29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Dvidešimt devinta savaitė

29 nėštumo savaitė: Milijardai neuronų vystosi kūdikio smegenyse.

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias moliūgas, bet vis tik dar tik moliūgėlis. Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva. Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau. Kad patenkintum šiuos išaugusius poreikius, turi tinkamai maitintis. Tau reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtum jausti gana stiprius vaikelio judesius. Sek šiuos mažus spyrius, kumštelėjimus ir pranešk savo gydytojui, jei judesių sumažėtų. Kad įsitikintų, jog viskas gerai, gydytojas gali tave paprašyti skaičiuoti judesius. Turėtum jausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas. Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja tavo kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio. Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Susipirk reikalingiausius daiktus jau dabar

Štai keletas dalykų, kurių tau prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną.

 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga) ir žindukas (jei ketini jį duoti savo vaikui).

 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.

 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuosi kelias savaites po gimdymo).

 • Popieriniai virtuviniai rankšluosčiai (o gal ir lėkštės), kad būtų lengviau ir greičiau susitvarkyti po valgio.2014 m. Liepos mėn mamytės:)

 1. kabinetuke

  Kaip lauliausi pirmo ir baisu buvo
  Bet turejau knyga tai pagal ja vadovavausi, bet mano pirmas ir svarbus pirlinys ne buteliukas o pumpuke nosytes turiniui istraukti
  Nes kaip karta atpyle pienuka per nosyte tai vos neuzduso tai ir dar dabar turiu ta baimes jausma.

 2. Gretukeee

  kabinetuke parašė:
  Kaip lauliausi pirmo ir baisu buvo
  Bet turejau knyga tai pagal ja vadovavausi, bet mano pirmas ir svarbus pirlinys ne…

  reikes itraukti i sarasa ...

 3. MorenaPasion

  Aurelija08 parašė:
  ar jus jau isigijot kas buteliuku sterilizatoriu? ar mastote virinti juos pacios idomu ?

  as turiu jau sterilizatoriu. Nevirinsiu nes deformuojasi o ir nuo dazno virinimo pabala kiek girdejau

 4. User has not uploaded an avatar
  • viva
  • prieš 2 val.

  Aš jau apie 7,5kg priaugus, nors stengiuos prisilikyti, bet pastarosiomis savaitemis nelengva. Ir pirmo nėštumo metu nuo 24 sav. šoktelėjo svoris. Tad tikiuosi, kad šį kartą tiek nebeužsiauginsiu. Nes buvau 18-20kg priaugus, po gimdymo iškart 11kg liko, per pirmus metus 8 nukritos, per antrus likusius 3 šiaip taip numečiau. Bet mano atveju, nekrito tas svoris visai paprastai, nirs žindžiau iki 1,2 m. ir ilsėtis labai neturėjau kada. Tad šį kartą stengiuosi laikytis, nes viena kai esi nėščia ir stora, o visai kas kita, kai nebenėščia, bet visdar stora. Iki nėštumo net nesusimąstydavau, kad mano svoris man tiek svarbus. Beto daug priaugus, likus 1-2mėn. iki gimdymo fiziškai sunku. Taigi mano patarimas, šiek tiek kontroliuokite maisto kiekį, juk besilaukiančiai reikia tik 300 kcal daugiau, o tai visai nedaug

 5. User has not uploaded an avatar
  • viva
  • prieš 2 val.

  Kalbant apie buteliukus ir sterelizatorius, neskubėkit prisipirkti, nebent neketinate krūtimi maitinti. Man pakako 1 buteliuko ir pientraukio(pilnai pakanka virintu vandeniu praplauti), ir tai reikėjo tik pirmosiomis savaitėmis, kai speneliai žaizdoti buvo ir kol mažius išmoko teisingai žįsti. Jei tik turėsit galimybę ir norą, maitinkite krūtimi, nes tai ir patogiau( nereikia plauti buteliukų, nakty mišinių gaminti), ir pigiau(nieko nekainuoja), ir naudingiau kūdikiui(apie naudą daug galima prirašyti:)).

2014 m. Liepos mėn mamytės:)