Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (1072)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  stebuklu metas prieš 2 d.

  Dovile Gust. parašė:
  O kokia buvo pati pradzia IUI? Nes as dbr darysiu kraujo tyrimus, tada vyrui darys spermatograma ir abieju ats. sudes ir ziures kame problema. Bijau...............

  Kai prieš 3 metus kreipėmės į Kauną, išgyvenau 3 IUI, nesėkmingai. Tik paskui sužinojau, kad veltui tai darėme, kai kreipiausi po to (savavališkai) į endokrinologą, nors "profesorė" sakė jog man "viskas gerai".. Jis man ir pasakė, kad veltui pinigus išmetėm, nes turiu autoimuninį tiroiditą.. IUI buvo atliktos su kosminiu prolaktinu.. 2m gydymo, jis sutvarkė hormonų balansą, bet vistiek nepastojau. Tuomet ir kreipėmės vėl į nevaisingumo specialistus (šįkart rėmėmės rekomendacijomis). Tai va, abiejų trimai "geri", "viskas gerai", bet pastoti galėjau tik po IUI.. Svarbiausia, kad iki tol būtų atlikti ne tik lytiniai, bet ir skydliaukės tyrimai.. Tuomet ir sėkmės aplankys greičiau.. Taigi, priežastys gali būti tiek fiziologinės, tiek hormonų sąlygotos (psichologinėmis neįsitikinau)..

 2. User has not uploaded an avatar
  stebuklu metas prieš 2 d.

  rakyte parašė:
  saunu, jauciu pilvelis daug greiciau auga

  kol as nematau labai ryškių pokyčių ;)

 3. Dovile Gust.
  Dovile Gust. prieš 2 d.

  stebuklu metas parašė:
  Kai prieš 3 metus kreipėmės į Kauną, išgyvenau 3 IUI, nesėkmingai. Tik paskui sužinojau, kad veltui tai darėme, kai kreipiausi po to (savavališkai) į endokrinologą,…

  Aciu

 4. User has not uploaded an avatar
  saulyta prieš 1 d.

  stebuklu metas parašė:
  Iš abiejų pusių giminėje būta dvynukų. Tačiau mūsų atveju daugiavaisis nėštumas dėl IUI.. 5metus laukėme, kol radome specialistą, kuris mums pagelbėjo.. Ilgą kelią …

  O kur jus atlikote IUI? Svarstau ir as apie tai

 5. User has not uploaded an avatar
  stebuklu metas prieš 4 val.

  saulyta parašė:
  O kur jus atlikote IUI? Svarstau ir as apie tai

  atradom Salygienę, Jolsana klinika Klaipėdoje