9 nėštumo savaitė

Vaikelis 9 nėštumo savaitę

Devinta nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitė: Akių vokai jau dengia akis.

Vynuogė. Tavo vaikelis yra šiek tiek daugiau nei 2 cm ilgio — maždaug vynuogės dydžio, o sveria apie 2 gramus. Dabar pradės gana sparčiai augti svoris, nes pagrindinė fizinio kūno struktūra jau sukurta. Mažylis vis labiau ir labiau panašėja į žmogutį. Embrioninė uodegytė jau visiškai nunykusi, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį.

Mažylio akių vokai pagaliau visiškai uždengė akytes. Akys bus visiškai užmerktos iki pat 27 savaitės. Vaikutis jau turi ausų spenelius, o iki šios savaitės pabaigos baigs formuotis vidinė ausis. Jo viršutinė lūpa taip pat visiškai susiformavusi, o burna, nosis ir šnervės tampa vis labiau apibrėžtos. Pirštų galiukai yra šiek tiek storesni – dabar čia formuojasi jo pirštų pagalvėlės. Pagaliau mažylis gali pajudinti visas galūnes. Širdis jau padalyta į keturias kameras (du skilvelius ir du prieširdžius), pradeda formuotis širdies vožtuvai. Išoriniai lyties organai jau yra, bet dar kelias savaites nebus galima aiškiai atskirti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

Nepamirškite: kiekvienas vaikelis vystosi šiek tiek skirtingai. Ši informacija suteikia tik bendrą supratimą apie kūdikio vystymąsi.

Tavo kūnas 9 nėštumo savaitę

Faktas

Gimdo vis vyresnės moterys: 2009 m. vidutinis gimdančių pirmąjį savo vaiką gimdyvių amžius buvo 25,5 metai, 2000 m. – 24 metai.

Gali būti, kad iki šiol vis dar neatrodai nėščia, nors tos, kurios laukiasi nebe pirmo vaikelio, sako, kad jaučiasi papilnėjusios per liemenį. Tavo emocijos vis dar gali šokinėti į kraštutinumus: nuo ekstazės, kad turėsi vaikelį, iki visiško sugniužimo suabejojus, ar būsi gera mama. Sumažink tempą ir nusiramink. Daugelis būsimų tėvų nerimauja dėl to, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, bet vėliau dauguma tvirtina, kad vaiko gimimas yra geriausia, ką jie kada nors yra patyrę.

Šiuo metu gali daug labiau pūsti pilvą, o pati gali jaustis lyg balionas. Taip nutinka, nes ankstyvojo nėštumo metu padidėjęs hormono progesterono kiekis atpalaiduoja lygiuosius raumenis, taip pat ir virškinamojo trakto raumenis. Šis raumenų atpalaidavimas sulėtina virškinimo procesus, o tai ir sukelia didesnį dujų kaupimąsi, pilvo burbuliavimą, pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Labiausiai jie būna juntami gausiau ir sočiau pavalgius.

Darbelis 9 nėštumo savaitei

Pradėk kasdieninį ritualą, padėsiantį užmegzti ryšį su mažyliu.

Nėštumo ir gimdymo psichologijos specialistai ragina moteris kasdien skirti po 5–10 minučių pamąstymui apie kūdikį. Tik pabudusi ar eidama miegoti (toks laikas daugeliui besilaukiančiųjų tinka labiausiai) ramiai atsigulk, atsipalaiduok, uždėk rankas ant pilvo. Stenkis ramiai kvėpuoti ir galvok apie būsimą vaikelį: apie savo viltis ir svajones, kokia būsi mama ir apie visus kitus dalykus, kurie tik ateina į galvą ir yra susiję su mažyliu. Tai puikus būdas užmegzti ryšį su pamažu augančiu vaikučiu anksčiau, nei galėsi paimti jį į savo glėbį. Tau pačiai tai bus proga suprasti, kokia mama nori būti savo vaikui. O žiūrėk, per vieną tokį ramų pabuvimą mažylis ims ir pabels tau į delną.2015 m. rugpjūtinukai !!!! :)

 1. Agne___
  Agne___ prieš 4 val.

  spanguoline parašė:
  sveikos Mamytes! jungiuosi ir as prie jusu, musu dziaugsmas turi pasirodyti irgi vasaros pabaigoje. vakar tik suzinojau, kad laukiuosi, kai ejau pas gyd issirasyti …

  Sveika as dar nezinodama, kad laukiuosi, stipriai sirgau sinusitu ir bronchitu, geriau antibiotika - Ospamoxa. Kai suzinojau, kad laukiuosi, pasakiau apie gerta Ospamoxa, sako - nieko baisaus. Bet gal del visa ko pasikonsultuot su ginekologe?

 2. Agne___
  Agne___ prieš 4 val.

  spanguoline parašė:
  beje, ar kurinors vartojate spirulina ? as ja vartojau iki nestumo, ir dabr suabejojau, nors skaiciau angliskuose forumuose, ja vartoti galima, tik mazesnemes dozem…

  As apie spirulina esu girdejus tiek teigiamu, tiek neigiamu atsiliepimu... Spirulina turi daug jodo - dideli jodo kiekiai kenkia vaisiui... Gal geriau atsisakyt?

 3. AisteJok prieš 3 val.

  aciu uz atsakyma, Agne! na gyd man irgi sake nieko tokio, israse antibu, taciau paeme ir paseli, pirmadieni bus aisku kokia bakterija turiu ir kokius antibus nuo jos gerti. liko dar dvi dienas laukti atsakymo, o as jau savaite sergu.. ir tiesa pasakius man beveik ir praejo, nebeskauda kai einu i wc, taciau siandien jauciu skausteli nugaros apacioj ties juosmeniu, bijau kad galejo pereiti i inkstus. negaliu niekaip nuspresti pakentet pora dienu ar gerti belekokius antibus.. siaubas, kaip sunku kartais nuspresti, rizikuojant mazylio sveikata.. juk nenormalu, kad nugara maudzia tokiam ankstyvam nestume? apacioj strenas.. ?

 4. Agne___
  Agne___ prieš 1 val.

  AisteJok parašė:
  aciu uz atsakyma, Agne! na gyd man irgi sake nieko tokio, israse antibu, taciau paeme ir paseli, pirmadieni bus aisku kokia bakterija turiu ir kokius antibus …

  Nepergyvenk, man irgi maudzia nugara, man dar tik 5 sav. nestumas. O maust pradejo dar kai NT rode vaiduokliuka... Nevalgyk nieko suraus ir gerk daug vandens, kad issivalytu inkstai ir slapimo pusle. Sveikit

 5. agnija.m
  agnija.m prieš 1 val.

  AisteJok parašė:
  aciu uz atsakyma, Agne! na gyd man irgi sake nieko tokio, israse antibu, taciau paeme ir paseli, pirmadieni bus aisku kokia bakterija turiu ir kokius antibus …

  Laba
  Man nugaros apacia maude 4-5 sav.,o 6 sav praejo. Daktaras sake, kad tai normalu. Tad manau nereikia pergyvent