą. Šito priežastis – nėštumo hormonai, medžiagų apykaitos pokyčiai ir/arba sinusų užgulimas.  

Gal jau pastebėjai, kad pradėjo tinti galūnės, ypač pėdos ir kulkšnys. Tai vadinamoji edema, kuri atsiranda dėl kraujo cheminės sudėties pokyčių nėštumo metu. Dėl šių pasikeitimų skysčiai kaupiasi audiniuose. Be to, didėjanti gimda spaudžia venas, kuriomis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies, dėl to kraujo apytaka kojose dar labiau sulėtėja. Edema paprastai paūmėja į dienos pabaigą ir vasaros metu. Visus šiuos perteklinius skysčius tavo organizmas pašalins vaikeliui gimus. Todėl nenustebk, jei kelias dienas po gimdymo prakaituosi ir šlapinsies daugiau negu įprastai.

Darbelis 23 nėštumo savaitei

Parašyk savo mažyliui laišką

Po daugelio metų tu ir tavo vaikas branginsite šią dovaną. Kaip pradėti? Klausyk širdies ir leisk lietis savo jausmams. Jei sunku įsivažiuoti, prisimink, kad tuščias lapas yra didžiausias įkvėpimo priešas, tad, užuot bandžiusi iš karto parašyti tobulą pirmąjį sakinį, rašyk bet ką – vėliau laiškas susidėlios savaime. Jei trūksta minčių, apie ką galėtum rašyti, pasinaudok šiais patarimais:

 • Papasakok, ką dabar jauti savo vaikeliui, ką patiri jį nešiodama ir jausdama, kaip jis tavyje auga.

 • Įsivaizduok nuostabią dieną su savo vaikeliu ir ką judu abu veiksite.

 • Išliek savo svajones, viltis ir norus, siejamus su augančiu mažyliu.

 • Pasvarstyk, ką tau reiškia būti mama, ir papasakok, kaip tu įsivaizduoji tobulą mamą.

Jei rašyti laiškus vis dėlto ne tavo stilius, sukurk, pavyzdžiui, koliažą iš nėštumo metu darytų nuotraukų, rašytų laiškų ir pan. Arba sukurk prisiminimų dėžutę. Tai ne tik puiki dovana ir šio laikotarpio atminimas, bet ir malonus užsiėmimas, padedantis psichologiškai pasiruošti motinystei.2016 m. Lapkritinukai

 1. tavo spindulėlis prieš 5 val.

  nerimaujanti21 parašė:
  Ir ko laukiesi jai ne paslaptis?

  dar nezinau ko ,treciadieni suzinosiu dar tik paciai irgi labai smalsu ,o jus irgi dar nezinot ?

 2. vaidamama
  vaidamama prieš 5 val.

  nerimaujanti21 parašė:
  Sveikos... kuri dar kencia nuo retkartiniu stipriu pykinimu??? Ir ar yra tokiu kurios nedirba bet kencia nuo nugaros skausmo ir ne mazo ir koju tirpimo skaudejimo n…

  Užeina stipriai pykinti jei valgau ko mano lelytė nemėgsta...pvz vištienos...negaliu jos valgyt visiškai nors labai mėgau...nei pažiūrėt negaliu į vištą...nuo visi kito nebepykina...

 3. vaidamama
  vaidamama prieš 5 val.

  vaidamama parašė:
  Užeina stipriai pykinti jei valgo ko mano lelytė nemėgsta...pvz vištienos...negaliu jos valgyt visiškai nors labai mėgau...nei pažiūrėt negaliu į vištą...nuo visi k…

  Be to pastebėjau kad apsėda bjaurus šleikštulys jei būnu ilgiau nevalgiusi..

 4. nerimaujanti21
  nerimaujanti21 prieš 2 val.

  tavo spindulėlis parašė:
  dar nezinau ko ,treciadieni suzinosiu dar tik paciai irgi labai smalsu ,o jus irgi dar nezinot ?

  Na ne.. kita antradieni tik

  vaidamama parašė:
  Užeina stipriai pykinti jei valgau ko mano lelytė nemėgsta...pvz vištienos...negaliu jos valgyt visiškai nors labai mėgau...nei pažiūrėt negaliu į vištą...nuo visi …

  Na man mesytes visai nebesinori jau senokai.. anksciau patiko kiauliena o dabar man ji taip smirda

 5. nerimaujanti21
  nerimaujanti21 prieš 2 val.


  Yra skirtumas tarp pilvo formos ar ne?? Cia du skirtingi nestumai panasiu metu