29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Dvidešimt devinta savaitė

29 nėštumo savaitė: Milijardai neuronų vystosi kūdikio smegenyse.

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias moliūgas, bet vis tik dar tik moliūgėlis. Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva. Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau. Kad patenkintum šiuos išaugusius poreikius, turi tinkamai maitintis. Tau reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtum jausti gana stiprius vaikelio judesius. Sek šiuos mažus spyrius, kumštelėjimus ir pranešk savo gydytojui, jei judesių sumažėtų. Kad įsitikintų, jog viskas gerai, gydytojas gali tave paprašyti skaičiuoti judesius. Turėtum jausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas. Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja tavo kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio. Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Susipirk reikalingiausius daiktus jau dabar

Štai keletas dalykų, kurių tau prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną.

• Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga) ir žindukas (jei ketini jį duoti savo vaikui).

• Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.

• Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuosi kelias savaites po gimdymo).

• Popieriniai virtuviniai rankšluosčiai (o gal ir lėkštės), kad būtų lengviau ir greičiau susitvarkyti po valgio.

Būsimos 2015 m. sausio mamytės

Skaityti visus komentarus (4125)
    permatoma prieš 9 val.

leomigle parašė:
    As vat toki uzsisakiau, lauksiu kuomet pristatyt

ir man tas patiko, pirksim, nes ir kaina padori

2. necesnaja
    necesnaja prieš 7 val.

Vilnius123 parašė:
    Vau, kokia grazi nestuke!! +10 kg kazkam atrodo daug, bet juk viskas praktiskai tik ant pilvuko susideda.

Dziaugiuosi,kad uzpakaliukas atsirado,nes neturejau na as db tik pamaciau,kad rimtai kuda buvau,kaip visi sake o man rodes normali..
    Kojos tint pradejo,tai vakar kojines kompresines iki keliu nusipirkau.nepakartojamas jausmas!nesipucia,neniezti,ramesnes.nugara vakare kai atsigulu jauciu,jog biski maudzia,bet neskauda.
    Man buna,kad maistas rodos atgal lipa is skrandzio.buna kam taip?

3. necesnaja
    necesnaja prieš 7 val.

saulelyte parašė:
    mano 118 (norma 120), tai sake pagerti po tablete per diena. Dabar man 25 savaite, o gydytoja sake, kad iki kazkur 28 savaites mazeja gelezies kiekis, pasiekia mini…

Mano kraujas ant ribos,tai liepe gelezies pagert.geriu jau kelias dieneles

aureja12 prieš 7 val.

necesnaja parašė:

Manau ne vienai nestukei maistas lipa is skrandzio, juk leliukai perstumdo kaip baldelius mums vidaus organus, tai skrandukas aukstyn pasislenka. Vadinasi ir vietos jame maziau (todel geriau valgyti po nedaug, bet dazniau), ir remuo dazna is musu kankina. As beje, kadangi nelabai toleruoju piena, tai remeniui apmalsinti atradau kita naturalu buda - migdolo riesutai bent man geraipadeda

Tarela prieš 7 val.

necesnaja parašė:
    Man buna,kad maistas rodos atgal lipa is skrandzio.buna kam taip?

Man irgi taip buna, bet kai didesne porcija suvalgau. Jei po nedaug ir dazniau, tada viskas ok.