34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama


Būsimos 2015 m. kovo mėnesio mamos ;)

 1. bellaaa
  bellaaa prieš 7 val.

  IevaDrun parašė:
  mes kadangi uk gyvenam, tai kaip tik noretumem, kad seneliai kuo greiciau pamatytu anuka..deja, tepamatys po pusantro menesio draugai, tai man nesvarbu..p…

  Mes ir gyvenam uk. Mazylis turi gimt kovo 27d mano tevai atskrenda balandzio 11d porai savaiciu pabut su mumis ir anukeliu draugai gali ateit aplankyt po kokiu 3men. Noris islaikyt imtymuma kad pradzioj tik artimiausi butu salia. Juk ir vaikui ir mums reikia apsiprast su mumis o draugai gali veliau aplankyt.

 2. diana690
  diana690 prieš 7 val.

  giedreb. parašė:
  Oho, mūsų vienodos grupės,bet minusas, o nieko neleido.... Sunerimti? Pirma minus

  Manau gydytojai zino ;) pirmo nestumo metu man irgi neleidom. O va antro leido;) gal cia irgi itakos turi.. ;) net nezinau..

 3. Dooviliukas
  Dooviliukas prieš 5 val.

  jolanta.jakimaviciene parašė:
  Mamos , kuom zadate prausti leliukus? Ar naudosite kazkoki muila ar tik vandenuku? Mano pazystama neseniai pagimde jai ligoninei pasiule SEBAMED muiliuka kudikiams.…

  Nusipirkom Weleda kalandula baby sako net geresnis uz sebamed. Bet planuojam naudoti tik po kokio menesiuko gal

  Geriu visa nestuma Pregnacare vitaminus,folio rugzti,magni kartais pageriu ir vitamina c ir kazkaip puikiai jauciuos

  Pataliukus jau turim su lovyte

  Tase nesukrauta dar,bet manau jau viska turiu rubeliai ir tie jau isplauti ir islyginti

  Del pientraukio tai rankini Avent turiu

 4. Dooviliukas
  Dooviliukas prieš 5 val.

  Oriii parašė:
  Man paskaitelej apie ivairius kremiukus,vitaminus tiek mums ( busimoms) mamytems,tiek leliukams tai labai gyre weleda gaminius.. Nezinau ar ju asortimente yra aliej…

  As weleda pirkau sampuna ir kunui viename.bet yra ir atskiru.yra ir aliejukas kuri manau irgi nusipirksiu. Kiek skaiciau weleda organic produktas,tai reikia tiketis kad tiks ir patiks bet neskubesiu aliejuko pirkti,nes krikstadukte su weleda prause tai sake jokio net aliejuko po to nereikia,odyte minkstute lieka

 5. debesiss
  debesiss prieš 4 val.

  Nu jau nesamone uzsidaryti pirma men nuo visu, net ir tevu.. tai ir i laukuti gal pradesit eit tik po menesio? manau kai kurios mamytes per daug viska sureiksmina ir bijo per daug visko


€ 15,93 / 55 Lt
40 | 12 | M
€ 2,90 / 10 Lt