Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2015 metų LAPKRITINUKŲ širdelės

 1. Prisilietus_isnykstanti
  Prisilietus_isnykstanti prieš 43 min.

  Marycious parašė:
  Na vienam kartui 200 tikrai per daug

  200ml cia stikline tarybiniu laiku. Puodelis didesnes talpos buna

  zuikutia223 parašė:
  Aš suprantu kai baigiasi kraujavimas tada važiuoti jau

  Nu kad ne kai kraujavimas baigiasi,o po 6-8 sav. Juk dar ir sugyt reikia,kad gimda susitrauktu ir i vieta griztu.

  Mokipas parašė:
  Mamos, man pagalbos reikia. Vakar pradėjo gamintis tas tikrasis pienas. Krūtys skaudžios, kietos, gelia, tempia. Užčiuopiu guziukù... Pieno labai daug. Teka upeliai…

  Pienas reguliuojasi apie savaite laiko. Kad palengvetu as eidavau i silta dusa,ismasazuodavau guziukus ir atleisdavo piena tiek,kad nebetempdavo. O jus kuo daugiau nutraukinejat,tuo daugiau to pieno gaminasi,todel taip galima ir iki mastito prisizaist. 60ml jusu kudikiui kokiems 2-3 maitinimams turetu uztekt.

 2. Mintukas
  Mintukas prieš 29 min.

  lapkritukes parašė:
  Visi lapkritinukai nuostabiausi vaikuciai

  Ei ei, tikiu, kad jie vieni nuostabiausių, bet nuostabūs gali būti ir tie, kuriems data laprkitis, bet gali gimti ir gruodį... Aišku, laiko dar yra, bet kažkaip veiksmo nėra... tai noriu apsidrausti..

 3. User has not uploaded an avatar
  ToJo prieš 23 min.

  Marycious parašė:
  Na vienam kartui 200 tikrai per daug

  Stiklinė arbatos yra per daug? Tai kiek jus iprastai isgeriat?

 4. Marycious
  Marycious prieš 2 min.

  ToJo parašė:
  Stiklinė arbatos yra per daug? Tai kiek jus iprastai isgeriat?

  Aš ne apie save, apie vaiką

 5. Marycious
  Marycious prieš 1 min.

  Gal kam yra iš vaikelių šiek tiek patynę speneliai? Šiandien pastebėjau, skaičiau kad jei vaiko elgėsis įprastas, nėra temperatūros ir pan, tai viskas Ok, nes organizme yra likę mamos hormonų