Kada ir kaip atlikti nėštumo testą (1463)

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs.

Mylėjaisi vaisingomis dienomis?  Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais informacija, parašyta ant nėštumo testų pakuočių, gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos tau vertėtų žinoti:

Kada reikėtų atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų tikslus?

Nėštumo testą geriausia daryti praėjus savaitei nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Nors daugelis nėštumo testų gamintojų teigia, kad testą galima daryti jau tą pačią dieną, kai nesulaukei mėnesinių, 2004 metais atlikti ir leidinyje American Journal of Obstetrics and Gynecology paskelbti tyrimai parodė, jog tai ne visai tiesa. Nėštumo testas nustato, ar moters šlapime yra žmogaus chorioninio gonadotropino (HCG) hormono, tačiau jo kiekis gali labai smarkiai skirtis priklausomai nuo tiriamos moters, o testų jautrumo lygis dažnai būna nepakankamas nedideliam HCG kiekiui aptikti. Naujosios Meksikos universiteto tyrėjai vertino 18 skirtingų nėštumo testų ir nustatė, kad tik vienas testas pavadinimu First Response Early Result yra pakankamai jautrus, kad nustatytų nėštumo hormonus jau tą pačią dieną, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Daugelis kitų nėštumo testų tuo metu galėjo aptikti tik apie 16 procentų esamų nėštumų.

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikei drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmesk ir įsigyk naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaityk jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudok rytinį šlapimą, tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o tu vis dar nesulaukei mėnesinių, palauk kelias dienas ar savaitę ir pabandyk dar kartą. Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilauki, – galbūt tavo HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų. Taigi dabar ne laikas eiti į alkoholinių gėrimų degustaciją ar mėgautis kitais nesaugiais dalykais, kurių žinodama apie nėštumą nedarytum.

Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.

Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo lauki ilgiau, nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti. 

Ar netgi labai blyškus brūkšnelis reiškia, kad laukiuosi?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad laukiesi. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, tavo kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Norėdama įsitikinti, pasidaryk dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Ir jei šį kartą teigiamas atsakymas ryškus – sveikiname. Jei šį kartą atsakymas yra aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas. Specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu. Gaila, tačiau taip nutinka dažnai.

Patarimas: daugelis nėštumo testų sako, kad rezultatą pamatysi maždaug per penkias minutes. Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti netgi dešimt minučių, kad gautum teigiamą atsakymą.

Komentarai (1463)

Naujausi komentarai

Skaityti visus komentarus (1463)
 1. Upse o_O
  Upse o_O prieš 2 sav.

  giesa parašė:
  na mylimuką darom ir prieš mm ir per mm ir po mm,vos ne kiekvieną dieną ir taip jau kelis mėnesius,bet niekaip nepavyksta pastot na tikiuos šį kartą sul…

  Geriausia myletis kas 2 dienas, kad spetu spermiukai subresti

 2. Emuts
  Emuts prieš 2 sav.

  Sveikos, vakar diena ir siandien ryta dariausi testuka, bet jis neigiamas O mm veluoja 4 dienas ir jauciuosi keistai: vakarais labai pavargusi, diena nei is sio nei is to apsisuka galva, nuolat pucia pilva, padidejes apetitas, nuolat alkana ir vis maudzia pilva, nuo to laiko kai turejo prasideti mm, ir taip kelis kartus per diena :-/ nezinau nei ka galvoti...

 3. kiesiuke
  kiesiuke prieš 2 sav.

  Nu va, šeštadienį vakare pasidariau testuką ir nusivyliau Sekmadieni/šiandien turėjo prasidėt mmm, bet jų dar kolkas nėra, pilvuką maudžia kaip per mmm, bet tikiuosi jų nebesulaukti, vyliuosi, kad testas buvo atliktas per anksti Na žinot, viltis- durnių motina, o mes jos vaikai

 4. mazyte82
  mazyte82 prieš 2 sav.

  kiesiuke parašė:
  Nu va, šeštadienį vakare pasidariau testuką ir nusivyliau Sekmadieni/šiandien turėjo prasidėt mmm, bet jų dar kolkas nėra, pilvuką maudžia kaip per mmm, bet tik…

  bet gal testas nebuvo jautrus ,todel ir nerodo.

 5. intojon
  intojon prieš 2 sav.

  kiesiuke parašė:
  Nu va, šeštadienį vakare pasidariau testuką ir nusivyliau Sekmadieni/šiandien turėjo prasidėt mmm, bet jų dar kolkas nėra, pilvuką maudžia kaip per mmm, bet tik…

  bet net ji nepalieka savo vaiku ;)