24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.2014 metų Gruodinukai ;)

Skaityti visus komentarus (1686)
 1. lunatikele
  lunatikele prieš 1 val.

  As kaskodel nelaukiu, nes bijau wisko. Pacio gimdymo, waiko priezuros, maitinimo.

 2. User has not uploaded an avatar
  gabrivara prieš 1 val.

  lunatikele parašė:
  As kaskodel nelaukiu, nes bijau wisko. Pacio gimdymo, waiko priezuros, maitinimo.

  Oooii.Patariu tom kurios nelaukia,tai stengtis pradet laukt,nes gimdymo metu tas "nelaukiu,bijau" tikrai nepades o tik pablogins situacija.Reikia labai pozityviai nusiteikt.As galvoju ir isivaizduoju kaip maza maza angeleli turesiu rankose,prie krutines glausiu,maitinsiu,rengsiu graziais rubeliais kiek moteru pasaulyje negali patirti sito dziaugsmo,bet ka atiduotu kd galetu isnesiot ir pagimdyt sawo.Cia Dievo dovana tai nevarykit Dievo i medi ir dziaukites laukite ir viskas bus gerai as nelaukiu gymdimo tik del wienos priezasties.Nebejausiu vaikelio spyriu,ir nebeturesiu to grazaus pilwuko o siaip dienas skaiciuoju kaip noriu vaikelio

 3. Arijaa
  Arijaa prieš 43 min.

  Aš taip pat labai laukiu O kadangi jau pradėjau kraitelį kaupti tai vis žiūrinėju tuos rubukus, širdis dreba, ašaros rieda kai pažiūriu į tokias mažas kojinytes Noras begalinis išvysti savo sveiką, gražų ir tokį mielą kūdykėlį, visos baimės manau dings kai pamatysim tuos savo mažuosius angeliukus :))

 4. lunatikele
  lunatikele prieš 29 min.

  Man wiskas baisiu bet kartu ir laukiu, nes mezgu wis, megstuku 2 du turiu wa ir kojnytes
  Gera meditacija ir po to smagu zuret kai numesgi ir pazuri net asaros kaupesi.

 5. User has not uploaded an avatar
  gabrivara prieš 2 min.

  Arijaa parašė:
  Aš taip pat labai laukiu O kadangi jau pradėjau kraitelį kaupti tai vis žiūrinėju tuos rubukus, širdis dreba, ašaros rieda kai pažiūriu į tokias mažas kojinytes …

  As beweik kiekwiena diena rubelius perlankstau antro vaikelio laukiuosi,bet jausmas geras kaip pirma karta