9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.Būsimos 2015 m. Birželio mėnesio mamytės

Skaityti visus komentarus (531)
 1. Jolantike1
  Jolantike1 prieš 4 val.

  vaiduliukeP27 parašė:
  Tik nesijaudink del to kad dar nepriaugai svorio ,su antru nestumu pradzioje numeciau 6kg.,krito iki kokio 4men.o poto priaugau 27kg.

  Tada gerai, nes maniau, kad jau vaikuciui kazkas blogai nutiko..

 2. mamuliukas1989
  mamuliukas1989 prieš 3 val.

  Jolantike1 parašė:
  Tada gerai, nes maniau, kad jau vaikuciui kazkas blogai nutiko..

  tai vaikutis mikrograma gal tik sveria ar kelis gramus siaip as numeciau ir nepergyvenu.juk vistiek organizme viskas keiciasi,jam stresas,todel svoris pakrinta kai kurioms. as su pirmu 25 kg priaugau. o realiai dabar pagalvoju jau tiek nevalgysiu.nes atrode butinai turiu daug valgyti

 3. Jolantike1
  Jolantike1 prieš 3 val.

  mamuliukas1989 parašė:
  tai vaikutis mikrograma gal tik sveria ar kelis gramus siaip as numeciau ir nepergyvenu.juk vistiek organizme viskas keiciasi,jam stresas,todel svoris pakrinta ka…

  Na taip, kadangi tai pirmas nestumas tai daug klausimu iskyla ;)

 4. TOLI
  TOLI prieš 2 val.

  nieko tokio numesti kakziek svorio pradzioj. vaikas ima viska is mamos "santaupu". as per abu nestumus turejau "ribini" svori - ta prasme, man jis buvo normalus, nes as visada buvau tokio sudejimo ir puikiai jauciausi, bet ginekologai apskaiciave mano kuno mases indeksa, visada irasydavo rizikinga nestuma del per mazo svorio, nors tikrai toks nebuvo. svarbiausia gerti labai labai daug vandens. viso nestumo metu

 5. vikutu
  vikutu prieš 32 min.

  malibu parašė:
  sveikos mamytes kaip jauciates? kaip su svoriu reikaliukai?

  As taip pat numeciau 1kg.

38 | 10 | S
15,00 Lt
38 | 10 | S
45,00 Lt