Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (934)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Naujausi komentarai

 1. Editutia
  Editutia prieš 4 d.

  Ana Žv parašė:
  Sveikos merginos. Kreipiuosi i jau pastojusias merginas. Kaip galetumet apibudinti ta jausma ar skausma pastojus pilvo apacioj? Jei kuriai nors teko patirt. Aciu

  Man tai labiau ne skausma,o toki kaip tempima primine...atrodo kas oda plesia...

 2. User has not uploaded an avatar
  katukass prieš 20 val.

  Sveikos noriu paklausti ar kuriai nors yra taip buvę ir kas tai galėtų būti. Mm vėluoja jau maždaug pusantros savaitės, tuo metu kai turėjo prasidėti mm skaudėjo nugarą, krutinę. Kai mm neprasidėjo, po kelių dienų visi simptomai dingo. Testas vis dar neigiamas, vakar pasidariau hcg tyrimą - neigiamas. Tačiau nuo vakar vėl pradėjo skaudėti krutinę, mm kaip nėra taip nėra... Echo einu darytis tik pirmadienį, ar gali hcg tyrimas klysti dėl nėštumo? Labai norisi sulaukti tos Kalėdinės dovanėlės

 3. Gossip girl
  Gossip girl prieš 16 val.

  Pasidarykit testuka ir zinosit

 4. Gossip girl
  Gossip girl prieš 16 val.

  Nemanau kad hcg tyrimas gali klsyti, nors kas ten zino ko siam pasauli tik nenutimka

 5. User has not uploaded an avatar
  katukass prieš 15 val.

  Dariausi testą prieš porą dienų, tai neigiamas. Bet viltis durnių motina, o motina savo vaikus myli