Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (635)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Komentarai (635)

Naujausi komentarai

Skaityti visus komentarus (635)
 1. PinaColada_
  PinaColada_ prieš 1 sav.

  kristinulis parašė:
  Ns stai, katik pasidariau NT ir parode dvi ryskias juosteles, pasirodo gali buti menesines pastojus

  Įkelk ft

 2. User has not uploaded an avatar
  kristalee prieš 1 sav.

  Stai ikeliu, nt darytas ne su rytiniu slapimu, isryskejo per minute

 3. robertafausta
  robertafausta prieš 1 sav.

  kristinulis parašė:
  Stai ikeliu, nt darytas ne su rytiniu slapimu, isryskejo per minute

  Didziausi sveikinimai

 4. Liepoja
  Liepoja prieš 2 d.

  robertafausta parašė:
  sveika mane bere su pirmaja dukryte veida nugara ir pecius, nuvykau i odos dispanceri ir pasake kad galbut yra kraujas pasilpes arba kazkas su hormonais tada nuvyk…

  Sveiki, gal prisimenat, kai išbėrė ir jus sužinojot kad esat nėsčia, kuri nėštumo savaitė jau buvo?

 5. robertafausta
  robertafausta prieš 1 d.

  Liepoja parašė:
  Sveiki, gal prisimenat, kai išbėrė ir jus sužinojot kad esat nėsčia, kuri nėštumo savaitė jau buvo?

  sveikute, 5-6 pagal mano skaiciavimus o pagal gines tai 7-8