Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2016 m. Rugpjūčio mažylių belaukiant

 1. adatele25
  adatele25 prieš 2 val.

  Aciu merginos

 2. Vilma@
  Vilma@ prieš 2 val.

  Sveikos mamytes mano mazyte nemoka valgyti is buteliuko springsta isbandem daug soskyciu buteliuku ir tas pats. Liezuvelis beprisegtas gal kuri susiduret?

 3. Indre0101
  Indre0101 prieš 1 val.

  Shady Lady parašė:
  Labas rytas,pas mane nieko naujo..prasidejo 5 diena po termino..
  kaip pavydu toms kurios nejaucia membranu atskyrimo nepatogumu kiek pati e…

  Man lygiai tas pats nieko visai.. as atrodo net to pilvo nastos nebejauciu nebesuprantu kas cia yra bet jau viskas labai bijau juolab kad niekas manes netikrina cia toj Norvegijoj ir snd labai mazai jauciu judesius tuoj skambinsiu i ligonine, nors as nelabai zinau ar cia priema jie isvis nezinu klausiu ka man daryti, jau galvoju kad reikejo spjauti i viska ir vaziuoti i Lietuva..

 4. freedom
  freedom prieš 1 val.

  Indre0101 parašė:
  Man lygiai tas pats nieko visai.. as atrodo net to pilvo nastos nebejauciu nebesuprantu kas cia yra bet jau viskas labai bijau juolab kad niekas manes netikrina …

  As ir Norvegijoj gimdysiu sian buvau pas gydytoja tai sake kad cia leidzia pernesiot 10d, ir echoskopa daro ligoninei kai jau yra 41sav ir 3d. O seip po termino jei jau kas blogai skambintis reikia i ligonine, ten jie viska paaiskina ir patikrina jei reikia

 5. kutikute prieš 56 min.

  Indre0101 parašė:
  Man lygiai tas pats nieko visai.. as atrodo net to pilvo nastos nebejauciu nebesuprantu kas cia yra bet jau viskas labai bijau juolab kad niekas manes netikrina …

  Ir as norvegijoj... nebijokit skambinti i ligonine ir sakyti situacija, nes man daktaras sake jei tik kyla kazkokiu neaiskumu, sumazeja judesiukai ir paciai jauciat kad kazkas blogai skambinti sakyti jie visada patars ka padaryti arba lieps atvaziuoti... man ryt termino diena bet ir judesiuku apmazeje antra diena, bet matyt musu mazyliai jau ruosiasi mus nudziuginti