31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

Trisdešimta pirma savaitė

31 nėštumo savaitė: Vaikutis gali pasukti galvą į vieną ir kitą pusę.

4 apelsinai. Tavo vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai). Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet tave tikrai nustebins, kaip greitai jis perpras šį ir kitus gestus. Riebalai, kuriuos jis intensyviai kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas

2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) pagimdė aštuntuką (2 mergaites ir 6 berniukus). Visi kūdikiai gimė gyvi ir išgyveno bei kartu atšventė pirmąjį gimtadienį. Tai pirmas kartais, kai po vieno gimdymo išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar gali pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šių išskyrų būna, kitoms ne, tačiau, kad ir kuriai grupei priklausytum, būk rami – tavo krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Ar pastebėjai, kad retkarčiais gimdos raumenys susitraukia ir tavo pilvas sukietėja? Kai kurios moterys antroje nėštumo pusėje jaučia šiuos vadinamuosius Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmius. Jie trunka apie 30–60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Nepamiršk, kad iki 37-os savaitės kūdikis laikomas neišnešiotu. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas. Nedelsdama kreipkis į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrei anksčiau.

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Susikrauk krepšį, kurį pasiimsi į ligoninę

Nėštumas yra nenuspėjamas, tad geriau turėti paruoštą krepšį jau dabar. Be abejo, tau reikės dantų šepetėlio ir švarių (mažesnio dydžio :) drabužių po gimdymo, tačiau yra dar keli daiktai, kuriuos turėtum įsimesti į krepšį:

• nuotrauką ar kokį mielą asmeninį niekutį, į kurį galėsi sutelkti dėmesį sąrėmių metu;
  • energijos teikiančių užkandžių, taip pat kramtomosios gumos ar pastilių, gaivinančių burnos kvapą;
  • savo mėgstamiausią pagalvėlę, jaukias šiltas kojines ir patogias šlepetes;
  • knygą ar žurnalų (rimtą literatūrą palik namuose – vis tiek nesugebėsi susikaupti);
  • naktinius marškinius, su kuriais būtų patogu žindyti, ir žindyvės liemenėlę;
  • kremą, tepalą ar kokią kitą priemonę skaudantiems speneliams;
  • tinklinių kelnaičių ir higieninių įklotų, kurių prireiks po gimdymo;
  • kūdikio drabužėlius;
  • mažiausio dydžio sauskelnių;
  • videokamerą, fotoaparatą ir jų įkroviklius.

Mūsų puslapyje "Gimdyvės krepšelis" gali pasižymėti sau reikalingus daiktus ir atsispaudinti sąrašą.

O dalyje "Kūdikio kraitelis" rasi viską ko galėtų prireikti tavo mažyliui.

2014 metų Gruodinukai ;)

Skaityti visus komentarus (3192)
  1. CherryLips
    CherryLips prieš 34 min.

a.butke parašė:
    sveikos norejua pasiteirauti, kaip manote, ar verta gruodinukui pirkti atskira patalyne i vezimeli, ar imanoma issiverst isu vokeliasi, pledukais siltais ir tt?

Aš turiu pūkinį kombinezoną ir vilnonį pleduką. Daugiau nieko papildomai nežadu pirkti

2. Vaidu
    Vaidu prieš 17 min.

o i vezimeli dedasi pagalvele?

3. gabrivara
    gabrivara prieš 14 min.

Vaidu parašė:
    o i vezimeli dedasi pagalvele?

naujagimiui ir namie pagalweles nereikia,tik merliuka geriausiu atveju,o galima ir nieko.O i vezimeli tuo labiau nereikia,nes bus su kepuryta,ir kompinezonas greiciausiai bus su kapisoniuku

4. 1990
    1990 prieš 5 min.

a.butke parašė:

As pirkau patalyne i vezimeli

5. Esoff
    Esoff prieš 1 min.

1990 parašė:
    As pirkau patalyne i vezimeli

O as merginos nesuprantu,kas cia per patalyne i vezimus? Mini pagalvele,mini koldryte?