Simptomai, kurių negalima ignoruoti (46)

Tavo gydytojas su tavimi turėtų aptarti galimas kritines situacijas.

Laukiantis taip dažnai ima skaudėti tai šen, tai ten, atsiranda tiek keistų, neįprastų pojūčių, kad kartais sunku suprasti, kas normalu, o kas pateisintų skambutį gydytojui net ir antrą valandą nakties. Turėk omenyje, kad ne visais atvejais būtina reaguoti vienodai skubiai: tai priklauso nuo situacijos, tavo sveikatos istorijos ir nėštumo savaitės.

Tavo gydytojas su tavimi turėtų aptarti galimas kritines situacijas, taip pat ir tai, kokiais atvejais turėtum nedelsdama su juo susisiekti. Toliau išvardijami simptomai, kuriems pasireiškus reikėtų kreiptis į gydytoją:

 • Stiprus ar nesiliaujantis pilvo skausmas.
 • Kraujavimas, tepimas iš makšties.
 • Skysčio nutekėjimas iš makšties ar makšties išskyrų pasikeitimas, kai jos tampa vandeningos, gleivėtos ar kraujingos.
 • Dubens spaudimas, nugaros apatinės dalies skausmas ar sąrėmiai iki 37 nėštumo savaitės.
 • Skausmingas ar deginantis šlapinimasis.
 • Jei šlapiniesi negausiai ar visai nesišlapini.
 • Smarkus ar nesiliaujantis vėmimas. Taip pat vėmimas, lydimas skausmų ar temperatūros.
 • Peršalimo simptomai ar karščiavimas (kai kūno temperatūra aukštesnė nei 38°C).
 • Įkyrus viso kūno niežulys, ypač jei yra geltos požymių (pageltusi oda), jei šlapimas tamsus, o išmatos blyškios.
 • Regėjimo sutrikimai (vaizdo dvejinimasis, neryškus, išplaukęs vaizdas, tamsios ar šviesios dėmelės prieš akis).
 • Veriamas galvos skausmas, trunkantis ilgiau nei 2–3 valandas.
 • Rankų, veido ir akių vokų patinimas (dar vadinamas edema) arba staigus svorio padidėjimas (1 kg ar daugiau), nesusijęs su valgymu
 • Nesiliaujantys ir labai stiprūs kojų mėšlungiai ar šlaunies skausmai, kurie nepraeina net po tempimo pratimo (kojų pirštai lenkiami į save, kulnas stumiamas nuo savęs).
 • Vaisiaus judesiai pasidarė retesni. Pagrindinė taisyklė nuo 26 savaitės: jei per 2 valandas pajutai mažiau nei 10 judesių, skubiai skambink tave prižiūrinčiam gydytojui.
 • Pilvo trauma.
 • Alpimas ar galvos svaigimas, lydimas arba ne smarkaus širdies plakimo.
 • Bet kokia kita sveikatos problema, dėl kurios paprastai kreiptumeisi į gydytoją, net jei ji nesusijusi su nėštumu (pavyzdžiui, jei nedidelis peršalimas komplikuojasi). Tiesiog į gydytoją kreipkis šiek tiek anksčiau, nei tai darytum įprastai.

Patarimas: jei įtarimą kelia koks nors kitas simptomas, neišvardytas šiame sąraše, geriau paskambink gydytojui. Nėščiąsias prižiūrintys gydytojai yra pripratę prie tokių skambučių ir dažnai būna pasiekiami visą parą. Jei nesi tikra, ar tavo gydytojas toks, pasiklausk jo asmeniškai. Jeigu jam pačiam negalima prisiskambinti bet kuriuo paros metu, greičiausiai jis duos telefono numerį, kuriuo galėsi susisiekti su budinčiu gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. Būsima Mam
  Būsima Mam prieš 9 mėn.

  ferfela parašė:
  Apturejau kelis kartus meslungi net karta taip sutrauke kad skausmas pasiliko keleta dienu blauzdoje. Pasikonsultavus su ginekol. Jinai tik atsake kad tai naturalu …

  Pas mane dazmiausiai nakti sutraukia.. sake gerti magnio.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 mėn.

  ferfela parašė:
  Apturejau kelis kartus meslungi net karta taip sutrauke kad skausmas pasiliko keleta dienu blauzdoje. Pasikonsultavus su ginekol. Jinai tik atsake kad tai naturalu …

  Kai kojas traukia mėšlungis, tai ženklas, jog trūksta magnio, kalcio ir vit. D. Valgykit riešutus, magnio daugiausiai turi migdolai. Taip pat razinas, vynuoges (jos apsaugos ir nuo galimų tinimų), kopūstus, morkas, grikius, sojų pupeles, ryžius, jūros žuvį, duonos gaminius. Kalcio gausu piene ir jo produktuose, mineraliniam vandeny, taip pat riešutuose, saulėgrąžose, brokoliuose, jautienoje, fermentiniame sūryje. Vit. D iš saulės arba labai gerai gerti žuvų taukus.
  Aš su tokia mityba šio nėštumo metu nežinau ką reiškia kojų mėšlungis, sutraukė gal tik žiemą porakart čiut čiut ir nereikia jokių papildų, kurie tarkim pirmo nėštumo metu man visiškai nepadėjo.

 3. Cukranendrė
  Cukranendrė prieš 8 mėn.

  Perskaiciau kad sutrikus regejimui reikia kreiptis i gydytoja? ar dar buvo kam taip? ka gydytoja patare? gal kokius papildus israse ar pan?

 4. ferfela
  ferfela prieš 8 mėn.

  Mellis parašė:
  Kai kojas traukia mėšlungis, tai ženklas, jog trūksta magnio, kalcio ir vit. D. Valgykit riešutus, magnio daugiausiai turi migdolai. Taip pat razinas, vynuoges (jos…

  Geriu vitaminus pilna koplekta+zuvies tauku kapsules, bet pastebejau kad dazniausiai apturiu meslungi kaip stresuota diena ar kas labai erzina...nes iki nestumo niekada nebudavo tik pauglystej gal pries 15m.

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  ferfela parašė:
  Geriu vitaminus pilna koplekta+zuvies tauku kapsules, bet pastebejau kad dazniausiai apturiu meslungi kaip stresuota diena ar kas labai erzina...nes iki nestumo nie…

  Tada nors ir keistai nuskambės, bet belieka vengti streso Kuris, aišku, ir šiaip ne į naudą.