Simptomai, kurių negalima ignoruoti nėštumo metu (78)

Laukiantis taip dažnai ima skaudėti tai šen, tai ten, atsiranda tiek keistų, neįprastų pojūčių, kad kartais sunku suprasti, kas normalu, o kas pateisintų skambutį gydytojui net ir antrą valandą nakties. Turėk omenyje, kad ne visais atvejais būtina reaguoti vienodai skubiai: tai priklauso nuo situacijos, tavo sveikatos istorijos ir nėštumo savaitės.

Tavo gydytojas su tavimi turėtų aptarti galimas kritines situacijas, taip pat ir tai, kokiais atvejais turėtum nedelsdama su juo susisiekti. Toliau išvardijami simptomai, kuriems pasireiškus reikėtų kreiptis į gydytoją:

 • Stiprus ar nesiliaujantis pilvo skausmas.
 • Kraujavimas, tepimas iš makšties.
 • Skysčio nutekėjimas iš makšties ar makšties išskyrų pasikeitimas, kai jos tampa vandeningos, gleivėtos ar kraujingos.
 • Dubens spaudimas, nugaros apatinės dalies skausmas ar sąrėmiai iki 37 nėštumo savaitės.
 • Skausmingas ar deginantis šlapinimasis.
 • Jei šlapiniesi negausiai ar visai nesišlapini.
 • Smarkus ar nesiliaujantis vėmimas. Taip pat vėmimas, lydimas skausmų ar temperatūros.
 • Peršalimo simptomai ar karščiavimas (kai kūno temperatūra aukštesnė nei 38°C).
 • Įkyrus viso kūno niežulys, ypač jei yra geltos požymių (pageltusi oda), jei šlapimas tamsus, o išmatos blyškios.
 • Regėjimo sutrikimai (vaizdo dvejinimasis, neryškus, išplaukęs vaizdas, tamsios ar šviesios dėmelės prieš akis).
 • Veriamas galvos skausmas, trunkantis ilgiau nei 2–3 valandas.
 • Rankų, veido ir akių vokų patinimas (dar vadinamas edema) arba staigus svorio padidėjimas (1 kg ar daugiau), nesusijęs su valgymu
 • Nesiliaujantys ir labai stiprūs kojų mėšlungiai ar šlaunies skausmai, kurie nepraeina net po tempimo pratimo (kojų pirštai lenkiami į save, kulnas stumiamas nuo savęs).
 • Vaisiaus judesiai pasidarė retesni. Pagrindinė taisyklė nuo 26 savaitės: jei per 2 valandas pajutai mažiau nei 10 judesių, skubiai skambink tave prižiūrinčiam gydytojui.
 • Pilvo trauma.
 • Alpimas ar galvos svaigimas, lydimas arba ne smarkaus širdies plakimo.
 • Bet kokia kita sveikatos problema, dėl kurios paprastai kreiptumeisi į gydytoją, net jei ji nesusijusi su nėštumu (pavyzdžiui, jei nedidelis peršalimas komplikuojasi). Tiesiog į gydytoją kreipkis šiek tiek anksčiau, nei tai darytum įprastai.

Patarimas: jei įtarimą kelia koks nors kitas simptomas, neišvardytas šiame sąraše, geriau paskambink gydytojui. Nėščiąsias prižiūrintys gydytojai yra pripratę prie tokių skambučių ir dažnai būna pasiekiami visą parą. Jei nesi tikra, ar tavo gydytojas toks, pasiklausk jo asmeniškai. Jeigu jam pačiam negalima prisiskambinti bet kuriuo paros metu, greičiausiai jis duos telefono numerį, kuriuo galėsi susisiekti su budinčiu gydytoju.

Naujausi komentarai

 1. sigitabudreviciute
  sigitabudreviciute prieš 3 mėn.

  dauknyte03 parašė:
  Neramu!jau beveik savaite kiekviena diena maudzia pilvo apacia ir nugara ir labai.del to tris dienas teko pagulet ligonineja..ir viskas gerai tipo.kaklelis ilgas kr…

  Man dabar tas pats.. :/ gal norite pasidalinti,kaip jusu istorija pasibaigė..? Nes kaip matau postas ne naujas..
  As va,siandien paskutinia dienele atidirbau ir išėjau i dekreta.. tai vis viliuos,kad maziau sedint bus geriau.. Nes pastarosios 3sav. Kazkoks kosmaras.. Nugara visa surakinta,vos paeinu.. Visa pilvą skauda,visus sonus.. Apie kirksnu skausmą net baisu galvot.. Kasryt tepa rausvai,o i dienos bėgi isskyros pabala.. Tiek daktarei priskambineta.. Ir tik taspats atsakymas "viskas gerai,juk žiūrėjom" .. Viena vakara kraujo kresuliukas buvo pasirodęs.. Nuvažiavau i klinikas.. Tai aprėkė,kad kodel naktį atsitrenkiau,o ne diena moterų konsultacijoj pasirodžiau... :((( bet irgi.. Apžiūrėjo ir sako viskas gerai... Tai taip ir gyvenu dabar neramia sirdele... :/

 2. slapukeb
  slapukeb prieš 3 mėn.

  sigitabudreviciute parašė:
  Man dabar tas pats.. :/ gal norite pasidalinti,kaip jusu istorija pasibaigė..? Nes kaip matau postas ne naujas..

  Man irgi teko pakraujuoti panašiu laiku, bet viskas gerai. Sakė turbūt kraujagyslė trūko... Klinikose išsamiai apžiūrėjo, buvo vėlus vakaras. Kaip ant ko ten užtaikysi turbūt.

 3. sigitabudreviciute
  sigitabudreviciute prieš 3 mėn.

  slapukeb parašė:
  Man irgi teko pakraujuoti panašiu laiku, bet viskas gerai. Sakė turbūt kraujagyslė trūko... Klinikose išsamiai apžiūrėjo, buvo vėlus vakaras. Kaip ant ko ten užtaik…

  As irgi toki pat atsakymą gavau.. Irgi išsamiai apžiūrėjo.. Bet vistiek.. Mane labiausiai neramina,kad tas tepimas kartojasi jau 3sav. Kiekviena rytą.. Neatrodo,kad viskas cia normalu... Nors maža ka.. Pas mane pilvelyje drambliuke.. Tai gal tikrai gerokai labiau viska spaudžia... Nes ir dusimas nezmoniskas,spaudimas baisulingai aukstas... :/ su pirmu mažyliu visas nėštumas buvo pasaka... o dabar.. Jaučiuosi kaip sulaužytas dramblys :DD jau laukiu nesulaukiu kada tas nėštumas baigsis... :DD

 4. slapukeb
  slapukeb prieš 3 mėn.

  sigitabudreviciute parašė:
  As irgi toki pat atsakymą gavau.. Irgi išsamiai apžiūrėjo.. Bet vistiek.. Mane labiausiai neramina,kad tas tepimas kartojasi jau 3sav. Kiekviena rytą.. Neatrodo,kad…

  Na man po kraujavimo paskui tris dienas rudai tepė ir daugiau nesikartojo. Sakė jei kartotųsi vėl važiuoti pas juos..

 5. sigitabudreviciute
  sigitabudreviciute prieš 3 mėn.

  slapukeb parašė:
  Na man po kraujavimo paskui tris dienas rudai tepė ir daugiau nesikartojo. Sakė jei kartotųsi vėl važiuoti pas juos..

  Na, man tai iki sios dienos tas rausvas tepimas laikosi... Puse dienos tepa rausvai.. O po piet normalizuojasi spalva.. Vnz.. Kazkokia nesamone...
  Bet va dabar niekaip akių nesumerkiu.. Bijau,kad mano dama nebutu jau pradėjus belstis... :/ labai jau panašu i saremius.. Nors dar labai nereguliarus.. Tai jei ryte dar irgi jausiu kazka,tai vel vaziuosiu... Tikiuosi,kad cia tik prieslaikiminiai.. Nors kaip tokie,tai labai skausmingi sakyciau... :///