9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.Būsimos 2015 m. Birželio mėnesio mamytės

Skaityti visus komentarus (558)
 1. Autumn-
  Autumn- prieš 8 val.

  TOLI parašė:
  Sveikutes, as traukiuosi is jusu rato siryt man pasirode menesines - tai taip ir likau nesupratusi, nes velavo 2 savaites, ir NT rode vaiduokliuka, kuris labiau …

  Uzjauciu Aciu uz palinkejimus mums, sekmes ir tau!!!

 2. Adagio
  Adagio prieš 8 val.

  TOLI parašė:
  Sveikutes, as traukiuosi is jusu rato siryt man pasirode menesines - tai taip ir likau nesupratusi, nes velavo 2 savaites, ir NT rode vaiduokliuka, kuris labiau …

  Uzjauciu ir as.. dideliausios sekmes ateity planuojant leliuka

 3. Deimante11
  Deimante11 prieš 4 val.

  Sveikos, kaip sekasi? kaip nesiojasi stebukliukai?:))

 4. User has not uploaded an avatar
  aistevalaitytee prieš 4 val.

  Deimante11 parašė:
  Sveikos, kaip sekasi? kaip nesiojasi stebukliukai?:))

  Dabar jau ir as pajauciau,ka reiskia ryskus sapnai ir nuovargis o siaip jokio pykinimo,truputeli tempia nugara ir jausmas toks,lyg buciau prarijus baliona,pilvas kaip 5-6 men siaip viskas liuks kaip pati jauties?

 5. geranta
  geranta prieš 4 val.

  Deimante11 parašė:
  Sveikos, kaip sekasi? kaip nesiojasi stebukliukai?:))

  Neblogai visai,bet esu persalus,ir siek tiek negera nuo maisto,tai nera to dziugesio labai beto ir pirmagime daug demesio reikalauja,tai kol zirniukas ramiai sau auga,tai kazkaip sunku ir patiket
  Laukiu judesiu