24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.2015 m. Balandžio kleckiukai:)

 1. Ingute06
  Ingute06 prieš 4 val.

  Va va, as ir pirmom dienom bandziau trauktis, kol l. daug pieno, susinormalizavo kiekis. Gryna tersalyne, bet kai verzia krutis, tai reikejo kazka daryti. Tai vos vos nutraukdavau, kad verzima sumazinti.
  Negalima viska istraukti, pieno turi gamintis tiek kiek vaikui reikia, jei pamaitinus dar nutraukiamas likutis, tai ir kitam kartui vel per daug prisigamins.
  Va draugei patare ligoninej, seno kirpimo sesute, kad po maitinimo istustinti kruti. Tai ji varkse taip daug pieno turejo, dar nutraukdavo, galiausiai baisus uzdegimas gavos, krutis neatlaike, perdege ir kai pasveiko is jos pieno neliko. Tai teko maitinti is vienos, keliems men. uzteko, veliau misinukais.

 2. Ingute06
  Ingute06 prieš 4 val.

  Is viso ta pirma savaite po gimdymo pati baisiausia, ne tik tarpkojis gyja, vaikas naujove, bet dar tos krutys su nenormaliu pieno kiekiu, verzimu, speneliu skausmu. Bet kai viskas susitvarko, maitinti mp vienas malonumas.

 3. SV99
  SV99 prieš 1 val.

  Vinsieriukas parašė:
  O aš kažkaip net negalvoju kolkas apie toki pirkinį kaip pientraukis Turiu draugių, kurios turėjo ir nei karto nepanaudojo. Galiausiai neaisku, kiek pas pači…

  Visi sitie pasakymai "neturi pieno" yra vienas didziausiu mitu ir mamu nekaltu pasiteisinimu kodel nemaitina, yra irodyta, kad pieno neturi ar turi igimtu jo gaminimo sutrikimu tik iki 3% moteru.

  Pati nepasisakau, kad vienareiksmiskai reikia maitinti ar ne-cia kievienos moters/seimos ir pan pasirinkimas. Nezinau kaip bus paciai su 2-u. Tiesiog nusprendusios maitinti misinuku, tegul nedeklaruoja, kad neturi pieno. Nes tai nera tiesa arba tai yra rezultatas, kuris samoningai ar ne, yra pasiektas ju paciu veiksmu.

  Su pirmuoju vaiku perejome nelengva kelia pirmuosius metus, maitinau ir pati, ir nusitraukinejau, perejom prie misiniu, jau nustojus maitinti, po menesio pastangu pavyko atstatyti laktacija ir maitinti sekmingai vaika toliau, nes tuo metu, tai buvo jam reikalingiausias maitinimo budas - pasirode, kad yra alergikas rimtas

  Savo pasakymu tikrai nenoriu pasakyti, kad reikia maitinti mp ir viskas, esme - kad pieno turi 97% pagimdziusiu moteru, o rezultata lemia psichologinis, moralinis, fizinis pasiruosimas ir nusiteikimas. Nes manau dauguma sutiks, kad maitinti misiniu yra patogu ir paprasta.

  Tai, kad linkiu pasitiketi savimi, nusiteikti, kad pieno turesite, neziurint kaip ir kas buvo jusu gimineje, pasiskaityti daugiau literaturos ta tema, nusiteikti pozityviai ir viskas bus gerai. Bus vaiko augimo suoliai, bus akimirku kai atrodys, kad pieno neturite ar jo truksta, bet svarbu nepasiduoti ir maitinti paciai, jei nuspresite, kad to norite.

 4. Irmin
  Irmin prieš 1 val.

  As tai uz MP, noreciau bent iki 1m. maitinti, net ilgiau, kad tik pienulio uztektu, o kad jo bus net neabejoju, nekyla net kitu minciu, geriausia mamytes pienas. Pozityvas ir manau bus liux Pientrauki pirksiu rankini ir turesiu, nereiks parduosiu ar padovanosiu, nera jie tokie ir brangus.

 5. Ingute06
  Ingute06 prieš 45 min.

  Tikrai rankinis nebrangus.
  Nu zinokit mp maitinti man zymiai patogiau ir pigiau ir sveikiau. Pvz. Nakti pasiimi vaika ir maitini, nereikia keltis, ruosti buteliuka su misiniu. Ar kur sveciuose, nueini i tylu kampeli ir maitini, ir vaziuojant auto. Visada maistas vaikui greitai ir pats geriausias.