Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (514)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Komentarai (514)

Naujausi komentarai

 1. Sniegapa

  Sveikutes,
  Sugalvojau, kad butu idomu cia parasyti apie savo situacija, gal kam taip pat buvo...
  Taigi, pradejau nauja pakuote kt, isgeriau 2 tabl, mylejausi karta ir po to 2 d neisgeriau. Uz sav baigsiu kursa. Esme ta, kad pradejo pykint, 3 d kaip skauda spenelius, kartais maudzia krutine. Idomu, ar salutinis poveikis nuo kt gali buti kartas nuo karto, ar tik pradzioje, nes jas geriu gal 8 men.
  Patikrinau menesiniu kalendoriu, tai nepazymejus kt, gaunasi, kad mylejausi ir po to praleidau tabletes per vaisingas dienas. Gal pastojau, bet kad lb anksti simptomai tuomet..
  Gal kas kokiu minciu turit?

 2. Editutia

  Sniegapa parašė:
  Sveikutes,
  Sugalvojau, kad butu idomu cia parasyti apie savo situacija, gal kam taip pat buvo…

  Pasidaryk nt arba hcg kraujo tyrima..

 3. Bellinda

  Na šiaip geriausias variantas nėštumo testas, kad nevarginti galvos dėl minčių, pamenu dėl savęs man taip pat labai maudė krūtinę ir ji buvo net padidėjus ..

 4. Sniegapa

  Na taip, testas geriausia. Tik dar anksti.
  Jauciu, kai praleidi kt, tada pagalvoji, kad galejai pastot su kiekvienu simptomu

 5. Bellinda

  Sniegapa parašė:
  Na taip, testas geriausia. Tik dar anksti.
  Jauciu, kai praleidi kt, tada pagalvoji, kad galejai pastot su kiekvienu simptomu …

  tai čia faktas :).
  na jei jau likimas skirtų tai jau nuo jo nepabėgsi, juk viskam viskas paskirstyta :))) ..
  aj aš jau čia filosofuot pradėjau :)))

Rašyti komentarą