9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.Būsimos 2015 m. liepos mėnesio mamytės :)

 1. User has not uploaded an avatar
  zuulee prieš 11 val.

  vismaz parašė:
  Ne nu jus duodat. Kiek zinau dauguma gydytoju sirdeles klauso per ta dudele, ir ne joks cia ne akmens amzius Ar jus isivaizduojat, kad 3 kart per menesi jums ec…

  jau atleiskit man uz neismanima bet kada geriausia eiti pirma karta pas gydytoja? ir kam tada visai reikalingas echo jai visokiu ismatavimu ir "dudeliu" uztenka? jai pilvukas mano auga ir nekraujuoji tai vadinasi gerai viskas tai isvis tada galima neskubeti ir eiti kokia 15 savaite? ar kaip?

 2. viktorija.mur
  viktorija.mur prieš 3 val.

  zuulee parašė:
  jau atleiskit man uz neismanima bet kada geriausia eiti pirma karta pas gydytoja? ir kam tada visai reikalingas echo jai visokiu ismatavimu ir "dudeliu" uztenka? ja…

  su dudele tikrina sirdies duzius ,bet tikrina tada kai vaikelis truputuka paauges,man tikrino su dudele su pirmu nestumu kai buvo 18 sav...
  o pas gine reikia pirmam vizitui pasiruosti kad pacei butu ramu nuo 6 sav ,galima ir veliau,nieko baisaus, uk sake merginos priima nuo 12 sav ,tai kad nori pati uzsirasyk vitaminus tik gerk folio rugsti

 3. viktorija.mur
  viktorija.mur prieš 3 val.

  LinaMeta parašė:
  As siandien taip uzsimaniau zuvies... kad nusipirkom upetaki ir issikepiau folijoj su suriu ir pomidorais. Valgiau kol bloga nepasidare

  as i zuvi visai ziuret negaliu,net pagalvojus supykina

 4. User has not uploaded an avatar
  zuulee prieš 1 val.

  o kaip gydytoja nustato gimdimo data? jik buna tokiu atveju kada moteris ir neprisimena kada paskutines menesines buvo

 5. Rasos_Lasas
  Rasos_Lasas prieš 1 val.

  labas rytas. pagaliau neblogai ismiegojau. zuulee daug maz tada pagal echo turetu sprest.