34 nėštumo savaitė

Vaikelis 34 nėštumo savaitę

Trisdešimta ketvirta savaitė

34 nėštumo savaitė: Vaikelio plaučiai jau gana gerai išsivystę.

Kantalupa (toks melionas). Vaikelio svoris pasiekė 2 kg 100 g, jis yra beveik 45 cm ūgio. Jo centrinė nervų sistema vis dar bręsta, tačiau plaučiai jau gerai išsivystę. Tai bus didelis privalumas tuo atveju, jei vaikelis paskubės ateiti į pasaulį anksčiau. Jei nerimauji dėl priešlaikinio gimdymo, nuo šiol gali jaustis ramiau: 99% kūdikių, išnešiotų trisdešimt keturias savaites, gali išgyventi ne įsčiose ir dauguma jų išvengia didesnių ilgalaikių dėl neišnešiojimo atsirandančių vystymosi sutrikimų.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 34 nėštumo savaitę

Faktas

Per pastaruosius 30 metų Lietuvoje mažiausiai kūdikių gimė 2002 metais – vos 30 014.

Paskutiniu metu gali jaustis šiek tiek pavargusi. Ir tai yra visiškai suprantama, turint omenyje visus tavo kūno patirtus pokyčius. Leisk sau sumažinti tempą ir pataupyk jėgas gimdymo dienai. Jei tau tenka daug vaikščioti, stenkis dėvėti pilvą prilaikantį nėščiųjų diržą, kuris padeda tolygiau paskirstyti svorį.

Dažniausiai tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos prisitaiko prie kūne vykstančių pokyčių, tačiau kartais jos nespėja to padaryti, ir dėl to tau gali imti svaigti galva. Svaigulį gali sukelti daugelis priežasčių: per staigus atsistojimas, mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas. Kai kurioms nėščioms moterims galva ima svaigti atsigulus ant nugaros, kai sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis. Toks galvos svaigimas praeina pakeitus pozą.

Taip pat gali pastebėti raudonų niežtinčių mazgelių (eriteminių papulių) ant pilvo. Šis bėrimas gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse. Greičiausiai tai nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), tačiau kad būtum tikra, diagnozę turėtų patvirtinti tave prižiūrintis gydytojas. Taip pat būtinai kreipkis į medikus, jei pajusi viso kūno niežulį, net jei nėra bėrimo. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla.

Darbelis 34 nėštumo savaitei

Pasiruošk planą „B“

Gali nutikti taip, kad gimdysi anksčiau nustatyto termino arba dėl komplikacijų ligoninėje užsibūsi ilgiau nei tikėjaisi. Bent vienam draugui ar kaimynui palik atsarginius raktus: jei ko nors prireiktų, bet tu ar tavo vyras negalėtumėte skubiai grįžti namo, bus kam atrakinti duris. Jei dėl kokių nors priežasčių (komandiruotės, ligos ar panašiai) vyras ar kiti artimieji negalės būti šalia tavęs nuolat, susitark, kad prireikus būtų kam prisiimti šiuos kasdienius rūpesčius:

 • pasirūpinti vyresniaisiais vaikais

 • nuvežti vaikus į darželį, mokyklą ar būrelius ir parvežti namo;

 • pasirūpinti naminiais gyvūnais, palaistyti gėles, paimti paštą;

 • pakeisti tave darbe ar kitur, kur turi pareigų.

Turėk šių žmonių sąrašą piniginėje ir mobiliajame telefone, kad gimdymui prasidėjus galėtum be panikos su jais susisiekti.

Reklama


Būsimos 2015 m. sausio mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  neringabecelyte prieš 2 val.

  s.ieva parašė:
  o ka daktare sako del tokio svorio? siaip as +15 esu, liko dar 2 men,o dar tos sventes arteja, tai tiesiog nuejau i baseina ir treniruotes. Sako reikia daug vaiks…

  Tai problema as turiu, gestacini diabeta rado, grieztas angliavandeniu reguliavimas ir pariso sokoladus, kuriuos kaip kombainas slaviau. bet svoris linkes vistiek augt, tai tik save kontroliuoju stipriai, matuoju cukru 4 kart per diena. Daugiau vaiksciot reikia, mankstintis, bet jau nepakeisiu nieko. As pradzioj nestumo nieko nevalgiau juodai, bloga buvo, numeciau svorio, o kai atkutau vienam men 7 priaugau, o kitam 8 kg. O lelyte dvi savaites didesne rodo, nes tiesiai cukru gauna. Taip kad gliukozes tyrimai ne is pirsto lauzti, buciau tiek nepriaugus jei butumem 24 sav. istyre. Bet nusiteikiau, kad viskas bus ok ir maziau jaudinuosi ir stipriai save reguliuoju del lelytes.

 2. User has not uploaded an avatar
  simonacka prieš 1 val.

  as sveriau 56, o dabar sveriu 66 kg. dideliu apetitu nesiskundziu, kazkaip valgau mazai..maziau nei pries nestuma..visas svoris atrodo i pilvuka eina, ir gal koks 1 kg i klubus, net krutines nlb m,atyt, kad butu padidejusi...tik kazkaip nuo 31 savaites labai spuogai kilt pradejo ant veiduko...

 3. vika.viktoria84
  vika.viktoria84 prieš 1 val.

  As sveriau 70, esu 174 cm. O dabar jau 95 . Nu nieko, dings tie kilai

 4. User has not uploaded an avatar
  dsadauskaite prieš 1 val.

  neringabecelyte parašė:
  Tai problema as turiu, gestacini diabeta rado, grieztas angliavandeniu reguliavimas ir pariso sokoladus, kuriuos kaip kombainas slaviau. bet svoris linkes vistiek a…

  Man taip pat nustate gestacinia diabeta,pries niestuma sveriau +-85,db pask.karta svere pries 2 savaites buvo 100.tai 15kg priaugus.Irgi mityba labai stebet,plius jau ir insulina leistis turiu.Tikiuos,kad po gimdymo viskas susitvarkys.

 5. User has not uploaded an avatar
  neringabecelyte prieš 23 min.

  dsadauskaite parašė:
  Man taip pat nustate gestacinia diabeta,pries niestuma sveriau +-85,db pask.karta svere pries 2 savaites buvo 100.tai 15kg priaugus.Irgi mityba labai stebet,plius …

  O kaip su gimdymu? ka sako gydytojai? As pati esu is Utenos, bet visa nestuma lankausi Antakalnio motinos centre. Po tyrimu seimos gydytoja ir endokrinologe siulo gimdyti Kaune, nes ten spec prieziura..Bet su gine dar nesitariau, vaziuosiu gruodzio 4 d. tai snekesim ka daryti. Sako geriau mazyliui gimus, kad stebetu jo cukraus svyravimus. Biskiuka del to pasimetus as. Siaip ir cezari daugiau siulo, bet cia labai individualiai kiekvienai. Mano mergyte kai didesne 2 sav, tai nzn kaip reiks stenet

32 | 4 | XS
30,00 Lt
38 | 10 | S
45,00 Lt