34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama


2016 metų Sausio mėnesio mažylių belaukiant

 1. Lotavil
  Lotavil prieš 34 min.

  kulverstukasss parašė:
  As ir nemiegojus leksiu pas gyd sendien tj klausiu del tu traukimu ka sakys

  Parasykit po to ką gydytoja sakė

 2. heliti
  heliti prieš 19 min.

  Labas rytas mergaites, as sianakt visai be miego, labai skauda kirksnis net ramybes busenoj, neislipu is lovos be pagalbos skausmas toks stiprus kad atrodo tuoj kojos kaip tom pigiausiom barbem ims ir islus Juokas pro asaras ar kuriai nors irgi taip skauda? cia gal normalu? nes vaikelis jau apsisukes, gal uzspaudzia koki nerva?? Net nezinau ka daryt, nepaeinu vyras 3 kartus nakti padejo atsikelt ir nueit i wc einu issizergusi lyg gimnastikos kamuolys tarp koju. Jei tik suspaudziu kojas jauciu astru skausma kirksnyse, gaktos srityje, ant kairio sono visai negaliu atsigult

 3. Rita K.
  Rita K. prieš 6 min.

  Sveikos mamytės vis stebiu jūsų forumą , bet neparasau nieko norėjau paklausti kauniečių mamyciu ar lankotės kursuose, jei taip tai kuriuose norėčiau šiandieni į kuriuos nors nueiti,gal kuri planuoja keliauti?

 4. Julcia.P
  Julcia.P prieš 5 min.

  As ir sian blogai miegojau., i tualeta gal 5 kartus keliaus dar ir nugara virsui visa nakti skaudejo, kad masazo reikejo.. Gal cua jau ciuzinys man netinka, per sunki jam pasirodau

 5. julijagf
  julijagf prieš 1 min.

  Mano rytinis atssistojimas ant klibanciu koju daug maz taip atrodo
  Tk be sypsenos


42,86 €
46 | 18 | L
330,00 €
4,34 €
38 | 10 | S