Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2016 m. Lapkritinukai

 1. Maciul777
  Maciul777 prieš 43 min.

  Sokolade parašė:
  As irgi lb daug plysau ir daug siuvo, tai niekas man nepdejo isskyrous microlax + forlax ir aisku maistas, skysciai.

  O dabar jau susireguliavo? Kiek laiko tas kankinimasis truko?

 2. Maciul777
  Maciul777 prieš 42 min.

  VytauteR parašė:
  Jeigu verkia rekomenduojama menesiui nutraukti maudynes o tada bandyti vel. Jusu vaikas matyt dar nepasiruoses. be to kudikius maudyti pirmus kartus geriau kartu s…

  Nu jau neisivaizduoju kaip vaiko nemaudyti menesi...

 3. User has not uploaded an avatar
  Cacalele prieš 35 min.

  Maciul777 parašė:
  Mamytes, ar kas nors kankinates su uzkietejusiais viduriais? Nebezinau ka daryti. Nera super kieti, bet kadangi susiuta visa, tai noretusi kuo skysciau ir kuo papra…

  As microlax naudojau kelis kartus, nes tragedija buvo, atrodo kad gimdyciau isnaujo

 4. User has not uploaded an avatar
  VytauteR prieš 31 min.

  Maciul777 parašė:
  Nu jau neisivaizduoju kaip vaiko nemaudyti menesi...

  Mano vaikas nuo gimimonemaudytas. T y is viso nemaudytas. Bambute nevaloma. Oda ideali, bambute gyja nepriekaistingai, jokio kvapo. Vokietijoj jie naturaliai stengiasi kiek imanoma, kas prisiskaicius ir prisiklausiu uk ir lt atrodo pradzioj baisiai, bet kai matai rezultata, ramiau darosi.

 5. User has not uploaded an avatar
  kalistta prieš 12 min.

  mygl parašė:
  Pradejau ieskoti sveiku maisto patiekalu , kad kai galesiu po maitinimo,t.y. kai nebemaitinsiu valgyt viska, kad butu sveika ir ne taip koloringa ir radau recepta …

  As vis skaitau apie tuos kas galima ir negalima. Tai as valgau viska. Ir bandeles ir sausainius ir saldziai. Maziukui jau menuo ir kelios dienos ir neatrodo, kad jam kas kenktu is to ka valgau. Miega gerai, valgo gerai-tik atpilti megejas, bet cia nemanau, kad pritempt prie sito butu galima mano mityba. Tad maziau manau imkit i galva kas kur rasoma, o praktiskai viska isbandykit...

  Evva parašė:
  Aciu uz ankstesni patarima susibintuoti klubus, tikrai geriau, ryt jau daktarai laukia.

  Musiskis ziauriai megsta maudytis. Aisku neabejoju, kad pratinat po truputi prie vandenuko... Dar buna, kad kai kurie megsta siltesni laipsniu ar vesesni laipsniu nei rekomenduojama vandeni-musu silumamegis. Dar stebekit rankutes-jeigu labai jomis mosikuoja-duokit isikibt pirsta-sitai bent jau mano abu vaikus labai ramina.