Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (858)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Komentarai (858)

Naujausi komentarai

 1. Futura13
  Futura13 prieš 1 d.

  kamill parašė:
  Sveikos paneles. Jau savaite jauciuos neramiai.. Pora dienu is eiles po maisto praejus kokiai valandai baisiai supykino, viska isvemiau... jaucias kazkoks silpnumas…

  siūlyčiau palaukti. nes kol mažas nėštumas, tai būna mažai hormono, į kurį reaguoja nėtumo testas. palauk, kol vėluos mmm savaitę ir tada darykis. ;) sėkmės!

 2. Torri
  Torri prieš 1 d.

  Arba galima kraujo tyrima pasidaryt, brangiau, bet greiciau ir patikimiau.

 3. Mamulytee
  Mamulytee prieš 1 d.

  kamill parašė:
  Sveikos paneles. Jau savaite jauciuos neramiai.. Pora dienu is eiles po maisto praejus kokiai valandai baisiai supykino, viska isvemiau... jaucias kazkoks silpnumas…

  Man parode blanku vaiduokli kai 5d velavo tad gali buti kad turejai velyva OV ir testas tiesiog dar nerodo pabandyk Viola, jis 5miu, arba HCG

 4. User has not uploaded an avatar
  kamill prieš 1 d.

  Aciu mergaites uz patarimus, palauksiu dar kelias dienas ir tada vel pasidarysiu testuka

 5. juli-cka
  juli-cka prieš 11 val.

  kamill parašė:
  Aciu mergaites uz patarimus, palauksiu dar kelias dienas ir tada vel pasidarysiu testuka

  Lauksim žinių