24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.Būsimos 2015 m. vasario mamytės

Skaityti visus komentarus (3334)
 1. mk.diana
  mk.diana prieš 14 val.

  toma1992 parašė:
  Kaip jus greit uzsipuolat net neisiklAsiusios. As kalusiau a verta pirkti 3-1 vezima ar geriau atskirai vezimeli su lopsiu nes auto kedute ant to vezimo labai maza …

  vezimelio isirinkimas manau yra daugumos busimu mamu galvosukis. Bet kadangi vaikutis gimsta dar saltuoju musu metu periodu manau lopselio tikrai reiketu. Lopsiukas naudojamas iki 6 menesiu. automobilio kedetu taip pat priklausomai nuo vaikelio ugio.
  Sunku ka patarti kiekvienas renkasi pagal savo poreikius. Kadangi gyvenat mieste-centre jums reiketu ieskotis kuo lengvesnio vezimelio. Dideli vezimai su lopsiu yra pagal poreikius, jei daug vaiksciotumet miskeli ar sodyboje.
  As asmeniskai kol kas linkstu ties x lander city jis kainuoja nemazai bet sveria 10 kg. su lopsiu ir sportinukas lengvas vasara pravers jei daugiau vaiksciosit mieste ar pajury.
  Ziurekit ko jums labiau reikia, viskas pagal poreikius.

 2. mk.diana
  mk.diana prieš 14 val.

  toma1992 parašė:
  Aciu uz patarima reiks kaska mastyt vyras tai labai nori 3-1 bet as svarstau kad neapsimoka. Bet su vyrais kaip sakoma nepasigincysi tai manau paliksiu jam ta nora …

  tokiu atveju vasara uztektu vadinamo skietuko arba nedilio sportinuko. Sekmes renkantis,

 3. carolineee
  carolineee prieš 14 val.

  picunda parašė:
  Radau fb - labai aktualu mums dabar
  https://www.facebook.com/video.php?v=10152708061354528

  maciau jau sita tiktai labai grazus ir aktualus filmukas

 4. User has not uploaded an avatar
  Axtija prieš 10 min.

  Pagaliau sulaukiau vaizdo, kuris tik patvirtino mano nuojautą Mažasis gyventojas -

 5. mergele77
  mergele77 prieš 6 min.

  Axtija parašė:
  Pagaliau sulaukiau vaizdo, kuris tik patvirtino mano nuojautą Mažasis gyventojas -

  sveika,o kaip tu jauteis,ka jautei kad bus berniukas?