9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.2015 m. Balandžio kleckiukai:)

Skaityti visus komentarus (1349)
 1. User has not uploaded an avatar
  Nesaldi prieš 1 val.

  Simonele parašė:
  Folis gerai ir del mazakraujystes ir siaip kraujui. Tad del vaikiuko pataria iki 12 sav, o del saves iki nestumo galo

  Su pirmuoju nestumu geriau ir pries ir visa nestumo laika,jokiu kitu nesciuju vitaminu negeriau...aisku karts nuo karto magni geriau nes trauke kojas..

 2. User has not uploaded an avatar
  Nesaldi prieš 1 val.

  Melia parašė:
  Merginos kaip kovojate su ledinio vandens isukiais siandien gavau ir galvoju ka daryti...aisku aukosiu pinigelius, bet daug kam bus keista, kad neapsiliejau...

  Busiu atvira,as nei nescia nei nenescia nepilciau ant saves ledinio vandens. Paaukoti paaukociau..

 3. User has not uploaded an avatar
  simonagud prieš 38 min.

  aiste-lietuvaite parašė:
  tai gal du zirniukai pilvelyje gyvena ? pas mane vakarais kiek padideja, o diena tai nieko dar nesimato

  Man irgi atrodo, kad nieko nesimato, bet nebeitelpu nei i vienas kelnes nesusegu per pilva niekaip :/

 4. LiukaM
  LiukaM prieš 14 min.

  Mergaitės, gal dar kas buvot susidūrę su nėštumo pažymos išdavimu?
  Šiandien buvau priduoti tyrimus Vilniaus Centro poliklinikoj, paprašiau pažymos į darbą. Tai sako "tau jos nereikia, jei nesiruošia atleisti". o kaip žmogus gali žinoti, ar ruošiasi? visokių juk vadovų būna...
  tai sakau, kad dirbu pagal terminuotą sutartį, kurios terminas baigiasi lapkritį. tokiu atveju sako gali išduoti (sesutė taip sakė, gyd. Teiberienė net nežinojo, kad dirbant pagal neterminuotą irgi negali atleisti nėščiosios... ), bet tai pažymai reikalinga GYDYTOJŲ KOMISIJA, ir dar kainuoja 17 lt ir dar sakė, kad be 12-os savaičių nenoriai išduoda jas, nes galiu pasiimt pažymą ir pasidaryt abortą
  tikrai nemaniau, kad taip nelengva gauti tą pažymą, buvau susidarius įspūdį, kad visom mergaitėm duoda ir nei mokėt reikia, nei tuo labiau kažkokių komisijų...

 5. ingaestera
  ingaestera prieš 1 min.

  aureliuks parašė:
  Ar yra merginų iš žemaitijos? Gal kuri atsakys,kur Klaipėdoje geriausia darytis genetinius tyrimus, gal kuri esate seniau dariusios ar turite žinių iš draugių ar pa…

  Yra iš Klaipėdos, bet irgi nežinau, taip pat pati norėčiau juos pasidaryti