Paruošiamieji sąrėmiai (58)

Kas yra paruošiamieji sąrėmiai?

Paruošiamieji arba netikri sąrėmiai (užsienyje gali būti vadinami Brakstono Hikso (Braxton Hicks) sąrėmiais) yra silpni nevalingi gimdos susitraukimai.

Nors daugelį nėštukių, o ypač tas, kurios laukiasi pirmą kartą, šie „sąrėmiai“ suneramina, jie yra įprasta normalaus nėštumo dalis.

Dauguma juos pradeda jausti tik trečią, nors prasidėti jie gali ir anksčiau – nuo apytiksliai 20 nėštumo savaitės. Yra nėštukių, kurių šie sąrėmiai neaplanko visai – tai taip pat yra normalu.

Kodėl paruošiamieji sąrėmiai pasireiškia?

Įvairios raumenų grupės – gimdos, širdies, žarnyno – nevalingai susitraukinėja kasdien ir reguliariai, mums apie tai net neįtariant. Ne nėštumo metu, kai gimda yra maža, šių susitraukimų nejuntame ir nepastebime.

Tačiau gimdai vis labiau didėjant raumenų susitraukimai tampa vis labiau pastebimi, nes kaskart susitraukia vis didesnė raumenų masė. Juos iššaukti gali vaikelio judesys, dehidratacija (skysčių trūkumas), taip pat pilna šlapimo pūslė.

Kokie paruošiamųjų sąrėmių požymiai?

Skirtingai nuo tikrųjų sąrėmių, šie sąrėmiai (gimdos raumenų susitraukimai) yra neritmiški, nereguliarūs, trunka apie 30–60 sekundžių. Jie aplanko retai, laiko intervalai tarp jų netrumpėja.

Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai būna visiškai neskausmingi, nors jei laukietės pirmą kartą, galite jų keliamą diskomfortą palaikyti skausmu. Jei nesate tikra, ar tai tikri, ar paruošiamieji sąrėmiai, geriau apsidrauskite ir paskambinkite savo gydytojui.

Ką daryti, jei prasidėjo paruošiamieji sąrėmiai?

Jei norite palengvinti paruošiamųjų sąrėmių diskomfortą, gali pasivaikščioti, pagulėti vonioje (tik ne karštoje!) ar tiesiog pakeisti sėdėjimo/ gulėjimo pozą.

Kai kurioms įtampą nuima gilus, ritmingas kvėpavimas, lengvas užkandis ar stiklinė vandens (manoma, kad dehidratacija, skysčių trūkumas yra viena iš priežasčių, iššaukiančių paruošiamuosius sąrėmius).

Jei šie sąrėmiai aplanko labai dažnai, gydytoja gali paskirti magnio ar kalcio papildų – šių medžiagų trūkumas taip pat gali būti dažnų paruošiamųjų sąrėmių priežastis, o tuo pačiu parodyti, kad galbūt jūsų mityba nėra subalansuota.

Taip pat skaitykite

Kaip atskirti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų)?

Naujausi komentarai

 1. BeFree
  BeFree prieš 1 m.

  aaausrytia parašė:
  Sveikos... esu 27toje nestumo savaiteje, jau daugiau nei savaite laiko kiekviena diena turiu kaip minimus 5 paruosiamuosius sarremius.. beveik kiekviena diena buna …

  Tai kad ir parengiamiesiems dar gerokai per anksti... Siūlau DABAR važiuot į priimamąjį, nieko nelaukt

 2. User has not uploaded an avatar
  aaausrytia prieš 1 m.

  Aciu labai visoms uz patarimus.... kadangi jau siryt ryte vel taspats tai nieko nelaukusi tikrai skambinsiu gyditojai ir ziuresiu ka sakys. Aciu

 3. BrumBrum
  BrumBrum prieš 1 m.

  Man nuo 16 savaites vyksta tie parengiamieji, nera jokios taisykles kada jie prasides. Svarbu kad nebutu daznai besikartojantys, su mazias laiko tarpais.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  man šiandien nuo ryto kas kokias 3-4h pradeda skaudėt strėnas ir gimdą man atrodo jau prasidėjo paruošaimi sąremiai keista.. Gerai kad nėra tokie jau skausmingi bet malonumo nekelia irgi ... su pirmu pastebėdavau tik jau gale tikrai..

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  personalinissaule666 parašė:
  man šiandien nuo ryto kas kokias 3-4h pradeda skaudėt strėnas ir gimdą man atrodo jau prasidėjo paruošaimi sąremiai keista.. Gerai kad nėra tokie jau skausmingi bet…

  Man snd irgi ir strenas skaudejo ir pilvo apacia maude lyg mm diena artetu .bet pamiegojau atsigulus ir lyg ir praejo jau .lb bijau kad nebutu daugiau man ju nes viena esu tai beda butu kazin ae greitaja speciau isikviesti .nors is kazlu rudos neiilgai vaziuoja bet vistiek uztrunka.