29 nėštumo savaitė

Vaikelis 29 nėštumo savaitę

Dvidešimt devinta savaitė

29 nėštumo savaitė: Milijardai neuronų vystosi kūdikio smegenyse.

Moliūgėlis. Vaikelis toliau sparčiai auga. Nuo praėjusios savaitės jis priaugo beveik 200 g ir sveria šiek tiek daugiau nei 1150 g – tai jau ne pats mažiausias moliūgas, bet vis tik dar tik moliūgėlis. Jo ūgis greičiausiai jau viršija 38 cm. Toliau bręsta plaučiai ir vystosi raumenys. Smegenys darosi vis didesnės, jose dabar vystosi milijardai neuronų, todėl didėja ir vaikelio galva. Nėra ko stebėtis, kad taip sparčiai augančiam vaikeliui reikia daug daugiau maistinių medžiagų negu anksčiau. Kad patenkintum šiuos išaugusius poreikius, turi tinkamai maitintis. Tau reikės daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio. Šiuo metu kietėja kūdikio skeleto kaulai – kiekvieną dieną jiems papildyti reikia apie 200 miligramų kalcio.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi

Tavo kūnas 29 nėštumo savaitę

Faktas

Vyriausia žinoma gimdyvė rumunė Adriana Iliesku (Adriana Iliescu). Gimdant ji buvo 66 metų amžiaus. Ji pastojo po nevaisingumo gydymo.

Dabar turėtum jausti gana stiprius vaikelio judesius. Sek šiuos mažus spyrius, kumštelėjimus ir pranešk savo gydytojui, jei judesių sumažėtų. Kad įsitikintų, jog viskas gerai, gydytojas gali tave paprašyti skaičiuoti judesius. Turėtum jausti mažiausiai 10 judesių per 2 valandas. Šiuo metu gali sugrįžti seni geri „draugai“ – rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Nėštumo hormonai vis labiau atpalaiduoja tavo kūno raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atsipalaidavimas ir didėjančios gimdos spaudimas lėtina medžiagų apykaitą. Tai gali paskatinti dujų kaupimąsi žarnyne, ypač po didesnio maisto kiekio. Dar viena bėda, dėl kurios gali kaltinti vis didėjančią gimdą ir vidurių užkietėjimą, yra hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Darbelis 29 nėštumo savaitei

Susipirk reikalingiausius daiktus jau dabar

Štai keletas dalykų, kurių tau prireiks pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai laiko ir galimybių apsipirkti beveik nebus:

• Sauskelnės ir drėgnos servetėlės. Vidutiniškai naujagimiui reikia 12 sauskelnių per dieną.

• Kūdikio priežiūros priemonės: specialios žirklutės nagams kirpti (bukais galais), vandens termometras, kūno termometras, nedidelis specialus siurbtukas nosies gleivėms išsiurbti (kūdikiui susirgus sloga) ir žindukas (jei ketini jį duoti savo vaikui).

• Švelnūs skalbimo milteliai kūdikio drabužėliams.

• Higieniniai įklotai po gimdymo (kraujuosi kelias savaites po gimdymo).

• Popieriniai virtuviniai rankšluosčiai (o gal ir lėkštės), kad būtų lengviau ir greičiau susitvarkyti po valgio.

Būsimos 2015 m. Gegužės mėnesio mamytės

Indrullkaa prieš 1 val.

Silkverpe parašė:
    Nu ka cia patarsi. Man buvo patogiausiai kai viskas salia mano lovos ir po ranka (t.y. lovele ir vystymo staliukas). Juolab jei planuose yra paciai maitinti. Nepris…

Tai vat uz tai, realiai viskas atrodo suprantama ir normalu. Tik kai nera su kuo labai pasitarti, tai pradedu kartais blaskytis visai be reikalo.

2. DonaMaradona
    DonaMaradona prieš 28 min.

Na va paskaiciau kas ko bijo pries pora dienu dar snekejau su drauge, sakau as tai visai gimdymo nebijau, sakau juk vyras bus, paguos nors realiai zinau kad jis skausmo nekentes :)bet gal as psichologiskai saugiai jauciuosi todel taip ir galvoju.o be to kaip kazkas sakete kas pirma karta gimdysim nezinom ko bijot,o bijot kad kazkas pripasakojo baisiu istoriju manau nereiketu, kiekviena skausma istveria skirtingai,o ir pats skausmas unikalus.as tai stengiuosi isviso negalvot apie tai,nes visgi vienaip ar kitaip teks pagimdyti.gal tiesiog reiketu galvoti racionaliai - skausmu bus,bet viska istversim ir viskas bus gerai;) visoms mums to ir linkiu;)

3. Dievas prieš 18 min.

As tai nuteikiu save gimdysiu be skausmo o kaip bus taip svarbu sveika lelyte gimtu

4. dolitukeee
    dolitukeee prieš 14 min.