Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2016 m. Liepos mėnesio žirniukai

 1. monas
  monas prieš 47 min.

  Tai va, kad neramu, pas mus irgi sasiuko nematyt. Beje chirurgas sake, kad eritrocitai ir pro plona odele gali prasisunkt, nors viskas uzgije, tai nesijaudint.
  Reiks pabandyt gal ir vandenilio peroksida su salicilo r jei dar pora dienu nesibaigs.

 2. User has not uploaded an avatar
  tiesiog_ prieš 11 min.

  Mamytes, kurios turit dukrytes, ar jums ligoninej arba pediatre namuose paaiskino ir sake ka nors apie intymia prieziura dukrytes?.. nes mums absoliuciai nieko nepasake, o man taip neramu, pas ja lyg vis kazkokiu isskyru yra, pravalau su neutralia dregna servetele, bet galvoju, ar nereikia kokiu specialiu prausikliu prausti ar dar kazko papildomai daryti ir tos vietos priziureti...

 3. User has not uploaded an avatar
  geleleeee prieš 5 min.

  tiesiog_ parašė:
  Mamytes, kurios turit dukrytes, ar jums ligoninej arba pediatre namuose paaiskino ir sake ka nors apie intymia prieziura dukrytes?.. nes mums absoliuciai nieko nepa…

  Man sake ryte ir vakare su virintu vandenuku pavalyt arba aliejuku

 4. User has not uploaded an avatar
  wiolcik prieš 3 min.

  tiesiog_ parašė:
  Mamytes, kurios turit dukrytes, ar jums ligoninej arba pediatre namuose paaiskino ir sake ka nors apie intymia prieziura dukrytes?.. nes mums absoliuciai nieko nepa…

  Per kursus gydytoja sakė, kad tai yra normalu ir iš vidaus nieko nereikia valyti, tik išorines lytines lūpas atliekant rytinį tualetą.

 5. peleda2016
  peleda2016 prieš 1 min.

  honeymoney parašė:
  Sveikos mamytes norejau paklausti kaip jusu leliuku bambytes, nes musu virkstele nukritus jau pora savaiciu, bet vis dar sekreruoja, vis saselis uzsideda, nebezinau…

  pas mus taip pat, tai dabar su vandenelio peroksidu plaunu bambyte, tris kartus i diena, manau greit turetu ir sasiuko nebelikti.