9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.2015 m. RUGSĖJINUKŲ mamytės :)

 1. klosdzei112
  klosdzei112 prieš 6 val.

  Aš vieninteliu dalyku džiaugiuos, kad nesikeičia nuotaikos.. NEs pirmą nėštuma kiekviena diena su vyru riedavomes siaubas.. Nežinau kaip jis mane iškentė bet db atvirksčiai miela tokai :D.. Tik va liūdna nes bloga visą diena .. Kodėl vadina rytiniu pykinimu jeigu pykina visą dieną...

 2. User has not uploaded an avatar
  dainira88 prieš 6 val.

  klosdzei112 parašė:
  Aš vieninteliu dalyku džiaugiuos, kad nesikeičia nuotaikos.. NEs pirmą nėštuma kiekviena diena su vyru riedavomes siaubas.. Nežinau kaip jis mane iškentė bet db …

  Aš irgi to nesuprantu... Mane taipat pykina visą dieną... Jau pavargau....

 3. klosdzei112
  klosdzei112 prieš 6 val.

  dainira88 parašė:
  Aš irgi to nesuprantu... Mane taipat pykina visą dieną... Jau pavargau....

  jo suprantu tave aš irgi taip pavargau... laukiu greičiau 2 trimestro turėtų praeit šitie blogumai....

 4. User has not uploaded an avatar
  dainira88 prieš 6 val.

  klosdzei112 parašė:
  jo suprantu tave aš irgi taip pavargau... laukiu greičiau 2 tai trimestro turėtų praeit šitie blogumai....

  Taip pat negaliu sulaukti 2 trimestro bet žinok būna kitos kankinasi visą nėštumą... tikiuosi mums taip nebus

 5. User has not uploaded an avatar
  Gilija prieš 6 val.

  laimakasparaviciute parašė:
  O mane kelias paskutines dienas šaltis vis krečia atrodo kad sirgsiu bet temperatūros nėra

  Man taip pat labai daznai salta, jau kelios savaites. Labai laukiu pavasario, siltesniu, sauletu dienu...


38 | 10 | S
€ 2,90 / 10 Lt
40 | 12 | M
€ 4,34 / 15 Lt
40 | 12 | M
€ 8,69 / 30 Lt