Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2015 m. Gegužės mėnesio mamytės

 1. saulita
  saulita prieš 6 val.

  magnolija-saule parašė:
  Ir as dabar vyrui sakiau, kad geriausia jei prasidetu ryte kai sviesu- tamsoj nesamone;)

  Aha tamsa dar baugina papildomai

 2. magnolija-saule
  magnolija-saule prieš 6 val.

  saulita parašė:
  Aha tamsa dar baugina pkaapildomai

  Kaip gerai, kad yra bendraminciu;);)

 3. User has not uploaded an avatar
  juste1991 prieš 6 val.

  Man jau nebesvarbu ar diena ar nakti svarbu,kad kuo greiciau!!!

 4. Loretuke L
  Loretuke L prieš 5 val.

  Sveikos mamytes! Man siandien jau 41 sav prasidejo. MW atejo padare membranos atskyrima, tai sake jau 2cm atsidare ir kamstis is kart isejo po sios proceduros, iki siol biski tepa. Diena skaudejo biski nugara ir pilva.. Noriu jau kad greiciau vaikelis islystu i si pasauli gal kas esat susidure su membranos atskyrimu?

 5. makarevic
  makarevic prieš 5 val.

  Roma Seli parašė:
  o kodel tik iki pirmadienio

  Nes jau bus lygiai 7 dienos manau gal del to .... net nepaklausiau.kadangi manes paklause ar namie noriu paguleti ar ligonineje iki pirmadienio tai pasirinkau namus o viso kito neisiklausinejau net o dabar net paciai idimu pasidare