Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti? (1929)

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs.

Mylėjaisi vaisingomis dienomis?  Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais informacija, parašyta ant nėštumo testų pakuočių, gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos tau vertėtų žinoti:

Kada reikėtų atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų tikslus?

Nėštumo testą geriausia daryti praėjus savaitei nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Nors daugelis nėštumo testų gamintojų teigia, kad testą galima daryti jau tą pačią dieną, kai nesulaukei mėnesinių, 2004 metais atlikti ir leidinyje American Journal of Obstetrics and Gynecology paskelbti tyrimai parodė, jog tai ne visai tiesa. Nėštumo testas nustato, ar moters šlapime yra žmogaus chorioninio gonadotropino (HCG) hormono, tačiau jo kiekis gali labai smarkiai skirtis priklausomai nuo tiriamos moters, o testų jautrumo lygis dažnai būna nepakankamas nedideliam HCG kiekiui aptikti. Naujosios Meksikos universiteto tyrėjai vertino 18 skirtingų nėštumo testų ir nustatė, kad tik vienas testas pavadinimu First Response Early Result yra pakankamai jautrus, kad nustatytų nėštumo hormonus jau tą pačią dieną, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Daugelis kitų nėštumo testų tuo metu galėjo aptikti tik apie 16 procentų esamų nėštumų.

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrink, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikei drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmesk ir įsigyk naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaityk jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudok rytinį šlapimą, tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o tu vis dar nesulaukei mėnesinių, palauk kelias dienas ar savaitę ir pabandyk dar kartą. Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilauki, – galbūt tavo HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų. Taigi dabar ne laikas eiti į alkoholinių gėrimų degustaciją ar mėgautis kitais nesaugiais dalykais, kurių žinodama apie nėštumą nedarytum.

Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.

Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo lauki ilgiau, nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti. 

Ar netgi labai blyškus brūkšnelis reiškia, kad laukiuosi?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad laukiesi. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, tavo kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Norėdama įsitikinti, pasidaryk dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Ir jei šį kartą teigiamas atsakymas ryškus – sveikiname. Jei šį kartą atsakymas yra aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas. Specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu. Gaila, tačiau taip nutinka dažnai.

Patarimas: daugelis nėštumo testų sako, kad rezultatą pamatysi maždaug per penkias minutes. Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti netgi dešimt minučių, kad gautum teigiamą atsakymą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  solweigaaa prieš 5 d.

  su pirmu nestumu ir pas mane pilvo nebuvo

 2. User has not uploaded an avatar
  Rimantuke prieš 4 d.

  Sveikos mamytes, planuojam vaikutį, paskutiniu mm pirma diena buvo 04.13, nebesisaugom nuo 04.15. Ovuliacija pasibaigė prieš kelias duebas, kada geriausia atlikti nėštumo testą?

 3. medu
  medu prieš 4 d.

  Kai veluos menesines kitaip labai nesmagu ta neigiama atsakyma matyt

 4. User has not uploaded an avatar
  Sofija23 prieš 3 d.

  Man irgi klausimas aktualus. po 10 dienu gal uztenka manau. As lauksiu 10 dienu po ovuliacijos pabaigos. Nesulauksiu menesiniu Man dar pries akis ta ovuliacija..bus 7 d. geguzes..tai jau 18d manau pirksiu testa..nes menesines 23 prasideda. Gal pasiseks

 5. Katinaa prieš 1 d.

  Miela mamyte, šiandien pas mus atskrido gandrai. Aš žinojau apie jų atvykimą jau prieš savaitę, ruošiausi. Iš pačio ryto pasiėmiau lagaminą, sudėjau visus savo daiktus. Bet vėliau nusprendžiau pasistiprinti prieš kelionę, juk teks keliauti ilgai... Atbėgau, o pulkas gandrų jau danguje...

  Mamyte, atleisk man, aš žinau, kaip stipriai tu manęs lauki. Pergyveni. Kada aš pas tave atskrisiu, o manęs vis nėra ir nėra... Todėl iškart nusprendžiau tau parašyti laišką ir papasakoti kaip mes, mažyliai, čia laikomės, kaip gyvenam laukdami savo gandro. Miela mano mamyte, tu tik nesijaudink, aš čia ne vienas, mūsų čia tūkstančiai, milijonai, nesuskaičiuojama gausybė. Ir visi laukia savo gandro. Kai kurie mažyliai tokie nekantrūs, kad kuo greičiau nori patekti pas savo tėvelius, tai prašo praskrendančių gandrų, kad juos pasiimtų. O gandrai juk yra geri, negali jiems atsakyti, jų darbas toks. Mes palydime tuos mažylius, tikėdamiesi, kad jų tėveliai laukia juos. Bet nutinka, kad jų tėveliai dar patys yra vaikai arba mamytės blogai jaučiasi ir negali tų mažylių dabar priimti, todėl tuos mažylius siunčia atgal. Mamyte, būtum mačiusi, kokie jie liūdni grįžta. Mes stengiamės juos pralinksminti, paguosti. Juk čia visi žino, kad tie patys mažyliai vėliau vis tiek papuls pas tuos pačius tėvelius, kurie jau lauks jų su nekantrumu.

  Mamyte, o tu pas mane tokia juokinga esi. Tiki kažkokiais neįsivaizduojamais ženklais. Net jau žinduką paruošei man. Ar tu manai, kad aš užsigeisiu žinduko? Nesiginčysiu, jis gražus. Tiesą sakant, aš jau labai senai pasirinkau tave, mano mylimiausia, pati geriausia, pati gražiausia mamyte. Ir ateisiu būtent pas tave. Jau greitai. Bet jei tau taip lengviau, tada pirk žindukus, piešk antras juosteles ant nėštumo testų, gal tokiu būdu ir pagreitinsime mūsų gandrą.

  Mano miela mamyte, tu tik nepergyvenk dėl manęs, neverk, neliūdėk. Sekantį kartą aš tikrai nepraleisiu savo gandro. Geriau jau alkanas atskrisiu, juk tu mane pamaitinsi, aš žinau. Mamyt, kai tik atsisėsiu ant savo gandro, telegrama aš tau atsiųsiu dvi juosteles, ir tada tu žinosi kada manęs laukti. Ak, taip, mes juk su tavimi ultragarso tyrimuose pasimatysime, aš tau savo rankyte pamojuosiu ir tu būsiu visai rami dėl manęs. O susitiksime mes su tavimi laukimo namuose, ten paprastai visos mamytės laukia savo mažylių. Aš, nors dar negaliu nieko tau pasakyti, bet pažiūrėsiu į tavo švelnias akis ir tu suprasi kaip stipriai AŠ TAVE MYLIU, MANO MAMYTE.

  Iki pasimatymo, TAVO MAŽYLIS.
Nėštumo požymiai »

Gimdymas ir po jo »

Nėštumo eiga ir priežiūra »

Sportas ir kūnas »