9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.2015 m. Balandžio kleckiukai:)

Skaityti visus komentarus (1284)
 1. Miholina
  Miholina prieš 1 val.

  Vos neisvaziavau i ligonine ir as del to skandzio, taip isiskaudejo iki isnaktu, net nebesupratau ka skauda, bet susirietusi uzsnudau ir ryte nubudau lyg nauja

 2. User has not uploaded an avatar
  bozena 88 prieš 40 min.

  Sveikos, mamytes jungiuosi ir as

 3. aureliuks
  aureliuks prieš 27 min.

  Miholina parašė:
  Vos neisvaziavau i ligonine ir as del to skandzio, taip isiskaudejo iki isnaktu, net nebesupratau ka skauda, bet susirietusi uzsnudau ir ryte nubudau lyg nauja

  OI, kaip geria, kad dabar viskas praėjo

 4. lt2023
  lt2023 prieš 19 min.

  skaja77 parašė:
  Sveikos merginos , manau siaip gydytojas ivertina nesciosios bukle , amziu ir rizkos pavoju del to kai kuriom apsilankimai prasideda anksciau , kad viska istirti ko…

  Man aiškinio taip : jei pirmagimis, niekas nedaro kraujo tyrimų per pirmas savaites ar gaminasi koks antikūnis, tik po gimdymo tau turi suleist imunoglobulino ar kaip ten jis vadinasi kad ten kitą berods galėtum sveiką nešioti. O vat jei būtų jau nebe pirmagimis, tada darytų tyrimus ar to vaisiaus tavo kraujo antikūniai nenaikina, kitaip sakant ar tavo rh- nenaikina vaisiaus, dar kitaip sakant ar yra grupės nesuderinamumas

 5. skaja77
  skaja77 prieš 3 min.

  lt2023 parašė:
  Man aiškinio taip : jei pirmagimis, niekas nedaro kraujo tyrimų per pirmas savaites ar gaminasi koks antikūnis, tik po gimdymo tau turi suleist imunoglobulino ar ka…

  man mano ginekologas kazka irgi minejo kad man nereikes leisti imunoglabulino ,bet kad del to kad pirmagimis nieko neminejo , idomu pasidare bet cia LT buvo, nezinau ka pasakys man NO , zadu ateinanti penktadieni registruotis pas gyd ir viska suzinosiu kaip cia viskas stebima tokiu atveju ..

38 | 10 | S
15,00 Lt
38 | 10 | S
70,00 Lt