24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.Būsimos 2015 m. vasario mamytės

Skaityti visus komentarus (3977)
 1. Švedkė
  Švedkė prieš 6 val.

  Ir as nesu rizikos grupej, bet pas mus ji daro visoms, as nematau nieko blogo, kad daro tyrimus, del manes viska tegu daro kas ju manymu reikalinga, svarbiausia kad tik vaikeliui viskas butu gerai.

 2. leti82
  leti82 prieš 6 val.

  Nei GN nei seimos gydytoja nemano jog man reikalingas sis tyrimas. Todel as ir dziaugiuosi. Beja sake jog jeigu sugalvociau ir man butu neramu ji galima darytis iki 28 savaites.

 3. Švedkė
  Švedkė prieš 6 val.

  leti82 parašė:
  Nei GN nei seimos gydytoja nemano jog man reikalingas sis tyrimas. Todel as ir dziaugiuosi. Beja sake jog jeigu sugalvociau ir man butu neramu ji galima darytis iki…

  Visur skirtinga tvarka, vienur daro ji beveik visoms, kitur ne ..

 4. Jelena
  Jelena prieš 6 val.

  Auryka parašė:
  Sveikos, kaip manot ar reikalingas daiktas maisto sildytuvas?
  www.pirktismagu.lt/elektrinis-buteliuku-ir-kudikiu-maisto-sildytuvas

  Man labai padejo sis sildytuvas ir dabar ji naudoju, nes dabar kai bute salta ir suserga vaikas, nakti atsikelia atsigert tai iskart silta duodu, nes is vakaro pastatau ant min. tai islaiko temp. Ir kai pati maitinau ir prireike, nes piena nutraukinejau, taivreikejo pasildyti, ar uzsaldyta atsildyti, ir greitai ir patogu. Tik as pirkau naudota uz 40 lt ligiai toki pati. Likau patenkinta

 5. Emilly
  Emilly prieš 6 val.

  Auryka parašė:
  Sveikos, kaip manot ar reikalingas daiktas maisto sildytuvas?
  www.pirktismagu.lt/elektrinis-buteliuku-ir-kudikiu-maisto-sildytuvas

  is anksto tikrai nepirkciau, gal jums jo neprireiks, as kadangi maitinau nutrauktu MP, tai man jo tikrai reikejo, bet isigijau tik tada kai jau reikejo. irgi pirkau deveta, geros firmos, bet pigu

38 | 10 | S
70,00 Lt
2.550,00 Lt
38 | 10 | S
10,00 Lt