24 nėštumo savaitė

Vaikelis 24 nėštumo savaitę

Dvidešimt ketvirta savaitė

24 nėštumo savaitė: Mažylio skonio receptoriai jau turėtų būti aktyvūs.

Kukurūzo burbuolė. Dabar tavo vaikelis auga labai sparčiai: kas savaitę jo svoris padidėja daugiau nei šimtu gramų. Kadangi vaikelis yra maždaug kukurūzo burbuolės dydžio – apie 30 cm ilgio, jo kūnelis vis dar gana liesas, tačiau priaugantis svoris jame tolygiai pasiskirsto ir kūnelis dailiai pilnėja. Vaikelio oda plona, permatoma ir raukšlėta, smegenys sparčiai vystosi. Greičiausiai jau „įsijungė" skonio receptoriai. Plaučiuose vystosi bronchų medžio šakos, o kartu ir ląstelės, gaminančios medžiagą surfaktantą. Dėl jo iškvėpus orą nesubliūkšta alveolės (plaučių oro pūslelės).

Vaikelis girdi vis geriau ir geriau, gali net pastebėti, kad jis sureaguoja į netikėtus, stiprius garsus. Kaip tik šiuo metu vaikelis pratinasi prie namams būdingų garsų, pavyzdžiui, šuns lojimo ar siurblio ūžimo. Kai kurie jauni tėvai stebisi, kad jų naujagimis į šiuos naminius triukšmus nereaguoja. Bet juk jis turėjo ištisus mėnesius su jais apsiprasti!

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 24 nėštumo savaitę

Faktas

Lietuvoje cezario pjūvių procentas svyruoja nuo 5–20%.

Gimdos dugnas dabar yra apie 2,5 cm virš tavo bambos, o pati gimda yra futbolo kamuolio dydžio. Dėl pilvo ir krūtų odos tempimosi gali jausti niežulį. Jei tavo oda sausa, tepk ją drėkinamuoju losjonu ar kremu – tai padeda numalšinti niežulį. Taip pat gali būti, kad akys pasidarė sausesnės, jautresnės šviesai ir peršti, – tai dar vienas iš įprastų nėštumo simptomų. Dirbtinės ašaros yra geriausias būdas sumažinti šiuos nemalonius pojūčius.

Beje, ar batai nepasidarė ankštoki? Iš dalies dėl to galima kaltinti bendrą kūno patinimą, tačiau kalčiausi yra nėštumo hormonai, dėl kurių atsipalaiduoja visi kūno raiščiai, taip pat ir tie, kurie prilaiko pėdos kaulus. Pėda „išplersta", paplatėja, o batai pasidaro ankštoki.

Daugumai moterų 24–28 savaitę tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Šis tyrimas parodo, ar moteris neserga gestaciniu diabetu (kartais dar vadinamu „nėštumo diabetu“). Sergant šio tipo diabetu nėštumo metu, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Jei šis sveikatos sutrikimas negydomas, kūdikis nutunka, būna stambesnis (ypač viršutinė kūnelio dalis). Todėl padidėja sunkaus gimdymo tikimybė, gali net prireikti Cezario pjūvio. Gestacinis diabetas gali pakenkti ir kūdikiui, pavyzdžiui, dėl to cukraus kiekis naujagimio kraujyje gali būti per mažas. Jei tau bus nustatytas padidėjęs cukraus kiekis, tai dar nereiškia, kad sergi gestaciniu diabetu, tačiau tokiu atveju tau bus paskirtas papildomas gliukozės toleravimo tyrimas, kuris sudės visus taškus ant i. Europos šalyse gestacinis diabetas nustatomas nuo 1 iki 4% visų nėščiųjų, Lietuvoje – apytikriai 1,5%.

Darbelis 24 nėštumo savaitei

Aptarkite namų atnaujinimo darbus

Kartu su vyru aptarkite, ką reikėtų pakeisti ar atnaujinti namuose prieš gimstant jūsų mažyliui. Šiuo darbų sąrašu tegu pasirūpina vyras – tai jam bus puiki proga prisidėti prie pasiruošimo mažylio atsiradimui. Tu jau ir taip daug darai, leisk pasireikšti ir jam. Dalykai, kuriuos verta apsvarstyti:

 • Pagalvokite, kur statysite mažylio baldus ir dėsite jo daiktus. Galbūt reikės perstumdyti esamus baldus, kai kuriuos išnešti į sandėliuką, ypač jei gyvenate nedideliame bute.

 • Jei iki šiol niekaip neprisiruošėte pakabinti lentynų, įsigyti užuolaidų, dabar pats metas tai padaryti.

 • Galbūt vertėtų perdažyti sienas, pasikeisti langus – gimus kūdikiui, kelerius pirmuosius metus didesniems remonto darbams sąlygos nebus palankios.Būsimos 2015 m. Birželio mėnesio mamytės

 1. xsaulutex
  xsaulutex prieš 9 val.

  Adagio parašė:
  Parasyk po gydytojos ka sake idomu labai, nes as dabar tik kovo 4 pas gydytoja eisiu

  man irgi kovo 4ta

 2. User has not uploaded an avatar
  Mivika prieš 8 val.

  Adagio parašė:
  Nu man kažkur panašiai irgi.. sunku nupasakot tiksliai. tiesiog toj vietoj kur baigiasi koja ir prasideda uzpakalis ir link kaires puses dabar dar netepsiu, kai …

  Patiriu ir as lygiai toki pat skausma kaip tu apibudini. Pradejau justi gana seniai, gal kokiu 2.5men, bet tada budavo tik tokie akimirkos nudilgimai. bet paskutines pora savaiciu kiekviena karta po didesnio kruvio. kadangi fizinis darbas, tai ipusejus darbo dienai kas kart tenka su tuo susidurti. pagulejus praeina.
  Esu skaiciusi, tai cia vienas is nestukems budingu pozymiu, kai uzspaudziamas nervas. Todel ir sunku suprasti, ka skauda. Nei raumenu skausmas, nei kaulu Kadangi skausmas pakenciamas ir nera nuolatinis, manau galima issiversti be geliu. Tiesiog leisti kunai pailseti atradus tinkama, patogia padeti.

 3. User has not uploaded an avatar
  violeta909 prieš 1 val.

  vingra parašė:
  As dariausi fotosesija su pirmaja.db irgi planuoju darytis ir labai tiek paciai grazu bus prisiminti tiek vaikuciui parodyti kaip mama atrode nesiodama ta vaikeli s…

  Mes irgi planuojam su pirmu nedarem o dabar norim , kaip ten viskas viksta ka rekia turet susavim , kek kainoja tai , ir kas jau dere fotosesija gali pasiuliti gera fotagrafa is vilniaus ir is situ krastu .aciu

 4. krekenele2
  krekenele2 prieš 58 min.

  Leely parašė:
  Sveikos mamytes, paskaitau cia kartais, nusprendziau prisijungti

  Laba,sveika prisijungus i musu rateli

 5. Nidošiukas
  Nidošiukas prieš 16 min.

  Adagio parašė:
  Nu man kažkur panašiai irgi.. sunku nupasakot tiksliai. tiesiog toj vietoj kur baigiasi koja ir prasideda uzpakalis ir link kaires puses dabar dar netepsiu, kai …

  Man tas pats, bet kenčiu, praeina po kurio laiko, reikia patogiai sėdėti ir gulėti


32 | 4 | XS
€ 8,69 / 30 Lt
44 | 16 | L
€ 14,00 / 48 Lt
38 | 10 | S
€ 20,27 / 70 Lt