Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (678)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Komentarai (678)

Naujausi komentarai

Skaityti visus komentarus (678)
 1. robertafausta
  robertafausta prieš 2 sav.

  sveika visko gali buti . bet galbut truksta vitaminu organizmui nes dar metu nera kaip pagimdete vaikiuka tai gal galite pasidarykite kraujo tyrimuka gal hemoglabino kiekio sumazejimo del to ir svaigsta galva? o ar maitinate pati?

 2. Gutte89
  Gutte89 prieš 2 sav.

  Sveika,maitinau dukryte iki menesio laiko nes pienelis dingo,nebeuzteko na gal ir hemoglobino truksta,manau dar palauksiu kada turi but mmm jei sulauksiu reiks krauja issitirt,nes sawijauta tai ne kokia

 3. robertafausta
  robertafausta prieš 2 sav.

  Gutte89 parašė:
  Sveika,maitinau dukryte iki menesio laiko nes pienelis dingo,nebeuzteko na gal ir hemoglobino truksta,manau dar palauksiu kada turi but mmm jei sulauksiu reiks …

  man svaigdavo galva daznai nes kraujas pasilpes budavo ingnoruodavau ta silpnuma ir viena die na nualpau tik tada begau darytis tyrimus

 4. User has not uploaded an avatar
  Aiduke prieš 1 sav.

  Sveikos būsimos mamytės čia esu naujokė ir norėčiau savo klausimais pasidalinti su jumis pradėsiu viską nuo pradžių..Nuo rugsėjo 2-8 sirgau m,14 d buvo santykiai,po kelių dienų pradėjo pilvo apačią daikstyti kad vos išlipdavau iš lovos,buvo kelias dienas patepimas ir vėl dingdavo,po dviejų savaičių pasidariau nt ir buvo neigiamas,spalio 2-8 vėl apsirgau m,iškart pradėjo krūtinę skaudėti,nestipriai pykinti,svyruoja temperatūra,pilvą daiksto lyg būtų prieš m,šviesiai ir neryškia raudona kiekvieną dieną pateplioja,į wc dažniau lakstau,paaštrėjus truputį uoslė.Buvau pas ginę bet nieko nematė. kaip sakot gal kitų m palaukti ar darytis kitą nt?Kiek girdėjau tai yra normalu sirgti m iki 3 mėn. labai dėkoju kad išklausėte ir laukiu atsakymų

 5. Gossip girl
  Gossip girl prieš 1 sav.

  NA as siulyciau tau palaukti kitu mm, jei gine nieko nemate kazin ar kas nors yra, ir seip moters daznai linkusios prisigalvoti, is to didelio laukimo kudikio