29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Dvidešimt devinta savaitė

29 nėštumo savaitė: Milijardai neuronų vystosi kūdikio smegenyse.

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias moliūgas, bet vis tik dar tik moliūgėlis. Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva. Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau. Kad patenkintum šiuos išaugusius poreikius, turi tinkamai maitintis. Tau reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtum jausti gana stiprius vaikelio judesius. Sek šiuos mažus spyrius, kumštelėjimus ir pranešk savo gydytojui, jei judesių sumažėtų. Kad įsitikintų, jog viskas gerai, gydytojas gali tave paprašyti skaičiuoti judesius. Turėtum jausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas. Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja tavo kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio. Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Susipirk reikalingiausius daiktus jau dabar

Štai keletas dalykų, kurių tau prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną.

• Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga) ir žindukas (jei ketini jį duoti savo vaikui).

• Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.

• Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuosi kelias savaites po gimdymo).

• Popieriniai virtuviniai rankšluosčiai (o gal ir lėkštės), kad būtų lengviau ir greičiau susitvarkyti po valgio.

Būsimos 2015 m. sausio mamytės

1. Judituksss
    Judituksss prieš 2 val.

Mes laukiam sausio 12d.;)))

2. Laukianti-sulaukianti
    Laukianti-sulaukianti prieš 1 val.

Judituksss parašė:
    Mes laukiam sausio 12d.;)))

Mes panasiai irgi, sausio 10d.

3. ju.ingrida
    ju.ingrida prieš 26 min.

O mano tai sausio 9 d., bet mano tėtis tai tiki, kad per Naujus pagimdysiu.
    Jau geriau, kad būtų vaikui nauji metai, o ne seni metai.

4. ernestute3
    ernestute3 prieš 19 min.

maniske sausio 22 dienele kaip nustatyta turetu ateiti i si pasauli, bet uosviene labai dovaneles gimtadienio progai nori jos sausio 18 yra :)))

vilgutia prieš 3 min.