Kada ir kaip atlikti nėštumo testą (1524)

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs.

Mylėjaisi vaisingomis dienomis?  Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais informacija, parašyta ant nėštumo testų pakuočių, gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos tau vertėtų žinoti:

Kada reikėtų atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų tikslus?

Nėštumo testą geriausia daryti praėjus savaitei nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Nors daugelis nėštumo testų gamintojų teigia, kad testą galima daryti jau tą pačią dieną, kai nesulaukei mėnesinių, 2004 metais atlikti ir leidinyje American Journal of Obstetrics and Gynecology paskelbti tyrimai parodė, jog tai ne visai tiesa. Nėštumo testas nustato, ar moters šlapime yra žmogaus chorioninio gonadotropino (HCG) hormono, tačiau jo kiekis gali labai smarkiai skirtis priklausomai nuo tiriamos moters, o testų jautrumo lygis dažnai būna nepakankamas nedideliam HCG kiekiui aptikti. Naujosios Meksikos universiteto tyrėjai vertino 18 skirtingų nėštumo testų ir nustatė, kad tik vienas testas pavadinimu First Response Early Result yra pakankamai jautrus, kad nustatytų nėštumo hormonus jau tą pačią dieną, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Daugelis kitų nėštumo testų tuo metu galėjo aptikti tik apie 16 procentų esamų nėštumų.

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikei drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmesk ir įsigyk naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaityk jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudok rytinį šlapimą, tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o tu vis dar nesulaukei mėnesinių, palauk kelias dienas ar savaitę ir pabandyk dar kartą. Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilauki, – galbūt tavo HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų. Taigi dabar ne laikas eiti į alkoholinių gėrimų degustaciją ar mėgautis kitais nesaugiais dalykais, kurių žinodama apie nėštumą nedarytum.

Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.

Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo lauki ilgiau, nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti. 

Ar netgi labai blyškus brūkšnelis reiškia, kad laukiuosi?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad laukiesi. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, tavo kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Norėdama įsitikinti, pasidaryk dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Ir jei šį kartą teigiamas atsakymas ryškus – sveikiname. Jei šį kartą atsakymas yra aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas. Specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu. Gaila, tačiau taip nutinka dažnai.

Patarimas: daugelis nėštumo testų sako, kad rezultatą pamatysi maždaug per penkias minutes. Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti netgi dešimt minučių, kad gautum teigiamą atsakymą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  orbituke prieš 3 sav.

  sveikos merginos,gal kuriai nors buvo darytas svalymas ir po isvalymo iskart pastojote?reikia patarimu,nes turejau isvalyma spalio 23d.,o dabar jau lapkricio 25d.,menstruaciju nesulaukiu...testuka rodo viena ryskia kita vos matoma,ar galeciau buti pastojusi,valymas buvo ne leliuko ktos bedos...

 2. User has not uploaded an avatar
  skirgule prieš 3 sav.

  sveikos merginos . planuojam su vyru antra vaikeli, paskutines mmm buvo spalio 20d. turejau susirgti lapkricio 17d. ciklas regulerus kaip laikrodukas 28d. nesusirgus 18d pasidariau testuka , teigiamas , vaiduokliukas ryskus kita ryta vel pasidariau , tas pats teigiamas.21d pradejo pateplioti tepliojo 4d. buvau vakar pas gydytoja dare echo , bet nieko nemate dar , tik sake ,kad gimdos gleivine isplonejusu , ka tai reiskia nepasake(gal kam taip buvo ) , bijau ,kad testukas gali buti neigiamas... kita pirmadieni vel varau echo daryt

 3. atene karaliene prieš 2 sav.

  sveikos merginos man veluoja tuos dienos kaip 7d ir darausi nestumo testa reikes po savaites vel kartoti jai pasirodysiu kad teigamas tai busu labai laiminga

 4. User has not uploaded an avatar
  jocenkaite20 prieš 1 sav.

  sveiki, norejau paklausti ar kam nors buvo taip, paskutini kart sirgau spalio 30d o jau siandien gruodzio 8d o minesiniu jokiu pozymiu nera, dariausi nestumo testa bet jis neigiamas beto vienas pas mane buvo persileidimas kadangi esu su dvirage gimda, ka man daryti esu su draugu pasimete padekit...

 5. ..upse..
  ..upse.. prieš 1 sav.

  jocenkaite20 parašė:
  sveiki, norejau paklausti ar kam nors buvo taip, paskutini kart sirgau spalio 30d o jau siandien gruodzio 8d o minesiniu jokiu pozymiu nera, dariausi nestumo testa …

  Eiti pas ginekologa.