31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

Trisdešimta pirma savaitė

31 nėštumo savaitė: Vaikutis gali pasukti galvą į vieną ir kitą pusę.

4 apelsinai. Tavo vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai). Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet tave tikrai nustebins, kaip greitai jis perpras šį ir kitus gestus. Riebalai, kuriuos jis intensyviai kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas

2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) pagimdė aštuntuką (2 mergaites ir 6 berniukus). Visi kūdikiai gimė gyvi ir išgyveno bei kartu atšventė pirmąjį gimtadienį. Tai pirmas kartais, kai po vieno gimdymo išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar gali pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šių išskyrų būna, kitoms ne, tačiau, kad ir kuriai grupei priklausytum, būk rami – tavo krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Ar pastebėjai, kad retkarčiais gimdos raumenys susitraukia ir tavo pilvas sukietėja? Kai kurios moterys antroje nėštumo pusėje jaučia šiuos vadinamuosius Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmius. Jie trunka apie 30–60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Nepamiršk, kad iki 37-os savaitės kūdikis laikomas neišnešiotu. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas. Nedelsdama kreipkis į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrei anksčiau.

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Susikrauk krepšį, kurį pasiimsi į ligoninę

Nėštumas yra nenuspėjamas, tad geriau turėti paruoštą krepšį jau dabar. Be abejo, tau reikės dantų šepetėlio ir švarių (mažesnio dydžio :) drabužių po gimdymo, tačiau yra dar keli daiktai, kuriuos turėtum įsimesti į krepšį:

 • nuotrauką ar kokį mielą asmeninį niekutį, į kurį galėsi sutelkti dėmesį sąrėmių metu;
 • energijos teikiančių užkandžių, taip pat kramtomosios gumos ar pastilių, gaivinančių burnos kvapą;
 • savo mėgstamiausią pagalvėlę, jaukias šiltas kojines ir patogias šlepetes;
 • knygą ar žurnalų (rimtą literatūrą palik namuose – vis tiek nesugebėsi susikaupti);
 • naktinius marškinius, su kuriais būtų patogu žindyti, ir žindyvės liemenėlę;
 • kremą, tepalą ar kokią kitą priemonę skaudantiems speneliams;
 • tinklinių kelnaičių ir higieninių įklotų, kurių prireiks po gimdymo;
 • kūdikio drabužėlius;
 • mažiausio dydžio sauskelnių;
 • videokamerą, fotoaparatą ir jų įkroviklius.

 

Mūsų puslapyje "Gimdyvės krepšelis" gali pasižymėti sau reikalingus daiktus ir atsispaudinti sąrašą. 

O dalyje "Kūdikio kraitelis" rasi viską ko galėtų prireikti tavo mažyliui.

Reklama


Būsimos 2015 m. sausio mamytės

Skaityti visus komentarus (4848)
 1. Laukianti-sulaukianti
  Laukianti-sulaukianti prieš 3 val.

  oxanycka parašė:
  Tuo pačiu kai pildysi vienakrtinę nėščiai, paprašyk ir užpildyti soc.pašalpai, bus mokama tau iki gimdymo po 350 lt, jei nėra kitų pajamų. Po gimdymo tas pats iki v…

  o cia visoms prklauso,kurios nedirbancios? ar kaip?

 2. User has not uploaded an avatar
  oxanycka prieš 3 val.

  Laukianti-sulaukianti parašė:
  o cia visoms prklauso,kurios nedirbancios? ar kaip?

  Na tavo šeimos atvejį mes aptarėme per asmenines žinutes, tai ten kur būsto šildymo kompensacija,ant to paiteis prašymo prašoma ir soc.pašalpa šeimai. Jei kas dar neaišku rašyk ten.

  Dar pakartoju info kur kiekvienai aktuali:

  Jei Sodra nemoka (kadangi nedirbate), prieš nėštumą soc.paramos skyrius moka 260 lt, nėščiosios pašalpą.Kreiptis jei mieste savivaldybė, socialinės paramos skyrius, jei rajonas, tai seniūnija, arba WWW.SPIS.LT.

  Po to kai gimsta mokama 1430 lt, prieš tai deklaravus vaiko gyv.vietą prie vieno iš tėvų,ir išėmus gim.liudijimą.

  Paskui yra IŠMOKA VAIKUI (97 lt iki 3m.; 52 lt iki 7m., jei šeimos pajamos per mėn.neviršija 525lt vienam asmeniui (asmenis skaičių daugint iš 525, ir per mėn negali viršyti tos sumos šeimos pajamos).

  Visai kita rūšis yra pagalba šeimai -SOCIALINĖ PAŠALPA, ji mokama kai vienam asmeniui šeimoj neišeina po 350 lt, (šeimai 3 asmenų 350*3=1050 lt) jei pajamos į rankas didesnės nei ta suma, pašalpa nebemokama. Nebent galima kreiptis dėl šilumos kompensacijos,bet ten daug niuansų.

 3. Joliteja
  Joliteja prieš 1 val.

  Judituksss parašė:
  Na o kada planuojat išeiti atostogu?
  Turiu tokį klausymeli , smalsumui , kai laukiates dvynuku jie anksciau gimsta ar t…

  Na priklauso kaip ir visoms dekretas nuo 30 savaites, tik sau gali pasilengvinti su atostogomis ar jei jau blogai su biuleteniu. Del gimimo tai noretusi jog jie islauktu tuos devynis menesiukus, bet... nzn kaip ir kas gali nutikti. Daug kas sako jog gimsta jie anksciau - pries laika. As dar nieko neturiu jiems susipirkusi, nei sau i ligonine... Aj turiu tik vezimuka ir autokedutes, bet dar reikia nusipirkti adapteri auto kedutem, jog tiktu prie vezimuko remo.

 4. User has not uploaded an avatar
  Tarela prieš 1 val.

  Joliteja, spesi dar supirkti ;) as dar visai nieko neturiu

 5. aidyte28
  aidyte28 prieš 14 min.

  oxanycka parašė:
  Tuo pačiu kai pildysi vienakrtinę nėščiai, paprašyk ir užpildyti soc.pašalpai, bus mokama tau iki gimdymo po 350 lt, jei nėra kitų pajamų. Po gimdymo tas pats iki v…

  O kada ir kokius prasymus reikia rasyti. As i dekreta iseinu spalio 31 d. Ir kas tada?

40 | 12 | M
10,00 Lt
38 | 10 | S
40,00 Lt
38 | 10 | S
70,00 Lt