Gausios išskyros iš makšties (314)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų. Jų būdavo ir anksčiau, bet dėl kintančio estrogenų kiekio kraujyje ir dėl didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį dabar jos gausesnės. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Šito, deja, niekaip nepakeisi, tačiau geriau jausiesi, jei naudosi bekvapius kasdienius įklotus su natūraliu paviršiumi. Kad išvengtumei lytinių organų problemų:

 • Intymias vietas visuomet valyk nuo tarpvietės link išangės.
 • Rinkis medvilninius apatinius.
 • Venk ankštų ir sintetinių apatinių, aromatizuotų įklotų, sūkurinių vonių (jacuzzi), aromatizuoto tualetinio popieriaus, taip pat aromatizuotų intymios higienos prausiklių.
 • Neplauk makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Tai gali baigtis tavo ir/ar kūdikio mirtimi.

Jei išskyros yra nebūdingos spalvos ar skleidžia blogą kvapą, kreipkis į savo gydytoją – tai gali būti infekcijos požymis. Taip pat kreipkis į medikus, jei išskyrų pagausėja staiga, jos yra gleivių pavidalo, vandeningos ar kraujo spalvos, – tai gali būti priešlaikinio gimdymo ženklas.

Komentarai (314)

Naujausi komentarai

Skaityti visus komentarus (314)
 1. Gretukee
  Gretukee prieš 2 mėn.

  agnutia parašė:
  Sveikos, gal pasakytumet, ar normalu, jei nestumo metu isskyros buna gelsvos spalvos? Ant tamsaus trikotazo ju nesimato, taciau ant sviesiu pastebiu, kad jos tokios…

  Man visa nestuma beveik buvo ge;svos iskyros vos ne kaip ''snargliai'' ir nieko blogo nebuvo

 2. agnutia
  agnutia prieš 2 mėn.

  Aciu merginos, nuraminot

 3. User has not uploaded an avatar
  Rasuoles prieš 2 mėn.

  spanguoliška parašė:
  Mergaites as tokiu klausimu gal kuriai taip buvo. Man jau nestumo galas ir man labai uzeina niezeti lytinius organus, bet taip labai.... apsiplaunu gana daznai, ypa…

  Man irgi taip yra, net naktimis negaliu miegoti. Šiandien eisiu pas saviškę paklausinėti, jeigu dar idomu galiu parašyti ( mačiau jau turėjai gimdyti)

 4. spanguoliška
  spanguoliška prieš 2 mėn.

  Rasuoles parašė:
  Man irgi taip yra, net naktimis negaliu miegoti. Šiandien eisiu pas saviškę paklausinėti, jeigu dar idomu galiu parašyti ( mačiau jau turėjai gimdyti)

  Sweikute jo aktualu;) parasyk, na jau tureciau sendien bet dar ramu

 5. renata.o
  renata.o prieš 2 mėn.

  Gretukee parašė:
  Man visa nestuma beveik buvo ge;svos iskyros vos ne kaip ''snargliai'' ir nieko blogo nebuvo

  Man irgi tokios visa nestuma buvo, bet viskas ok ;)