31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar galite pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šios išskyros pasirodo dar iki gimdymo, kitoms ne, tačiau, bet kuriuo atveju krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Retkarčiais galite pastebėti, kad pilvas sukietėja. Tai vyksta dėl gimdos raumenų susitraukimo. Antroje nėštumo pusėje dauguma jaučia šiuos susitraukimus, vadinamus paruošiamaisiais sąrėmiais (užsienyje populiarus ir kitas – Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmių pavadinimas).

Paruošiamieji  sąrėmiai trunka apie 30-60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Nedelsdama kreipkitės į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrėte anksčiau.

Taip pat skaitykite

Paruošiamieji sąrėmiai

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Nors dar tik prasideda 31 nėštumo savaitė, ir net jei nėštumo eiga yra visiškai sklandi, visada yra galimybė, kad gimdymas prasidės anksčiau, nei nustatyta gimdymo data. Tad pasiruoškite daiktus į gimdymo namus jau dabar.

Ne visuose gimdymo namuose yra vienoda tvarka, tad geriausia būtų pasidomėti iš anksto, ką iš sąrašo reikia pasiimti į jūsų pasirinktus gimdymo namus, o ką gausite vietoje. Pavyzdžiui, daugumoje gimdymo namų naujagimiai rengiami ligoninės drabužėliais, tad jums gali prireikti tik vieno kūdikio rūbelių komplekto kelionei namo.

Naujausią informaciją iš pirmų lūpų, patarimus ir atsiliepimus apie gimdymo namus rasite forume "Kur gimdyti?"

Kad labai neapsikrautumėte, vadovaukitės principu, kad į krepšį reikia dėti tik tuos daiktus, kurie yra tikrai būtini ir kurių gali prireikti pirmąją parą, visa kita artmieji galės nupirkti ar atvežti vėliau.

Reklama

2017 m. Vasario mėnesio būsimos mamytės

 1. svajonese
  svajonese prieš 29 min.

  Vytute parašė:
  mane jau savaitę pykina, skauda skrandį ir galvą... Galvojau noro virusas, nes ir temp 37 laikosi, ir pora kart viduriavau.

  Uzuojauta jum tikiuosi man cia nebus virusas labai bijau,man laikas nuo laiko pykinimas gryzta ir sleikstulys ir galvos skaudmas,jau laukiu gimdymo labai ir tik dbr supratu tas mamas kur sakydavo greiciau pasigimdyt

 2. Čiukčia
  Čiukčia prieš 24 min.

  kalipso parašė:
  Tai vat, kad nescia tai nereiskia kad kiausinis aisku, juk va kiek situaciju buna, kad gulimas rezimas reikia saugotis ir pan. As manau, jei jauties gerai, tai vi…

  Man asmeniškai - Milgaudas

 3. domaneta
  domaneta prieš 15 min.

  Čiukčia parašė:
  Nežinau kiek tiesos tame, bet rankų ilgai iškėlus laikyti nepatariama dėl to, jog vaikeliui virkštelė gali apsisukti aplink kaklą.

  Kai teko pabuvoti gimdymo namu priimamajame, gavau pylos nuo daktares uztai, kad atsigulusi antnugaros uzsimeciau rankas po galva ...Ji man sako: "Taip daryti jau nebegalima, apsisuks virkstele" . Dabar vengiu kilnoti rankas, nors visada galvojau,kad cia mitas.

 4. kalipso
  kalipso prieš 10 min.

  daivadance parašė:
  pries pirma mano nestuma mano drauge buvo is tu nesciuju kuri dare viska...8 menesyje atrode tikra didvyre...neislepusi/nsitezusi ir aktyvi..tik tas aktyvumas baig…

  Labai liudna istorija, tikra nelaime... Bet ar mama kalta, kad sirdute nustojo plakti? Ar tu busi kaip kiausinis ar perdetai aktyvi, manau tip kiekvienai gali nutikti. As manau, kad esu nei tokia nei tokia, tikiuosi geriausio, to linkiu ir vusoms cia esancioms, kad tiek jus tiek vaikuciai butumet sveiki ir stiprus

 5. domaneta
  domaneta prieš 5 min.

  lunnaa parašė:
  Ar jau isrinkot savo vaikui vardus ? Jej nepaslaptys pasidalinkite apie kokius vardus svarstote

  Mes issirinke Michael, aisku vadinsime Mykoliuku, Misha, Moisha... Pirmo sunaus - Daniel. Labai dera su ne lietuviska pavarde:))