24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.Būsimos 2015 m. liepos mėnesio mamytės :)

 1. AngelWings
  AngelWings prieš 1 val.

  As labiau del katino pas uosviu navaziuodavom jaudinausi.toks nedraugiskas buvo uosve ji toki issierzinus turejo rusu melynaji drimbuli ir pati vos sukruti taip skaudziai griebdavo.o uosvei tai zaidimas ale.as uzdarius duris palieku leliu miegot tik spek ziureti kad kas neatidarytu o katinas ne suo isoka visur .ir vaikutis nesujudetu o tik aki iskabins.bet ne visi katukai turim draugu kate kuri kaip savo saugo ju leliu ir guli tik kojugali ;)

 2. busiumama
  busiumama prieš 1 val.

  Man atrodo, kad katinai labiau neprognozuojami negu šunys. Aš apskritai katinų bijau, jie žiūri į akis ir nesuprasi, ką jie galvoja ir ką ruošiasi daryt

 3. User has not uploaded an avatar
  famagusta prieš 43 min.

  saule leo parašė:
  Merginos kurios taip aiskinat ,kad darbdavys negali atleist jei laukies ir reikia kovot uz savo teises,turiu klausima :ar budamos nescios noretumet tasytis po teism…

  Sveikos mamytės. Ilgą laiką buvau tik stebėtoja, bet jau nebegaliu. Na čia ir įsisiūbavo diskusija gali negali darbdavys atleisti. Žinoma kad negali nėščios atlesiti. o jeigu jau atleido, tam yra darbo inspekcija ir darbo ginčių komisija. Pasiskųsti darbo inspekcijai galite ir pačios, o po teismus neščiai jeigu nesisnori nebūtina ir tąsytis, juo labiau, kad nelabai ir reikės. viską spręs darbo ginčų komisija į kurią galite deleguoti savo atstovą. Pati sau ramiai sėdite namie ir nesinervuojate. O dėl grąžinimo ir smagumo pačiai po tokio ginčo darbe? Juk po to niekas jūsų nelaiko, galite pati sau išeiti kad neengtų.
  Sėkmės visoms ;)

 4. vilmukas22
  vilmukas22 prieš 41 min.

  famagusta parašė:
  Sveikos mamytės. Ilgą laiką buvau tik stebėtoja, bet jau nebegaliu. Na čia ir įsisiūbavo diskusija gali negali darbdavys atleisti. Žinoma kad negali nėščios atlesit…

  tai kam tada skust kad po to iseit is darbo,nesuprantu

 5. User has not uploaded an avatar
  Giedream prieš 20 min.

  Gal galite kas patarti ka daryti: nakti sunkiai išmiegu ant šonų, nes tarytum kažkas raumenis traukia klubuose. Gal kažkuiria yra buvę kažkas panašaus?