34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.2014 m. spalinukai :-)

Skaityti visus komentarus (2998)
 1. Aleksandra...
  Aleksandra... prieš 45 min.

  Na, susizinoti reikia. As tiksliai nzn...Logishkiausia, kad turetu priklausyt. o jei kas tau pvz nutiktu (neduok dieve aishku), tai tevas pirmas, kuris turetu priziureti vaikus. Net jei ir nesusituoke. na, cia mano logika. Bet daznai istatymai ir logika nesueina

 2. Aleksandra...
  Aleksandra... prieš 41 min.

  4. Tėvas pripažino tėvystę.
  Pažymėtina, kad iki 2008 sausio 1 d. galiojo reikalavimas vyrui gyvenanti santuokoje su kūdikio motina. Šiuo metu tokio reikalavimo nebėra, užtenka, kad vyras būtų pripažinęs tėvystę.
  Tėvystės pašalpą skiria ir moka „Sodros“ teritorinis skyrius. Būtent čia ir turi būti pateikiami visi pašalpai gauti būtini dokumentai. Kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių dėl tėvystės pašalpos skyrimo reikia ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo tėvystės atostogų pabaigos.
  Tėvystės pašalpai gauti turi būti pateikti šie dokumentai:
  • prašymas skirti pašalpą;
  • įsakymo (potvarkio) dėl tėvystės atostogų suteikimo nuorašas;
  • vaiko gimimo liudijimas arba vaiko gimimo pažymėjimas su santuokos liudijimu;
  • tėvystės pripažinimo dokumentas – jeigu vaiko gimimo liudijime nenurodytas tėvas;
  • prašymo dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) taikymo kopiją – jeigu pašalpa mokama už visą kalendorinį mėnesį arba apdraustojo mėnesinis darbo užmokestis yra mažesnis arba lygus NPD (tai patvirtina darbdavio pažyma apie apdraustojo paskutinio prieš tėvystės atostogų suteikimą mėnesio darbo užmokestį);
  • duomenys apie asmeninę sąskaitą, į kurią bus pervedama tėvystės pašalpa;
  • mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą įrodantis dokumentas (nesukakusiems 26 metų apdraustiesiems) arba pažyma apie pareigūno, profesinės karo tarnybos kario ar statutinio valstybės tarnautojo tarnybos pabaigą – jeigu kreipiasi neįgijęs reikalaujamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo apdraustasis asmuo.

  www.delfi.lt/news/daily/law/tevystes-atostogos-suteikimo-tvarka-ir-apmokejimas.d?id=17196202#ixzz3AwpqQFNE

 3. emiliukas08
  emiliukas08 prieš 29 min.

  Mollie parašė:
  Vis pamirstu pasiklausti - gal kuri bandete lasiukus nuo pilvuko Colic Calm? Ju LT nera pirkti, bet esu girdejusi dvi skirtingas nuomones - vienai mamytei tai issig…

  geriausi kiek esu naudojus tai gripe water, o espumisana tik i krieukle ispilt nes ten paskutinis sudas

 4. Torri
  Torri prieš 23 min.

  dvynes andzela ir adrija parašė:
  nes mus cia gazdina kad nepriklauso juk vaikeliai su jo pavarde bus juk manau nesvarbu ar mes susituoke ar ne vaikai su jo pavarde

  Priklausys, bet tik tada kai issiims gimimo liudijima, o ne iskart.

 5. Anžela
  Anžela prieš 12 min.

  Kada dwynukes gims cp darys ar pati gimdysi?