9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.2016 metų vasario mažylių belaukiant

 1. J.May
  J.May prieš 5 val.

  baltijos amerikos klinikoj man koncultacija viena su echoskopu kainuoja 75eu, jei koncultacija ilgesne nei 20min. tai buna kad ir 100eu sumoku. Nei vieno euro negaila uz kokybiska paslauga ir ramybe. Tai ne daug skiriasi nuo airijos/norvegijos kainu.

 2. jovma
  jovma prieš 5 val.

  Bobikas parašė:
  O sakykit pozymiai kazkoki tai buna del sito? Ar tik echo darant pastebi? Man idomu, nes cia uk iki 12 sav nieks nieko neziuri, tai kaip ir kiekvienai mamai - neram…

  Man visiskai jokiu pozymiu nera, nei skausmai kankina, nei kraujuoju ar panasiai, pasake tik echo darant...

 3. roberta0307
  roberta0307 prieš 3 val.

  Milaa parašė:
  As ir taip rami bus taip kaip Dievulis nuspres, nieko tas nepakeis kad as sumokejus 100svaru pamatysiu. Vistiek bus taip kaip turi buti.cia mano nuomone.

  as ir taipat galvoju, jai dievas bus dave kad nelemta, tai privatininkai nieko tau nepakeis, lauksim ir ziuresim kaip bus, jai vis teplios reiks pirmadieni vykt vel pas daktara

 4. roberta0307
  roberta0307 prieš 3 val.

  Bobikas parašė:
  Joooo.. girdejau ir as, kad net ir su bedom pateke merginos (pvz pienlige ar pan.), net tepinelio nepaima ir nepaziuri niekas ar tikrai jinai pvz.. ir vaistus paski…

  man tas pagrindinis skanas tai bus rugpjucio 3d. tai normalei. tik neaisku kas cia bus iki to laiko

 5. Milaa
  Milaa prieš 3 val.

  Tai kas labai nerimauja aisku tegu eina privaciai, bet kas is to, siandien viskas gerai, bet nezinai kaip bus ryt. O kas diena nelakstysi skanu darytis taip kad linkiu visoms ramiai laukti, viskas bus gerai as tikriausiai ramesne nes antras nestumas, su pirma irgi visko bijojau,lekiau privaciai, o dabar kazkaip viskas nebenauja, todel laukiu ramiai