31 nėštumo savaitė

Vaikelis 31 nėštumo savaitę

4 apelsinai. Vaikelio ūgis yra apie 41 cm, svoris – apie 1 kg 500 g (maždaug tiek sveria keturi dideli apelsinai).

Mažylis pradeda dar vieną augimo spurtą. Jis jau moka pasukti galvą į vieną ir į kitą pusę. Kol kas jis dar nežino, kad šis judesys reiškia „ne“, bet šį ir kitus gestus jis perpras tikrai greitai.

Riebalai, kuriuos jis kaupė pastarąsias savaites, gražiai pripildė mažas kojytes ir rankytes – dabar jos kur kas apvalesnės. Kaip ir žandukai.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 31 nėštumo savaitę

Faktas 2009 m. sausio 26-ą dieną Nadia Suleman (Nadya Suleman) susilaukė aštuntuko (2 mergaičių ir 6 berniukų). Nors tai ne pirmas pasaulyje aštuntukas, tačiau tai pirmas kartas, kai po vieno gimdymo ilgiau nei vienerius metus išgyveno tiek daug mažylių.

Jau dabar gali pastebėti tirštas gelsvas spenelių išskyras. Jos vadinamos priešpieniu arba krekenomis. Vienoms moterims šių išskyrų būna, kitoms ne, tačiau, kad ir kuriai grupei priklausytum, būk rami – tavo krūtys tikrai ruošiasi naujagimio žindymui.

Ar pastebėjai, kad retkarčiais gimdos raumenys susitraukia ir tavo pilvas sukietėja? Kai kurios moterys antroje nėštumo pusėje jaučia šiuos vadinamuosius Brakstono Hikso (Braxton Hiks) sąrėmius. Jie trunka apie 30–60 sekundžių, yra neritmiški, nereguliarūs ir šiuo nėštumo periodu turėtų būti reti ir neskausmingi. Nepamiršk, kad iki 37-os savaitės kūdikis laikomas neišnešiotu. Padažnėję sąrėmiai, net jei jie ir neskausmingi, gali būti signalas, kad prasidėjo priešlaikinis gimdymas. Nedelsdama kreipkis į gydytojus, jei: pagausėjo makšties išskyrų arba jos pasikeitė (ypač jei išskyros vandeningos, gleivėtos, rausvos ar jose yra kraujo), skauda pilvą ar prasideda panašus į menstruacinį pilvo maudimas, pajunti daugiau nei keturis sąrėmius per valandą, padidėjo spaudimas dubens srityje ar pradėjo skaudėti apatinę nugaros dalį, ypač jei tokių skausmų nepatyrei anksčiau.

Darbelis 31 nėštumo savaitei

Susikrauk krepšį, kurį pasiimsi į ligoninę

Nėštumas yra nenuspėjamas, tad geriau turėti paruoštą krepšį jau dabar. Be abejo, tau reikės dantų šepetėlio ir švarių (mažesnio dydžio :) drabužių po gimdymo, tačiau yra dar keli daiktai, kuriuos turėtum įsimesti į krepšį:

 • nuotrauką ar kokį mielą asmeninį niekutį, į kurį galėsi sutelkti dėmesį sąrėmių metu;
 • energijos teikiančių užkandžių, taip pat kramtomosios gumos ar pastilių, gaivinančių burnos kvapą;
 • savo mėgstamiausią pagalvėlę, jaukias šiltas kojines ir patogias šlepetes;
 • knygą ar žurnalų (rimtą literatūrą palik namuose – vis tiek nesugebėsi susikaupti);
 • naktinius marškinius, su kuriais būtų patogu žindyti, ir žindyvės liemenėlę;
 • kremą, tepalą ar kokią kitą priemonę skaudantiems speneliams;
 • tinklinių kelnaičių ir higieninių įklotų, kurių prireiks po gimdymo;
 • kūdikio drabužėlius;
 • mažiausio dydžio sauskelnių;
 • videokamerą, fotoaparatą ir jų įkroviklius.

 

Mūsų puslapyje "Gimdyvės krepšelis" gali pasižymėti sau reikalingus daiktus ir atsispaudinti sąrašą. 

O dalyje "Kūdikio kraitelis" rasi viską ko galėtų prireikti tavo mažyliui.

Reklama

2016 m. Gruodžio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 4 val.

  Pupa Pupa parašė:
  O jis saugus kaip vaistinis preparatas nėščiajai? Ar darėte kada tokį ir ne prieš gimdymą nėštumo metu? Ar saugu domina?

  Va man kaip dabar uzketeja vidurei tai as sau viena pastatau..bet nesuveikia iskart i vakara tiktai..bet vistiek manau geriau nei gerti ten toki specalu skisti...

 2. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 4 val.

  BiruteSa parašė:
  Vat būtent fairy, tesco vaikiški, persil non-bijo turi prierašą prie kai kurių ingridientų, kad gali dirginti odą. Optiniai balikliai, kaip supratau - blogis. Na l…

  Na taip pritariu

 3. BiruteSa
  BiruteSa prieš 2 val.

  Marijuke24 parašė:
  Na taip pritariu

  Ai darmintis, aš nuo vaikystės buvau labai jatri kvapams, nuo aštresnių pykindavo. Mama sakė, kad nuo tarybinių buteliukų čiulptukų žiaugčiodavau, tai teko nuo labai anksi maitinti šaukšteliu. Visi aplinkiniai klausdavo, kaip ji nuo proto nenušoka. Nors jokių alergijų nesu turėjusi. Aš apskitai iki 30 metų nei dorai daktarų mačius buvau, nei ligoninių žodžiu, aš kažkaip daugiau kreipiu dėmesį į natūralius ploviklius be kvapų, nes jei mano panelė paveldės jautrumą kvapams, tai išskalbsi kvapniai, o po to vaikas neramiai miegos ar žiagčios... kam tų sintetinių kvapų pati vargo dėl to galiu apturėti daugiau nei praktiškumo.

 4. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 2 val.

  BiruteSa parašė:
  Ai darmintis, aš nuo vaikystės buvau labai jatri kvapams, nuo aštresnių pykindavo. Mama sakė, kad nuo tarybinių buteliukų čiulptukų žiaugčiodavau, tai teko nuo laba…

  As sutinku..nes as pati nepakenciu aitriu kvapu..man kvapais labai sunku itikti..man net namie nevisos gali buti geles..nes man smirda. Kvepalus man sunku issirinkti..o del drabuziu as dazniausiai dzuovinu lauke..o jai dziovinu dzoviklei vistiek dar i lauka iskabinu isvedint.

 5. Skaisčiai juoda... prieš 1 val.

  Merginos o kas jau dekrete kokius dokumentus ten reikia tvarkyti? Reikia darbe kokio prašymo? Ar sodroi? Neysivaizduoju kokia dabar tvarka