Gausios išskyros iš makšties (319)

Tai įprasta ir normalu, kad nėštumo metu būna daugiau bekvapių ar vos juntamo kvapo balkšvų išskyrų. Jų būdavo ir anksčiau, bet dėl kintančio estrogenų kiekio kraujyje ir dėl didesnio kraujoplūdžio į makšties ir gimdos kaklelio sritį dabar jos gausesnės. Šias išskyras sudaro gimdos kaklelio ir makšties sekretas, negyvos makšties sienelių ląstelės ir įprasta makšties mikroflora.

Šito, deja, niekaip nepakeisi, tačiau geriau jausiesi, jei naudosi bekvapius kasdienius įklotus su natūraliu paviršiumi. Kad išvengtumei lytinių organų problemų:

 • Intymias vietas visuomet valyk nuo tarpvietės link išangės.
 • Rinkis medvilninius apatinius.
 • Venk ankštų ir sintetinių apatinių, aromatizuotų įklotų, sūkurinių vonių (jacuzzi), aromatizuoto tualetinio popieriaus, taip pat aromatizuotų intymios higienos prausiklių.
 • Neplauk makšties, ypač dušo srove. Makšties plovimas tik pažeidžia natūralų balansą, dėl to padidėja infekcijų tikimybė, be to, dušo srovė gali sukelti oro emboliją – itin retą, bet labai pavojingą sutrikimą, kai į kraujotakos sistemą patenka oro burbuliukas. Tai gali baigtis tavo ir/ar kūdikio mirtimi.

Jei išskyros yra nebūdingos spalvos ar skleidžia blogą kvapą, kreipkis į savo gydytoją – tai gali būti infekcijos požymis. Taip pat kreipkis į medikus, jei išskyrų pagausėja staiga, jos yra gleivių pavidalo, vandeningos ar kraujo spalvos, – tai gali būti priešlaikinio gimdymo ženklas.

Naujausi komentarai

 1. Vivii
  Vivii prieš 1 mėn.

  sveikos mamytes, neseniai pastebejau tasiu skaidriu, tokiu kaip kiausinio baltymas isskyru, tokiu budavo vaisingomis dienomis, pasidare neramu, gal kuri susidurete? ar gali buti kazkas negerai? man 22 savaites dbr

 2. Vygre
  Vygre prieš 1 mėn.

  Svarbu kad jos butu bekvapes, nepnasios i varske, nebutu pilkos ar zalios, nesukeltu niezulio, perstejimo ar paraudimo. Isskyru pagausejimas nestumo metu yra normalu, vienom ju pagauseja iskrt pastojus, kitom tik pries gimdyma, tau matyk ipusejus antra trimestra. Jei neramu, paprasyk kad ginekologas tepineli paimtu.

 3. Vivii
  Vivii prieš 1 mėn.

  Vygre parašė:
  Svarbu kad jos butu bekvapes, nepnasios i varske, nebutu pilkos ar zalios, nesukeltu niezulio, perstejimo ar paraudimo. Isskyru pagausejimas nestumo metu yra normal…

  Aciu

 4. Deimanciukas9
  Deimanciukas9 prieš 1 mėn.

  vos tik pastojau,be iklotu negaliu,tepa geltonom isskyrom,tai kiek suprantu nieko blogo,taciau mane neramina toks dalykas,vos tik atsikeliu ryte ir atsistoju is lovos nubega,lyg vandenelis tos isskyros,ju ten nedaug buna,bet dar niekad nebuvo taip,jog begtu vandens pavidalu..gal kam nors taip yra buve? kas cia gali buti?

 5. Smurfe
  Smurfe prieš 1 mėn.

  Deimanciukas9 parašė:
  vos tik pastojau,be iklotu negaliu,tepa geltonom isskyrom,tai kiek suprantu nieko blogo,taciau mane neramina toks dalykas,vos tik atsikeliu ryte ir atsistoju is lov…

  Gali buti slapimo nelaikymas,girdejau jog buna nescioms kai pusle spaudzia gimda,gali prateketi laseliais ar net daugiau