Nėštumo testas: kada ir kaip jį daryti? (1942)

Mylėjotės vaisingomis dienomis?  Buitiniai nėštumo testai yra labai patogūs ir patikimi, žinoma, jei yra naudojami teisingai ir laiku. Bet kartais ant nėštumo testų pakuočių pateikiama informacija gali būti klaidinanti. Štai keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti.

Kada reikėtų atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų tikslus?

Nėštumo testą geriausia daryti praėjus savaitei nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Nors daugelis nėštumo testų gamintojų teigia, kad testą galima daryti jau tą pačią dieną, kai nesulaukėte mėnesinių, 2004 metais atlikti ir leidinyje American Journal of Obstetrics and Gynecology paskelbti tyrimai parodė, jog tai ne visai tiesa.

Nėštumo testas nustato, ar moters šlapime yra žmogaus chorioninio gonadotropino (HCG) hormono, tačiau jo kiekis gali labai smarkiai skirtis priklausomai nuo tiriamos moters, o testų jautrumo lygis dažnai būna nepakankamas nedideliam HCG kiekiui aptikti.

Naujosios Meksikos universiteto tyrėjai vertino 18 skirtingų nėštumo testų ir nustatė, kad tik vienas testas pavadinimu First Response Early Result yra pakankamai jautrus, kad nustatytų nėštumo hormonus jau tą pačią dieną, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Daugelis kitų nėštumo testų tuo metu galėjo aptikti tik apie 16 procentų esamų nėštumų.

Kaip atlikti nėštumo testą, kad rezultatas būtų patikimas?

Visų pirma patikrinkite, ar nėštumo testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Jei nėštumo testą laikėte drėgnoje ar šiltoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje), jis gali būti sugadintas. Tad verčiau jį išmeskite ir įsigykite naują.

Prieš atlikdama nėštumo testą atidžiai perskaitykite jo instrukciją. Naudojimosi instrukcijos gali būti skirtingos priklausomai nuo testo. Testui naudokite rytinį šlapimą: tuomet jis būna didžiausios koncentracijos.

Jei testo atsakymas neigiamas, o mėnesinės vėluoja, palaukite kelias dienas ar savaitę ir pabandykite dar kartą. Vienas neigiamas atsakymas dar nereiškia, kad nesilaukiate, – galbūt jūsų atveju HCG lygis per žemas, kad testas jį aptiktų. 

Ar nėštumo testas gali "meluoti"?

Net jei testas atliekamas teisingai (ryte, laikantis visų gamintojų nurodymų), testas gali "apgauti". Tad nepriklausomai nuo gauto rezultato, tikrai nesuklysite, jei atliksite bent kelis nėštumo testus. 

 • Klaidingą neigiamą atsakymą testas paprastai parodo, jei atliekamas per anksti. Nors ir yra ypač jautrių testų, kurie fiksuoja net ir nežymų HCG padidėjimą praėjus vos 3–4 dienoms po implantacijos, pirmąjį testą geriau atlikti ne anksčiau kaip tą dieną, kai turėtų prasidėti mėnesinės.
 • Klaidingą teigiamą atsakymą testas gali parodyti, jei jo galiojimo laikas pasibaigęs, taip pat jei atsakymo laukiate ilgiau nei rekomenduoja instrukcija. Be to, testo atsakymas gali būti teigiamas ir tuomet, kai HCG hormono kiekio padidėjimas yra susijęs su kepenų ligomis, vėžiniais susirgimais arba kai HCG hormonas skiriamas nevaisingumui gydyti. 

Ar blyškus antras brūkšnelis reiškia nėštumą?

Net jei brūkšnelis neryškus, yra labai didelė tikimybė, kad pastojote. Įprastai tam, kad buitinis nėštumo testas būtų teigiamas, kūnas turi pagaminti didelį nėštumo hormono kiekį. Daugeliu atvejų brūkšnelis būna labai blankus tik pirmosiomis nėštumo savaitėmis, kol šio hormono lygis yra žemas.

Kad įsitikintumėte, padarykite dar vieną testą po dviejų ar trijų dienų. Jei pastojote, juostelė turėtų būti ryškesnė. Jei paskesnių testų rezultatas bus aiškiai neigiamas, yra tikimybė, kad įvyko labai ankstyvas persileidimas (specialistų teigimu, maždaug 20–30 procentų visų nėštumų pasibaigia persileidimu). 

Patarimas: daugelis gamintojų teigia, kad jų gaminami testai rezultatą parodo per penkias minutes, bet Naujosios Meksikos universiteto tyrimas rodo, jog gali tekti palaukti apie dešimt minučių, kad gautumėte patikimą testo rezultatą. Iš kitos pusės, atidžiai perskaitykite gamintojo nurodymus: jei lauksite per ilgai, testas greičiausiai parodys teigiamą rezultatą net jei nesilaukiate. 

Naujausi komentarai

 1. Sonata25
  Sonata25 prieš 1 sav.

  a.niuta parašė:
  Merginos!
  Dariau 3 nestumo testus.

  Sveikinimai☺

 2. User has not uploaded an avatar
  a.niuta prieš 1 sav.

  Sonata25 parašė:
  Sveikinimai☺


  Sakai 100%? :-)))

 3. User has not uploaded an avatar
  grablevska prieš 1 sav.

  Sveiki, paskutines men buvo balandzio17-20d myliejomes nesisaugomi per vaisingas dienas,db menesines veluoja jau4d ar galiu darytis testa ar dar palaukti keleta dienu,kad tikrai ir nenusivilti.aciu

 4. Lotavil
  Lotavil prieš 1 sav.

  grablevska parašė:
  Sveiki, paskutines men buvo balandzio17-20d myliejomes nesisaugomi per vaisingas dienas,db menesines veluoja jau4d ar galiu darytis testa ar dar palaukti keleta die…

  Galit daryt jau

 5. _Meliora_
  _Meliora_ prieš 12 val.

  Sveikos merginos, mano paskutinės mėn. prasidėjo kovo 30 d., leliuką "gaminome" balandžio 11-17 d. , testų atlikimo eiga ir rezultatas:

  1. balandžio 24 d. - labai neryškus vaiduoklis, paryškėjo tik po 10-15 min.
  2. balandžio 28 d. - ryškesnis vaiduoklis, pasirodė po 5 min.
  3. gegužės 1 d. - gana ryškus antras brūkšniukas po 1-2 min.

  Pirmą kartą pas gydytoją apsilankiau gegužės 12 d., ultragarsu patvirtino nėštumą
  Tikiuosi kažkam bus naudinga mano rašliava. SĖKMĖS VISOMS NEKANTRUOLĖMS!
Nėštumo požymiai »

Gimdymas ir po jo »

Nėštumo eiga ir priežiūra »

Sportas ir kūnas »