Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2015 m. rugpjūtinukai !!!! :)

 1. User has not uploaded an avatar
  mamytte2 prieš 32 min.

  shpyga parašė:
  Sveikos. Norejau paklausti nuo kada mazyliams ciulptukus duodat?.. Mums trys su puse savaites, bet dar nedaviau..

  jeigu nereikia ir neduokit

 2. User has not uploaded an avatar
  mamytte2 prieš 31 min.

  Liepa1986 parašė:
  Sveikos. Prisiduodu ir as rugpjucio 28 diena pagimdziau nuostabia dukryte-Auguste. Mazyle gime-3.022 svorio.ir 50 cm ugio. Man tai buvo antras gimdymas ir tikrai …

  sveikinam

 3. User has not uploaded an avatar
  rasa219 prieš 14 min.

  mamytte2 parašė:
  jeigu nereikia ir neduokit

  Aš pirmąjį be soskes auginau. Ši tikiuosi ir

 4. shpyga
  shpyga prieš 5 min.

  rasa219 parašė:
  Aš pirmąjį be soskes auginau. Ši tikiuosi ir

  As pirmajam tai daviau, bet sunkiai atsimenu kada.. seniai buvo
  O vat maziuka labai noreciau be ciulptuko uzauginti, ziuresim ar pavyks..

 5. egla1te
  egla1te prieš 3 min.

  shpyga parašė:
  Sveikos. Norejau paklausti nuo kada mazyliams ciulptukus duodat?.. Mums trys su puse savaites, bet dar nedaviau..

  Mes nusipirkom soske, bet maziukas neima bet va pasirodo, kas dickis dar nepamirses, kas tai yra, nes kai pamate, kad broliui duodam, tai pats vargsas verkt pradejo, kad jam reikia tai manau mazaji teks be soskes auginti