Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2016 m. Sausio mėnesio mažylių belaukiant

 1. User has not uploaded an avatar
  ievi prieš 4 val.

  Moni_ka parašė:
  Man irgi neleido sedet dvi savaites, bet kad nevisada taip iseina po gimdymo praejus 8 dienom iskrito pirmasis siulas, jis buvo kazkur sone kad labai temdavo kai…

  Keista, as atsimenu nuo pirmo kai domejausi,kad pilvo presui turi 3sav praeit. Tiek ir laukiau.

 2. rimtuolyte
  rimtuolyte prieš 4 val.

  christollete parašė:
  Dėl sodos tirpalo buvau kažkur skaičius, kad negalima kaip ten yra?

  Jei daktarė pati sako,kad su soda,taj reiškias nk blogo

 3. User has not uploaded an avatar
  Dovile0530 prieš 4 val.

  rimtuolyte parašė:
  Tai nusitraukiat skaudancja? O maitinat is sweikos? As sawo pienu patepu speneli. Ir as sugandus dantis maitinu bet man tik pradzjoje lb skauda kol pratraukia pienu…

  Tai is sveikos pamsitinu o is kitos nuditrsukiu ir is buteliuko duodu... Ziuresiu gal pades nes nzn ka bedaryt na man irgi tik pradzioj skauda bet tai ziauriai:))

 4. User has not uploaded an avatar
  Dovile0530 prieš 4 val.

  Man irgi idomu o galima lanka suktis jau? Noriu pradet kanors daryt ale ta oda nekazka

 5. rimtuolyte
  rimtuolyte prieš 4 val.

  Dovile0530 parašė:
  Tai is sveikos pamsitinu o is kitos nuditrsukiu ir is buteliuko duodu... Ziuresiu gal pades nes nzn ka bedaryt na man irgi tik pradzioj skauda bet tai ziauriai:…

  Bandysiu ryt dėt kopūstų lapus,tikiuos pades,sako padeda lb