9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Vyšnia. Vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio, yra maždaug vyšnios dydžio ir sveria apie 2 gramus.

Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį: embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, pagrindinės kūno dalys susiformavusios, vaikutis gali pajudinti visas galūnes. Pirštų galiukai jau šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės.

Akių vokai jau visiškai uždengė akutes, tačiau mirksėti mažylis pradės dar negreit: vokai bus sulipę iki 27 nėštumo savaitės. Vaikutis jau turi ir ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos.

Dabar, kai pagrindinės kūno dalys susiformavusios, svorio augimas ir organų vystymasis įgauna pagreitį. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. 

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo: 2000 m. – 24 metai, 2005 m. - 27,5 metai, 2010 m. - 28,9 metai, 2015 m. - 29,5 metai.

Nors į figūrą priglundančią suknelę šiuo metu įsisprausti vis dar neturėtų būti sunku, galite jaustis papilnėjusi per liemenį (ypač jei tai nebe pirmas nėštumas).

Emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsite vaikelį, iki visiškos nevilties suabejojus, ar sugebėsite tinkamai pasirūpinti mažyliu. Nesijaudinkite! Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, bet vėliau dauguma tvirtina, kad rūpintis mažyliu yra paprasčiau, nei jie tikėjosi, o vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Kad su būsimu kūdikiu užsimegztų kuo tampresnis ryšys, nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina kasdien skirti laiko pamąstyti apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčiais ir suprasti, kokiais norite būti tėvais.

Tačiau nepersistenkite: psichologų teigimu, perdėtos pastangos, labai dideli lūkesčiai ir per daug aiškus įsivaizdavimas "kaip viskas turi būti" daro meškos paslaugą. Kai realybė pasirodo ne tokia rožinė (arba tiesiog kitokia, nei norėta), dauguma ką tik iškeptų tėvų pradeda manyti, kad kaip tėvai jie yra niekam tikę, praranda pasitikėjimą savimi ir puola į depresiją.

Kaip kurti ryšį su būsimu kūdikiu? Vieni pakankamai greitai įsijaučia į būsimų tėvų vaidmenį ir ryšio su kūdikiu kūrimas jiems vyksta tarsi savaime, kitiems prireikia laiko (ir pastangų).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ryšys su kūdikiu nėštumo metu

Kartais, nepaisant visų pastangų, tėvai pajuntą besąlygišką meilę tik tuomet, kai paima ant rankų gimusį kūdikį. O kartais ir dar vėliau – praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, atslūgus pogimdyminei įtampai ir apsipratus su nauja gyvenimo rutina.

Ryšį su kūdikiu kurti galima pačiais įvairiausiai būdais: kalbantis – taip vaikelis pamažu pradeda atpažinti mamos ir tėčio balsą, glostant pilvuką ir reaguojant į mažylio judesius (tiesa, tai galėsite daryti kiek vėliau).

Taip pat tiesiog galvojant apie jį, domintis nėštumo eiga ir įsivaizduojant kaip po truputį jis auga ir vystosi, ruošiant kūdikiui kraitelį. Kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia yra likti savimi ir nedaryti nieko per prievartą.

Pavyzdžiui, jei kalbindama pilvuką nesijaučiate natūraliai, neverskite savęs to daryti: mažylis jūsų balsą išmoks atpažinti ir jums kalbantis su kitais žmonėmis.

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Deimmma prieš 2 val.

  loreta jurgiliene parašė:
  O as visdar kreipiuosi i rukancias.. kaip sekasi? ar numetet?? man numest dar neina, o jeigu uzeina dar koks nervukas tai isvis tada... blemba su kiekviena cigarete…

  as meciau kai su pirmuoju mazyliu pastojau...rukiau laaabai daug...buvo momentai kad ir po kelis pakelius per diena, rukiau 10metu....tai stazas ir priklausomybe tikrai dideli buvo...kai suzinojau kad laukiuos,pasizdejau,kad pakelis kuris turiu yra paskutinis....zinojau,kad jei temsiu po viena cigarte per diena,tai bus dar didesnis saves kankinimas...todel rukiau iki paskutines,kaip iprastai...ir tada meciau....labai buvo sunku,bet zinojau kad kito pasirinkimo neturiu...po gimdymo, nepradejau rukyt,nes jau tokios priklausomybes nebuvo ir zinojau kaip sunku to atisakyt...tris metai nerukau...bet vis dar kartais pagalvoju ir tikrai noreciau,tik dabar jau protas stipresnis uz norus :)...cia turbut visam gyvenimui tas polinkis liks...

 2. User has not uploaded an avatar
  miglelyte prieš 2 val.

  Jungiuosi ar gerete vitaminus? Ar tik folio? Mane pykina beveik visą dieną. Bet labiausiai tai ryte tai vakare. Geriu elevit vitaminus.

 3. Zuvytee
  Zuvytee prieš 1 val.

  miglelyte parašė:
  Jungiuosi ar gerete vitaminus? Ar tik folio? Mane pykina beveik visą dieną. Bet labiausiai tai ryte tai vakare. Geriu elevit vitaminus.

  As tik foli kolkas bet ir mastau apie elevit. As tai neturiu jokiu pojuciu apart pajautrejusia krutine kolkas.

 4. User has not uploaded an avatar
  grac prieš 16 min.

  miglelyte parašė:
  Jungiuosi ar gerete vitaminus? Ar tik folio? Mane pykina beveik visą dieną. Bet labiausiai tai ryte tai vakare. Geriu elevit vitaminus.

  Sveikinu mane taip pat pykina visa diena...o is vitaminu geriu tik folio rugsti nes gydytoja nieko daugiau ir nesiule

 5. Laukiu-nesulaukiu prieš 15 min.

  Labukas, ar man vienai, ar dar kažkuri jau jaučia burbuliuko spurdėjimus pilve? Šnd jau lb ryškiai pajutau