29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga ir stiprėja. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias, bet  vis tik dar tik mažo moliūgėlio dydžio.

Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva.

Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau.

Kad patenkintumėte šiuos išaugusius poreikius, turite tinkamai maitintis: jums reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio. Jei Jūsų mityba subalansuota ir sveika, visų medžiagų turėtumėte gauti pakankamai su maistu, jei ne – pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju dėl maisto papildų vartojimo. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtumėte jausti gana stiprius vaisiaus judesius. Sekite šiuos spyrius, kumštelėjimus ir praneškite gydytojui, jei vaisiaus judesių sumažėtų. Turėtumėte pajausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas.

Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio.

Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Štai keletas kūdikio priežiūros priemonių, kurių tikrai prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

 • Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną, vėliau jų reikia mažiau.
 • Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga).
 • Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.
 • Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuoti galite kelias savaites po gimdymo).

Visus kitus daiktus, pavyzdžiui, maitinimo pagalvę, antspenius, čiulpuką ar maitinimo buteliukus, galėsite nusipirkti ir vėliau, jei matysite, kad jų tikrai reikia.

Reklama

2017 m. Sausio mėn. būsimos mamytės

 1. Eelli
  Eelli prieš 2 val.

  mano kortelėje toks sąrašiukas, manau, juo ir vadovausiuos o ko trūks galės vyras atvežti

 2. User has not uploaded an avatar
  Vytute prieš 2 val.

  Eelli parašė:
  mano kortelėje toks sąrašiukas, manau, juo ir vadovausiuos o ko trūks galės vyras atvežti

  Puikus jūsų sarasiukas tik kaip parvežti žiemą namo daikteliai, aš sau matau dantų pastos buvau neirasius o sodros pažymėjimo kiek žinau nereikia jau

 3. User has not uploaded an avatar
  ingaska86 prieš 2 val.

  Sveikos busimos mamytes, o ar yra cia mamyciu is Vilniaus?

 4. User has not uploaded an avatar
  pliusas prieš 1 val.

  jobertele parašė:
  Sveikos. O Gliukozės tyrimas yra privalomas?ar tik jej riziką mato? O kas jej kažkas ne taip?ar yra kam buvę?

  Man taip pat gydytoja paskyrė pasidaryti šį tyrimą, nors nebuvo jokių ypatingų priežasčių. Tiesiog geriau žinoti, kad paskui nebūtų problemų. Aš taip pat skaniai sugėriau, nors esu didelė saldumynų mėgėja, įsispaudžiau dėl visa ko citrinos riekelę. Per tas dvi valanadas nepajutau jokių nemalonių pojūčių. Tik valgyti norėjosi po kurio laiko

 5. Melisaaa prieš 51 min.

  Sveikos mamytes is Kauno gal kažkas Girstutyje lankote ar zadate lankyti baseina??