34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio.

Ant liežuvio jau susiformavę skonio svogūnėliai, tad vaikutis jau galėtų atskirti saldų skonį nuo rūgštaus.

Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai būtų didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubėtų ateiti į pasaulį anksčiau: 99% šią savaitę gimusių kūdikių išgyvena. Be to, dauguma jų išvengia rimtesnių ar ilgalaikių nepilno išnešiojimo nulemtų sutrikimų.

Dauguma mažylių šiuo metu jau būna įsitaisę žemyn galva, nors gali būti ir taip, kad jis apsivers dar kelis kartus iki gimdymo. Būna ir tokių atvejų, kai kūdikis padėtį pakeičia likus vienai kitai dienai iki gimdymo.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama

2016 m. Spalinukų belaukiant

 1. User has not uploaded an avatar
  aurelcik89 prieš 7 min.

  Sveikos, įdomu pasidarė ar visos susitarusios važiuos gimdyti, nes manęs daug kas klausia ir nustemba kaip tu nesusitarusi važiuosi gimdyti, ar nebijai. Nesuprantu ko bijoti, juk ligoninej ne vienas budintis gydytojas ir akušerė. Jeigu nėštumas normalus, jaučiuosi gerai, tai kam tartis? ar manoma kad daktarai geriau atliks savo darba, ar gi šiais laikais nėra kur pinigėli dėti.

 2. lazdlaur
  lazdlaur prieš 4 min.

  uogaite parašė:
  Ka komentavo jusu gine del to bilirubino?

  Na man buvo rade liepos viduryje, tai liepe stebeti ar neprades niezeti oda. Bilirubinas rodo kepenu problemas. Turejau ateiti po savaites su slapimu tyrimams ir buti nevalgius, jei prireiktu kepenu fermentus tirtis. Pasikoregavau mityba, paskaiciau kas nepatinka kepenims, isbraukiau is mitybos, padidinau vandens su citrina kieki ir po savaites atejus buvo jau norma. Bet kai rado padidinta gine mano visiskai nepanikavo, juolab, kad man oda nei persejo, nei niezejo. Sake buna, kad nestumo metu pasitaiko vienkartiniai tyrimu nukrypimai, kurie po savaites ar dvieju grizta i norma.

 3. No-sugar
  No-sugar prieš 4 min.

  tustee parašė:
  Nu ir tegul reikalauja, ar ji nuo to bus blogesne mama? Toks laikas dabar, kad daugumai moteru atrodo, jog cp paprasciau nei gimdymas ir kam cia kankintis. Kitos bi…

  Mama ji tikrai nebus blogesne ir mes nesmerkiam nei vienos kuri rinksis vienoki ar kitoki gimdymo buda as ir pati galiu rinktis kaip gimdyti bet artejant terminui vis labiau linkstu prie bandymo paciai. Tiesiog mes kalbam kad suplanuotas cezaris kartais turi pasekmes aisku vienoms tai smulkmenos kitos nori isvengti ju. Taip pat daug kas nuo isitikinimu priklauso. Juk yra mamu kurioms ir nuskausminamieji gimdant yra nuodai vaikui bet del ju istvertu kanciu jos geresnem mamom nebus.

 4. User has not uploaded an avatar
  Monnyk prieš 4 min.

  Saunuoles mamytes ,kad jau susiruoset tikiuosi ir as greit tam prisiruosiu.. na tikrai sunku prisiruosti , su pirmaja skubejau ,dabar ne stovi maisai su rubeliais kuriuos reikia isskalbti, islyginti, nupirkti vonele, sutvarkyti vezima, bet jauciuosi taip lyg visam tam dar turiu laiko na is dalies daug ka nuo mazosios turiu, gal del to nesiskubinu.

 5. _Brashke_
  _Brashke_ prieš 22 sek.

  Pirmakartems tikrai kitaip, norisi, kad viskas butu svaru ir tobula o sikart as kazkaip nepersistengiu, kad ir su rubeliais, ar ne geriau juos veliau isskalbt, o ne pries 2 men ir laikyt tasej kazkur uzdarytus?