9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Tam, kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti tam laiko jau nėštumo metu: pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais. Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba kitokia, nei norėta), dauguma jaunai iškeptų tėvų pradeda manyti, kad jie yra niekam tikę tėvai, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų). Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau - praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis - taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau). Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystantis, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą. Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbatės su kitais žmonėmis.2016 m. Gegužinukai

 1. -Ak-
  -Ak- prieš 2 val.

  jolanciuxe parašė:
  Deja nepadeda... vandeni geriu istisai, pradejau rytais net kava gerti, kurios negeriau apie metus. Tam kartui siek tiek atleidzia, bet ir vel

  Kai vanduo nebepadeda, bent jau mano slaptas ginklas nuo galvos skausmo (kuris atsiranda nuo spaudimo) - medus. Aš jo pakapoju ir ramiai paguliu, pamiegu.

 2. Simute111
  Simute111 prieš 1 val.

  vitulia71 parašė:
  as ir dziaugius kad supratingas tas mano vyras

  juokingai skamba, bet ištikrųjų ir man tas pats, kad jokio noro nėra... Su pirmu nėštumu viskas lyg ir tvarkoj buvo, o dabar.... Bet gal ir gerai

 3. lauku.rasa
  lauku.rasa prieš 1 val.

  o aš turiu klausimėlį dėl išskyrų... kokios jos Jums? nes aš šiandien pastebėjau, kad pasirodė kažkokių tokio šviesiai gelsvo atspalvio, ko anksčiau kaip ir nebūdavo. ar Jums būna tokių?

 4. Rotelia
  Rotelia prieš 1 val.

  lauku.rasa parašė:
  o aš turiu klausimėlį dėl išskyrų... kokios jos Jums? nes aš šiandien pastebėjau, kad pasirodė kažkokių tokio šviesiai gelsvo atspalvio, ko anksčiau kaip ir nebūdav…

  Buna ir daug cia tikrai normalu, kad iskyru padaugejo.. Dazniausiai ir dieniniu iklociuku man prireikia..

 5. User has not uploaded an avatar
  lauruti prieš 1 val.

  lauku.rasa parašė:
  o aš turiu klausimėlį dėl išskyrų... kokios jos Jums? nes aš šiandien pastebėjau, kad pasirodė kažkokių tokio šviesiai gelsvo atspalvio, ko anksčiau kaip ir nebūdav…

  Sveikos.Man kartais buna,tai gelsu,va sestadieni viena momenta ir i zalsvuma buvo,bet db tik baltos ir jau apmazejo ju siandien kazkodel kairej pusej suduria ties liemeniu,kazin kas cia galetu buti?jau 3dienas nebevemiau,bet siandie ryte vel ir seip visa diena kazkokia feeee,nu bet tikiuosi jau nebeilgai