Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2015 m. Birželio mėnesio mamytės

 1. Ativsi
  Ativsi prieš 50 min.

  www.sos03.lt/Nestumas_ir_naujagimis/Naujagimio_prieziura/100_sudetingu_klausimu_apie_zindyma
  gal kuriai pravers ar atsakys i rupimus klausimus

 2. zumbuke
  zumbuke prieš 19 min.

  judita164 parašė:
  As zinok norejau epidiuro irgi. Sestadieni ryte kai dare skuoksniavima sake kad as jau atsidarius 3-4cm esu. 1 nakties prasidejo nereguliarussaremiai, 3 buvau jaunl…

  Tai mažai pasikankinai, gal nieko blogo, kad ir nespėjo? Ar tas pusvalandis lb skausmingas buvo ?

 3. gitanaj66
  gitanaj66 prieš 17 min.

  Perliux parašė:
  maitinimo konsultantė sakė, kad primaitinimai laikui bėgant išstumia maitinimą mp. o jei maitinam pačios, pieno vis daugės. krtais būna dienelių, kai dažniau valgo …

  As supanikavau matyt.. Bet dabar as laiminga matydama tikrai sotu vaikeli
  Vat as labai bijojau kad nebus pakankamai pieno pas mane - taip ir nutiko :/

  Aisku labai gaila kad pienuko mazeja pas mane. Tikrai suprantu jo neapsakoma nauda vaikeliui. Bet yra kaip yra :/ ragauja po 60ml bet tik tiek te yra is abieju krutu.

 4. Ativsi
  Ativsi prieš 3 min.

  Mamytes, ar darote kokias manksteles savo mazyliams? Gal pasidalintumete kokia svetaine ar nuorodom kokias manksteles daryti mazyliams.

 5. stasike
  stasike prieš 6 sek.

  _IlonaP_ parašė:
  Mamytes,

  Man po pirmo taip buvo. Taip baigė valytis gimda ir mėnesinių paskui nebuvo iki 6mėn. Kiek skaičiau forumuose, tai gana dažnai pasitaiko, kad tikiu gausesniu pakraujavimu baigia gimda gyti po gimdymo. Čia ne mėnesinės. Greičiausiai

  xsaulutex parašė:
  Po pavalgymo nenutraukiu nei 10ml krutis tuscia. Is pilnos max 40-50ml nutraukiu, bet nei rankom nei pompa neistraukia kiek vaikas.

  Man niekad nepavyko susitraukti daugiau 20ml. Paskui mečiau tą reikalą. Tik mp 6men valgė pirmagimis. Ir toliau juo su kitų maistu mėgaujasi.

  gitanaj66 parašė:
  As supanikavau matyt.. Bet dabar as laiminga matydama tikrai sotu vaikeli
  Vat as labai bijojau kad nebus pakankamai pieno pas mane - taip ir nutiko :/

  Paskaitykit: www.sveikapradzia.lt/seimos_klinika/lt?com=sheets&id=75