Seksas antrą nėštumo trimestrą (98)

Ar normalu norėti mylėtis antrąjį nėštumo trimestrą?

Yra moterų, kurių seksualinis apetitas nėštumo metu išauga kaip niekada anksčiau. Taip nutinka todėl, kad antrojo trimestro metu nėščiosios jaučiasi geriau (aprimsta rytinis pykinimas, kiti nemalonūs simptomai), o dėl hormonų poveikio į dubens sritį priteka daugiau kraujo, makštyje atsiranda daugiau drėgmės ir dėl to padidėja jautrumas prisilietimams ir seksas teikia daugiau malonumo, ypač toms moterims, kurių makštis linkusi į sausumą.

Kita vertus, yra visiškai normalu, jei sekso nė kiek nesinori. Jei skauda šen ir ten, jei jaučiatės nerangi, nepatraukli ar tiesiog per daug pavargusi, seksualinis potraukis tiesiog nuslūgsta. Seksas gali nebeteikti malonumo ir todėl, kad dėl kintančių kūno formų sunku surasti patogią pozą.

Kokios sekso pozos tinkamos antro trimestro metu?

Apklausus daugiau nei 20 000 moterų ir vyrų paaiškėjo, kad nėštumo metu apie 75% porų bandė įvairias mylėjimosi pozas. Štai dar keletas pozų, tinkančių paaugus pilvukui:

 • Abu partneriai guli ant šono. Tai pati populiariausia poza tarp apklausos dalyvių.
 • Pusiau ant šono. Moteris guli pusiau ant šono, po nugara pasikišusi pagalvę (kad nereikėtų gulėti visiškai ant nugaros). Tuomet partneriui be didelių fizinių pastangų pavyksta išsilaikyti neužgulus pilvuko.
 • Šaukštas. Bėgant mėnesiams gili sueitis gali pasidaryti nemaloni. Kai abu partneriai guli ant šono (vyras moteriai iš nugaros), varpa įsiskverbia ne taip giliai.

Kokiais atvejais seksas nėštumo metu negalimas?

Tai reti atvejai, tačiau seksui geriau pasakyti „ne“, jei nėštumas yra komplikuotas. Susilaikykite nuo sekso, jei:

 • jums diagnozuota placentos pirmeiga (placenta previa) arba placenta yra labai žemai;
 • esate gimdžiusi anksčiau laiko (iki 36 savaitės);
 • šeimoje pasitaikė priešlaikinių gimdymų;
 • atsirado neaiškios kilmės kraujavimas ar nebūdingų išskyrų iš makšties;
 • prasidėjo sąrėmiai;
 • jums diagnozuotas gimdos kaklelio nepakankamumas;
 • gimdos kaklelis išsiplėtęs;
 • neišgydyta lytinių organų pūslelinė ar kitos lytiniu keliu plintančios ligos ir infekcijos.

Seksą taip pat reikėtų nutraukti, jei pradėjo varvėti ar nubėgo vaisiaus vandenys.

Ką daryti, jei sekso visai nesinori?

Tiek jūs, tiek partneris mylėtis gali nenorėti dėl pačių įvairiausių priežasčių – savijautos, įsitikinimų ar prietarų. Kad ir kokios jos būtų, kai nenoras yra abipusis, problemų paprastai nekyla.

Visais kitais atvejais bandykite suprasti vienas kito poziciją ir rasti kompromisą. Tai gali pavykti ir be žodžių, bet tikrai nepakenks, jei atvirai pasikalbėsite, ypač jei pradedate abejoti vienas kito jausmais.

Net jei šiuo metu mylėtis nesinori, išsaugoti intymumą galite ir kitais būdais. Bučiniai, kūno masažas ar oralinis seksas gali būti puiki alternatyva tradiciniams būdams.

Naujausi komentarai

 1. kristge
  kristge prieš 2 m.

  Dekui uz atsakyma.. Tuo metu kai uzdraude man buvo 6 savaites, ir iki siol dar neatsauke sito gerai kad mano vyras isvykes ir grys tik po menesio, tuomet jau bus praejas tas rizikingasis pirmasis trimestras. Tikiuosi kad gydytoja leis jau nes jau pradeda noretis

 2. diamm
  diamm prieš 2 m.

  kristge parašė:
  Dekui uz atsakyma.. Tuo metu kai uzdraude man buvo 6 savaites, ir iki siol dar neatsauke sito gerai kad mano vyras isvykes ir grys tik po menesio, tuomet jau bu…

  mano gyd. irgi sake, kad geriau to nedaryciau, nes norejo nusimest rizika nuo savo peciu, jei kartais ivyktu kas blogo... bet as pasiklioviau savo nuojauta ir pasitikejau savo vyru...
  manau, po menesiuko, bus pats tas... o vieno gyd. nuomone nereiktu sventai pasikliaut, jei nera jokiu apciuopiamu riziku ir jis remiasi tik teorija....

 3. kristge
  kristge prieš 2 m.

  As irgi manau kad po menesio bus pats tas nes palyginti su 6 savaitem ir dabar tai taisosi leliuko reikalai nors kai pastojau isvis nenorejau myletis, tai nors negalima taip sakyti,bet man cia labai gerai susideliojo aplinkybes gydytoja neleido, vyras isvaziavo, tai nereikejo kankintis nei man nei vyrui

 4. padange7
  padange7 prieš 5 mėn.

  O jums nebuna taip, kad miegant patiriate orgazma? Man siandiena taip nutiko... buvau skaičius kazkuriam forume, kad kitos panos patiria orgazma miegant ir as stebėjausi lb, o db pati patyriau. .. sapnu nepamenu

 5. Epa1239
  Epa1239 prieš 5 mėn.

  Dar neteko miegant patirt kazko, tik buna vaikelis kazkaip sujuda ir noras atsiranda dabar bandau perlipt per save, nes sexo noriu ir net labai, bet tingiu ,jauciuosi stora, ir nelanksti :/