34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama


2016 m. Rugpjūčio mažylių belaukiant

 1. DideleOrka prieš 20 min.

  Na, as valgiau labai ivairu maista, bet i ka tikrai reaguodavo, tai i svoguna ir cesnaka. Ju zaliu aisku nevalgydvau, bet pvz jeigu kokiame troskinyje budavo svoguno, tai muo sekancios dienos 3 paros budavo neramios. Deja, prireike ne vieno karto, kol man daejo, kas cia dedasi pradejau nebenaudoti maiste svogunu ir cesnaku ir tokiu kriziu nebebudavo.

 2. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 19 min.

  granta parašė:
  Apie Kuri modeli svajojat?


  Tokį, Mondial Dou tik ne baltos spalvos

 3. Agnė R.
  Agnė R. prieš 8 min.

  lore1mice2 parašė:
  Visiškai teisingai viską parašėt, aš tik manau, kad mišiniais maitinami kūdikiai turi daugiai bėdų šį diegliais, nes juos sunkiau virškinti nei mamos pieną.…

  Na aš aplamai esu už tai, kad vaikai kaip ir kiti žinduoliai šioje žemėje gautų savo mamos pieną. Jug pakaitalai visgi visada ir liks tik pakaitalais

 4. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 6 min.

  Agnė R. parašė:
  Na aš aplamai esu už tai, kad vaikai kaip ir kiti žinduoliai šioje žemėje gautų savo mamos pieną. Jug pakaitalai visgi visada ir liks tik pakaitalais

  Visomis keturiomis sutinku su jumis beje, tikrai ne dažnai tenka sutikti taip galvojančių.. Dažniausiai moterys jau būna iš anksto nusiteikusios nežindyti... Tai jų pasrinkimas, nieko prieš neturiu, bet asmeniškai aš manau, kūdikiai turi būti žindomi,tiek kiek įmanoma.