34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama


2015 metų SPALIUKAI

 1. Viviki
  Viviki prieš 47 min.

  vaidlena parašė:
  As ir rasiau asmenine, bet taip ir likom beitrauktos ir mes

  visu kuriu gavau zinutes yra itrauktos .. parasykit visa info dar karta

 2. S.a.n.d.r.a
  S.a.n.d.r.a prieš 24 min.

  mummyc parašė:
  Seip labai daug domejausi apie primaitinima ir tas kad leidzia nuo 4 men primaitinti tiesiog yra marketingas nes realiai viskas issivysto pas vaika tik nuo 5 men su…

  paskaitykit kelias knygas ir visose skirtingai raso mes pradejom tik nuo vienos morkos, mus isbere, palaukiau kol praeis berimas, gal po geros savaites vel bandem ragaut tada jau tryniau su bulvyte, ir vel ragaudavom as neduodavau po bliuda koses, mes tik ragaudavom po sauksteli, kita diena du, kol isibegejom iki 200ml per diena tai Domas buvo jau puses metuku, beje as dar ir pati maitinau.(iki metu ir menesio) kosytes skiesdavau savo pienuku, ir budavo taip sutrintos kad ne gumuliuko nebudavo,. vaiko maiste gumuliukai( stambesni gabaliukai) atsirado tik data kai dantukus turejo.
  o jus ir toliau auginkit vaikuti pagal instrukcijas del alergiju as nesutinku, manau ka valgai nescia ta turi valgyt ir maitindama savo mp, nes vaikutis jau mamos pilvuke ragauja ta ka valgo mamyte kiekviena mama daro savaip, SVARBIAUSIA KAD VAIKUTIS PAMAITINTAS,MYLIMAS, IR PRIZIURETAS as dariau taip kaip gydytoja sake ir pasitardavau su mamom

 3. simuxa
  simuxa prieš 24 min.

  Isiterpsiu ir as del primaitinimo nesuprantu, mamos, kur jus skubat tuos vaikucius primaitindamos nuo 4 men ar dar mazesnius, duokit savo pienelio, juk jo gauna tiek trumpai,jei tik turit, o kosiu prisivalgys visa likusi gyvenima ir dar visokio brudo. Tai maitinkit savo pieneliu iki puses metuku be jokiu primaitinimu jei tik turit jo, sekmes visom

  .

 4. S.a.n.d.r.a
  S.a.n.d.r.a prieš 23 min.

  saulyta parašė:
  Man dar nesake skaiciuot

  man irgi...

 5. Judita
  Judita prieš 10 min.

  Sveikos mamytes. Kaip jusu sveikateles? Mano tai lb prasta lb sveikatos neturiu. Lb gimda susitraukineja lb klubus skauda nesuprantu ko taip... Su pirmu pries 6 metus taip tikrai nebuvo