Kūdikiui 3 savaitės

Judviejų mažylis jau tikriausiai gali sutelkti žvilgsnį į judančius daiktus ir sekti juos akimis. Lavink šiuos naujus jo gebėjimus – iš lėto slink jam prieš akis žaisliuką arba lėtai pavaikštinėk priešais jį pirmyn ir atgal. Pamatysi, kaip jo akys įsminga į tavąsias ir seka jas, kai tu judi. Šis gebėjimas labai svarbus akių ir rankų koordinacijai, kuri išlavės vėliau.

Per pirmuosius du mėnesius mažylis išmoks pakelti galvytę ir trumpai išlaikyti ją pakeltą. Tai rodo, kad jo raumenys nuolat stiprėja. Kai kurie kūdikiai galvytę kilsteli jau pirmąją ar antrąją savaitę, tačiau daugumai šiam žygdarbiui atlikti prireikia daugiau laiko.

Kai mažylis nemiega, leisk jam pažaisti ant pilvuko, kad vienodai stiprėtų jo kaklo raumenys. Tai ypač svarbu dabar, kai rekomenduojama visus kūdikius migdyti ant nugaros ir dėl to jie daugybę laiko praleidžia tokioje padėtyje. Tačiau kai mažylis neguli ant pilvuko, jo galvytę ir kaklą būtina gerai prilaikyti.

Faktas

Dažniausiai gimsta vienas kūdikis – dvynukai gimsta vidutiniškai 1 kartą iš 80 gimdymų, trynukai – iš 6400, ketvertukas – iš 512 000.

2016 m. Gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  irma.l prieš 8 val.

  O mamos ar dedat dar maziukam vilnones kojines?

 2. Jurgita86
  Jurgita86 prieš 1 val.

  Ayyy parašė:
  Man neliepe skaiciuot judesiu, bet jauciu kiekviena krustelejima kur nejausi kai jau tokio dydzio o veiklos vis dar jokios, bent jau nejauciu

  O kada jūsų terminas buvo?

 3. Saule_
  Saule_ prieš 1 val.

  irma.l parašė:
  O mamos ar dedat dar maziukam vilnones kojines?

  Man atėjusi seselė liepė nebedėti, nes jau pats vaikas turi pradėti reguliuoti temp., tai savaitę jau nededu. Kojitės šiltos būna.

 4. Jangaška
  Jangaška prieš 53 min.

  Voque parašė:
  Maniskis ir gal bus koks futbolistas nes po mano pilvą guzai didžiausi keliauja ir keliauja: D atrodo ką jis ten ir daro tik žinau kad su uzpakaliuku dažnai …

  rodos mes jau nebetilpsim į gegužį
  mūsų vyrukai nelabai nori išlysti

 5. User has not uploaded an avatar
  irma.l prieš 36 min.

  Saule_ parašė:
  Man atėjusi seselė liepė nebedėti, nes jau pats vaikas turi pradėti reguliuoti temp., tai savaitę jau nededu. Kojitės šiltos būna.

  As snd pirma karta ant nakties nedejau kojytes nebuvo saltos
  .o i lauka kai vezat ka uzdedat sliauztus tik ar ir paprastas kojinytes?