Skiepų kalendorius

Šis vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius (skiepų kalendorius) yra paruoštas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, vaikų profilaktinių skiepijimų tęstinumą ir užkrečiamųjų ligų epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Vakcina iki 24 val. 2-3 paros 1 mėn. 2 mėn. 4 mėn. 6 mėn. 12-15 mėn. 15-16 mėn. 18 mėn. 6-7 m. 11 m. 15-16 m.
Tuberkuliozės vakcina (BCG)                      
Hepatito B vakcina (HB)*                  
Kokliušo, difterijos, stabligės vakcina (DTaP)            
Difterijos, stabligės (suaugusiųjų) vakcina (Td)                    
B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (Hib)                
Poliomielito vakcina (IPV)              
Pneumokokinės infekcijos vakcina (PCV)**                  
Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (MMR)**                    
Žmogaus papilomos viruso infekcijos vakcina (HPV1, HPV2)***                      
Rotavirusinės infekcijos vakcina (RV)****                  
B tipo meningokokinės infekcijos vakcina (MenB)**                  
 • * HB – pirma dozė turi būti įskiepijama naujagimiui per 24 val. po gimimo.
 • ** 12-15 mėn. PCV ir MenB vakcinos gali būti skiepijamos kartu (vieno vizito metu) su MMR 15-16 mėn. vakcina.
 • *** HPV vakcina skiepijamos tik mergaitės, skiepijimo schemą sudaro dvi HPV dozės (tarp pirmos ir antros HPV dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.
 • **** RV vakcinos trečioji dozė skiepijama, jei skiepijama penkiavalente RV ir trijų dozių schema, nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
 • MenB į kalendorių įtraukta nuo 2018-07-01.
 • RV į kalendorių įtraukiama nuo 2018-09-01.
 • Skiepijimai atliekami pagal vaistinio preparato charakteristikų santrauką.
 • Prieš kiekvieną vaiko skiepijimą tėvus ar teisėtus globėjus būtina informuoti apie vakcinų skyrimą, galimas nepageidaujamas reakcijas į skiepą. Dėl informacijos gavimo bei sutikimo skiepyti jie turi pasirašyti Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formoje.
 • Jei vaikas laiku nepaskiepijamas, jam sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas nurodytas vaistinių preparatų charakteristikų santraukose.

Šaltinis: 2017 m. rugsėjo 19 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-1101.

Naujausi komentarai

 1. Viletux
  Viletux prieš 10 mėn.

  Mia001 parašė:
  Ar būtinai reiškia, kad paskiepijus konkretų vaiką jis daugiau sirgs, - tikrai ne.

  Viską labai gražiai parašėt, tuo pačiu lyg ir paneigdama prieš tai buvusią nuomonę, kad paskiepijus vaikus, jie dažniau nei neskiepyti serga visomis kitomis, ne skieoų ligomid. Tik man nuomonės negana, tai dėkoju Boružėlytei už bent jau nurodytą kryptį ko ieškot, nes visi mes suprantam, kad labai didelės apimties, patikimų, reprezentuojančių visą populiaciją tyrimų vargu ar yra, o jeigu ir yra, tai jie ne mūsų nosiai.

 2. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 10 mėn.

  Del autistuku, tai as tokia nuomone susidarius esu. Jie yra itin jautrus vaikai. Dazna vaika gerkles skausmas isbalansuoja. Taiva su tais skiepais ir autistukais situacija tokia, kad jiems dazniausiai pasaliniai poveikiai dazniau pasimato, juos labiau isbalansuoja. Skiepai manau nesukelia autizmo, bet jo simptomus paryskina sustiprina. Juos skiepyti ar ne, tevai tokius vaikus turintys dazniausiai atsisako skiepyti, nes tiesiog neaisku kaip reaguos ir kasdieniniu issukiu uztektinai turi ( bendrauju ir stebiu keleta grupiu, kur daznai apie tai diskutuojama).
  Nuo mano vaiko del skiepu jau atsikabina, tiesa dar pedetre neseniai bande papasakoti, kad butu gerai, bet visi kiti nelenda jau i akis. Idomiausia ta dalis, kad mano maziausioji negavus nei vieno skiepo, atsisakiau net vit k tik gimusiai. Pasakius, kad neskiepinu, nes brolis sunkiai reagavo, iskarto atsikabina ir jokiu klausimu nekyla, net klausimu nekyla kaip jam buvo. Nors dalis mediku dar mane buvo bande itikinti pratesti jam skiepijimus. Tas man keisciausiai atrodo.

 3. Raganaa
  Raganaa prieš 10 mėn.

  Tikra tiesa, as kai pasakiau ligonineje kad antro neskiepysiu, tai jei paklausdavo kodel visada sakydavau del to, kad pirmoji turejo sociai pasaliniu poveikiu. Daugiau klausimu nekildavo. Viena tik pasake: o tai gal sitam nebus nieko? Tipo davai pabandom

 4. milla_hope prieš 10 mėn.

  Raganaa parašė:
  Tikra tiesa, as kai pasakiau ligonineje kad antro neskiepysiu, tai jei paklausdavo kodel visada sakydavau del to, kad pirmoji turejo sociai pasaliniu poveikiu. Daug…

  Joo pasirašyk kad sutinki su visais šalutiniais poveikiais ir bandom bando durniu ieskot baisu tiksliai..

 5. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 10 mėn.

  Raganaa parašė:
  Tikra tiesa, as kai pasakiau ligonineje kad antro neskiepysiu, tai jei paklausdavo kodel visada sakydavau del to, kad pirmoji turejo sociai pasaliniu poveikiu. Daug…

  man tai keista, kodel vaikui kuriam jau pasaliniai poveikiai buvo siuloma ir net kisama toliau skiepyti na nepasiseke nepasiseke, na ir atsikabini nuo seimos, kam dar est ir bandyti perkalbeti