9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

<p>

Priaugti svorio nėštumo metu, žinoma, yra normalu ir būtina, tačiau po nėštumo turbūt norėsite tilpti į tuos pačius džinsus, kuriuos dėvėjote iki nėštumo?</p>

<p>

Jei taip, tikrai nepakenks pradėti stebėti savo svorį. Kad būtų patogiau, tai gali daryti <a href="http://www.tevu-darzelis.lt/nestukes-svorio-skaiciuokle/ ">nėštumo svorio skaičiuoklėje</a>.</p>2016 m. žuviukai (kovo mėn. mažyliai)

 1. Mamulytee prieš 32 min.

  Ineesa parašė:
  o man vis tas vandenukas bega..

  O man ir vandenukas ir isskyros, bet tikrai ne kasdien, viena diena maziau, kita daugiau.. Lb ivairiai, bet baltos bekvapes, tai nesuku sau galvos

 2. R-E-A-A
  R-E-A-A prieš 31 min.

  Mano ir baltos bekvapės

 3. keiraa
  keiraa prieš 21 min.

  Sveikos

  Ar Jūs jau pranešėte savo artimiesiems apie šį stebuklą ? Ar dar šiek tiek palauksite... Labai idomu,kada ruošiatės pranešti

 4. User has not uploaded an avatar
  VėtraJ prieš 2 min.

  Aš tai dar laukiu, nes manau dar ankstokai.

 5. R-E-A-A
  R-E-A-A prieš 1 min.

  Aš pasakiau tik savo sesėms